Notariêeie Aononcen 64 ÏÏ5ÏÏ i Éis Die goede Moeder Aarde* Welgelegen HUIS Herstellingen urn Van der DONCKT Z VALLANDEN EENE HOFSTEDE Boomgaard en Zaailanden Notaris Moyersoen Een Perceel Zaailand BOUWGRONDEN HUIS met TUIN notaris DE VETST TE KOOP Zaaimachines "Simplex» As Gheys 6 Zom Studie van Notaris Kasteelstraat, 12 te Dendermonde. Bij Sterfgeval. Openbare Verkooping van te Nieuwerkerken bij Aalst. Notaris VAN DER DONCKT, te Dendermonde, zal met tusschenkomsl van zijnen ambtgenoot Meester KES- TELOOT, Notaris te Zele, op gewone voorwaarden, openbaar te koop stellen: Gemeente Nieuwerkerken. Koop een. - Een petceel Hooiland ter plaats genaamd Kerkmeerschen ka daster sectie B nummers ICO en 101, groot 33 aren 20 cent, palende noord M. Raymond Landuyt, Elisa Michiels, Benedikt Van Stuyvendaele en Petrus Jozef Van den Broeck, Oost de Com missie van Openbaren Ondesstand van Nieuwerkerken, zuid dezelve en Ferdi nand Pauwels, en west M. Landuyt, voornoemd. In gebruik bij Romain Pauwels en Petrus Van den Broeck. Koop twee. - Een perceel Land ge legen alsvoren, kadaster sectie B. rum. 320e, groot 26 aren, palende aan de Commissie van Openbaren Onderstand te Nieuwerkerken, en de Wed, en kin deren Pieter Duwez, oost M. Raymond Landuyt, zuid de straat kwade steek en west de Commissie van Openbaren On derstand te Aalst. In gebruik bij Richard Mattbys. Koop drie. - Een perceel Land ter plaats 3 Groote Molenvelden, kadaster sectie C, nummer 644, groot 14 aren 30 centiaren, palende noord Wed- Karei Van den Broeck-Mertens, oost Raym Landuyt, zuid Frans Biebaut en de Mo lenstraat^ en August Schouppe, west David Langendries. Ia gebruik bij Frars Biebaut. 2 >op vier. - Een perceel Land ter plaats genaamd 't S:erk, kadaster secüe C, nummer 9 i9b. groot 12 aren 30 cen tiaren, palende noord en oost Philemon Ringoot, zuid de kinderen Camille De Buysscher-Van Landuyt, west de Kerk fabriek van Nieuweikerken. Ia gebruik bij Adolf De Moor. Kcop vijf. - Een perceel Land, gele gen alsvoren, ksdasser sectie C, cum. 835a, groot 13 aren 20 centiar. palende noord Pieter Lauwer; y«, oost Constant Bael-Wynant, zuid Petrus Jozef Roe landt en west Edmond Callebaut. In gebruik bij Richard Cornil. Donderdag 4 December 1941 om 2 uur stipt namiddag ter herberg "Gambrlnus„ gehouden door M Henri Heyvaert, te Dendermonde, Brussel- schestraat, op kleinen afstand van de statie. Dt koopers wo den verzocht zich te willen voarzien van trouwboekje of uit- treks 1 hunner geboorteakte. Bij S te. f ge val. Openbare Verkooping van te Lebbeke. De Notaris VAN DER DONCKT te Dendermonde, zal met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester KESTE- LOOT, notaris te Zele. op gewone voorwaarden te koop stellen Gemeente Lebbeke. Koop 1. Een perceel land gelegen aan de Baardegemstraat, genaamd Brauw, kadaster sectie D Nr 104a,groot 99 aren 10 ca. Deze koop zal in drie loten opgeroe pen worden LotAzijnde het derde deel ten rui den. Lot B zijnde het derde deel te midden Lot C zijnde het derde deel ten noor den. In gebruik bij Jan Van Biesen en I Petrus Van Biesen. Koop 2. Een perceel land gelegen als voren, genaamd "De Gomberge kadaster sektie D Nr 630, groot 39 aren 40 centiaren. In gebruik bij Clement Verhaeven. Koop 4. Een perceel land met deel i water gelegen ter plaats genaamd Breembreeck, kadaster sectie D nr 160 en 146bis, groot 66 aren 70 centiaren. In gebruik bij H. Van Weyenbergh. Koop 5. Een perceel land omtrent de Klein Gentmolen, kadaster sectie D, nr 374, groot 38 a. 70 ca. In gebruik bij Clement Verhaeven. Koop 6. Een p?rceel land gelegen aan den weg naar Assche, ter plaatse ge naamd Goed van Gent, kadaster sec tie A nr 714, groot 1 ha. 05 a.. 80 ca. Gebruikt door de gebroeders Vinck, Petrus Virsck en H. Van Weyenbergh. D?ze koop zal in drie loten opgeroe pen worden Lot A zijnde het derde deel ten zui den. Lot B zijnde het derde deel te midden Lot C zijnde het derde deel ten noor den. Koop 7. Een perceel land omtrent de Waiijesstraat, kadaster sectie A nr 698a, groot 90 a. 10 ca. In gebruik bij de gebroeders Virck. Koop 8. Een perceel boomgaard, gelegen aan de Pollepelstraat, kadaster sectie A, nr 740c, groot 12 aren 40 ca. In gebruik bij H. Van Weyenbergh. Koop 9. Een perceel land gelegen alsvoren, kadaster sectie A nr 740b, groot 1 hectare 15 aren 40 ca. In gebruik bij H. Van Weyenbergh. Deze kcop zal in drie loten opgeroe pen worden Lot A zijnde het derde deel ten zui den. Lot B zijnde het derde deel te midden Lot C zijnde het derde deel ten zui den. Koop 10. Eene hofstede met af hangen en boomgaard, gestaan en gele gen aan de Romestraat, kadastreerd sec tie D nis 136a, 137e, 138b en 138c, groot 53 aren 60 ca. In gebruik bij H. Van Weyenbergh. Woensdag 3 December 1941 om 2 uur stipt namiddag, ter herberg gehouden door Mr Jozef De Medts, te Lebbeke, Groote Plaats. De koopers worden uitdrukkelijk ver zocht zich te voorzien van hun trouw boek of een extrakt uit hunnen geboor- teakt. 31. MENGELWERK. door ALBERT BAEYENS Het was een zomersche meiavond, de avond van Trcfime, van Couperus, hij zat daar tusschen de rozen, de rozen van Couperus. Hij verveelde zich tus schen rozen. Toen hij uit Parijs vertrokken was, had hij een heele bagage corresponden tie meegebracht, ontelbare brieven en bladen. Stilaan had hij ze doorgewerkt, en nu was zijn briefwisseling eer zeld zaam geworden. Het sukses was voor bij, hij was er niet mee bekommerd, het was slechts een tusschenvalletje, een ge wild incident Sterker en sterker groeide het heimwee in hem. Ho: zat hij hier nog Hij voelde zich wel te pas. en de dokters waren het er over eens. dat alle verdere vrees ongegrond was. Waarom bleef bij dan toch in Nizza Hij wist het zelf niet, een heime'ijke ketting scheen hem hier vast te leggen als een schip aan den kaaimuur van de haven. Toen gingen zijn gedachten terug naar Den Ouden Trofime van Couperus Ik verveel me. Tusschen rozen ver- veel ik mij. Het is Mei. in Nice, en het is heel mooihet is zomer, het is Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Optnbare Verkooping van te Wichelen, aan de Papestraat, ter plaats Steenakker sectie B, nr 31, groot 19 aren 40 ca.palende noord de straat, oost Mr Remi Saey-D'Hondt te Lede, zuid Mr Theophiel Donners en west Mr. Remi Saey-D'Hondt voor noemd en Mme Wwe D. Van de Putte. Thans gebruikt door Mr. Maurice Van Heck. Eenige Zitdag Woensdag 26 November 1941, zomer van rozen, om mij bloeien de rozen als in een razernij... Ik verveel me. Tusschen rozen ver veel ik mij, en het is mij onmogelijk al die r(~zen te bewonderen, die rond om mij bloeien ik vind de razernij van die rozen heusch overdreven... Hij stond op en liep de villa binnen. Geneviève, riep hij naar de keuken toe. ik ga de stad eers in. Dat zal meneer goed doen, beter dan zich in den tuin te zitten vervelen. Geneviève wist dus ook dat hij zich ver veelde. De beweging deed hem inder daad goed, dat luie leventje moest een einde nemen. Op de Promenade des Anglais zette hij zich op een terasse. bestelde een likeurtje en rookte een sigaret. Over de breede, luzueuse kaailaan was het een heen en weer gewandel, op de blauwe effenheid van de Middellandsche Zee dreven geruischloos witte zeilea. Het heimwee in hem werkte nog dieper in. Plotseling hoorde hij achter zich een steal die hij nooit meer vergeten kon. "Kom, Paps, laten we maar wandelen gaan. Vlak voorbij hem, zijn tafel langs, stapte Lou Van Dommelen met zijn dochter. Bert betaalde en liep hen achterna. Ze waren gauw dikke vrien den. Aan een bloemenwinkel zei Bert Juffrouw Van Dommelen, dit zult ge me niet ten kwade dulden, maar ik wil u eenigszins schadeloos stellen voor de vele bloemen, die gij me gebracht hebt aan mijn ziekbed... En waar gij weinig hebt kunnen van genieten, mijnheer Vermeylen. om 2 uur namid. ter herberg gehoudaa door Mme Wwe Alfons De Coster te Wichelen aan de Statie. Openbare Verkooping van te Lece, aan den Bellaertweg en Molenstraat. Koop 1. Bouwgrond te Lede, aan den Bellaertweg, groot volgens meting 38 a. 61 ca, 6 ma palende noord Mrj. Maria Van Hauwermeiren te Lede oost Mr. De Smet-Pelrlinck Frans te Lede zuid Mr. Van der Straeten-De Gendt Emiel Jozef te Lede en west de straat op eene breedte van 41,33 m. Verdeeld in 6 loten van noord naar zuid, te weten Lot een tot 5 a. 93 ca. 56 ma. te ne men ten noorden, met eene breedte aan de straat van 7,33 m. Lot twee: tot 6 a. 15 ca. 50 ma. te nemen neven lot 1met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Lot drijtot 6 a. 12 ca. 50 ma. te ne men neven lot 2, met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Lot vier tot 6 a. 60 ca. 50 ma. te ne men neven lot 3, met eene breedte aan de straat van 7 m. Lot vijftot 6 a. 91 ca. 25 ma. te ne men neven lot 4, met eene breedte aan de straat van 7 m. Lot zestot 6 a. 87 ca. 75 m. te nemen ten zuiden, met eene breedte aan de straat van 7 m. Zie plan op de plakbrieven. Koop 2. Bouwgrond te Lede, aan de Molenstraat, weg naar Overimpe, gekend ten kadaster sektie D, nr913/a, met tene grootte van 6 a. 50 ca. palende noord de weg oost de Commissie van Openbaren Onderstand der gemeente Ledezuid Mr. Nys-Annaert Achicl Frans te Lede en west de straat. Zie plan op de plakbrieven. Eenige Zitdag Maandag 8 December 1941, om 2 u. namiddag, in het Café Moni- co gehouden door Mr. Jozef Siau, te L:de, Hoogstraat. JMs Enkele Zitdag Donderdag 11 December 1941, om 1 uur, op het Gemeentehuis te Erem- bodegem. Studie van Notaris CA 111)HON te Erembodegem, Bij dadelijke uitwinning Openbare Verkooping van te Erembodegem. De Notaris CAUDRON te Erembo degem, zal openbaar verkoopen Huis met tuin te Erembodegem, Meer- laansiraat, groot 5 a. 4 ca. Bewoond door deiï eigenaar Mr. Oscar Verley- sen-Arijs. Ingrbiuiktreding kort na ver kooping. Enkele Zitdag Donderdag 4 December 1941, om 3 ure nam. ter herberg van Mr. Ro bert De Berlapger-Vinck, Meerschdrirs. Studie van Borsbeke. 1) Nieuwgebouwde villa te Nieuwer kerken, goed verhuurd. 2) Nieuwgebouwd woonhuis met veel bijgebruwen. groot 8 aren 62 ca. te Haaltert. 3) Nieuw huis en groote magazijnen omgeving Burst, 4) Te Brussel nieuw huis op 3 aren 85.000 fr. 5) Werkmanshuisje op 3 aren teZot- tegem 50 000 fr. 6) 1 hectaar 40 aren land en meersch te Wambeek en Liedekerke 70.000 fr. 7) Twee huizen te Liedekerke op 26 aren grond 115.000 fr. Zich wenden bij Notaris De Vuyst, te Borsbeke. Voor den aankoop van en andere merken, ploegen, dorschma- chienen, raapmolens, maalderijen (groote en kleine) enz. geen beter adres dan Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat. AALST. Telef. 400. Waim aanbevolen voor zijn goede herstellingen en eerlijken handel. HPT TT voor ,ec*ereen' Kleine interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Geatsche steenw., Erpe. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Dorp. gmaww-T, gr.w De Notaris CAUDRON te Erembo degem, zal openbaar verkoopen Zeer welgelegen burgershuis met in rijpoort, geschikt voor alle handel en be drijf, hebbende 2 kelders, gelijkvloers, gang, 2 plaatsen en achterkeukenop het verdiep 3 kamers en zolder. Boven de inrijpoort geschikt voor kamer en verders nog zolder, 2 stallen en tuin. te Erembodegem, Dorp, Denderstraat Nr. 57, groot 5 aren. In gebruik geweest bij de kinderen Orphy Van Vaerrnb rgh. Onmiddellijke ingebruiktreding. aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in het oud gekend Hu AALST, Kattestzaat» Let wel op het nummer. Herstellingen met Wisselstukken voor ALLE merken van Naaimachienen. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodigdheden in ma gazijn. Kom, doe zelf uw keus, dan weet ik meteen welke uw lievelingsbloemen zijn. O maar, Vermeylen, zei de heer Van Dommelen, dan laat ik u beidjes alleen begaan, ik heb nog wat aan mijn dagblad te melden. Tot eventjes dan Bert en Elise wandelden daarna sa men tot buiten de stad, ver van het mondaine gewoel. Daar bleven ze een oogenblik staan in den zomerschen avond. Elise lispelde verzen Winden gingen te rust in de populieren, roerloos staan rozen als kelken vol purperen wijn. Dronken nachtegaal zwijmelt, de leeljen huiveren. Kapellen slapen aan de twijgen, één brommende goudvlieg verkondigt God I Bert ging voort Over de sterren schrijden, klare gestalten, de uren. In dat gedicht van Wies Moens, dien meiavond, in Nizza, vonden twee zielen elkaar voor eeuwig. Kent ge den dichter vroeg Bert om wat anders te zeggen, dan wat hij nu reeds had willen fluisteren. Wies Moens is een beste vriend van ons, en wat gij misschien nog niet weet, hij woont nu in uw streek, in Zuid- Brabant. In mijn schooce land van Brabant Dan is Brabant nog eens zoo schoon, me nog zoo dierbaar. Bert verveelde zich niet meer, ver veelde zich niet meer tusschen rozen. XXXIII. WIE THUIS 'T GELUK NIET VINDT... Toen Elise met haar vader naar Ita lië was afgereisd, verveelde zich Bert Vermeylen in het zonnige Nizza als Couperus tusschen de rozen, hij kon het er niet langer uithouden, de oude drang naar het land, het hrimwee kreeg hem weer te pakken, het overweldigde hem en liet hem niet met rust, Terug naar j huis, weer naar de goede Moeder Aar- de 1 was de hunkerende kreet van zijn ziel, het oaverdelgbsar verlangen van zijn boerenbart. Hij bracht inderhaast zijn zaken in orde, regelde zijn geldelijke aangelegenheden, zorgde voor de trou we Geneviève, die met oprechten wee moed van hem afscheid nam en teiug naar Parijs keerde, en over Zwitserland stoomde hij naar Vlaanderen, naar huis. Parijs scheen hem schrik of afkeer in te boezemen. Bert was nog jong en toch al zoo rijk aan levenservaring. Onderweg dacht hij aan alles en allen,ginder in het moderne Babyion achterbleven, en hoe dichter hij den geboortegrond naderde, hoe ster ker deze gedachte zich aan hem op- KOMT TE VERSCHIJNEN: Talrijke modellen voorzien voor ver anderingen Juist stofverbruik aangeduid. Ongeëvenaarde patronen. Dit prachtig blad onklopbaar onder alle oogpunten, klopt alle records van volksgeliefdheid. Overal verkrijgbaar. Zending Franco na ontvangst van 7 fr. op postrek. 3875.76 of postzegels HERBILLON, 48, Broek- straat, Brussel. drong Wie thuis 't geluk niet vi"dt, Die zal het nergens vinden. Eenvoudige, volksche spreuk, maar woorden voor hem rijk aan diepe betee- kenis. Parijs, stad van glorie en sukses, stad van zedelijke ellende, stad van Ma dame Bordet en Magy, vaarwel voor altijd I Vlaanderen, schoon land van Brabant, jubelt, uw zoon keert terug. Zeifi de overweldigende heerlijkheid van de Zwitsersche horizonten, met hun onafgebroken bergketen en sneeuwtop pen glanzend van zon, kon het loflied dat binnen in hem zong niet overstem men. Te Bazel stapte Lij echter uit den trein, hij zou er avondmalen en over nachten. Terwijl hij gemoedelijk aan ta fel zat met een zachten glimlach op het gelaat om het blijde vooruitzicht van de thuiskomst morgen, bedacht hij zich plotseling. Neen. hij mocht hen ginder niet onverwachts overvallen. Daarom liet hij een telegram bestellen, met deze bondige vermelding Moogt me mor genavond verwachten. Alles best. Bert.„ en de spijzen smaakten hem lekker. Den volgenden morgen stapte Pach ter Lowie de deur van de ruime boeren- keuken uit, toen de jonge bode met het telegram van zijn zoon hem haast tegen het lijf liep. Wat nu, jonge vent vroeg hij om iets te zeggen. ('t Vervolgt). Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen W- want ze voelt zich steeds frisch en blijft ge spaard van zenuwachtigheid en prikkelbaar heid die het leven van tal van vrouwen ver gallen Het IVit Kruis PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - HOOFDPIJN - SCHELE HOOFDPIJN - DUIZELIGHEID - VERMOEIDHEID - GRIEP RHEUMATISCHE PIJNEN PanliK i1^—

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4