Zaaierwten Notarieels Annoncen Kleine Aankondigingen, Vergeet niet te kBop KRUIS P$fl Vraagbord TE KOOP: Notaris CA VDRON 2 uitgebrande HUIZEN Notaris DE Gerieflijk Woonhuis met Tuin Recht van Opbod. Welgelegen HUIS No taris EE JU. A N Notaris JflEERT EEN HANDELSHUIS Te koop gevraagd Zeer goede Zaailanden en Meerschen Notaris DE VIS HANDELSHUIS |H rl 3 Werkmanswoningen met Bouwgronden Hofstede, Stallingen, Schuur en Remisie Te koop uit ter hand Heer Bestuurder van Redt U Zeiven, Over eenige dagen kreeg ik opzeg bij deurwaardersexploot tegen 24 Decem ber 1943 van een stuk grond, welke ik sedert vele jaren in huur heb. De reden en het voorwendsel daartoe is dat ik hem geen 50 kg. tarwe kon be zorgen, om de eenvoudige reden dat ik zelf dit jaar geen tarwe heb verbouwd en een gezin van 9 personen heb te voeden. Daar ik in uw blad De Kootn- bloem de artikels over pachtkwesties heb gelezen, waarin wordt gezegd, dat alle opzegging van landbouwgronden binst den duur van den oorlog van geen tel of waarde is, zou ik graag weten wat ik tegen dezen eigenaar kan doen en of hij mij later nogmaals een opzeg moet doen, om mij het land te doen verlaten. Vertrouwende op uwe bereidwillig heid, bied ik Ued. de verzekering mijner gevoelens van hoogachting P. A ANTWOORD. Ingevolge art. 2 6° van het besluit van 26 November 1940, is de eigenaar gerechtigd uw land op te zeggen om het zelf in gebruik te nemen of het in gebruik te geven aan bloedverwanten in nederdalende linie (kinderen of kleinkinderen) of aan één hunner. Om geldig te zijn moet dit in zicht in het exploot van opzegging uit drukkelijk vermeld zijn. Indien U voer een eersten termijn van 9 jaar het land in gebruik hebt, of anders gezegd indien de loopende pacht bij eerste ingebruik neming door U werd aangegaan, dan kan de eigenaar de reden dat hij het land zelf in gebruik wil nemen of in ge bruik geven aan zijn afstammelingen niet inroepen om U opzegging te doen, dan wanneer hij zich in een geschreven pachtcontract het recht op verbreking om voormelde reden heeft voorbehou den. Volgens het besluit moet de eigenaar of zijn afstammelingen het opgezegde land in bezit nemen binnen een termijn van zes maanden vanaf de opzegging of anders hebt U het recht hem in schade vergoeding voor den vrederechter te dagen. Dit is ook het geval wanneer de inbe zitneming geveinsd is of fictief. Buiten het geval hooger uiteengezet wordt de pacht derwijze verlengd dat de pachter nog twee volle jaren mag uit doen na den datum waarop de oorlogs tijd eindigt. Personen welke velderwten begeeren voor de komende Lente, gelieven de zelve zonder wachten aan hunne Zaak voerders te bestellen. Het gaat hier om velderwten zonder rijs. De meeste landbouwers weten dat dit een beste vrucht is welke weinig stikstof noodig heeft en in begin Juli wordt gemaaid en op ruiters gedroogd. Men kan de erwten ook groen pluk ken en als dusdanig verkoopen. Na erwten kan men rapen, wortelen of spinazie zaaien. Men kan ook porei planten. Het is ook mogelijk de wortelen in de erwten te zaaien, zooals gebeurt met het vlas. Het loont de moeite om die kwestie van dichtbij eens te overzien. Naar onze meening zijn velderwten een BESTE VRUCHT. De prijs der kleine aankondigingen is 10 frank voor de geabonneerde en 20 frank voor niet geabonneerde, op voorhand te betalen. Jonge werkkoe op d'hand, alsook bekalfde jonge koeien, alle soorten run- ders. Men verwisselt voor alle vee- Ook te koop een zware vierduimer driewiel- kar, zoo goed als nieuw, bij Jozef Van Hauwermeiren, Huist, 9, Wichelen. Goed braaf paard, kar en getrek. Zich wenden Brusselbaan, 141, Erem- bodegem. Schoons jonge notelaars, stekelbe ziën en zeebeziën, bij Clement De We ver, Bouchout, Hekelgem. IK ZOEK SCHOONE MELK- GE1T, 2 tot 3 jaar oud schrijven in vertrouwen met prijs en inlichtingen 430, Paleizenstraat, Brussel II. VERLANGT TE KOOPEN Werkos. Te bevragen bij Romain Pau- wels, Nieuwerkerken. VERLANGT te koopen per okkasie 2 half-zware driewielkarren, ook wielen, assen, ressorts enz., Cemiel Van den Bossche, 29, Kapellestraat, 29, Gijsegem. FAIENCE EN CERAMIEKE TE GELS Wij hebben nog een s'ock Faier cc en Ceramieke Tegels die ver kocht wordea aan de oude prijzen. Omer De Smet, Haaltert, Statie. VELOS TE KOOP. - Heeren- en damenveios, met extra Dunlopbanden, Garage "Houten Hand„ Ninove-3teen- weg, Erembodegem. VIGGENS. - Alle dagen te beko men beste viggens, bij Henri Leus, Nieuwstraat, 25, Lede. Telefoon Aalst nr 558. RASVIGGENS. Landbouwers, koopt van heden af, alle dagen, beste Vlaamsche ras viggens, in volle vertrou wen, bij Joz. Leus, Babbelaar, Hofstade. der grondstoffen het bestuur der Salie de Vente "St Gudula„ (nabij het Moeder huis van het gasthuis' hoek der St Gudu- lastraat en Bollegem, nog altijd in ma gazijn de schoonste occasie's meubels bezit, en dit ook aan de voordeeligste prijzen. Honderdtallen allerhande arti kels zijn voorhanden en worden aan jonge paren bijzonder aanbevolen. Alle dagen runders en vaarzen, verwisseling voor alle vee, bij Remi Schuddinck, Veehandelaar, Hofstade, Eeckhout. Vaars, een maal gekalfd, bij De Wit, Resschebeke 32, Erembodegem. Schoone vaars, rood-bont, van beste melkgeefster, 8 maand dracht, bij Remi Rottiers, Gentsche steenweg nr 10, Erondegem. Beste vaarzekalf, rood-bont. 14 da gen oud, bij Ivo De Geyter, Dorp, Smetlede. Beste werkpaard (groote looper) eerlijk en braaf, werkt in alle handen, bij Albert Roelandt, Eigenstraat 51, Den- derhautem. Nest schoone viggens, bij Remi De Vos, VHerzele-Strijmeersch Zeer schoone occasie radio, type 1940, met extra korte golf, speelt op alle sroomen, eventueel plaatsen inbegrepen, voordeeligen prijs. Te bevragen bureel van het blad. Een paar wielen met as, voor klei ne driewielkar, in goeden staat, bij Fre- derik De Spiegeleer, Kouter, Oordegem. Raapmolen, zoo goed als nieuw, bij Désiré Van Boven, Berg, Aaigem. GEPRIMEERDE stamboekbeer van geprimeerde ouders doet dienst, bij de Gebr. Van den Haute, Hof-Ter-Schoor, Ninove. 10 aren. Aanmerkingen De koopers bekomen den eigendom met de data der eindelijke toewijzing, doch enkel het genot en de lasten ten overlijden van nagemelde vruchtgebruikers. A) Voor de geheelheid dame Xave- ria De Ghendt, weduwe Xaveer De Pauw, zonder beroep te Kerksken gebo ren te Nieuwerkerken den 17 Juni 1862. B) Gebeurlijk voor den helft: Juffer Marie Eveline De Pauw zonder beroep te Kerksken en er geboren den 19 Mei 1884, En in ieder geval niet vroeger dan een jaar na het overlijden van dame Xaveria De Ghendt. Het lastenkohier is ter inzage ter stu die van notaris De Vuyst. Ingesteld 58.000 fr. 1) Nieuwgebouwde villa te'Nieuwer kerken, goed verhuurd. 2) Nieuwgebouwd woonhuis met veel bijgebouwen, groot 8 aren 60 ca. te Haaltert. 3) Nieuw huisden groote magazijnen omgeving Burst, 4) Te Brussel nieuw huis op 3 aren 85.000 fr. 5) Werkmanshuisje op 3 aren te Zot- tegem 50.000 fr. 6) 1 hectaar 40 aren land en meersch te Wambeek en Liedekerke 70.000 fr. 7) Twee huizen te Liedekerke op 26 aren grond 115.000 fr. 8) Werkmanshuis te Aalst, Lange- straat, 81. Verhuurd aan 175£fr. per maand. Koopprijs 35 000 fr. Zich wenden bij Notaris De Vuyst, te Borsbeke. Stadie van te Erembodegem. Openbare Verkooping van te Aalst, Van drr Noctstraat, met ingang langs de Vilaoderstraat De Notaris Teaa VAN INNIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Twee aaneenhangende uitgebrande huizen gelegen aan de Van der Noot- straat, nr 24 en 26 met uitgang langs de De Vilanderstraat, met erne groette van 2 aren. Beide huizen hebben elk, gang, voor plaats, tweede plaats, keuken en koer, W. C. en stal, twee kelders, stadswater, pomp- en regenwater. Bewoond geweest door de medeeige naarster Mevr. Wed. K. L. Heuninck- De Bruecker. Het recht van oorlogscha- de, geschat op 88.000 frank zal in den koopprijs begrepen zijn. Voor sleutel wende men zich bij notaris Van Innis. Enkele Zitdag Donderdag 18 December 1941, om 3 ure namiddag ter herberg van den heer Camiel Spittaels te Aalst, Brabant straat Nr. 8. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij den notaris. Studie van Borsbeke. Om uit onverdeeldheid te treden Openbare Verkooping van te Sint Lievens-Haufem, Dries. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, daartoe in rechte benoemd, zal ten ver zoeke van wien het behoort, ten over staan van den heer Vredercchttr van het Kanton Herzele, ter Vredegerechts zaal te Herzele, openbaar verkoopen op: Zaterdag 20 December 1941, om 10 ure voormiddag. Gemeente Sint Lievens Hautem, Dries. Een gerieflijk woonhuis met tuin ge staan en gelegen op den Krapenyckdries, bevattende 3 benedenplaatsen, groote zolder, 2 stallen enz., gekadastreerd sec tie B, nummers 313L en 313 groot sa men 3 aren 20 ca palende noord Van Driesche, oost Victor Strijmeersch en Victor Forcke, zuid Arthur Geerts, west den Driesweg. Overname electrieke installatie 300 fr. Ingebruik bij M. Alb. Van Driestche. De Notaris DE VUYST te Borsbeke, daartoe in rechte benoemd zal openbaar- lijk verkoopen, ten overstaan van den heer Vrederechter ter Vredegerecht te Herzele, op Zaterdag 13 December 1941, te 9 ure voormiddag. Gemeente Kerksken, wijk Terlicht. Den naakten eigendom van een be huisd hofstedeken behelzende woonhuis, herberg, stalling, schuur en andere af- hangendheden, tuin en boomgaard groot Notaris CAU DRON, te Erembode gem, heeft op 4 December 1941 onder voorbehoud van Recht van Opbod toe gewezen mits 44,500 fr. het Huis met tuin te Erembodegem, Meerlaanstraat, gek. sectie A nr 1535A groot 4 a. 90 ca. Bewoond door den eigenaar Mr Oscar Verleysen- Arijs. Iedereen heeft het recht dit gebod met 10 ten honderd te verhoogen binnen de 15 dagen der verkooping bij deurwaar dersexploot te beteekenen aan genoem den Notaris en den kooper. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Dorp. De Notaris C AU DRON te Erembo degem, zal openbaar verkoopen Zeer welgelegen burgershuis met in rijpoort, geschikt voor alle handel en be drijf, hebbende 2 kelders, gelijkvloers, gang, 2 plaatsen en achterkeukenop het verdiep 3 kamers en zolder. Boven de inrijpoort geschikt voor kamer en verders nog zolder, 2 stallen en tuin. te Erembodegem, Dorp, Denderstraat Nr. 57, groot 5 aren. In gebruik geweest bij de kinderen Orphy Van Vaerenbergh. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Donderdag 11 December 1941, om 1 uur, op het Gemeentehuis te Erem bodegem. Raes, Weduwe Maesschalck, geboren den 24 October 1854, van: Gemeente Mere. I. 18 aren 30 centiar. zaailand op den Hoogkauter of Dael, sectie B, num. 944. Gebruikt door den heer Alphonse Van Vaerenbergh. II. 20 aren 50 ca. meersch op Neste- veld, sectie A, nr 176. Gebruikt door Mevrouw Wed. Baeyens-Raes. III. 17 aren 30 ca. meersch, Lange- meersch, sectie A, num. 1232. Gebruikt door Mevrouw Wed. Emile Sonck. Gemeente Erpe. IV. 22 aren 70 centiaren land op Eeskenskauter, sectie D, nummer 789. Gebruikt door Mev. We Baeyens-Raes. Enkele Zitdag Donderdag 18 December 1941, om 2 ure namiddag, ter zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst, Kapelle straat. Stadie van Aalst» Kattestraat» nr 9. Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar verkoopen, op Dinsdag 16 December 1941, om 2 uur namiddag te Aalst, Binnen straat, nr 278, ter herberg van den heer Camiel De Boeck Koop 1Een schoone hofstede, be grijpende woonhuis, stallen, schuur, re- misies en verdere aanhangen, boomgaard (geschikt voor bouwgrond) tuin, meersch gestaan en gelegen te Aalst, aan de Botermelkstraat, nr 8, groot volgens titel 67 aren 28 centiaren. Op te leggen boomprijs 3400 frank. Gebruikt door dame Wed. Roelandt en Mr Philemon Roelandt. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 2. Een zeer goed perceel land geschikt voor bouwgrond, doorsneden met de Boschveldbaan, en gelegen te Aalst, op Boschveld, gekadastreerd sec tie D, nr 498/B, groot volgens titel 44 a. Verdeeld in twee deelen a) Het zuiddeel groot 12a., gebruikt door Mr. Cam. Van den Berghe. b) Het noorddeel, groot 32 aren, ge bruikt door den heer Philemon Roelandt. Ingebruiktreding van het zuiddeel, einde 1942 en van het noorddeel, on middellijk. Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar verkoopen, op Dinsdag 23 December 1941, om 9 uur voormiddag te Aalst, Boter melkstraat, nr 8 Alle de roerende voorwerpen, zich al daar bevindende, begrijpende namelijk Alle huismeubelen, landalem, driewiel kar, twee ressortkarren en alle andere gerieven. Verders volledig paardenhar- nassuur. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven. Gewone voorwaarden. Komptant. Stadie van te Erpe. Bij Licitatie Openbare Verkooping van te Aalst, Geeraerdsbergsche straat 112. De Notaris MEERT te Erpe zal ten overstaan van den heer Vrederechter te Aalst, met de pleegvormen der wet van 12Juni 1916 openbaarlijk verkoopen: Stad Aalst. Een welgelegen handelshuis getee- kendNr. 112, gekadastreerd sectie B num. 388d met eene groote van 1 aar palende oost en zuid de heer Pieter-Léon Strukt te Aalst, noord Juffrouw Anna Viersé, West de Geeraerdsbergschsstr. Het huis bevatgroote voorplaats, tweede plaats, keuken, afzonderlijken gang leidende naar den koer en stalling. Boven drie slaapkamers en zolder. Vroeger bewoond geweest door den heer Jules Cuypens, thans door Mevr. Celestine De Croch. Enkele Zitdag Donderdag 18 December 1941, om 3 ure namiddag ter Zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst, Kapel lestraat. De Notaris Paul EEMAN, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk toewijzen op Donderdag 11 December 1941, om 2 1/2 ure namiddag, te Aalst, Kapel lestraat, ter Zittingzaal van 't Vredege recht Een goed perceel land, gelegen te Moorsel, op Molenkauter, gekada streerd sektie B, nummer 560/a. groot 25 a. 10 ca. Gebruikt door Mr. Frans Van Nuffel. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. W erkmanshuizen. Hofstede en landen in of rond de 3iad. Openbare Verkooping van te Mere en Erpe. De Notaris MEERT te Erpe zal, ten overstaan van den heer Vrederechter van Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar'ijk ver koopen De naakten eigendom, het vruchtge bruik behoorende aan Mevrouw Sidonie Stadie ven te Aalst» Molenstraat Openbare Verkooping van een Prachtig, Schoon en Welgelegen te Aalst, hoek Lange Zoutstraat, nr 23 en Sint Jorisstraat. (In 't Centrum der Stad). De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een prachtig, schoon en welgelegen Handelshuis te Aalst, in het midden der Lange Zoutstraat, nr 23 en hoek Sint Jorisstraat, met bijzondere ingang. Begrijpende op 't gelijkvloers groote winkel met twee vitrienen in de Lange Zoutstraat en twee vitrienen in de Sint Jorisstraat, trapzaal, groot eetplaats met twee groote vensters in de St Jorisstraat, groote overdekte koer met bijzondere ingang in de St Jorisstraat, groote en gerieflijke keuken uitgevende met twee vensters in de St Jorisstraat. Eerste verdiep 4 schoone en groote slaapkamers. Tweede verdiep: 4slaapkamers. Verder zolder, provisiekelder en kool kelder. Verlicht met gas en elektriek. Voorzien van put-, stads- en regen water. Bewoond door dame weduwe Luycx, Kortelings ingebruiktreding. Het huis is te bezichtigen den Dinsdag Donderdag en Zaterdag van elke week Wonderbare w hoofdpijn L.;.-r SsJSÏk» van 2 tot 5 uur, mits toelating van den Notaris. Laatste Zitdag Donderdag 18 December 1941, te 2 uur namiddag in het koffiehuis "Het Land van Riem gehouden door heer Rccé De Backer te Aalst, Groote Markt. Voor verdere inlichtingen zich wen den ter studie van Notaris De Vis te Aalst, Molenstraat, nr 46. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van te Aalst, Ouden-Dendermondschenstw. De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter van het Kanton Aalst, met de pleegvor" men der wet van 12 Juni 1816 openbaar verkoopen Stad Aalst. Eenen eigendom begrijpende drie woonhuizen met afhangen en land te Aalst, Ouden Dendermondschensteen- weg, groot bij meting 22 a 8 ca. 88 de- cimilliare, palende noord Mr. Frans De Meersman- Kieckens, oost Mr. Leon De Vries, zuid Notaris De Vis en west den Ouden Dendermondschen steenweg. Verdeeld in 8 loten. Lot 1Huis en grond, groot 2 a. 35 ca. 40 dm. Bewoond door M. Leopold Bogaert. Lot 2. Huis met schuur en land, groot 2 a. 5 ca. 13 dm. Bewoond door Mr. Felix Hendrickx, Lot 3. Huis met land, groot 2 a. 29 ca. 40 dm. Bewoond door Wed Van Ket. Lot 4. Bouwgrond breed aan de straat 6 m. 12 cm. grcot 3 a. 5 ca. 5 dm. Lot 5. Bouwgrond breed aan de straat 6 m. 12 cm. groot 2 a. 99 ca. 13 de. Lot 6. Bouwgrond breed aan de straat 6 m. 12 cm. groot 2 a. 98 ca. 80 dc. Lot 7. Bouwgrond breed aan de straat 6 m. 12 cm. groot 3 a. 14 ca. 53 dc. Lot 8. Bouwgrond breed aan de straat 6 m. 12 cm. groot 3 a. 31 ca. 27 dc. Kortelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag Donderdag 11 December 1941, om 3 uur namiddag te Aalst, Kapelle straat ter Zittingszaal van het Vredege recht. Bij Sterfgeval Openbare Verkooping van Grooten Boomgaard en Meersch. te Esschene, Domentveld. De Notaris DE VIS te Aajjtf, zal ten verzoeke ven de erven van Frans Van den Bossche-Van der Veken openbaar verkoopen Gemeente Esschene. Hofstede met boomgaard te Esschene, Doment, groot 1 Ha. 10 aren. Verdeeld in 4 loten. Lot 1. Hofstede begrijpende keu ken, groote slaapkamer, kleine kamer, kelderkamer, verder kelder, koestal voor 3 beesten, paardenstal, voederhok, schuur, dorschvloer met langs beide kanten een tas, hophast, bakoven, drie varkenskoten, kiekenkot remisie, groote boomgaard beplant |met fruitboomen, groot 24 a. 21 ca. Lot 2. Een perceel meersch, groot 29 a. 78 ca. gelegen achter lot 1. Lot 3. Een perceel meersch neven lot 2, groot 29 a. 57 ca. Lot 4. Een perceel boomgaard ne ven lot 1, groot 19 a. 86 ca. Bewoond en gebruikt geweest door den eigenaar wijlen Mr. Franciscus Van den Bossche-Van der Veken. De kooper zal recht hebben in huur te nemen ongeveer 4 dagwand land en weide. Onmiddellijk ingebruiktreding Enkele Zitdag Vrijdag 19 December 1941, om 2 ure namiddag ter herberg gehou den door Mr. Frans Robijns'te Meldert, Doment. 1. Een schoon handelshuis met twee vitrienen, inrijpoort en stallingen, te Aalst, Schoolstraat. Voor verdere inlichtingen zich wen den ter studie van Notaris DeVis, Aalst. ■jmbju i1 jmm. y as Waarom lijden aan M1GRAINB TANDPIJN GRIF.P RHEUM ATIEK ZENUWKOORTSEN PIJN DQB MAANDSTONDEN ab de BRUINE van POEDERS óu ApodKT* DE POORTERE SflNT- NIKLAAS-WAAS 11 «-ogeafelifckeifk. »ck»4tlffc6 vee ótss psiaxa tdk De doo» v*e 6 poedert h 4,59 Of driedubbde doot 75 pomtoa b 10.00 Te verkrijgen «t afle goede Apotheken of vrachtvrij postcnandaat GetaruA cewa U tuf» jrfn andere aieer gebruiken

De Koornbloem | 1941 | | pagina 3