OPGEPAST Rechtskundige Dienst DE KOORNBLOEM 26 Januari 1947 De landbouwers worden dringend verzocht ONMID DELLIJK de hoeveelheden en soorten stikstofmeststoffen aan den zaakvoerder hunner keus aan te geven. Op die manier zullen we weten, welke soorten mest stoffen we moeten aankoopen voor de komende Lente. Heel de Wereld rond. - De tekst van vredesverdragen met Italië en kleinere nevenstaten (Vervolg van 4de bladzijde). Roemeniët Hongarije, Bulgarijë, en nisten op zijn doorreis overal geest- Finland werd bekend gemaakt en driftig onthaald werd, brengt voor- zullen op 10 Februari te Parijs onder waar een mooi geschenk mee voor teekend worden. zijn land. Men gist dat hij tevens den Denemarken voorziet 19 mil- tekst op zak heeft van het vredesver- Hoen kronen voor een telefoonkabel drag met Italië. Hij heeft tevens aan- die Noord-Europa met Londen ver- zienlijke hoeveelheden tarwe voor binden. Het vertrekpunt van den ka- Italië losgekregen. bel is Jutland. Ook Nederland is bij Te Rome is een volksinschrij- den aanleg betrokken, ving geopend voor de oprichting van Te Muiden in Holland vloog een gedenkteeken voor Paus Pius XII, een auto met granaten in de lucht; ter herinnering aan zijn optreden voor soldaten werden omhoog geslingerd, de redding van Rome tijdens den oor- anderen werden in den grond gesla- log. De Israëlitische gemeenschap te gen en moesten uitgegraven worden Rome heeft zich bij dit werk aange- geheel het stadje werd haast vernield sloten door een inschrijving onder en men telt 16 dooden en vele ge baar leden te openen. wonden. Bevoegde Britsche kringen te In Duitschland, Amerikaansche Berlijn zijn van meening dat Rusland zone, staan boeken en vlugschriften waarschijnlijk maatregelen zal nemen, met godsdienstig karakter bovenaan die zullen leiden tot de economische jn de productie van het boek. Op 828 eenmaking van de Russische zone met uitgaven zijn er 271 van godsdiensti- de reeds eengemaakte Britsche en gen aardletterkundig werk beslaat Amerikaansche zones. de 2e plaatser zijn zeer weinig we- Gandhi heeft in Indië een «vre- tenschappelijke werken. detocht» te voet begonnen, doorheen Om de groote relekwie van den al de dorpen waar zich onlusten en H. Antonius van Padua van het eiland oneenigheid voordoen. Hij weigerde Malta naar Rome over te brengen, elke bewaking gedurende zijn tocht, stelde de Britsche Zeemacht een tor- Op 1 Januari begon hij zijn voetreis, pedojager ter beschikking van Mgr. Hij heeft reeds 5 dorpen bezocht, Gonzi, Aartsbissckop van Malta, waar hij de Hindoes en de Muzel- Er is weer sprake dat men het mannen heeft aangeraden als broe- proces van ex-Maarschalk Petain, ders samen te leven. zou herzien. Tusschen de Nederlandsche re- Denemarken zou in 19472.000 geering en het Fransche militair ge- ton kaas uitvoeren naar België. zag in Duitschland zal eerlang een Een Amerikaansche generaal, handelsverdrag worden gesloten. Ne- Collius verklaardedat Groot-Britta- derland zal levensmiddelen en 1.200 nië waarschijnlijk nooit meer volledig ton rubber leveren tegen allerlei af- over zijn koloniale troepen zal kun- gewerkte producten. nen beschikken, dat Rusland en de Britsche troepen zouden in Ja- Ver. Staten de twee grootste oorlogs- pan klaar staan om naar Palestina of machten zijn, dat Frankrijk op militair een ander deel van het imperium te gebied, betrekkelijk weinig te betee- worden overgebracht. Meerdere hon- kenen heeft en dat Rusland, wat de derden Britsche politiemannen zijn effectieven betreft, reeds driemaal zoo in Palestina aangekomen om de poli- sterk is als de Vereenigde Staten, tie in dit land te versterken in den Volgens radio-Rome heeft de strijd tegen de joodsche terroristen, Paus aan de Italiaansche regeering die nog steeds voortgaan met hun 2.800 ton graan overgemaakt die hem actie tegen de Engelschen te Haifa door Argentinië ten geschenke waren deed zich een hevige ontploffing voor, gegeven. waarbij 4 dooden en meer dan 60 Een zwerm sprinkhanen, waar gewonden bleven. van 't aantal door deskundigen op In Zweden zitten er zooveel meer dan één millioen wordt geschat, everzwijnen, dat de staat bevel heeft is onlangs bij zonnig winterweer bo- gegeven er jacht op te maken en geeft ven Jerusalem verschenen, alvorens een premie van 150 kronen per stuk. neer te strijken op de daken, de boo- De jagers snijden de 4 pooten af als men, in de hoofdstraten en in de tui- bewijs voor de premie. nen van de voorsteden. De sprinkha- In Kisantoe, Belgische Kongo, nen wierpen zich tegen de voorruiten hebben de missionarissen een heele der auto's, en streken neer op de kudde vee. wat in hooge mate bij- straat, waar zij door de voorbijgan- draagt tot de welvaart van de zwar- gers werden vertrapt. ten. De kudde graast in een uitge- De mark vertegenwoordigt nu strekte afgesloten weide. ongeveer 13,50 fr. 30 Amerikaan- Amerikaansche journalisten be- sche cent. zochten den Paus, die de tyrannie aan- Churchill heeft de leiding geno- kloeg, die in Europa blijft heerschen. men van eene Groot-Europeesche be weging; er werd. reeds een comité ge- kringen, van Lissabon, te Sevillaaan- vormd van vooraanstaande personen gekomen. Van hieruit reizen'ze naar uit alle partijen en godsdiensten. Malaga. De mayonvulkaan, op het eiland De staking in de Parijsche dag- Luzon (Philippijnen), is in werking bladbedrijven is geëindigd. Ook de getreden: een rookkolom stijgt tot Londensche transportarbeiders heb- 6.000 meter hoog, gansch de streek is ben het werk hervat. metasch bedekt, lava begint te vloei- Jn Februari gaat men in Ameri- en en sticht boschbranden. Men telt Ha een nieuw vliegtuig probeeren, dat reeds enkele dooden. De laatste uit- gebouwd is om sneller dan de snelheid barsting dateert van 1900, de voor- van het geluid te vliegen, laatste van 1756. Soekarno, leider der nationali- De Engelsche vogelkenner Lan- sten jn Nederlandsch Indië, verklaar- tun gaat een boek uitgeven over de je t-ijdens een jeugdcongres voor het taal der vogels, vooral van kraaien. Herstel der Indonesische republiek roeken en raven. einddoel van den strijd der re- Twee nieuwe kolonisten, die publiek is de eenheid van Indonesië, onlangs uit Europa in Belgisch Kon- nl. Van alle gebieden van het vroege- go zijn aankomen, hebben bcs'oten de re Nederlandsch Indië. Hij sprak teelt van angora-konijnen te begin- zjcH uit voor het vormen van een nen met uitgekozen rassen, die zij uit krachtig leger, van een sterke lucht- Europa hebben meegebracht. macht en een belangrijke zeemacht. De Fransche eerste minister Qp java hebben nog steeds gevech- Blum, en de Engelsche eerste minister ten plaats tusschen Nederlanders en Attlee hebben te Londen een bond- Indonesiërs. genootschap onderteekend. De Sov- Ook de Ver. Staten hebben hun jetunie zou geen bezwaren hebben missionarissen, die ze uitzenden. Het tegen dit Fransch-Britsch accoord. aantal groeit steeds aan. Op 't oogen- De Ver. Staten moeten op elk blik zijn er 3.093, dat is 729 meer dan oogenblik 5 millioen man kunnen mo- jn 1944. China telt er 562, Japan 30, biliseeren tegen een verrassingsaan- Je Philippijnen 217, Corea 7. val. Een hevige tornado heeft de De Russische geleerde professor stad Brazzaville (Belgisch Congo) erg Nicolas Tsjytovitsy heeft onlangs niet geteisterd, 300 inlanders zijn dakloos, bevriesbaar water ontdekt en heeft De bliksem sloeg op vele plaatsen in. bewezen dat het water dat zich in de De daken van talrijke Europeesche ijsvelden bevindt niet heelemaal in ijs gebouwen werden afgerukt. is veranderd. Een gedeelte zou steeds In de eerste helft van 1946 vloeibaar blijven, zelfs 100° onder boekte men in de Vereenigde Staten nul. Dit water werd ontdekt in de 276.621 misdrijven, bedreven door oeroude ijsvelden, die meer dan mannen en 32.681 bedreven door 50.000 jaar oud zijn. vrouwen. Het aantal misdrijven door In de Russische zone zou men jonge vrouwen bedreven stijgt en is de ontmanteling der fabrieken beëin- toe te schrijven aan het slechte voor- digd hebben, behalve wat het tech- beeld, gegeven door moeders en zus- nisch materiaal betreft van 7 steen- sters. De vrouwelijke misdrijven zijn kolenmijnen. diefstal, schriftvervalsching, zeden- In Indo-China worden nog misdrijven, onwettig bezit van wape- steeds door Fransche troepen verbe- nen, enz. ten gevechten geleverd van huis tot meesche nationalisten, die een fana- Onze rechtskundige dienst houdt tieken weerstand bieden, in den strijd zijn zitdagen in ons lokaal "De Koorn- om de stad Hanoi. Dit gebied is in bloem Groote Markt, Aalst, den een ware hel herschapen. Vietnam le- 2" en 4" Zondag van elke maand van vert tevens een radio-oorlog tegen de 9,30 tot 12 uur. Eerstkomende zitdag; Franschen om de Vietnameezen, die Zondag 1 Februari, met de Franschen nog samenwerken, naar hun hart te krijgen en om Indië, KoSteiOOZe I \lin-' Siam en Birma te beïnvloeden. 1 t Door de diensten van het Ame- DOUWraadgCVingen* rikaansch militair bestuur voor Beie- De rijkstuinbouwconsulent Franz ren, werd een parlement van de Duit- Peeters zal kosteloos alle inlichtingen sche jeugd bijeengeroepen, om deze verstrekken over groente-, fruit- en aldus vertrouwd te maken met de bloementeelt aan de personen, welke parlementaire werkzaamheden. De zulks zouden wenschen. vergadering had plaats in het stad- Mondelings kan men hem raad huis te Munchen. plegen In een katoenmaatschappij te te GENT. alle vrijdagen van 10 Niakagoenda, Belgisch Kongo, heeft tot 12 uur, in het lokaal De rooden een hevige brand gewoed, waardoor Hoed en van 14 tot 17 uur, op zijn aanzienlijke schade aan de opslag- bureel Parklaan, 11te Gent plaatsen werd aangericht. De schade te ST NIKLAAS, telkens de twee- wordt op twee millioen geschat, De de donderdag der maand van 10,30 brand is toe te schrijven aan een tot 12,30 uur,in het lokaal «De Hoop», onvoorzichtigheid vanwege inboor- te AALSTtelkens de derde zater- lingen, die een bijennest poogden uit dag der maand, van 10 tot 11 uu, in te branden. het café Paviljoen en van 11 tot Koningin Elisabeth, die enkele 12 uur, in De Koornbloem weken in Portugal verbleef, is met te Eekloo, steeds de laatste don- haar dochter, koningin Marie-José, derdag der maand van 10 tot 12 uur, naar Spanje afgereisd. Ze zijn, verge- in het café De Gouden Leeuw zeld van den Beigischen gezant te Schriftelijke raadplegingen kunnen Lissabon en verscheidene personali- steeds worden gezonden aan het adres teiten uit Belgische aristokratische van zijn bureel Parklaan, 11, te Gent.

De Koornbloem | 1947 | | pagina 5