Heel de wereld rond KALVEREN MELKVET. Gegalvaniseerde Golfplaten* Heren Landbouwers, E*Roggeman Verlangt ge sterke flink opgroeiende DE KOORNBLOEM - 31 Dec. 1949 5 BINNENLAND. Dank zij de jongste sneeuwval en de overvloedige regens is er thans 7 millioen m3 water in het Gilippe- meer. De stad Verviers heeft derhal ve nieuwe watercoatingenten kunnen toekennen aan de industriëlen. Te Erembodegem overleed Za terdag 11., in de ouderdom van 70 jaar, Mevr. Josephine Van Vaeren- bergh, weduwe van de verdienstelijke werkman-dichter, wijlen Alfons Van de Maele. Wij bieden de kinderen Van de Maele de blijken van onze innige christelijke deelneming aan bij dit jammerlijk verlies. —Over de werkloosheid in Okto ber meldt men ten opzichte van de landbouw Grote bedrijvigheid we gens de campagne van het bieten- rooien. Bij het begin van Oktober vonden tal van seizoenarbeiders werk in de suikerfabriek en de bietenraspe- rijen. Van de andere kant hebben de landbouwarbeiders die gewoonlijk in Nederland te werk gesteld zijn, het werk stopgezet, ter wille van de uit werking van de jongste devaluatie van de guldennochtans hebben de Nederlandse suikerfabrieken zoveel arbeiders aangeworven als verleden jaar, zulks ingevolge speciale schik kingen die genomen werden om de uitwerking van die devaluatie te ver minderen. VATIKAANSTAD. Op 24 December opende de Paus de poort van het H. Jaar. Daar mee werd een aanvang gemaakt met de talrijke feesten en plechtigheden, die gedurende een vol jaar te Rome zullen plaats grijpen. Het Kerstfeest te Rome was overweldigend. De paus zegende een juichende en dansende menigte. Alle pelgrims verbroederden op aandoenlijke wijze, alle nationali teiten waren één in geloof en vreug de, alle standen broeders in Christus. AMERIKA De wereldbefaamde dierentem- ster Sandra Schaeffer, is Dinsdag tij dens een voorstelling, die werd bij gewoond door haar twee kinderen, gedood. Eender leeuwen heeft zich plots op haar geworpen en heeft haar hoofd vermorzeld. Het ministerie van Landbouw van de Verenigde Staten, dat zopas een onderzoek op de Kerstbomen- markt heeft ingesteld heeft ontdekt, dat de 21,5 millioen Kerstbomen die in de Verenigde Staten worden ver bruikt voor de producenten een waar de van zes millioen dollar vertegen woordigen. De koopwaarde van deze Kerstbomen bedraagt evenwel vijftig millioen dollar. Het verslag meldt niet voor wie de winst bestemd is. De Amerikaanse landbouwers hebben in ieder geval ontdekt, dat zij braakliggende terrei nen nuttig kunnen gebruiken door er Kerstbomen te planten. AUSTRALIË Als eerste maatregelen van de nieuwe Australische regering, waar van Menzies, de chef van de liberale partij, de leiding heeft, vermeldt men de vrije verkoop van benzine, boter en thee, de verhoging van de binnen landse graanprijzen en de afschaffing van de rantsoenering. De vrije benzineverkoop, welke een der voornaamste propagandaleuze was tijdens de jongste kiesstrijd waar- ia de arbeiderspartij de nederlaag heeft geleden, zal volgens de beslis sing van de regering, ten laatste op 1 Februari van kracht worden." RUSLAND. De Belgische handelsafvaardi ging, die zich te Moscou bevond, is na zes weken onderhandelingen in Brussel teruggekeerd. Een personali teit van het Ministerie van Buiten landse Handel zou verklaard hebben dat de onderhandelingen afgespron gen zijn. Naar de reden hiervan wordt na tuurlijk gezocht. Sommigen menen dat de Russen geen graan wensen te verkopen en dat er bepaalde voor waarden zouden gesteld zijn in ver band met het leveren van uranium (voor de atoombom uit Belgisch Congo. Anderen menen dat dit niet de re den zou zijn die de onderhandelingen hebben belemmerd, maar eerder het feit dat de U.S.S.R. geen geld bezit en weinig te verkopen heeft. PORTUGAL. Te Aimada, is Zondag op de Zuidelijke oever van de Taag, de eerste steen gelegd van het 110-meter hoge Christusstandbeeld. Dit reus achtig beeld zal met het gelaat naar Lissabon gekeerd en met zegenende armen op een hoge stenen zuil staan. Talrijke geestelijke, burgerlijke en militaire persoonlijkheden evenals een grote menigte woonden de plechtig heid bij. Hebt U gebouwen, hangars, werkplaat sen, schuren, stallingen, kiekenhokken, var kenskoten, scheidingsmuren, binnenmuren of iets dergelijks te bouwen of te veranderen, waarom zoudt U stenen gebruiken, tegenwoordig zo duur BOUWT IN HOLLE BLOKKEN van 35X16X16 of 40X20X211 van buitengewone kwaliteit, veel goedkoper, en bovendien gemak- •kelijker en vlugger geplaatst. Reeds hon derden gebouwen werden in deze blok ken opgetrokken. Dorp 8, Schoonaarde Specialiteit t WEIDESTAKEN Golfplaten merk ETERNIT steeds in voorraad. t Frans-Jozef VAN LAETHEM Mevr. Maria Lissens Lid van Redt U Zeiven. Dan moet U ons speciaal kalver- meel gebruiken. Het is een volledig voeder welke de groei en ontwikkeling der jonge dieren verzekert en bevordert. Nadien voedert men ons jongvee- meel. Zie de gebruikswijze in iedere zak. NIEUWE BREEDTE 0,83 m. Openingszitting van de Zuivelstudentengroepering. Een belangrijke voordracht van de heer Dr K.L. Devriendt over "Het Zuivelwezen in België». Onder ruime belangstelling ging op Vrijdag 16 dezer, te 16 uur in de lokalen der Rijkslandbouwhogeschool de openingszitting van de Zuivelstu dentengroepering door in aanwezig heid van talrijke personaliteiten,' waaronder we o.m. opmerkten, be nevens talrijke heren Professoren en assistenten der Rijkslandbouwho geschool, Rijksveeartsenijschool en Rijkszuivelschool, de heren Prof. Ir. Van den Brande, Rector der Rijkslandbouwhogeschool Ir. De Baere, Directeur der Rijkszuivel school Volksvertegenwoordiger Steps Cocquyt F., Directeur der I Rijkshogere Nijverheidsschool Lin demans, hoofdinspecteur van het Landbouwonderwijs, e.a. leidende personaliteiten uit de Zuivelwereld, talrijke melkerijbestuurders, consu lenten, enz. 1,50 m 1,85 m 2,00 m 2,13 m 2,44 m 2,74 m 3,05 m 2e keus 61,00 fr. 74,00 fr. 79,00 fr. 85,00 fr. 97,00 fr. 100,00 fr. 124,00 fr. le keus 72,00 fr. 86,00 fr. 94,00 fr. 100,00 fr. 114,00 fr. 129,00 fr. 143,00 fr. 270, Steenweg op Nijvel, SOMBREFFE. Telefoon 236 Na een inleidend woord van de heren De Geest, praeses der afdeling "studie,, en Van de Woude, alge mene praeses, spreekt de heer Dr. Devriend, Directeur van de Natio nale Zuiveldienst, over Het Zuivel wezen in België Spreker onderstreepte naast het belang van de landbouw in het alge meen de economische en sociale rol die de zuivelindustrie in dit geheel is toegewezen. Bij de bespreking van de valorisa tie der zuivelproducten legde hij voor al de nadruk op de problemen in verband met verlaging van kostprijs en verbetering van de kwaliteit. Hier omtrent wees hij op de inspanningen, die van de zuivelfabriek, in het kader van de vrije economie in t bijzonder worden geëist. Om te besluiten beklemtoonde hij dat het van vitaal belang is voor de toekomst van onze zuiveleconomie deze kwaliteitsverbetering zo ruim mogelijk door te voeren. Het dankwoord van de heer Ir. De Baere, Directeur der Rijkszuivel school, belichtte naast de betekenis en het doel van de school, de nood zakelijkheid van samenwerking tus sen deze laatste en de industrie. Na deze zeer geslaagde openings zitting werden de aanwezige geno digden vergast op een kleine receptie. De milkshake, door de studenten zelf bereid, werd zeer op prijs gesteld. Veemarkt van Anderlecht. 28 Dec. 1949.. Ossen: 397, v. 19 tot 25 fr. per kg. Stieren 113, v. 16 tot 21 fr. per kg. Koeien 804, van 14 tot 20 fr. per kg. Vaarzen214, v. 18 tot 25 fr. per kg. 29 Dec. 1949. Kalveren940, v. 27 tot 47 fr. p. kg. 27 Dec. 1949. Varkens: 2203v. 18 tot 21 fr. per kg. Markt van Eekloo. 22 Dec. 1949. Viggens: 841, v. 15 tot 18 fr. per kg. Markt van Kruishoutem 27 Dec. 1949. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 829 kg. Verkochte 829 kg. Maximumprijs 92 fr. Minimumprijs 85 fr. Eieren. Aangevoer. hoeveelh. 730.000 stuk. Verkochte 730.000 stuk. Prijs 2,20 tot 2,35 fr. Markt van Lokeren. Boter 324 kg90 fr. het kg. Eieren 1500 stuks: 2,35 - 2,50 fr. Runders stuks: 18-20 fr. Viggens aantal 280500-800 fr. Zeugen met biggen 7 3000-4500 fr. Een zeer goed product is ter beschikking. Het is reukloos, neutraal reagerend, wordt niet ranzig, dus kan bewaren. Heeft geen invloed op de melk. Verzorg de spenen van uw koeien. Het volstaat de handen in te wrijven en te melken als anders. Te verkrijgen in dozen van 1/2 1. in onze burelen en bij de magazijniers. RAADPLEEGT MIJ. Veel referenties Algemene Bouwmateri alen. Getrilde Bcton- produkten. Tel. 3125 Dendermonde. het Uit Steenhuize-Wijuhuize wordt ons overlijden gemeld van Mijnheer echtgenoot van Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte en kristelijke deelneming.

De Koornbloem | 1949 | | pagina 13