Pasen, Vrede en Heropstanding Gewone Algemene Vergadering der Landbouwersvereniging Redt II Zeiven Buitengewone Algemene Vergadering der Landbouwersvereniging Redt U Zeiven j LANDBOUWWEEKBLAD I Voor en door de Arbeid adelt Orgaan der S. M. REDT U ZELVEN. Landbouwers 27ste JAARGANG Nr 1295 Abonnementsprijs 50 fr. 's jaars. Bureelen Zeebergkaai, 5, Aalst Telefoon Nr 267. Postcheckr. 1425.93. Handelsr. Aalst 145. Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is streng verboden. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hunne bijdragen. Aankondigingen volgens akkoord. Bij gelegenheid van Pasen wensen wij aan al onze Lezeressen en Lezers een ZALIG EN VROLIJK PAASFEEST. De naoorlogse jaren zijn ver van vredig bezettingen in het Oosten, wapengeweld in Griekenland, Palestina, China... En waar nog? Woelingen, werkstakingen, po litieke processen, kampen en gevangenissen. Millioenen gaven hun bloed om de vrede in de wereld te bewerken. En het resultaat Eén Mens werd veelal vergeten. Één Mens die zijn bloed gaf voor al de millioenen van de gehele wereld. Christus. En Christus is verrezen, glorierijk en stichtte zijn Kerk, onverwoestbaar tot het einde der tijden. Hij bracht vrede. Indien de mensheid van nu niet herrijst, met Christus mee, is er geen werkelijke standvastige vrede te verwachten. Geweld wordt met geweld betaaldwie met het zwaard omgaat, zal door het zwaard sterven. Wij vieren weer Pasen. Als ieder van ons op deze dag zijn ziel bekleedt met het kleed van onschuld, gezuiverd door een goede biecht, als ieder van ons meebouwt aan de gedachte van liefde en vrede, dan komt in de wereld, in alle natiën, de grote wereldvrede, waarnaar alle mensenkinderen voor 't ogenblik zó naar snakken. Pasen! Christus is verrezen! Wij willen met Hem mede verrijzen. VERSLAG OVER DE van Zondag 21 Maart 1948. VERSLAG OVER DE van Zondag 21 Maart 1948. De vergadering vangt aan te 14,30 uur met een inleidend woord door de hear Emiel Baeten die, als oudste lid van de Beheerraad, als voorzitter fun geert in vervanging van de heer K. Van den Haute, wegens ziekte belet. De heer Baeten dankt de leden om hun talrijke opkomst en verontschul digt de heer Voorzitter. In gepaste bewoordingen wenst hij hem een spoedig herstel. Nadat door de heer Bestuurder O. Caudron voorlezing gegeven werd van de dagorde, verleent hij het woord aan de heer Afgevaardigde- Beheerder Wynant, die voorlezing geeft van de gewijzigde tekst der Standregelen van de Vennootschap en deze aan de goedkeuring der ver gadering onderwerpt. Volledige uitleg wordt door de heer Bestuurder over de voorgestelde wijzigingen gegeven en de nieuwe standregelen worden met algemene stemmen goedgekeurd. Het nominaal bedrag der aandelen wordt van 50 op 500 frank gebracht. Vervolgens wordt punt 2 der dag orde berschatting van een deel van (Zie vervolg onderaan 3de kolom.) De vergadering vangt aan te 15 1/2 uur met de voorlezing van het Verslag van de Beheerraad door de heer \Vynant, Beheerder-Afgevaar digde. Op vraag van de heer Bestuur der is er niemand die om uitleg ver zoekt of meent enige opmerkingen te moeten maken, zodat het verslag met algemeenheid van stemmen wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt door de heer Grauwels, notarisklerk, overgegaan tot de voorlezing der balans en der winst- en verliesrekeningen, Beide posten worden met algemeenheid van stemmen, zonder enige opmerking goedgekeurd, nadat de heer Bestuur der de volledigen uitleg geeft over de bijzonderste posten van het bilan. De uittredende beheerders, heren Possemiers Arthur, Schollaert Gust. en Van den Haute Kamiel en de uit tredende Toezieners, heren Grauwels Alexander en Vermoesen Frans, wor den verder met algemene stemmen herkozen. Het slotwoord wordt dan gevoerd door de heer Bestuurder O. Caudron de activa der vennootschap aan gevat. De heer Bestuurder wijdt uit over de betekenis en de draagkracht dezer herschatting en ook dit voor stel wordt met algemene stemmen goedgekeurd. Nadien is het de beurt aan punt 3 der dagorde de wijze waarop alle bedragen van aandelen door bijstor ting of terugtrekking zullen afgerond worden op 500, 1000, 2000 frank en verder. De algemene vergadering be slist dat op de sommen die dienen bij betaald om tot de daareven aangege ven cijfers te komen, 50°/o zal worden bijgestort als aanvulling van de re serve. De terug te trekken sommen zullen insgelijks worden uitbetaald met een toeslag van 50 °/o, zijnde het voorlopig aldus geschatte aandeel in het reservefonds. Met algemene stem men wordt ook dit punt der dagorde goedgekeurd. Met algemene stemmen wordt het aantal toezieners ten slotte op vijf vastgesteld. De dagorde uitgeput zijnde, wordt de buitengewone algemene vergade ring te 15 1/2 u. voor gesloten ver klaard. die de toestand der vennootschap commenteert en de uitslagen en de vooruitzichten van Redt U Zeiven schitterend noemt. Een speciaal woord wordt door hem gewijd aan de ge zondheidstoestand van de Voorzitter van de Beheerraad, K. Van den Hau te en de Toeziener Frans Vermoesen, naar wie de beste gedachten der ver gadering gaan. De Bestuurder noemt zich de tolk der voltallige vergadering om aan beide vrienden een spoedig en algeheel herstel toe te wensen. Vervolgens stelt hij de heer Jan De Vries aan de vergadering voor, wel ke in een wel doordachte en sierlijk uitgesproken spreukbeurt de belang stelling der aanwezige landbouwers zal opwekken voor een meer oordeel kundige veevoeding. Na de spreekbeurt werd overge gaan tot de uitbetaling der winstaan delen aan de aanwezige aandeel houders. Te 17 1/2 uur eindigde deze welge lukte algemene vergadering. We laten hier volgen het Verslag van de Beheerraad. MEVROUWEN, MIJNE HEREN, We hebben de eer en het genoe gen verslag uit te brengen over het verloop van het 29* boekjaar onzer vennootschap. Voor de landbouwers was het geen voordelig jaar, de grote droogte heeft veel schade veroorzaakt en de hoge prijzen van vele verbruiksarti- kelen en grondstoffen waren niet in verhouding met de verkoopprijzen der hoeveproducten. Dit alles heeft geen invloed gehad op de zakengang onzer vennoot schap en deze kende voor 1947 zijn gewoon en kalm verloop, alhoewel de aanvoer van meststoffen en vee voeders met tal van moeilijkheden gepaard ging. De officiële bemoeiingen waren van dien aard dat nog veel papier diende beklad met zegels en borde rellen en dat vele grondstoffen niet tijdig werden aangevoerd. De prijzen van de veevoeders wa ren niet in verhouding tot deze der te leveren granen, wat voor gevolg had dat vele landbouwers van eigen (Zie vervolg 2' bladzijde 1' kolom) a«^*»aEWMura-A-*iiaaiWj n De Koornbloem HUNi r «Sftarrfcrtfl

De Koornbloem | 1948 | | pagina 1