Groepsreizen Heel de wereld rond voor de leden vanR«liZ< Varkensmeel Nr 2» - Gebruiksaanwijzing, SPRUTOL C.Van den Bossche DE KOORNBLOEM - 27 Mei 1950 3 Nederhasselt en Aspelare. Op Donderdag 29 Juni wordt er een reis ingericht naar ZUID BE VELAND en WALCHEREN (Ne derland). De weg loopt over Dender- monde- St Niklaas Hulst- Perkpolder een boottocht van 20 minuten naar Kruiningen. In Ierseke bezoeken we de oester- en kreeftenkwekerijen. Goes is de hoofdplaats van Zuid Be veland, het is het centrum van de Fruitcultuur en bezit het grootste koelhuis van Nederland. Middelburg is de Hoofdplaats van de Provincie Zeeland. Donderdags heeft er een druk bezochte markt plaats. Domburg is een mooie Badstad. Vandaar vol gen wij de zeedijk tot Vlissingen. Een boottocht van een half uur brengt ons naar Breskens. Vandaar uit gaat het over IJzendijke, Eeklo, en Gent naar huis. Prijs 125 fr. Inschrijvingen bij De Tant Con stant, Nederhasselt en Van Ouden- hove Gaston, Aspelare. Ninovc en Omstreken, Op Vrijdag 7 Juli, reis naar ZUID WEST-VLAANDERN, NOORD FRANKRIJK en de ZEE. Wegwij zer: Ninove, Oudenaarde, Kortrijk, Menen, Yperen, Kemmelberg, Rode- berg, Zwarteberg, Bailleul, Cassel, Wormhoudt, Bergues, Duinkerken, De Panne, Nieuwpoort, Oosten de, Brugge, Eeklo, Gent, Ninove. Prijs: 150 fr. per deelnemer. Inschrijvingen bij Lauwaert R., Eychem-Appelterre. Corrijn Nathalie, Voorde. Pessemier Albert, Smeerhebbe. Segers Ernest, Grimmingen. Haelterman René, Zandbergen. Neuckermans Emiel, Waarbeke. V. d. Broeck Fr., Denderwindeke. V. d. Stockt Alf., Sack Edgard, Pollare. Van der Steen Frans, Meerbeke. Van Lancker Frans, Ninove. BINNENLAND. Verleden Zondag ging onder grote toeloop van volk de vermaar de H. Haarprocessie uit te Kortrijk. Te Tessenderlo-Schoot waren werklieden bezig met de grondvesten te graven, voor het in aanbouw zijn de huis van dhr Van Rooy-Beckers. Een blinkend voorwerp, uit de fun damenten opgeworpen, werd opge raapt door dhr Beckers, schepene van Tessenderlo, daar toevallig tegen woordig. Ontdaan van aarde en stof, kwam een trouwring te voorschijn, die de letters V.d.P.-H.B droeg. Spoedig waren deze initialen ontcij ferd. Van de Poel-Henriette Bellings, die steeds op deze plaats hadden ge woond. De eerlijke vinders bezorgden de ring aan de nabestaanden. Deze wis ten te vertellen, dat hun moeder Varkensmeel Nr 2 is een volledig voedsel voor varkens van 70 tot 100 kg. Men voedere het droog of in een gebonden bras. Er moet geen melk, geen graanmeel en geen aardappelen bijgevoederd worden. Enig groenvoeder is altijd nuttig. Indien op de hoeve een bepaalde hoeveelheid melk niet nuttiger kan gebruikt worden en dus aan de varkens moet ver- voederd worden, dan geve men naast ieder liter goede ondermelk 1 kg. gekookte aardappelen of 200 gr. gerstemeel of een samen voeging van de twee, met daarnaast het volledig Varkensmeel Nr 2 naar behoefte. Wil men eigen graanmeel en aardappelen vervoederen, ge bruikt dan Varkensmeel Nr 5, volgens onze gebruiksaanwijzing. Verknoei geen tijd en geld. VOEDER MET De Samengestelde Kwaliteitsvoeders R. U. Z. Henriette Bellings destijds bij het wassen de trouwring had afgelegd en een tamme ekster deze opnam en er mee wegvloog. Alle nasporingen wa ren vruchteloos. Zestig jaar nadien werd de ring teruggevonden 1 Een landbouwer te St.-Vith was naar de weide gegaan, om de koeien te melken, en had zijn vest over een haag gehangen. De man vergat echter, dat hij zijn brieventas in zijn vest had zitten, waarin voor 37.000 fr. bankbiljetten staken. De brieventas viel uit de zak van de vest en een koe at de biljetten en gedeeltelijk de brieventas zelf op. Het beest werd onmiddellijk afge maakt en men vond een groot gedeel te van de biljetten terug. Op Tweede Sinksendag gaat te Dendermonde een luisterrijke Dos- felhulde door. We laten hier het pro gramma volgen Te 9.30 u. Plechtige Zielemis voor Lod. Dosfel, in de hoofdkerk van O.L. Vrouw te Dendermonde. Om streeks 10.45 u. Grafhulde met graf rede dooc Z.E.H. Al. De Maeyer, op het stedelijk kerkhof te Dender monde (een half-uurtje gaans van voornoemde kerk). 2 u. Officiële Ontvangst van de comitéleden door het Schepencollege van Sint Gilles op het gemeentehuis aldaar. 2.30 u. Grote Herdenkingsplechtigheid op het speelplein van de meisjesschool te Sint-Gillis (Otterstraat), met de medewerking van het plaatselijk mannenkoor Cantabile o. 1. v. José van Overstraeten en van Lisbeth van Thillo, voordrachtkunstenares. Als sprekers treden op Arth. de Bruyne Dosfel en de Jeugd Prof. Dr en Mag. Lodewijk Janssens, hoogleraar te Leuven Dosfel de Katholiek Prof. Dr Jozef Muls, hoogleraar te Leuven Herdenkingsrede. Dit alles afgewisseld met gedichten en liederen (o.m. een Dosfelhymne op tekst van Anton van Wilderode en vierstem mige bewerking van Jef van Hoof). De veeherverzekering van Bra bant telde einde 1949 nog 51 aange sloten veeverzekeringen, groeperende 1.474 leden met 2.700 verzekerde dieren. De totale verzekerde waarde bedraagt 13.486.500 fr. Er werden 59 verliezen aangegeven, wat neerkomt op een sterfte van 2,2 t.h. Aan ver goedingen dient er uitbetaald 36.100 frank, terwijl de ontvangen premie 38.210 frank bedraagt. De gevallen van afkeuring van het vlees voor de voeding zijn merkelijk toegenomen, wat de last van de herverzekering komt verhogen. Op 31 December 1949 hadden voor heel het land 1.394.581 inwo ners het radioluistergeld betaald, voorzien voor de ontvangsttoestellen. Einde 1947 bedroeg dit totaal 1.080.726 en 1.226.804 op einde 1948. In de provincie Antwerpen zijn thans 4 sanatoria met 661 bedden, in de provincie Brabant 8 met 1.152 bedden, in de provincie West-Vlaan deren 5 met 970 bedden, in de pro vincie Oost-Vlaanderen 2 met 242 bedden, in de provincie Henegouwen 3 met 323 bedden, in de provincie Luik 4 met 400 bedden en in de pro vincie Namen 1 met 99 bedden. FRANKRIJK. Er is in ons land reeds een tijd je sprake van ruilverkaveling. Daar mede wordt bedoeld het ruilen van percelen onder de landbouwers om een einde te maken aan de verbrok keling in het oneindige en grotere bloks samen te stellen. In Frankrijk is men reeds heel wat verder gevorderd dan bij ons. De wettelijke ruilverkaveling geschiedt er krachtens de wet van 9 Maart 1941, welke op dat gebied de vierde is sedert 1918. De bereikte en voorziene resulta ten worden als volgt weergegeven in de staat der verrichtingen van het plan Monnet van December 1949 in 1947-48 werd de ruilverkaveling toegepast over een oppervlakte van 240.000 ha, wat een uitgave van 600 millioen Franse frank met zich bracht. Van 1949 tot 1952 stijgen die cijfers resp. van 260, over 550 en 750 naar 900.000. Na dit jaar blijft er nog een oppervlakte van 1.500.000 ha over en worden de daaraan verbonden uit gaven op 14.600 millioen Fr.fr. ge raamd. De financiële tussenkomst van de Franse staat is zeer belangrijk meer dan 2 milliard Belgische fr. Ook in ons land ware een derge lijke actie een geschikt middel om het pijl van onze landbouwbedrijven te verhogen. AMERIKA. Het American Institute of Food Distribution voorspelt voor binnen kort De verkoop van drank in flessen die men kan opeten; de verpakking van vlees in een plastische stof die bij het braden wegsmelt; het schenken van bier in glazen van doorzichtig papier, die men na gebruik zal weg werpen; de verkoop van volledig be reide maaltijden voor twee of meer peronen in een bijzondere verpakking die de spijzen bestendig warm houden. Zo we tenminste Mrs Maude Behrman, van het ziekenhuis te Lan- kenau (Philadelphia) mogen geloven, wordt het bedenkelijk met de slanke lijn in Amerika. Wat erger is, de volksgezondheid zou onder die toene mende zwaarlijvigheid erg te lijden hebben. Oorzaak is de machine, die de beweging van de arbeider tot een minimum herleidt, terwijl hij aan de andere kant toch evenveel blijft hou den aan lekkere beetjes. VATIKAANSTAD In zekere Romeinse kringen wijst men op de mogelijkheid van het tot stand komen van diplomatieke betrekkingen tussen Israël en het Va- tikaan. Het bezoek van de patriarch van Jeruzalem, Mgr Alberto Gori, aan de Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken te Tel-Aviv zou in dit verband betekenisvol zijn. MIJNHARPTJE5: DE CACHET, t Felicitas-Maria STAELS Markt van Lokeren. Boter 400 kg 65 fr. het kg. Eieren 40.000 stuks: 1,10-1,25 fr. Runders stuks: 16-17,50 fr. Viggens aantal 375-575 fr. Zeugen met biggen 2 4000 6000 fr. Markt van Kruishoutem 23 Mei 1950. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 1332 kg. Verkochte 1332 kg. Maximumprijs 71 fr. Minimumprijs 64 fr. Eieren. Aangevoer. hoeveelh. 625.000 stuk. Verkochte 625.000 stuk. Prijs: 1,32 tot 1,37,5 fr. Markt van Eeklo. 25 Mei 1950. Viggens: 1402, v. 10 tot 13 fr. per kg. Goud aan de prijs van plaque. LIQUIDATIE Houtmarkt, 14 AALST. "jf O 1» hel resullaal van helbeste middel tegen zomersproeten Tube 25 fr. Alleen /n Apotheken. tf weerbarstige sproeten Sprutol-Sterk.Tub«3750fr die pijn verdrijft en kou afzet.Koker15fr Men meldt ons uit Ninove het overlijden van] Mevrouw weduwe van ™Mr Engelbert Isidoor Kestens Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte deelneming. van een partij ringen in goud 18 kr. vanaf 100 fr. goud inbegrepen. Maakt gebruik van deze gelegenheid.

De Koornbloem | 1950 | | pagina 5