T IS NIEUWEJAAR m Er kwamen drie koningen Arbeid adelt AALST 3 JANUARI lc48. Verschijnt iederen Zaterdag 2'ste JAARGANG Nr 1283 Abonnementsprijs 50 fr. 's jaars. Bureelen Zeebergkaai, 5, Aalst Telefoon Nr 267. Postcheckr. 1425.93. Handelsr. Aalst 145. LANDBOUWWEEKBLAD 1 Voor en door de Orgaan der S. M. REDT U ZELVEN. Landbouwers Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is streng verboden. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hunne bijdragen. Aankondigingen volgens akkoord. Aan al onze Lezeressen en Lezers wensen wij een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar 1948. Oud jaar stout jaar! 't Is voor bij. Amen en uit. In mekaar gezakt lijk een schotelvod, 't Is voor niets meer goed. Tenzij wellicht voor een herinnering zoet of zuur, geboorte of sterven, twist of broederband. Maar algelijk voorbij. En we maken ons rekening Oudjaar is balansen maken Over wat er kwam en ging. Net als in de zakenwereld Sluiting van de rekening. 't Is voor ons het allerbeste. Om er niet bij stil te staan. Doch met frisse moed te zeggen Ik vang een nieuw boekjaar aan. Streep er onder en niet zeuren, Over tegenslag of zo. Net als bij een echt balansje Zetten wijHet weze zo Want in vreugde en in kruisen Is ons leven al te samen Veel dwalen en verzinnen En daarom zeggen wij ook: Amen. En we wensen het jaar ook zalig en gelukkig aan Pier en Jan en alleman. En aan moeder de vrouw eerst en vooral. Met geduld aanhoren wij de nieuw jaarsbrieven van de bende kinderen die 's morgens heel vroeg reeds, haast in hun slippen, met veel accenten hun wensen vóór vader en moeder afle zen. Van buiten geleerd, weliswaar, en alle jaren 't zelfde. Maar 't doet toch deugd. En dan komen de pete en metekinders. En we tasten diep in ons vestzakje en geven er een besui kerde peperkoek bij. In de loop van de dag en 's avonds vooral staat de deur open voor de zangers en wensers Nieu wjaarke- zoete Ons verken heeft vier voeten Vier voeten en ene staart Is dat nog geen centje waard Is dat centje nog niet geboren Geef me dan een schepje kolen. Is dat schepje kolen nog niet ge- [brand. Geef me dan een dikke, vette kees- [kant. En we geven ne cent, en een drup pel tegen de kou en alieverst een wa fel tegen de honger. Maar de ene is nog niet weg of een tweede schuift aan Twaalf Apostelen Elf duizend Maagdekens, Tien geboden Gods, Negen koren der Engelen. Acht Zaligheden, Zeven Sacramenten, Zes kannen water veranderen in [wijn. Vijf Wonden Christi, Vier Evangelisten, Drie Personen, Twee tafelen Mozes, Eén Kindje Jezus in het openbaar! Komt vrienden laat ons vrolijk zijn Met deze Zalige Nieuwjaar We hebben gegeven. We zijn blij dat we nu eens gerust ons pijp kun nen roken, als daar, begart, de drie koningen in hoogst eigen persoon het hof opstappen, alle drie met een ezel tussen hun benen Drie Koningen, drie Koningen Geeft mij een nieuwe hoed. De oude is versleten. Ons moeder mag 't niet weten Ons vader heeft het geld Op de rooster geteld. Ons kadeëen hebben plezier, al meer dan een beetje, want ze wippen maar steeds op en neer, de drie ko ningen. We hebben de deur geopend, ze hebben gezongen, dan moeten we ze ook goed ontvangen. Want ik zou niet geern een slechte naam hebben Nieuwjaarken, hottentot Wilde niet geven. Blijf in uw kot! Nu is 't welletjes geweest. We sluiten de poort, 't Wordt ook te laat. Iedereen is nu thuis en leest zijn ga zet. We zeggen niet veel tegen me kaar, de kinderen zijn slapen en moe der weet precies niet goed wat doen. Ze zal nog gauw de patatten schillen tegen morgen dat is avans in 't werk. (Zie vervolg 2de bladzijde le kolom). Lino van Dries Van den Broeck. Er kwamen drie koningen met ene ster, Zij kwamen van bij en zij kwamen van ver. Zij kwamen de hoge berg opgegaan, Zij vonden de sterre daar stille staan. Wel sterre, gij moet er zo stille niet staan, Ge moet er met ons mee naar Bethlehem gaan. Naar Bethlehem binnen die schone stad, Waar Maria met haar klein kindetje zat. Ze gaven dat kindetje menigvoud Van wierook en mirre en rode fijn goud. Dit oud driekoningenliedje staat opgetekend, met de muziek erbij, in het boek van Lootens en Feys. Chants populaires flamands. Brugge 1879 Zeer vele driekoningenliedjes worden nu nog gezongen over heel het land. Honderden jaren oud zijn ze. Maar elk jaar worden ze rond Kerstmis in het hart en de mond van onze volkskinderen herboren. De Koornbioem

De Koornbloem | 1948 | | pagina 1