Landbouwberichten. Notarieele Annoncen Kleine Aankondigingen» Vergeet niet 'TE KOOP: Notaris BUNS BURGERSHUIS met Hoi en Roomgaard Notaris DE VIS EEN WOONHUIS met Hof Een schoon Woonhuis met groot Atelier en Koer Hofstede, Stallingen, Schuur en Remisie Te koop uit ter hand 2 schoone Woonhuizen Notaris CA IJJ)BON Recht van Opbod. Notaris MEERT EEN WOONHUIS Uit ter hand te koop EEN HANDELSHUIS Zeer goede Zaailanden en Meerschen Notaris EEMAN Te koop gevraagd BINNENLAND. Komt er genoeg Zaafhaver Tengevolge het nattig weer bij het oogsten is in ons land weinig haver voor zaadgoed voorhanden. Naar het schijnt zullen door de Kor- poratie, alle partijen, welke niet op stam werden gekeurd, maar toch in de scho ven de noodige hoedanigheden vertoo- nen voor den uitzaai worden goedge keurd en op de markt gebracht. Verder vernamen we dat de N. L. V. Korporatie onderhandelt met Holland en Zweden om van daaruit zaaihaver te betrekken. Laat ons hopen dat alle granen tijdig ter beschikking der landbouwers zullen worden gesteld, en dat het Kommissa- riaat van Prijzen en Loonen geen vijf weken zal noodig hebben om den prijs te bepalen zooals voor de tarwe gebeur de. We willen hier de heeren van Brus sel herinneren dat zaaihaver in Januari dient verkocht en niet in Mei 1 De vrijwillige arbeidsdienst en de voedselschaarschte. Met het oog op de bestrijding der voedselschaarschte werd op initiatief van den heer Ingenieur R. F. Van Tfail lo. leider van den Vrijwiiligen Arbeids dienst voor Vlaanderen, aan de verschi - lende over het land verspreide arbeids kampen opdracht gegeven moestuinen in te richten om zelf beplantingen aan te leggen en alzoo de geheele bevoorrading van het land te verlichten. Zoo werd er in het kamp "Wachel- bergen» nabij Weustwezel, een groot perceel grond ter beschikking van den arbeidsdienst gesteld om ontgonnen te worden en tevens beplant. Zwaar werk wacht hier de koene arbeids soldaten, daar het te ontginnen terrein moeilijk heden daarstelt, die den arbeid in verre na niet verlichten, zooals het verwijde ren van sterke stronken uit den grond, het niveleeren en de groote grondver plaatsingen noodig ter aanvulling der bestaande putten en ter afkaveling der hoogten. Dit seizoen zullen er vooraf aardappelen en koolgewassen gewonnen wordenhiermede wordt zeer kortelings een aanvang gemaakt. Een groot gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de Kolonie van Zwakke Kinderen, die in de omstreken op een kasteel te Loenhout gehuisvest zijn. Alzoo voldoet de arbeidsdienst totaal aan zijne sociale doelstelling "Alles voor het Volk„. Dit laatste is hem dan ook voor dit heerlijk initiatief oprechten dank verschuldigd. BUITENLAND ITALIË Schitterende uitslagen der blnnen-kolonisatie. Nog over enkele jaren was de kust streek ten noorden van den mond van den Tiber bekend als een der ergste ma lariastreken in de omgeving van Rome. Thans ligt hier het model-landgoed Mmaccaresr„ dat reeds in 1925 voor de drooglegging van de Pontijnsche moe rassen werd aangelegd. Over dit landgoed lezen wij in het nummer van 7-8 December van het Vlaamsch Nationaal Dagblad "Volk en Staat» de volgende interessante bijdrage van den bijzonderen medewerkers van dit blad Waar vroeger niets was, wonen thans 5.0CC menschen. Het moeraswater is door kanalen aan den grond onttrokken. Van de 4730 ha. zijn 700 ha. met wijn stokken beplant, 230 ha. zijn voor de groeatenteelt bestemd en uitgestrekte vlakten dienen den landbouw. 2000 koeien, 2450 schapen, 250 paar den en 800 varkens vormen den veesta pel. Met trots wijst de veearts van het landgoed ons op zijn prachtige gezonde Nederlandiche jonge koeien. 185 ha. grond zijn beplant met "sorgo zuccerino» een rietachtige plant die tot 3 m. hoog wordt. Zij komt uit Virginia en wordt pas sinds twee jaar aangeplant. Dit gewas levert meel en alcohol, en uit de bladeren maakt men veevoeder. 45 ha. overvloedig van water voor zien zijn aan de rijstkultuur gewijd. Italië bracht in 1939 ongeveer 800 milliosn kgr. rijst voort, zoodat, na af trek van de binnenlandsche behoefte die ongeveer 8 kgr. per hoofd en per jaar is, nog voor uitvoer iets overbleef. Thans levert het landgoed "maccarese» 6000 kgr. rijst per ha. Rome bztrekt een groot gedeelte van zijne levensmiddelen van dit landgoed. 80.CG0 inwoceri van Ro me worden iederen dag door het land goed van melk voorzien. Anderhalf millioen kgr. druiven gaan jaarlijks van Maccarese naar Rome en worden in winkels verkocht, die den naam "Maccarese» mogen voeren. De wijn die op het landgoed wordt bereid en die jaarlijks 40.000 hl. oplevert, is ge deeltelijk van de fijnste hoedanigheid en wordt overal heen verkocht. Wanneer men ten oosten van Rome naar de bergen gaat, bevindt zich daar het veeteelt-instituut van Tor Mancina. Hier worden rassen gefokt en andere proefnemingen gedaan. Het "merino- tormar-cino» een kruising van Italiaan- sche en Australische schapen, levert tot 11 kgr. wol, tegen het gewone schaap 4 kgr. Dit instituut ontvangt evenwel van de overheid geen geldelijken steun er worden echter jaarlijks talrijke dieren tegen hooge prijzen uit de eigen fokkerij verkocht en er komen ook bvb. voor het dekken verschillende gelden binnen. Het model-landgoed Maccarese is voorwaar een schitterende prestatie op het actief der fascistische landbouwpo litiek bij haar streven naar zelfvoorzie ning van Italië met eigen landbouw- produkten. De prijs der kleine aankondigingen is 10 frank voor de geabonneerde en 20 frank voor niet geabonneerde, op voorhand te betalen. Vaars, een maal gekalfd, bij De Wit, Rrsschebeke 32, Erembodegem. Schoone vaars, rood-bont, van beste mdkgeefster, 8 maand dracht, bij Remi Rottiers, Gentsche steenweg nr 10, Erondrgem. Beste vaarzekalf, rood-bont. 14 da- arm oud, bij Ivo De Geyter, Dorp, Smetlede. Beste werkpaard (groote looper) eerlijk en braaf, werkt in alle handen, bij Albert Roelandt, Eigenstraat 51, Den- derhautem. Een paar wielen met as, voor klei ne driewielkar, in goeden staat, bij Fre- derik De SpiegeJeer, Kouter, Oordegem. Raapmoles, zoo goed als nieuw, bij Désiré Van Boven, Berg, Aaigem. Schoone jonge notelaars, stekelbe- ziën en zeebeziën, bij Clement De We ver, Bouchout, Hekelgem. Jonge werkkoe op d'hand, alsook bekalfde jonge koeien, alle soorten run- ders. Men verwisselt voor alle vee. Ook te koop een zware vierduimer driewiel kar, zoo goed als nieuw, bij Jozef Van Hauwermeiren, Huist, 9, Wichelen. Goed braaf paard, kar en getrek. Zich wenden Brussdbaan, 141, Erem bodegem Alle dagen, beste kalfvaarzen en kalfkoeien, gekalfd en brkalfd in het oud huis van vertrouwen, waar men U eerlijk en treffelijk dienen zal, bij A;fons Abbeloos, Dorp, Erembodegem. Men verwisselt voer alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Gekalfde vaars, werkende in d'hand alsook beirpomp met motor, bij Achiel Vermassen, Lede, Overimpe, ^Beste jonge werkos, bij Schuddinck Jozef, Hofstade, Eeckhout. Beste vaars, einde dracht, liefst verwisselen, bij Alfons Heyvaert, Bosch straat, 21, Oudegem. Jongen en sterken ezel, bij Emiel De Schrijver. Nieuwerkerken, Maal, 56. Nest schoone viggens, bij Emiel Poppe, Daal, Berlare- Dubbele ploeg, Mélotte, wegende 150 kg., zoo goed als nieuw, matige prijs bij Seraphien Van Durme, Serskamp, Schoo'straat, n? 7. Groote ressortkar, zoo goed als nieuw, bij Jozef Janssens, Varkensmarkt, Oordegem. Een mijt droge spinsen bij René De Pauw, Ouden Heirweg, Oordegem. DEFTIGEN BOERENGAST ge vraagd, bij A'bert De Baerdemaeker te Esschece, Doment, nr 35. VERLANG TE KOOPEN kleine driewielkar, voor 1 koe, ook koegareel, F. Provost, Boekenf, Kerksken. UIT TER HAND TE KOOP: Groote handelsgebouwen, gelegen in 't centrum der stad Aalst. Schoone geld- plaatsingen - Te bevragen Algemeen Zaakwaarnemer. Zetelende Eiken Woensdag en Vrijdag van 14 tot 17,30 uur in het koffiehuis De Koornbloem (Boerenbond) te Aalst, Groote Markt. VERLANGT te koopen per okkasie 2 half-zware driewielkarren, ook wielen, assen, res-or's enz., Camiel Van den Bossche, 29, Kapellestraat, 29, Gijsegem. IK ZOEK SCHOONE MELK- GE1T, 2 tot 3 jaar oud schrijven in vertrouweö met prijs en inlichtingen 430, Poleizen'trast, Brussel II. VERLANGT TE KOOPEN Werkos. Te bevragen bij Romain P«oi- wels, Nieu werkerken. FAIENCE EN CERAMIEkE TE GELS. Wij hebben nog een stock Faier ce en Ceramieke Tegels die ver kocht worden aan de oude prijzen. Oraer De Smet, Haaltert, Statie. VIGGENS. Alle dagen te beko men leste viggens, bij Henri Leus, Nieuwstraai. 25, Lede. Telefoon Aalst nr 558. RASVIGGENS. Landbouwers, koopt van heden af, alle dagen, beste Vlaamsche rasviggens, in volle vertrou wen, bij Joz. Leus, Babbelaar, Hofstade. GEPRIMEERDE stemboekbeer van geprimeerde ouders doet dienst, bij de Gebr. Van den Haute, Hof-Ter-Schoor, Ninove. der grondstoffen het bestuurder Salie de Vente "St Gudula» (nabij het Moeder huis van het gasthuis) hoek der St Gudu- lastraat en Bollegem, nog altijd in ma gazijn de schoonste occasie's meubels bezit, en dit ook aan de voordeeligste prijzen. Honderdtallen allerhande arti kels zijn voorbanden en worden jonge paren bijzonder aanbevolen. aan Studie van te Lede. Om uit onverdeeldheid te treden Vrijwillige Openbare verkooping van Een Gerieflijk te Lede, Heipias Nr. 76. De Notaris BUYS te Lede, zal open baar verkoopen Gemeente Lede. Een gerieflijk burgershuis met hof, boomgaard en afhangen te Lede, Hei- plas Nr. 76, sektie E, nummers 9-c en 9-d, groot 18 aren 30 ca. Voorzien van pomp- en regenwater en elektriek. Thans verhuurd aan Mr. Albert Sme- kens. Eenige Zitdag Maandag 22 December 1941, om 2 ure namiddag ter herberg genaamd "In Serskamp», gehouden door Mr. Victorin Buyse, te Lede, Rammelstraat. Stadie van te Aalst» Molenstraat. Openbare Verkooping van te Aalst, Spaarzaamheidstraat, 36. De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een schoon woonhuis te Aalst, Spaar- zaamheidstraat nr 36 gekadastreerd sec tie C nummers ex 591, 593, 504, 592, groot 1 aar 37 ca. Begrijpende op gelijkvlaersSalon, eetplaats, keuken, stal, koer en hof. Op het eerste verdiep twee schoone slaapkamers met ingemaakte kleerkas, verder zolder. Verlicht met electriciteit en voorzien j van pompwater. Bewoond door Mr Edgard Van Vae- renbergh. Kortelings ingebrulktreding. Enkele Zitdag Woensdag 31 December 1941 om 4 uur namiddag, ter herberg van Mr Gustaaf De Man, te Aalst, Volksver heffingstraat. Openbare Verkooping van te Aalst, Groenstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wie het behoort openbaar verkoo pen Stad Aalst. Een schoon woonhuis met grooten atelier en koer, gansch afgesloten met betonnen muur, groot 1 aar 68 centiaren en 70 tien milliaren. Begrijpende op gelijkvloers salon en eetplaats, keuken, groot werkhuis van 16 meters, groote koer afgesloten met betonnen muur. Op het eerste verdiep twee schoone slaapkamers, groote zolder. Voorzien van pompwater en verlicht met electri- citeit. Bewoond door den eigenaar Victor Leon Foncé-Vinck. Kcrtelings ingebruiktreding. Enkele Zitdag Maandag 5 Januari 1942 om 2 uur namiddag, ter herberg gehou den door den heer Aimé Walgraef, te Aalst, Groenstraat. Bij Sterfgeval Openbare Verkooping van Grooten Boomgaard, en Meersch. te Esschene, Domentveld. De Notaris DE VIS te Aalst, zal ten' verzoeke van de erven van Frans Van den Bossche-Van der Veken openbaar verkoopen Gemeente Esschene. Hofstede met boomgaard te Esschene,. Doment, groot 1 Ha. 10 aren. Verdeeld in 4 loten. Lot 1. Hofstede begrijpende keu ken, groote slaapkamer, kleine kamer, kelderkamer, verder kelder, koestal voor 3 beesten, paardenstal, voederhok, schuur, dorschvloer met langs beide kanten een tas, hophast, bakoven, drie varkenskoten, kiekenkot remisie, groote boomgaard beplant met fruitboomen, groot 24 a. 21 ca. Lot 2. Een perceel meersch, groot 29 a. 78 ca. gelegen achter lot 1. Lot 3. Een perceel meersch neven lot 2, groot 29 a. 57 ca. Lot 4. Een perceel boomgaard ne ven lot 1, groot 19 a. 86 ca. Bewoond en gebruikt geweest door den eigenaar wijlen Mr. Franciscus Van den Bossche-Van der Veken. De kooper zal recht hebben in huur te nemen ongeveer 4 dagwand land en weide. Onmiddellijk ingebruiktreding Enkele Zitdag Vrijdag 19 December 1941, om 2 ure namiddag ter herberg gehou den door Mr. Frans Robijns te Meldert, Doment. 1. Een schoon handelshuis met twee vitrienen, inrijpoort en stallingen, te Aalst, Schoo'straat. Voor verdere inlichtingen zich wen den ter studie van Notaris DeVis, Aalst. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Hocgeweg en Ronsevaalstraatje. De Notaris JEAN VAN INNIS. te Aalst, zal openbaar verkoopen namens wien het behoort Gemeente Erembodegem. Koop 1. Een geritflijk woonhuis met aanhoorigheden, stalling en tuin aan den Hocgeweg, nr 94, groot vol gens meting 2 aren 92 centiaren 50 tma. Bewoond door Mr Frans Van Geert, mits 90 frank per maand. Electrische leiding en pompwater. Koop 2. Een schoon woonhuis met aanhoorigheden en stal in het Ronse vaalstraatje nummer 10, met eenegroot te van 1 aar 20 centiaren. Bewoond door Mr Frans Boel mits 100 fr. per maand. Electriciteitsleiding en gemeenschap pelijke waterput. Enkele Zitdag Maandag 22 December 1941 om 4 uur namiddag, ter herberg "In den Tir bij Mr Alfons Kieckens, te Aalst, Brusselschen steenweg. Studie van te Erembodegem. Notaris CAUDRON, te Erembode gem, heeft op 4 December 1941 onder voorbehoud van Recht van Opbod toe gewezen mits 40,500 fr. het Huis met tuin te Erembodegem, Meerlaanstraat, gek. sectie A nr 1535A groot 4 a. 90 ca. Bewoond door den eigenaar Mr Oscar Verleysen-Arijs. Iedereen heeft het recht dit gebod met 10 ten honderd te verhoogen binnen de 15 dagen der verkooping bij deurwaar dersexploot te beteekenen aan genoem den Notaris en den kooper. Studie van te Erpe. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van te Nieumerkerken, Molenstraat. De Notaris MEERT, te Erpe,zal na mens de erven Camiel De Neve-Cop- pens, ten overstaan van den heer Vre derechter te Aalst, openbaar verkoopen Gemeente Nieuwerkerken. Een welgelegen woonhuis ten voor hoofde aan de Molenstraat, gekend ten kadaster sectie C nummer 567g met een grootte van 4 aren 50 cat. Bevattende kelder, 3 benedenplaat- ien en zolder. Verders stalling, varkens kot, schuur en beplanten hof. Het huis is voorzien van electriciteit en van steenput. Onmiddellijk ingebruiktreding. Enkele Zitdag Donderdag 8 Januari 1942 om 2 112 uur namiddag, ter zittingszaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Ka- pellestraat. Denderleeuw. Burgershuis met twee verdiepingen, Kiekenborrestraat. Bij Licitatie Openbare Verkooping van te Aalst, Geeraerdsbergsche straat 112. De Notaris MEERT te Erpe zal ten overstaan van den heer Vrederechter te Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1916 openbaarlijk verkoopen: Stad Aalst. Een welgelegen handelshuis getee- kendNr. 112, gekadastreerd sectie B num. 388d met eene groote van 1 aar palende oost en zuid de heer Pieter-Léon Strukt te Aalst, noord Juffrouw Anna Viersé, West de Geeraerdsbergschestr. Het huis bevatgroote voorplaats, - tweede plaats, keuken, afzonderlijken gang leidende naar den koer en stalling. Boven drie slaapkamers en zolder. Het huis is voorzien van stadswater, i pompwater en electriciteit. Vroeger bewoond geweest door den heer Jules Cuypens, thans door Mevr. Celestine De Croch. Enkele Zitdag Donderdag 18 December 1941, om 3 ure namiddag ter Zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst. Kapel- lestraat. Openbare Verkooping van te Mere en Erpe. De Notaris MEERT te Erpe zal, ten overstaan van den heer Vrederechter van Aalst, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk ver koopen De naakten eigendom, het vruchtge bruik behoorende aan Mevrouw Sidonie Raes, Weduwe Maesschalck, geboren den 24 October 1854, van: Gemeente Mere. I. 18 aren 30 centiar. zaailand op den Hoogkauter of Dael, sectie B, num. 944. Gebruikt door den heer Alphonse Van Vaerenbergh. II. 20 aren 50 ca. meersch op Neste- veld, sectie A, nr 176. Gebruikt door Mevrouw Wed Baeyens-Raes. III. 17 aren 30 ca. meersch, Lange- meersch, sectie A, num. 1232. Gebruikt door Mevrouw Wed. Emile Sonck. Gemeente Erpe. IV. 22 eren 70 centiaren land op E-skenskauter, sectie D, nummer 789. Gebruikt door Mev. We Baeyens-Raes. Enkele Zitdag Donderdag 18 December 1941, om 2 ure namiddag, ter zittingszaal van den heer Vrederechter te Aalst, Kapelle- straat. Studie van Aalst» Kattestraat, nr 9. Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar verkoopen, op Dinsdag 16 December 1941, om 2 uur namiddag te Aalst, Binnen straat, nr 278, ter herberg van den heer Camiel De Boeck Koop 1Een schoone hofstede, be» grijpende woonhuis, stallen, schuur, re- misies en verdere aanhangen, boomgaard (geschikt voor bouwgrond) tuin, meersch gestaan en gelegen te Aalst, aan de Bctermelkstraat, nr 8, groot volgens titel 67 aren 28 centiaren. Op te leggen boomprijs 3400 frank. Gebruikt door dame Wed. Roelandt en Mr Philemon Roelandt. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 2. Een zeer goed perceel land geschikt voor bouwgrond, doorsneden met de Boschveldbaan, en gelegen te Aalst, op Boschveld, gekadastreerd sec tie D, nr 498/B, groot volgens titel 44 a. Verdeeld in twee deelen a) Het zuiddeel groot 12 a., gebruikt door Mr. Cam. Van den Berghe. b) Het noorddeel, groot 32 aren, ge bruikt door den heer Philemon Roelandt. Ingebruiktreding van het zuiddeel, einde 1942 en van het noorddeel, on middellijk. Nota sis Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar verkoopen, op Dinsdag 23 December 1941, om 9 uur voormiddag te Aalst, Boter- melkstraat, nr 8 Alle de roerende voorwerpen, zich al daar bevindende, begrijpende namelijk Alle huismeubelen, landalem, driewiel kar, twee ressortkarren en alle andere gerieven. Verders volledig paardenhar- nassuur. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven. Gewone voorwaarden. Komptant. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. Werkmanshuizen. Hofstede en landen in of rond de stad Waarom iaden aan HOOFDPIJN MIGRAINE TANDPIJN GRIEP RHEUMATIEK ZENUWKOORTSEN PIJN DER MAANDSTONDEN ei. ót Wonderbare BRUINE POEDER! <kf Apotiwdi D6 (POORTERS SINT- NIKLAAS-WAAS tl oe-jeafciikfeeigfc. tcaó*t De ÓQG§ v*s poedert h 4JSÖ De drtcdubbde oca 75 pxótts h 10.00 ,-<*• fj Te verkrtjge* tn afle gorde Apotheken of vrachtvrij tegen y&fc poatxeandam Gebruft cem U ruis imxm geen andere meer gebruiken - ■=-"»— -*■ minui I

De Koornbloem | 1941 | | pagina 3