Landbouwberichten Heel de wereld rond Bureelen en Magazijnen gesloten. BALS Belangrijk Bericht, VEILIGHEID Verkoopzaal Ste Gudula DE KOORNBLOEM 16 Februari 1947 3 BINNENLAND. Vermindering der melkleveringen wegens mond- en klauwzeer. Ingevolge mededeeling van het Ministerie van Bevoorrading, kunnen de landbouwers waarvan het melkvee aangetast is door mond en klauwzeer een vermindering bekomen van 20°/0 op hunne verplichte melkleveringen voor een termijn van 3 maanden. De veehouders mo'eten aan het Kanton naal Bureelhoofd van hun gebied een bewijs voorleggen afgeleverd door den Burgemeester hunner gemeente waaruit blijkt dat hun veestapel wer kelijk door mond en klauwzeer is aan getast. Voortaan vervangt dus het getuigschrift van den burgemeester het bewijs van den veearts dat vroe ger geeischt werd. Het getuigschrift van den burgemeester moet den da tum vermelden waarop de ziekte een aanvang heeft genomen. Geldigverklaring van stikstof- en potaschcoupons. Luidens een bericht gepubliceerd door het Staatsblad van 31 Januari 11., zijn vanaf 31 Januari 11. geldig de stikstofcoupons met tegenmerk 3 van de mestoffenkaart 1946-47. Vanaf 10 Februari 11. zijn geldig de potaschcoupons met tegenmerk 2 van zelfde mestoffenkaart. Zegels geldig voor versche melk. Het Ministerie van Bevoorrading herinnert eraan dat enkel de zegels 11 A en 11 B van de stadszegels en de zegels 11 van de buitenzegels recht geven op versche melk. Minimum uurloonen voor land- bouwarbeiders. Bij besluit van den Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg van 15 Januari 1947 wordt de beslissing goedgekeurd van de Nationale Pari taire Commissie voor den Landbouw, dd. 14 November 1946, waarbij het huurloon der landbouwarbeiders vast gesteld wordt op 9 frank per uur voor de vrouwen, 12 frank per uur voor de mannen, (vermindering met 10 t. h. per jaar onder de 21 jaar voor de minderja rigen). Deze beslissing treedt in werking op 1 Januari 1947. ENGELAND. De hopteelt. Het hoparsiaal bedroeg in 1946 21.163 acres (1 acre 40 aren 467) tegen 20.009 acres in 1945. De op brengst wordt geraamd op 282.700 cwt. (1 cwt. 50,780 kg.), dit is iets minder dan in 1945, doch 17.700 cwt. boven het gemiddelde van 1936-45. De opbrengst per acre wordt geschat op 13,4 cwt. tegen 14,1 cwt. in 1945 en eveneens 14,1 als gemiddelde over de jaren 1936-45. Meer dan de helft van de totale oppervlakte is gelegen in Kent, dat bijna 63°/o van de op brengst leverden. De opbrengst per acre bedroeg hier 15,0 cwt. tegen 15,1 cwt. in 1945. TSJECO-SLOWAKIJE. Uitvoer van landbouwzaden. Tsjeco- Slowakijë voert belangrij ke hoeveelheden landbouwzaden uit, o.m. rogge naar Polen, Zuid-Slavië en Oostenrijk, tarwe naar de verschillen de gebieden van Duitschland, alsook pootaardappelen naar Zwitserland en andere landen. Uitvoer van hop. Voor den uitvoer van hop werden in 1946 uitvoervergunningen afgele verd voor 74.000 centenaar (cente naar 100 kg.) Voor de binnenland- sche markt bleef 20.000 centenaar beschikbaar. Deze uitvoer ging naar volgende landen Vereenigde Staten, Zwitser land, Zweden, België, Luxemburg, Frankrijk, Engeland, Nederland, De nemarken, Noorwegen, Finland, Po len, Sowjet-Rusland, Bulgarije, Italië, Oostenrijk, Syrië, Palestina, Iran. In donesië, Malakka, China, Philippij- nen, Zuid-Afrika, Argentinië, Brazi lië, Ecuador en Canada. AMERIKA. De vleeschvoortbrengst in 1947. Voor het jaar 1947 wordt een re cord vleeschproductie verwacht wel ke een verbruik van 155 pounds (1 pound 453,40 gram), zal mogelijk maken, dit is 10 pound meer dan in 1946 en het hoogste gewicht sinds 1911. In 1946 kwamen 32 millioen stuks slachtvee ter markt. In 1947 worden er 34,5 millioen stuks ver wacht. Ook het slachten van varkens zal in 1947 meer zijn dan in 1946. De eiervoortbrengst. Volgens het Departement van Landbouw, zal de eierproductie in de eerste helft van 1947 het verbruik met 100 tot 150 millioen dozijn overtref fen. In de eerste helft van 1946 heeft de Regeering 200 millioen dozijn ei eren uit de markt genomen ter onder steuning van den prijs. ARGENTINIË Opslag van tarwe en lijnzaad. Het Instituto Argentino de Pramo- cion del Intercambïo is bereid de door de landbouwers verkochte hoeveelhe den tarwe en lijnzaad, die op termijn geleverd worden, over te nemen om zoodoende te fungeeren als depothou der ten opzichte van de koopers. Op deze wijze ontvangen de boe ren onmiddellijk 90°/oder waarde van het verkochte, zonder verdere kosten, intrest en opslag. Ter gelegenheid van Kar naval zullen onze Bureelen en Magazijnen gesloten blijven op Maandag 17 en Dinsdag 18 Februari. Ter gelegenheid van de WINTERFOOR in het lokaal "De Koornbloem,, Groote Markt, Aalst. Zondag 16 Februari. Gewoon bal. Begin 16.30 u. Maandag 17 en Dinsdag 18 Febr. Gemaskerd bal. Begin 17.30 u. Zondag 23 Februari. Gewoon bal. Begin 17 u. Orkest René Carlier. BINNENLAND. Landbouwers kunnen hun geld deblokkeeren, wanneer ze deze zou den gebruiken: 1) Om moderne land bouwmachines aan te koopen. De aankoop van gewoon landbouwma- terieel als ploegen, eggen, enz., ko men dus niet in aanmerking. 2) Tot verbetering en moderniseering van de hoeve (stallen, silo's, enz. 3) Voor de electrifkatie van de installaties. Bij de aanvraag tot deblokkeering moet een verslag gevoegd worden van den Rijkslandkundige of den tuin- bouwconsulent. Dit wordt slechts toegestaan wan neer ze over de nood:ge middelen niet beschikken om zulke verbeterin gen te doen. In 1850 hadden de Fransche grenssteden Roubaix, Tourcoing, enz. hun opgang te danken aan de uitwij king van Gentsche fabrikanten met geheel hun hebben en zijn naar die streken aldus ontkwamen ze aan de Belgische zware belastingen en ge bruikten toch de goedkoope Bel gische arbeidskrachten. Gaat dit nu ook gebeuren? En kele fabrikanten in metaalbouw en electrisch materieel zouden zinnens zijn, aldus een Brusselsch blad, naar Canada uit te wijken. Ze willen niet volledig voor den fiscus werken en zoeken bovendien dichter bij hun cliënteel te komen. Meer dan 2000 Belgen hebben tot hiertoe hun aanvraag gedaan aan het Zuid-Afrikaansche Unie om naar dit land te mogen uitwijken.- Voor Canada telt men 25.000 aanvragen. Bij besluit van den Prins Regent blijft dhr Van de Meulebroeck burge meester van Brussel. Pater Florentius Robbrecht, van de Orde der Minderbroeders, gebo ren te Tielt in 1875 en die stierf als martelaar in China, zal zalig ver klaard worden. De bekende kunstschilder Mar ten Melsen is te Stabroek overleden. Marten Melsen heeft vele Brabant- sche boerentafereelen geschilderd. STIERENKEURINGEN. Er wordt bericht aan de belang hebbende veekweekers, dat de Jury omreizen zal doen voor het keuren van de stieren. Zij worden verzocht dienaangaande inlichtingen in te win nen bij het gemeentebestuur, wat aan gaat dag en uur van de omreis. In geen geval zullen stieren ge keurd worden op de hoeven, noch in de kom der gemeente. Koninklijke Maatschappij "Het Belgisch Trekpaard,, Koninklijke Straat, 60,j;Brussel. Algcmecne Vergadering Op Woensdag 26 Februari 1947, te 10,30 uur voormiddag, te Brussel. Wegens de bekrompenheid der loka len, 60, Koninklijke straat, zal de ver gadering in de zaal "Union Colo- niale,, St assart straat, 34, (Naamsche Poort) gehouden worden. Op 31 December 1946 waren er reeds 236.000 aanvragen tot oorlogs schade binnengekomen, wat een be drag vertegenwoordigt van 9 milliard. Van 31 December 1946 tot einde Ja nuari 1947 waren er weer 160.000 nieuwe aanvragen. Honderden kolenhandelaars hiel den te Brussel een protestvergadering waar de onbevoegdheid en de rood- getinte bevoordeeling der regeering nogal heftig aangeklaagd werd. Er is een staking der verdeelers voorzien. In Limburg gaan twee groote processen door tegen een bende ban dieten van 41 leden meestal gewe zen verzetsmannen en een andere bende van 7 leden eveneens ge wezen verzetsmannen. Ze zullen zich te verantwoorden hebben voor 2 moorden, 60 gewapende overvallen met geweldpleging en ander misdrij ven. Weet ge dat er te Maffles-bij- Aat een africhtingcentrum bestaat voor geleide-honden voor onze blin den De bekende specialist in het af richten der honden meestal Me- chelsche schepers is dhr Theo Bar- be, die wonderen verricht met zijn honden. Na 3 weken van aanpassing bij den blinden baas in de school van Maffles, doet de blinde oefeningen in de stad Aat, daarna gaat hij naar de groote steden, en zal dan een laatste oefening doen op de groote lanen en straten van Brussel. En het oog van den blinde kan voor goed bij zijn mee ster blijven. Deze instelling geniet geen ofRcieelen steun en is op liefda digheid aangewezen. Te Mechelen hield Koos Vor- rink, voorzitter van de Nederlandsche Partij van den Arbeid (Socialisten) een merkwaardige rede in een socia listische vergadering, in verband met den politieken toestand in Nederland. Hier hebben de socialisten een gan- sche andere en tegenover den gods dienst een zeer gematigde houding aangenomen. Vorrink zei om. De Partij van den Arbeid zal óok vóór alles de geestelijke waarden eer biedigen. Alhoewel niet kerksgezind moeten wij het groote christelijke principe steunen, van de onaantast bare waarde der menschelijke waar digheid en voor dit principe, dat de basis vormt van de Westersche be schaving, vrij daarvoor uitkomen. NEDERLAND. Een opgewonden menigte stond op de kust toe te kijken bij het opvis- schen van een in zee dobberende ge kurkte flesch. Meestal bevatten zul ke flesschen berichten van schipbreu kelingen. De leider van deze beang stigende vangst opende met trillende vingers de flesch en las De vinder van deze flesch wordt vriendelijk ver zocht deze naar mijn broer Jan in den Helder (Holland) te zenden. Hij zal ze daar bij een drogist voor een dub beltje kunnen verkoopen. Een ideale huisbewaker, is wel de brandkast voor handelaars en ne ringdoeners. Groote keus. ÉÉN ADRES Bolleweg, 96, AALST,

De Koornbloem | 1947 | | pagina 3