Zomerzaaitarwe, Zomerzaaigerst, Zaaihaver. de verplichte Vleeschleveriagen. de levering van Zuivelproducten. Besluit betreffende Besluit betreffende DE KOORNBLOEM - 12 Januari 1947 De erge vorst heeft voor gevolg dat verscheidene tarwe velden zullen bevrozen zijn en zullen moeten herzaaid worden. Daarom raden we onze leden aan zich onverwijld te laten inschrijven voor Wisseltarwe of Zomertarwe, gezien het groot tekort dat zich zal voordoen. Ook wordt het stilaan tijd, om te denken aan het zaaien van den zomergerst Kenia of van de haver. Er is reeds een partij zaaihaver HOOP VAN GEM- BLOERS en zaaigerst KENIA in het magazijn aange komen. De eerst ingeschreven zullen natuurlijk het eerst wor den bediend. De landbouwexploitanten die 50 aren en meer totale oppervlakte be werken zijn er toe gehouden jaarlijks, tijdens het kalenderjaar, de hoeveel heden rundvleesch, paardenvleesch, varkensvleesch, op voet te leveren aangeduid in het hieronderstaand barema De Minister van Ravitailleering bepaalt het percentage van deze hoe veelheden dat dient geleverd in den loop van elk der maanden. Aantal kg. per ha. Zone Zone Zone I. II. III. 150 160 185 140 155 170 130 140 155 115 130 140 110 120 135 100 115 130 Uitbating van 0,5 tot 5 ha. 5 tot 10 ha. 10 tot 20 ha. 20 tot 30 ha. 30 tot 50 ha. Meer dan 50 ha. Gebied I.De Kempen, de Weide streek, de Ardennen, de mergelstreek, de gemeenten De Panne, Nieuwpoort en Lombartzijde Gebied II.De Condroz, de Fa- menne, de zand-leemstreek, de zand streek, de Polders en de duinen Gebied III.De leemstreek. Een gemeente welke op twee ge bieden gelegen is wordt geklasseerd bij het gebied dat voor de exploitan ten het meest voordeelig is. De be drijven worden getaxeerd in het ge bied waar zij gelegen zijn. De vleeschlevering geschiedt over eenkomstig leveringsbevelen die door den burgemeester der gemeente aan de exploitanten worden beteekend. De landbouwexploitanten zullen gekrediteerd worden voor de werke lijk geleverde hoeveelheden vleesch op voet. Nochtans wordt het var kensvleesch, geleverd in uitvoering van onderhavig besluit in rekening gebracht voor 1,5 kg. per kg. op voet geleverd werkelijk gewicht. De leveringen van varkensvleesch welke gedaan worden in uitvoering van een eventueel met het Ministerie van Ravitailleering gesloten vet mestingscontract en de leveringen van varkensvleesch uitgevoerd boven de leveringsverplichtingen "vleesch,, in ruil van graangewassen vallen niet onder de toepassing van onderhavig besluit. De vleeschleveringsverplichtingen zullen daarenboven worden vermin derd of -vermeerderd overeenkomstig de bepalingen van het besluit betref fende de levering van zuivelproduk- ten. In uitzonderlijke en behoorlijk vast gestelde gevallen zooals rampen, epi demische veeziekten enz. kan de Mi nister van Ravitailleering individueele afwijkingen op de bij onderhavig besluit vastgestelde verplichtingen toestaan. De vleeschleveringsafrekeningen van eiken landbouwer zullen op 31 December 19-46 afgesloten worden. Wie is verplicht zuivelpro ducten te leveren? Eenieder die één of meer melkkoei en houdt, is gehouden de hoeveelheid melk, die hem bij onderhavig besluit wordt voorgeschreven, ter beschik king te stellen van de erkende zuivel fabriek die hij heeft gekozen. De houders van één enkele koe worden ontslagen van elke leverings verplichting van zuivelproducten. Worden niet als houders van één enkele koe beschouwd met het oog op de vrijstelling van melkleverings- verplichting 1° Degenen als zoodanig erkend op 15 December 1946; 2° Degenen die op 15 December 1946 houders waren van meerdere koeien en wier veestapel achteraf her leid werd op een eenheid, hetzij door sterfte, hetzij door noodslachting van een of meerdere koeien. Degenen die na 15 December 1946 houders geworden zijn van één enkele koe ingevolge andere omstandighe den dan deze welke hierboven wer den voorzien dienen, behoudens indi- worden de leveringsverplichtingen verdeeld in drie gelijke maandelijksche verplichtingen. Omzetting van voorschotten in vleeschkrediet. Bij elke trimestrieele afsluiting, dit is op 31 Maart, 30 Juni, 30^Septem- ber en 31 December van elk jaar, zuivelproducten geleverd zullen de voorschotten op de leverin gen, naar keuze van den landbouwer, mogen worden omgezet in kredieten op de vleeschleveringsverplichting of overgedragen worden in mindering op zijn latere verplichtingen inzake levering van zuivelproducten. Het te kort zal automatisch omgezet worden in debiet van vleeschlevering. De voorschotten'op de melkleve- ringen van het derde trimester 1946 mogen worden omgezet in krediet op de vleeschleveringsverplichtingen naar rato van 2 liter melk (3°/o) voor 1 kilogram vleesch. De tekorten voor hetzelfde tijdperk zullen worden omgezet in ^debiet op de vleeschleveringsverplichtingen, naar rato van 1 kg. vleesch per liter ontbrekende melk (3°/o). De voorschotten op de melkle- veringen voor het vierde trimester 1946 zullen mogen omgezet worden in krediet op de vleeschleveringsver plichtingen naar rato van 1 liter melk (3 °/o) voor 1 kg. vleesch. De tekorten voor hetzelfde tijdperk zullen worden omgezet in debiet op de vleeschleveringsverplichtingen, naar rato van 1 kg. vleesch per 2 li ters ontbrekende melk. De voorschotten op melkleverin- gen vastgesteld op den 30" Septem ber en den 31" December 1946 mo gen niet worden overgedragen op afrekening van de verplichtingen in zake levering van zuivelproducten der maanden Januari en Februari 1947. Zij zullen mogen worden omgezet krediet op afrekening van de vleeschleveringen, voor zoover de betrokken producenten 'er de aan vraag van doen vóór 25 Januari 1947. Voor het eerste trimester van h jaar 1947 worden de leveringsver plichtingen onderverdeeld in drie maandelijksche verplichtingen die ieder gelijk is aan een derde van de driemaandelijksche leveringsverplich ting. De tekorten op de leveringen van zuivelproducten zullen nochtans slechs worden omgezet in vleeschle- veringen-debiet op het einde van elk trimester. De levering van dit debiet zal, naar voor keuze van den landbouwer, geschie den hetzij onder vorm van vleesch, hetzij door middel van kredietbons, en deze levering zal geschieden bin nen de 30 dagen van de ontvangst van het debietbericht, overgemaakt door het kantonnaal bureelhoofd van de Algemeene Directie van de Mobi lisatie der Landbouwproducten. Elke melklevering zal worden ge valoriseerd bij het afsluiten van elk kwartaal door de toekenning aan de landbouwers van een vermindering hunner vleeschverplichtingen, op grond van 1 kg. vleesch voor 28 liter melk (3°/o), voor een hoeveelheid room gelijk aan 38 liter melk (3°/0) of voor een hoeveelheid boter gelijk aan 48 liter melk (3%). (Wordt voortgezet). vidueele afwijking die eventueel door den Minister van Ravitailleering kan worden toegestaan aan hun melkle- veringsverplichtingen te voldoen overeenkomstig het barema voorzien in de bijlage van onderhavig besluit voor de houders van twee koeien. Onder welken vorm kunnen de worden De Minister vap Ravitailleering kan schriftelijk sommige producenten toelaten, hetzij individueel, hetzij col lectief per gemeente of per gebied, hun leveringen uit te voeren volgens één der hierna volgende wijzen 1° gedeeltelijk onder vorm van melk en gedeeltelijk onder vorm van room (gecombineerde leveringen); 2° onder vorm van room 3° onder vorm van hoeveboter voor de houders van een vergunning. De op 'toogenblik van het van kracht worden van onderhavig besluit toe gestane machtigingen blijven geldig. De verkoop van melk en van boter rechtstreeks aan den verbruiker, te gen zegels, op den zetel van het be drijf, wordt niet aan bovenvermelde voorwaarden onderworpen' De verplichtend te leveren hoe veelheid melk wordt forfaitair vast gesteld volgens de bij onderhavig be sluit gevoegde barema's. Deze barema's voorzien de leve ring per kwartaal van een bepaald aantal liter melk op grond van een gehalte van 30 gram aan vetstoffen. De te leveren hoeveelheid zal ver schillen volgens het aantal melkkoei en gehouden op datum van den 15" der maanden December, Maart, Juni en September van elk jaar. Wijziging der leveringsverplichtingen 1) Een wijziging in de samenstel' ling van den melkveestapel zal slechts een verandering teweeg brengen de melkleveringsverplichtingen die betrekking hebben op het kwartaal wanneer de overdrager en de over nemer hun afgevaardigde van het kantonnaal bureel van de transactie hebben verwittigd. In dit geval wordt de overdrager ontlast van zijn melkleveringsver plichtingen van het oogenblik af waarop deze door den overnemer worden overgenomen. 2) Eveneens zal er rekening ge houden worden met de noodslachtin- gen en met de op regelmatige wijze aangegeven sterften van den melk veestapel. 3) De leveringsverplichting de droogstaande koeien in den loop van een bepaald trimester wordt ver nietigd mits indiening door den hou der van een veeartsenijkundig getuig schrift, wanneer het droogstaan voortspruit uit een ziektegeval. Door droogstaande koeien dient in den zin van onderhavig besluit ver staan deze welke definitief droog staan met uitzondering van de koeien die normaal droog komen te staan ingevolge een nieuwe staat van dracht. Vastelling der leveringsverplichtingen. De jaarlijksche leveringsverplich ting wordt onderverdeeld in vier tri mestrieele verplichtingen. Nochtans voor de toekenning van veevoeders vsn 5 in in

De Koornbloem | 1947 | | pagina 5