Heel de Wereld rond. "BOREFI» Belastingschuldigen DE KOORNBLOEM - 9 Februari 1947 5 BINNENLAND. Z. E. H. Cardijn werd tot Dok ter honoris causa verheven van de Universiteit van Montreal, Canada. De Kajotters mogen fier zijn op hun Algemeenen Proost, die het van een- voudigen werkmansjongen bracht tot wereldfiguur. Minister Buisseret weigert nog steeds de certificaten van burgertrouw door wat anders te vervangen. De Minister van Wederopbouw eischt landbouw 71.000 ha. moeras vroe ger met papgras overdekt, (werden vruchtbaar gemaakt; 1500 ha. braak land werden van besproeiingswerken voorzien op de heuvelflanken merkt men doorloopende teelten. In de hoo- gere streken kweekt men tarwe en aardappelen. In 1943 gingen 250.000 ton aardappelen door de meeldauw verloren er heerschte toen haast hongersnood. In warmere streken kweekt men maniok. 400.000 inland- Z WEDEN. Zweedsche scheikundigen hebben een nieuw papiersoort gefabriceerd, dat zoo sterk is als staal Na een plechtigheid in de Zweedsche kerk, te Kopenhagen(De- nemarken) werd het stoffelijk over schot van prins Gustaaf-Adolf, om gekomen bij een vliegramp, naar Stockholm overgebracht. Talrijke deelnemingstelegrammen werden naar den koning van Zweden gestuurd, o. m. door den Prins Regent en den Heiligen Vader, ZUID-AFRIKA. De jongste bisschop ter wereld is de 31 jarige pater D. Huerley zelf «een getuigschrift van burger- sche planters bezitten 22 millioen kof- (Oblaat van Maria), apostolisch vica trouw waarvan de vermeldingen on betwistbaar zijn. Er zouden dus twee bewijzen van burgertrouw be staan betwistbare en onbetwistbare. België eischt van Duitschland talrijke werken van Belgische kunste naars, als vergoeding voor geleden schade er zouden schilderijen bij zijn van Jan Van Eyck, Roger van der Weyden, de Meester van Flémalle, Hugo van der Goes, Memling, Nico las Neufchatel, Breughel de Oude, Rubens en Jordaens. De statistieken wijzen uit dat wij meer dan 8 kgr. visch per jaar en per hoofd eten. Voor den oorlog was laatste fieplanten, met 7000 ton koffie op brengst (350 millioen frank aan de in landers). 4.600 ha. katoen brachten meer dan 5 millioen op. In de Tan- ganikavlakte werden 461.000 palm- boomen geplant. 27.000 ha. werden herbeboscht. Men beschikt er 6.500 km. berijdbare wegen. ris van Natal in Zuid-Afrika. Op l millioen zielen telt zijn missiegebied 65.000 katholieken, waaronder 20.000 blanken, de rest zijn inboorlingen. Er zijn 400.000 protestanten, 50.000 Ma- Qp den algemeenen dienstplicht voor- homedanen en 500.000 heidenen bereiden, over (Zoeloe's). De sociale werking der Koopt Amerika Groenland Er missionarissen berust op dit beginselis in a\\e geval naast de Russische be- Een goudzoeker van Rusland heeft in Siberië een goudklomp van 7 kgr. 200 gevonden. De Russische schatkist bevat de grootste goudklom pen ter wereld, oa. de Groote Drie hoek een stuk van 36 kgr. 22, die 104 jaar geleden in den Oeral werd gevonden. fïlff ISUS RHODESIË Een tabakplanter op Noord- Rhodesië heeft een olifant neerge schoten waarvan de slagtanden on- derscheidelijk 129 en 124 pond wo gen. Hun lengte bereikte 2,50 meter en hun grootste omtrek 53 cm. Voor waar een wonder-olifant. AMERIKA. In de Ver. Staten van Amerika is er sprake dat men de algemeene dienstplicht zou invoeren. Ook in Egypte zou men een wetsontwerp Van de geraamde 100.000 ton palmolie in Kongo voor 1947, zal België 55.000 ton krijgen. In 1946 was dit slechts 32.000 ton. Aan palm- noten zullen we 80.000 ton ontvan gen. Zoodat onze margarinerantsoe nen nog geen gevaar zullen loopen. Kongo staat met zijn 4,789 km. spoorlijnen aan het hoofd, na Zuid- meer rechtvaardigheid en naastenlief de tusschen blanken en zwarten. ITALIË. 120.000 Italianen werden op het Oostfront gevangen genomen. Slechts 6.500 keerden terug en de Russen beweren, dat er maar 25 meer te repatrieeren zijn... Toch klampen de families zich aan het laatste grein- dat 4 kgr. en stonden we laatste op o de lijst. Schotland 51 kgr; Denemar- Afrika (13.590 mijlen) van de Afri- tje hoop vast. Te Milaan werkt een ken 22 kgr; Engeland 21 kgr; kaansche landen of kolonies. Voeg inlichtingskantoor en duizenden aan- Holland 20 kgr Zweden 16 kgr; daarbij dat onze kolonie over de vragen, met foto s der vermisten, Frankrijk 6 kgr België 4 kgr. meeste waterwegen beschikt. smeeken om zekerheid. In antwoord op den oproep van Jn Katanga gaat men woningen ZWI FSERLAND. den Paus ten voordeele der ongeluk- bouwen met een verdieping, voor de Men meent te weten dat ex- kige kinderen van Europa werden inlanders, zoodat onze Kongoleesche koningin Marie-José van Italië zich in door de zorgen van Caritas Catholica zwarten de eersten zullen zijn van Zwitserland zou vestigen, samen met 150 Hongaarsche kinderen in ons land bet Afrikaansche vasteland, die zulke haar vier kinderen, geplaatst. woningen zullen betrekken. ENGELAND. - In het Brusselsch schepencollege Te Jadotville zullen de eerste In Engcland zou men, om be- zal voor het eerst een vrouw zetelen, electrische locomotieven in Kongo in sparingen te doeri( geen gelijke wed- mej. Marie-Antoinette Van den Heu vel (C.V.P.), die den Burgerlijken Stand zal waarnemen. Naar verluid zouden de prijzen der met de hand genaaide schoenen weldra vrij komen.Als wettelijke prijs zal dan gelden de normale prijs, wat beteekent dat als beperking zal gel den, dat de fabrikant en de handelaar geen overdreven winst mogen maken. Ten nadeele van een fabriek te Tilff werd 1 millioen frank ontvreemd. De dader bekende 800.000 fr. tijdens een braspartij te hebben uitgegeven. Z. E. H. Clement Boone, de vlie gende priester, werd tot hoofdalmoe- zenier bij het militaire vliegwezen be noemd. Sedert 1922 was hij een werk zame luchtvaartpropagandist; in 1936 werd hij legeraalmoezenier en in 1942 trok hij in 't geheim over Frankrijk, Spanje en Portugal naar Engeland, waar hij aalmoezenier werd bij de R.A.F. en de steun en raadgever was van jong en oud. Hij organiseert de jaarlijksche bedevaart der vliegers naar Lourdes. BELGISCH KONGO. Op het eiland Kilma in het Moëro-meer, werden grotten ontdekt, die men niet kon binnendringen we gens den verstikkenden geur van dui zenden vledermuizen die aan de wan den hangen, en daar men wegzakte in een laag guano die duizenden jaren oud is. In Ruanda-Urundi stelt men een vooruitgang vast van den inlandschen gebruik gesteld worden. NEDERLAND. Zooals men weet verwacht Prinses Juliana een 4' kind. In de ra dio verklaarden Prinses Juliana en Prins Bernard, die reeds 3 dochtertjes den uitkeeren voor mannen en vrou wen. In een statistisch overzicht van den oorlog dat medegedeeld werd door het comité van de Britsche staf oversten, wordt onthuld dat in den langstelling voor het Noorsche Spits bergen, een even sterke Amerikaan- sche belangstelling voor het Deensche Groenlandstrijd om het bezit van het Noordpoolgebied. Amerika verhoogt de kolenle- vering aan België van 195.000 ton tot 246.000 ton voor Februari. Voor Maart werd ons 221.000 ton beloofd. PALESTINA. De Britsche rechter en bankbe- stuurder, door de Joodsche terroristen ontvoerd, werd door de terroristische organisatie weer vrijgelaten. De Brit sche majoor werd zwaar mishandeld weergevonden. De krijgswet werd afgekondigd. Maar de terroristische organisatie Irgoen komt met nieu we bedreigingen voor den dag. Brit sche vrouwen en kinderen 2.000 families moeten Palestina verlaten opdat de regeering de handen zou vrij hebben om de orde te handha ven. CHINA. Mgr. Yu-Pin, Chineesche Aarts bisschop van Nanking, is eigenaar hebben, dat zij even gelukkig zullen oorlog meer Britsche burgers e e- gewordeil van een der meest bekende zijn bij de geboorte van hun vierde ven heten dan de vloot or de K.A.r. kind, om het even of het een jongen (vliegtuigen) afzonderlijk aan man- of een meisje is. Prins Bernard voeg- schappen verloor. deer aan toe: «Waarom wenscht De statistiek gaf volgende getallen men zoozeer een prins? Is dit niet on- °P gedoode burgers 66.000gesneu- besluit van (je Chineesche regeering, rechtvaardig jegens de vrouwen 'elde leden der vloot 5U.UUU VwT vreemdelingen geen eigenaar of be- Vooral sedert den oorlog begint men sneuvelde leden der K.A.K 6U.UUU. Het totaal van Britsche gesneuvel- en modernst ingerichte zendstations voor radio van China. De vroegere eigenaar was een Amerikaan, Mr Harkson, maar omdat volgens een de bekwaamheid der vrouwen meer te waardeeren. Meent u bv. dat het prachtig werk van koningin Wilhel- mina beter zou gewaardeerd worden, zoo zij een man geweest was In Mei 1947 gaat in Nederland den bedroeg 330.000 tegenover 1100.000 in den eersten wereldoorlog RUSLAMD. Professor Miha Sterm, een vrou welijk lid van de Sovjetakademie voor het strafproces door tegen Han van Wetenschappen heeft een methode Meegeren, de kunstschilder die op uitgevonden om door inspuiting in de een bewonderenswaardige wijze oude hersens sommige ziekten te bestrijden schilders nabootste en ze daarvoor aldus kan men hersenvljesontstekin- verkocht. Hij wordt de «Vermeer» gen en maagzweren genezen, der 20ste eeuw genoemd. Uit Ame- In de woestijn van Goby, Sov- rika krijgt hij tal vreemdelingen geen eigenaar zitter van een radiozender mogen zijn, moest hij dezen verkoopen. AUSTRALIË Te Sydney in Australië zullen spe ciaal uitgeruste vliegtuigen opstijgen om de wolken met droog ijs te be sprenkelen om aldus te pogen regen te verwekken. van aanbiedingen. Vroeger onbekend is hij nu een figuur waar in de kunst kringen het meest over geschreven en gesproken wordt. Dr Hirschfeld, commissaris der Nederlandsche regeering voor Duit- sche zaken, verklaarde o. m., dat de voorspoed van Nederland in nauw verband staat met den economischen toestand van Duitschland. Uw belangen worden het best ver- schitterende jet-Mongolië, heeft men oeroude ge- dedigd dooreen man van 't vak. raamten gevonden samen 70 ton voortkomende van voorhistorische reuzendieren, dinosauriërs. Verder vond men reuzeneieren van dinosau riërs, oeroude krokodillen en sala manders. De Russen noemen Churchill nu ook al een Hitleriaan Ze zijn eveneens gekant tegen maarschalk Smuts, president van Zuid-Afrika. Voor uwe AANGIFTEN BETWISTINGEN REKLAMATIES Hoogeweg, 37, EREMBODEGEM Boekhouding Recht Fiskaliteit 12 jaar praktijk Op aanvraag bezoek bij U thuis. jl tiua ivwo 11 i 1 UiaaLUUj; vau MouMiiy, xj tiycuaai

De Koornbloem | 1947 | | pagina 5