Notariëele Annoacen /n Die goede Moeder Aarde* Herstellingen A, Gheys 8 Zoos CA Notaris BA IJ IVENS Een Woonhuis, Tnio, Boomgaard en Zaailand ZAAILANDEN MEUBELVEILING Notaris EE Al AN EEN WOONHUIS met afhangen en TUIN Te koop gevraagd Recht van Opbod Uit ter hand te koop Uit ter hand te koop Notaris AKoyersoen BOUWGRONDEN Openbare Verkooping Notaris BRECKPOT Schoon WOONHUIS Zaaimachines "Simplex» te Haaltert, Telefoon Aalst 534. Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkooping van te Haaltert, Doornstraat, Brul- en Grootkouter, en te Nieuwerkerken, op de Penne en Brulkouter. Notaris BAUWENS te Haaltert, daartoe in Rechte benoemd, zal ten over staan van den heer Vrederechter des Kantons Herzele, en met in achtneming der pl-egvormen, vereischt bij de wet van 12 Juni 1816 openbaar verkoopen Koop 1. Een woonhuis met stalling en koer te Haaltert, Doornstraat nr 10, sectie A nr 577i, groot 3 a. 30 ca. Laatst bewoond door wijlen Mr. Jozef Mattbijs en vrij met 1 April 1942. Koop 2. 14 aren 70 ca. besten tuin te Haaltert, Brul, achter gemeld woon huis, srccie A nr 577g. Vrorger gebruikt Joz. Mattbijs voornoemd en onmiddellijk vrij. Koop 3 —12 aren 29 ca. boomgaard in volle opbrengst te Haaltert, Brulkou ter, dicht gemeld woonhuis, sectie B nr. 80d en deel van 8Cb. Eveneens gebruikt geweest door Mr Jozef Matthijs en on middellijk vrij. Koop 4. 11 aren 90 ca zaailand te Haaltert, Grootkouter, sectie A nr72 3a. Verpacht aan Mr. Jozef Sterck mits 100 frank 's jaars. Koop 5. 29 aren 30 ca. zaailand te Nieuwerkerken, op de Pence, sectie B, Zuiddeel van nrs 1331-1332b en 1333. Verpacht aan Mr. Frans Huybrïcht mits 300 frank 's jaars Koop 6. 34 aren 6 ca. zaailand te Nieuwerkerken, op de Penne, genomen uit nevengemelde partij, gekadastreerd seetie B nrs 1331- 1332b en 1333. Koop 7. 3 aren 8 ca. zaailand te Nieuwerkerken, op de Penne, genomen uit zelfde partij, gekadastreerd stctie B nrs 1331 1332b en 1333. Beide laatste koopen zijn verpacht aan Mr Ch De Saedeleer mits 405 fr. 's jaars. Koopen 5, 6 en 7 vormen een enkelen blok. Koop 8. 11 aren 30 ca. zaailand te Nieuwerkerken, op den Brulkouter, sec- tie B nr 1443a/2. Verpacht aan M. Vic tor Matthijs mits 108 frank 's jaars. Voor verdere inlichtingen zie de plak brieven. Eenige Zitdag Zaterdag 10 Januari 1942, om 10 ure (offi u voormiddag zeer stipt i ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te Herzele- 4 aren 70 ca. Bewoond door de Kren. van wijlen Mr. P. De Coninck-Van den Bergheen vrij 1 maand na den toewijs. Eenige Zitdag Zaterdag 3 Januari 1942, om 10 ure zeer stipt (offl u voormiddag ter Gehoorzaal van het Vredegerecht te Herzele. Op Woensdag 31 December 1941, om 2 ure namiddag (offl. u in vorenbe- schreven woonhuis bewoond door de Kinderen De Coninck, te Haaltert, Hoogstraat, zal Notaris BAUWENS voornoemd overgaan tot de openbare verkooping van allerlei huismeubelen, keuken- en herberggerief, radio, enz. Studie van Aalst, Kattestraat, nr 9. Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar toewijzen, op Dinsdag 23 December 1941, om 2 uur namiddag te Aalst, Binnen straat, nr 278, ter herberg van den heer Camiel De Boeck Koop 1Een schoone hofstede, be grijpende woonhuis, stallen, schuur, re- misïes en verdere aanhangen, boomgaard (geschikt voor bouwgrond) tuin, meersch gestaan en gelegen teAalst, aan de Botermelkstraat, nr 8, groot volgens titel 67 aren 28 centiaren. Ingesteld 161 000 fr. Op te leggen boomprijs 3400 frank. Gebruikt door dame Wed. Roelandt en Mr Philemon Roelandt. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 2. Een zeer goed perceel land geschikt voor bouwgrond, doorsneden met de Boschveldbaan, en gelegen te Aalst, op Boschveld, gekadastreerd sec tie D, nr 498/B, groot volgens titel 44 a. Verdeeld in twee deelen a) Het zuiddeel groot 12a., gebruikt door Mr Cam. Van den Berghe. Ingesteld 20.000 fr. b) Het noorddeel, groot 32 aren, ge bruikt door den heer Philemon Roelandt. Ingesteld 66 0C0 fr. Ingebruiktreding van het zuiddeel, einde 1942 en van het noorddeel, middellijk. on- Om uit onverdeeldheid te treden Openbare Verkooping van (Vroeger herberg) te Haaltert, Hoogstraat. Notaris BAUWENS te Haaltert, daartoe in Rechte benoemd, zal ten over staan van den heer Vrederechter des Katons Herzele, en met in-achtneming der pleegvormen,vereischt bij de wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Een woonhuis, (vroeger herberg) met afhangen, koer en tuin te Haaltert, Hoogstraat 48, sectie B nr 657c, groot Notaris Paul EEMAN te Aalst, zal openbaar verkoopen, op Dinsdag 23 December 1941, om 9 uur voormiddag te Aalst, Boter melkstraat, nr 8 Alle de roerende voorwerpen, zich al daar bevindende, begrijpende namelijk Alle huismeubelen, Iaadalem, dsiewiel- kar, twee ressortkarren en alle andere gerieven. Verders volledig paardenhar- nassuur. Voor verdere inlichtingen zie plakbrieven. Gewone voorwaarden. Komptant. Groot Burgershuis, in 't midden der stad. Wei k manshuizen. Hofstede en landen in of rond dc stad 38 a. 61 ca. 6 ma., palende noord Mej. Maria Van Hauwermeiren te Lede oost Mr. De Smet-Pelrlinck Frans te Ledezuid Mr. Van der Straeten-De Gendt Emiel Jozef te Lede en west de straat op eene breedte van 41,33 m. Verdeeld in 6 loten vsn noord naar zuid, te weten Lot een tot 5 a. 93 ca. 56 ma. te ne men ten noorden, met eene breedte aan de straat van 7,33 m. Ingesteld 27.000 fr. Lot twee: tot 6 a. 15 ca. 50 ma te nemen neven lot 1, met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Ingesteld 25.000 fr. Lot drijtot 6 a. 12 ca. 50 ma. te ne men neven lot 2. met eene breedte aan de straat van 6,50 m. Ingesteld 26 000 fr. Lot vier tot 6 a. 60 ca. 50 ma. te ne men neven lot 3, met eene breedte aan de straat van 7 m. Ingesteld 26.000 fr. Lot vijftot 6 a. 91 ca. 25 ma. te ne men neven lot 4, met eene breedte aan de straat van 7 m. Ingesteld 25.000 fr. Lot zes: tot 6 a. 87 ca. 75m. te nemen ten zuiden, met eene breedte aan de straat van 7 m. Ingesteld 24.000 fr. Zie plan op de plakbrieven. Koop 2. Bouwgrond te Lede, aan de Molenstraat, weg naar Overimpe, gekend ten kadaster sektie D, nr913/a, met eene grootte van 6 a. 50 ca. palende noord de weg oost de Commissie van Openbaren Ocderstand der gemeente Ledezuid Mr. Nys-Annaert Achiel Frans te Lede en west de straat. Ingesteld 15.000 fr. Zie plan op de plakbrieven. Laatste Zitdag Maandag 22 December 1941, om 3 u. namiddag, in het Café Moni- co gehouden door Mr. Jozef Siau, te Lede, Hoogstraat. Ingevolge de wet van 15-8 1854, ge wijzigd bij art. 92/bis van het besluit van 13-9-1940 heeft eenieder het recht de toewijzingsprijs van 7.000 fr. waarvoor het huis te Lede, Statiedrerf 13, sektie F, nr 756/h2, groot 1 aar 20 ca op 8 12-41 werd toegewezen aan de N.V. Eigen Haard te Aalst, Statiestraat 23, gedu rende 14 dagen te rekenen vanaf den dag der toewijs te verhoogen met 1/10. Het opbod moet om geldig te zijn be- teekerd worden met deurwaarderlijk exploot aan de koopende maatschappij en den werkenden Notaris Paul Etman te Aalst, Kattestraat nr 9. J MÉNs^ ms DE LANGE WINTERA WONDEN DOORBRENGEN om 2 1/2 uur namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, Kepel- lestraat. Heerenhuis met inrijpoort en auto' bergplaats, te Aalst, Statiestraat nr 4 en Esplanadeplein, groot 5 a. 37 ca 10 ma. 2 woonhuizen te Aalst. Klapstraat, nr 2 en 4, groot samen 80 ca. Voor inlichtingen zich wenden ter studie. Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. van aan 34. MENGELWERK. Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen door ALBERT BAEYENS. XXXIV. IN HET HUIS VAN DEN DICHTER. Bij zijn terugrit door het dorp had Bert Vermeylen wel de nieuwsgierige meisjïs achter de opgelichte gordijnen bemerkt, en ze deden hem onwillekeurig terugdenken aan Elise Van Dommelen Als die hem zoo had zien rijden, wat zou zij hebben gedacht Toen hij naar bed was gegaan, moe van dien eersten tocht door het vrije veld, 'waren zijn ge dachten weer naar Nizza gevlogen, en hij zag zich met haar staan genieten van de zuidersche avondnatuur, hij hoorde haar nog de verzen fluisteren Winden gingen te rast in de populieren, roerloos staan rozen als kelken vol purperen wijn... Neg hoorde hij haar zeggen Dich ter Wies Moens woont th=»ns in uw streek, in Zuid- Brabant. Een bezoek Openbare Verkooping te Lede, aan den Bellaertweg en Molenstraat. Koop 1. Bouwgrond te Lede, den Bdlaertweg, groot volgens meting aan Wies Moens, was dan het voor naamste programmapunt voor den ko menden dag. En gelukkig om dit voor uitzicht was hij in slaap gevallen. De vroege hanen hadden hem met hun gekraai niet wakker geklaroend, na zijn auto-ongeval was hij op het ziekbed stilaan aan een luilekkerleventje ge wend geraakt, maar de zon deed haar werk beter. Bert schoot wakker en ver zadigde zijn verwonderde oogen aan de overdadige morgenklaarte, die zijn ka mer vulde. Met een veerkrachtigen sprong was hij het bed uit, en stond hij voor de waschtafel. Lea, die met haar zuster uit de vroeg mis teruggekeerd was, lachte hem aan de ontbijttafel uit Ge staat vrij laat op, voor een boer, dichter. Ho,antwoordde Bert even schalks, 't is amper zes uur. en vandaag ben ik nog student, zus. Morgen ben ik er vóór u uit. Ho, ho I deed Lea ongeloovig. Wedden Ja. Om Bert aarzelde een oogenblik. Kom, hij zou het haar maar zeggen. Wel, tergde hij, om den laatst verschenen dichtbundel van Wies Moens, met een opdracht. Landing vroeg Lea. Dien heb ik al, en met een autograaf ook. Gij klonk het verbaasde ant woord. Dan om een bakte pannekoe- kec, morgenavond. Die zul js hebben, als je wint. Na het ontbijt stak Bert een sigaret op, doorliep haastig het morgenblad en De Notaris MOYERSOEN te Aalst zal ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, namens wie het behoort openbaar verkoopen Gemeente Lede. Schoon werkmansbuis aan de Bel laertweg, sektie C, deel nr 294 groot 7 aren 33 ca., omvattende ondergronds droogen en schoonen kelder op het gelijkvloers voorplaats, keuken, achter keuken, stal, W, C., koer en hof. De koer geheel en den hof gedeelte lijk afgesloten met betonplaten. Boven 2 slaapkamers en zolder. Voorzien van pompen regenwateren electrische verlichting. Bewoond door Mr Jozef Duqueten vroeger door Mr Michel De Moor- Trog. Zichtbaar alle Dins- en Donderdagen van 2 tot 5 uur namiddag. Eenige Zitdag Donderdag 8 Januari 1941 Stadie van te Aaïot. Openbare Verkooping van te Adst, Sint Vincentiusstraat, 34. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter des Kantons Aalst, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkoopen: Stad Aaht. Een schoon woonhuis met aachoorig- heden, hof en inrijpoort langs de Slot- straat, gelegen te Aalst, St. Vincentius- i straat, 34 groot 1 aar 50 ca. Verhoogd op 108.COOfr. Dezen eigendom bevat Ge'ijk floersIngang met trapzaal, salon, eetplaats, keuken, achterkeuken met pombsk, overdekte koer, W. C stal en hof. Verdiep 2 slaapkamers. Verders zol der en provisiekelder, pomp en regen- waterputten, ook electrische verlichting. Bewoond door Mevr. Wed. Alfons Biebaut. Het huis is zichtbaar den Dinsdag en Vrijdag van ieder wiek van 2 tot 5 uur. Ingebruiktreding 3 maanden na den verkoop. Eenige Zitdag Donderdag 8 Januari 1942, om 2 uur namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Kapellestraat. wat de post verder had gebracht. O, niets bizonders. Ja toch. een prentbrief- kaart uit Venetië scheen al zijn aandacht te vergen, niettegenstaande den uiterst gen van Tijl als echo's tusschende smal le straten. Daar reed de jonge koning van het dorp I Langs de bloeiende boomgaarden, bekoop!en tekst Recht hartelijke groe- langs de hagen waar de meidoorn geur- •r dogen. L en E v D de, langs de weelderige weiden en de ten uit het paleis der dogen Continental Hotel, VI. Hij las en her las die haast niets zeggende woorden en glimlachte. Ook Lea, die hem met een zijwaartschen blik volgde en gadesloeg, glimlachte, zij had reeds het kaartje be keken, o vrouwelijke nieuwsgierigheid 1 zij kende dat eigenaardig meisjesschrift. Ze vroeg Niets nieuws, Bert Ho, niets van belang, zei hij af- belovende velden reed Bert, genietend van de overheerlijke natuur, waarin hij voortaan leven en heerschen zou, waar in hij morgen reeds als eiken boer zou arbeiden in het zweet zijns aanschijns, maar met de overtuiging van een die weet wat hij wil. Eu onder de genoeg lijke rit overdacht hij de gebeurtenissen van de voorbije maanden, Parijs en Niz- wezig. Maar hij stak toch de kaart in za, en hij was inwendig voldaan omdat zijn brieventasch. En meteen was hij al ze voorbij waren, omdat hij naar zijn buiten. innigste beslistheid zijn levensweg had Voor de deur van den stal stond Tist j gevonden langs dien verren omweg, klaar met den gezadelden Tijl en ver- De dofle slagen van de hoeven van beuzelde zijn tijd met het paard verder Tijl werden plots hel klinkende kloppen nutteloos te roskammen ea te borstelen, op de hobbelige kasseien van Putberg. Tijl I riep Bert, en het dier spitste Zijn mijmerijen over het verleden maak- de ooren, het kende reeds de stem van zijn nieuwen meester, de kennismaking van gisteren droeg de beste vruchten, Bert lachte tevreden. Tijl, herhaalde hij laat maar los, Tist. En Tijl kwam naar hem toe en bleef er-staan schudden met zijn kop, tot Bert in het zadel wipte. Heb ik van mijn leven I monkelde de oude Tist. Zijn we geen beste vrienden gewor den, Tist vroeg Bert, zich naar den trouwen knecht toe kcerend, terwijl hij onder de hofpoort doorreed. Tij! is al zoo geleerd als zijn mees ter, beaamde Tist. En weer klepperden de lichte hoefsla- ten plaats voor bewonderenden werke lijkheidszin. Tusschen da weelderige struiken en de takken zwaar van loo- ver blonk de klaarte van een vijver, en hier langs weerszijden van den kronke lenden, bollen straatweg rezen als zuilen op uit den sterk deinenden bodem de slanke, hooge stammen van de beuken. Putberg, sprookjesheuvel midden in het dal I Met welgevallen snoof Bert de zuivere boschlucht in, hij liet zijn Tijl langzamer de helling opklimmen. Hoe lang was het geleden, dat hij hier in dit wonderbaar schoon brokje ongeschon den natuur, een hoekje in Ter Kameren Bosch uitgesneden en hier achtergelaten, hoelang was het geleden, dat hij hier als ge iets wilt verkoopen moet ge dit eerst aan het publiek kenbaar maken, plaats daarom een aan kondiging in De Koornbloem ge blijft alzoo uwe klanten be houden. Voor den aankoop van en andere merken, ploegen, dorschma- chienen, raapmolens, maalderijen (groote en kleine) enz. peen beter adres dan Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat. AALST. Telef. 400. Warm aanbevolen voor zijn goede herstellingen en eerlijken handel. T JPl voor iedereen. Kleine vJ JLv interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhulzen, 29, Gentsche steraw.. Erpe. aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in het oud gekend Hui» AALST, Kattestraat, U J Let wel op het nummer. Herstellingen met Wisselstukken voor ALLE merken van Naaimachienen. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodigdheden in ma gazijn. jonge knaap met andere boerenbengels in het najaar beukenootjes was komen rapen 1 En hoe viel deze pracht hem nu zoo op. Ja, hier was het de uitgelezen woonplaats voor een dichter. En ginder links, aan den laatsten draai van den straatweg blonk tusschen het ijle loover- groen de zonbeschenen gevel ven het huis van dichter Wies Moens. De vrouw des huizes was gewoon aan druk bezoek, en toch keek ze verrast op bij het ontsluiten van de deur neen, de zen jongen heer had ze zeker nog nooit binnengelaten. Dag, mevrouw. Is mijnheer Moens niet thuis Jawel, zei de innemende vrouwen stem. Met wien heb ik de eer Vermeylen, mevrouw, Bert Ver meylen. O, kom dadelijk binnen, mijn man1 zal verheugd zijn u te zien, kom. Met dezen hier toch niet, me vrouw, lachte Bert Vermeylen, en hij trok den kop van Tijl. die achter den muur van het portaaltje stond, naderbij, Mevrouw Moens bewonderde het mooie raspaard. 't Is een prachtdier, zei ze, "breng het in den boomgaard, meneer Vermey len, wij wachten u ginder op. Achter het huis kwamen dichter Moens en zijn vrouw Bert tegemoet. Nooit werd hij bij vreemde menschea hartelijker begroet. Maar ook de huis hond wilde aan deze vriendelijke ont boezemingen deelnemen, en hij sprong Bert lustig blaffend tegen het lijf, zoodat het paard steigerde. ('t Vervolgt). Wilt U in staat zijn om vroolijk te werken en na een zware dagtaak frisch en opgewekt thuis terug te keeren, neemt dan bijtijds een paar KRUISJES Het Ulit Kruis GRIEP RHEUMATISCHE PIJNEN - HOOFDPIJN - ZENUWPIJNEN PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - VERMOEIDHEID .ZENUWINZINKING

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4