TURF Meststoffen* ZAKKEN Hebt U Veevoeders* Beetzaad Klaverzaad* Zaaigranen* Beschikbare Ontsmettingsstoffen DE KOORNBLOEM - 19 Januari 1947 5 Heel de Wereld rond. (Vervolg van 4de bladzijde), plezier handelde, om met springbom- men om te gaan en om de paniek die :zijn bommen verwekte. Argentinië werd geteisterd door een leger van sprinkhanen. Het getal was zoo groot, dat de treinen ver werk gesteld zijn, geen kolen meer ontvangen. Boven de hooge toppen van de Audes, aan de Chileensche-Argen- tijnsche grens (Zuid-Amerika) hebben oorlogsvliegtuigen een hevig lucht bombardement ontketend, dit om de eeuwig gletschers etf sneeuwmassas te verguizen. Aldus denkt men de uit- Het schijnt dat sommige hande laars stikstofmeststoffen zouden afle veren zonder zegels. Deze handelwij ze is volstrekt verboden, en niet toe gelaten door het Ministerie. Sommige landbouwers hebben nog potasch- en stikstofmeststoffen te goed, voor dezer zaaitarwe zeer beperkt is en de vraag voortdurend stijgt. Aan het zaaien van haver en zo- mergerst mag ook stilaan worden ge dacht. De gekende haversoort HOOP VAN GEMBLOERS welke in onze streek steeds de beste uitslagen heeft gegeven, is slechts in beperkte mate om krijgen. Wie het plicht werden te stoppen, evenals alle gedroogde rivieren weer met water te zegels, die ze verleden seizoen hebben eerst zijn bestelling overmaakt, zal de verkeer. De lucht was zoo gevuld, dat vullen, om de landbouwers ter hulp het duister werd in klaren dag. te komen, die ernstig getroffen waren De regeering zoekt naar middelen door een buitengewone droogte, om deze insekten te verdelgen. Door dit vreedzaam bombardement In Londen zijn 30 missionarissen denkt men het smelten van het ijs te aangekomen uit een ander wereld- verhaasten, dank zij de verbrokkeling deel om.... Europa te komen bekee- ren. En 't schoonste van al ishet zijn Muzelmansche missionarissen uit In- dië, die zóó geërgerd zijn over het goddelooze leven in Europa, dat zij het hoog tijd vinden om hier eens een betere godsvereering te komen pre diken. Prof, Sinitsyne, te Moskou, deed proefnemingen, waarbij hij het hart van een kikvorsch verwisselde met een ander kikvorschen hart, zóó dat dit diertje in 't leven is gebleven. An dere overentingen, zelfs van een te genovergesteld geslacht, werden met succes bekroond, De professor gaat overplantingen doen, zelfs van gan- sche organen, op werveldieren van hoogeren rang. De eere-tempels te München, opgericht in 1934, ter nagedachtenis van 16 nazi's die bij Hitler's mislukte putch van 1923, werden neergescho ten, werden opgeblazen. Dit ligt in de lijn met de politiek der militaire re geering, om alle nazi-monumenten te doen verdwijnen. Een blad schrijft dat in kringen van het Amerikaansch militair be stuur wordt verklaard, dat ondanks het Amerikaansch protest, het weg nemen van machines en industrieele uitrusting voortgezet wordt in ten minste 5 fabrieken van de Fransche zone, welke niet op de lijst van de herstelbetalingen voorkomen o. m. de Mauser-wapenfabriek te Obern- dorf, de Himmelwerke te Tübingen en de Junkhausfabrieken te Schram berg, bij Stuttgart. De Franschen zou den deze uitrustingen naar den Elzas en het Saargebied overbrengen. Een reusachtige brand, waarbij de vlammen tot 30 meter hoog sloe gen, ontstond in de haven van New- York. Het betreft hier een petroleum- opslagplaats. De brandweer bleek gansch onmachtig. Alles werd ver woest. Men schat de schade op 30 millioen dollar. Enkele dagen na de zen brand ontstond aan dezelfde ha ven een andere brand waarbij voor 3 millioen dollar nieuwe auto's, die gereed stonden om naar Europa ver scheept te worden, vernield werden. De totale schade beloopt 7 millioen dollar. De werven hebben weer heel wat schepen op stapel staan, die voor de .internationale handelsvloot zijn bestemd: in Engeland voor 1.874.000 ton; Nederland: 166.000 ton; Italië: 165.000 ton; Denemarken: 145.000; Frankrijk: 136.000; Spanje: 25.000 België: 82.000 ton. 150.000 Berlijnsche arbeiders hebben het werk moeten stillegen,om dat de ondernemingen waar zij te en verschuiving van sneeuwmassa s. Na 48 uur zullen de boeren maar eerst gewaar worden of dit laatste trukje op lanndbouwgebied, zal ge holpen hebben. Tsjecho-Slovaije heeft in dezen naoorlogstijd een voorsprong in Eu- bestellingen van aaneenpalende ai ropa. Er worden voldoende kolen deelingen te groepeeren en ingeleverd. We hopen dat ze deze hoeveelheden met de Lente zullen afnemen. Ten einde de meststoffen ten ge paste tijde volgens de gewenschte soort en aan de goedkoopste prijzen te kunnen afleveren, verlangen we, dat alle leden hunne bestelingen on middellijk zouden overmaken aan hunnen zaakvoerder. Warm -er ieder- eens aanvragen zullen binnen zijn, dan zal het ons ook mogelijk zijn de voortgebracht om in de behoeften van het land te voorzien en er kunnen zelfs kolen uitgevoerd worden in ruil voor andere waren. Juliana-Maria Van den'Broeck Mr Isidoor Uyttenhove. Mededeeling van het Ministerie van Landbouw en Bevoorrading Besluit betreffende het builen ten honderd in de loonmolens. Artikel 1. Het toegelaten minimum builen ten honderd bij het loonmalen is vastgesteld op 80 t.h. voor tarwe, masteluin en gepielde spelt75 t.h. voor rogge. Art. 2. Elke inbreuk op onderhavig besluit wordt opgespoord, vastgesteld, vervolgd en bestraft overeenkomstig de bepalingen van de besluitwet van 22 Januari 1945, betreffende het be teugelen van elke inbreuk op de re glementeering betreffende de ravitail leering van het land. De molens welke de bepalingen van bovenstaand artikel 1 zullen hebben overtreden kunnen o.m. worden ge sloten en de koopwaar welke het voorwerp van de inbreuk uitmaakt zal worden in beslag genomen, Art. 3. Het ministrieel besluit van 6 Mei 1946, betreffende het builper- centage in de loonmolens wordt inge trokken. Art. 4. Onderhavig besluit treedt in werking op den dag van zijn be kendmaking in het Belgisch staats blad. We verzoe ken de hee- ren landbouwers en zaakvoerders on ze zakken ten spoedigste binnen te brengen. reeds een abonnement aangeworven voor ons blad De Koornbloem samen te verzenden. Deze handelwijze zal de vervoerkosten merkelijk verminderen. De verkoop van fosfoorzuurmest- stoffen is vrij en hiervoor zijn dus geen zegels meer noodig. Nochtans zullen er geen voldoende ijzerslakken voorhanden zijn om aan de behoeften te voldoen. Aldus raden we iedereen aan een gedeelte superfosfaat te be stellen. Ook willen we U nogmaals vra gen de meststofcoupons Nr 1 en 2 van stikstof en potasch zoo rap mo gelijk bij uw zaakvoerder binnen te brengen. De zegels voor veevoeders worden thans weeral bedeeld aan de recht hebbende boeren. In ons ledenblad van verleden Zondag vindt U de waarde van de veevoederzegels dezer maand. Nochtans mag het veevoeder niet onmiddellijk worden afgeleverd, daar we eerst de VRIJGELEIDEN der provinciale diensten moeten bekomen voor de ingestuurde zegels. Aldus ra den we U aan de zegels zoo vlug mogelijk bij de zaakvoerders af te geven.Hoe rapper wij de zegels in handen hebben, des te vlugger kunnen we de vrijgeleiden bekomen en het veevoeder afleveren. We hebben reeds een partij aller beste beetzaad, groene en roze kraag, in ons magazijn. Alhoewel de tijd voor planten nog enkele maanden verwijderd is, toch kunnen we reeds afleveren aan wie er zou om ver zoeken. De aanvragen naar klaverzaad mogen ons ook reeds worden over gemaakt, opdat we tijdig de noodige aankoopen zouden kunnen doen. De soort welke hier de beste uitsla gen oplevert, is het LOKERSCH KLAVERZAAD. Ingevolge de strenge vorst zijn enkele partijen tarwe bevroren, De landbouwers, welke deze wenschen te herzaaien, hebben thans nog keus tusschen Wissel tarwe en Zomertar- we. Ze moeten zich echter tijdig la ten inschrijven, gezien de voorraad eerste worden bediend. Als zomer- gerst kunnen we enkel de allerbeste soort KENIAaanraden. Deze is genoegzaam gekend door al de landbouwers. Abavit - Ceresan - Fusariol voor de ontsmetting van alle zaaigranen en zaaizaden. Amasil - Silozuur voor het bewaren der groenvoeders. Atomal - Formax mierenverdelgers. Blazolringen-Forbiat tegen de kool- vlieg. Brassicol tegen het wegrotten van ajuin en salade. Cuperit - Cuprasit - Nosperit- Nos- prasit - Koperpap koperhoudende ontsmettingsmiddelen. Cortox - Morkit kraaienafweermid- delen. Dinitrex - V ruchtboomcarbolineum Super Carbol voor de winterbe- sproeiing der fruitboomen. Grodyl tegen de graankalanders. Helos en Zelio (pasta en korrels) tegen ratten en muizen. Hedit en Herbit tegen onkruiden op paden. Kalkarsenaat en Loodarsenaat te gen alle vretende insecten. Limavit-Pecotot slakkendooders. Lepit-Gaspatronen tegen veldmui zen en woelratten. Mitoxy goed middel tegen de motten. Rupsenlijm voor de bescherming der fruitboomen. Sinaphit nikotinehoudend ontsmet tingsmiddel. Solbar - Soltex voor fruitboomen en druivelaars. Terbolan het radikaalste ontsmet tingsmiddel der stallen. Uraniagroen tegen emelten. Gesarol tegen schadelijke insecten in land- en tuinbouw. Senetox tegen onkruid in veld vruchten. Karresmeer, allerbeste hoedanigheid, verpakt in emmers. Agror landbouwvernis. Amidor stijfsel voor linnen. Eenruiters s 141 x 73 cm. Entwas-Kankerentv. fruitboomen. Filterwatten 170, 200 en 270mm Houtcarbolineum Lijmbanden-Vangbanden(rupsen) Oesterschelpenalle hoeveelheden. Olieverf s alle kleuren. Seradix t plantenhormonen. Silor Silovernis. Solferbloem-Solferstekken. Voederzout. Fijne en grove turf is beschikbaar in ma- gazijn en kan onmid dellijk worden bekomen. Men meldt ons uit Lebbeke het overlijden \an Mevrouw cchtgenoote van Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte en kristelijke deelneming.

De Koornbloem | 1947 | | pagina 5