Veulens en Paarden Landbouwberichten DAM P0 verkoudheid voor Va Officiële mededelingen. Nationale Pomologische Vereniging* J Zaterdag 1 Juli DE KOORNBLOEM - 24 Juni 1950 3 STAD AALST PRIJSKAMP VOOR van het Zwaar Inlands Trekras op te 9,30 uur voormiddag in de Statiestraat en Statieplein. Categorie Merriën Zuigelingen. Categorie Hengsten Zuigelingen. Categorie Merriën Jaarlingen. Categorie Hengsten Jaarlingen. Categorie Tweejarige Merriën. Categorie Driejarige Merriën. Categorie Merriën 4 jaar en meer. Prijs Louis Callebaut, waarde 500 fr. voor 't schoonste en verdien stelijkste paard. Een aanmoedigingspremie is voor zien voor de eigenaar van het grootst aantal tentoongestelde veulens en paarden. Algemene Schikkingen De inschrijvingen worden geno men de dag van de prijskamp van 8,30 tot 9 uur voormiddag in het Hotel de la Gare bij M- Karei De Grauw, Statieplein. De veulens en paarden betalen een inkomrecht van 20 fr. De premiën van de prijskamp wor den toegekend door een aangestelde Jury, die er vrij en on wederroepelij k over beschikt. De uitgeloofde prijzen moeten niet noodzakelijk toegekend worden. De Jury mag ook prijzen overbrengen van de ene categorie naar de andere, alsmede eervolle meldingen toe kennen. Het Bestuur is niet verantwoorde lijk voor gebeurlijke ongevallen. Er zal toezicht uitgeoefend worden op de ouderdom der paarden. De uitreiking der prijzen geschiedt onder toezicht der hiertoe aangestelde commissie, onmiddelijk na de prijs kamp, in het Lokaal Eendracht Statieplein. Bestrijding van de coloradokever. Het Ministerie van Landbouw heeft aan de Burgemeesters volgend schrijven gericht Zoals vorige jaren zal de bestrijding van de Coloradokever dit seizoen on dernomen worden op internationaal plan, met de medewerking van het Internationaal Comité voor bescher ming der planten, bij wiens actie de Belgische regering zich heeft aange sloten. Ik heb de eer U er toe te nodigen, aan het personeel van de dienst voor bestrijding van de Coloradokever, alle hulp te verlenen die het U zou kunnen vragen in uitvoering van zijn zending tevens herinner ik U aan het besluit van de Regent van 6 Mei 1946 Belgisch Staatsblad van 18 Mei 1946), betreffende de maatrege len om de verspreiding van de Colo radokever te voorkomen, alsook aan het besluit van de Regent van 1 Oc tober 1949 (Belgisch Staatsblad van 13 October 1949), betreffende del ambtshalve te treffen maatregelen in zake bestrijding van de schadelijke planten en dieren. Artikel 1 van het besluit van 6 Mei 1946, verplicht ieder eigenaar, huur der, pachter of gebruiker, van welke aard het ook zij, onmiddellijk de Co loradokever te verdelgen op de door hem in gebruik genomen gronden. Artikel 2 van dit besluit verplicht de burgemeester te waken over de stipte naleving van deze maatregel. Krachtens artikel 5 zijn de provin ciegouverneurs insgelijks er mede belast te waken over de uitvoering van de speciale behandelingen voor geschreven in de streken waar tuin- bouwgewassen voor de uitvoer ver bouwd worden. In geval de betrokkenen verwaar lozen afdoende verdelgingsmiddelen aan te wenden of wanneer die midde len onvoldoende blijken, zal de bur gemeester ambtshalve de bestrijding doen uitvoeren krachtens hogerver- meld besluit van 1 October 1949. Om een stipt naleven van hoger- vermelde voorschriften te verzekeren, behoort het U alle nuttige maatrege len te treffen en o.m. de aardappel telers op de hoogte te brengen van hunne verplichtingen en van de rech terlijke gevolgen waaraan zij zich blootstellen in geval van inbreuk. Gelieve insgelijks de nodige onder richtingen te geven aan uwe onder geschikte bevoegde diensten om te waken over het naleven van deze, in het algemeen belang getroffen maat regelen. T uinbouwvoorlichting. Het Rijkstuinbouwconsulentschap van Oost-Vlaanderen deelt ons mede: De Coloradokever. De gunstige weersomstandigheden hebben de vermenigvuldiging van de Coloradokever ten zeerste bevorderd. De aardappeltelers, die tot nu toe nog geen bestrijding uitgevoerd heb ben zullen derhalve zonder uitstel de nodige behandelingen toepassen. An derzijds wordt de aandacht er op ge vestigd, dat op dit ogenblik het op treden van de aardappelplaag te vrezen is. Het uitvoeren van gemengde be spuitingen, om gelijktijdig de Colora dokever en de aardappelplaag te be strijden, is derhalve aan te bevelen. Tot dat doel kunnen de aardappel velden bespoten worden met Bor- deauxse pap ter sterkte van 1,5 waaraan men per 100 lit. pap 600 gr. kalkarsenaat toevoegt. Voor de bestrijding van de aard appelplaag kan ook gebruik gemaakt worden van koperoxychloride, waar aan zowel D. D. T. als kalkarsenaat voor de verdelging van de Colorado kever kunnen toegevoegd worden Het toevoegen van D. D. T. aan Bordeauxse pap is daarentegen niet aan te bevelen. Aspergekever. In de provincie Limburg werd de aanwezigheid van tamelijk belang rijke hoeveelheden aspergekevers in de jonge aspergevelden vastgesteld. Waar de aanwezigheid van deze insecten vastgesteld werd zullen de kwekers derhalve onmiddellijk de no dige bestrijdingsmaatregelen treffen. De beste uitslagen werden beko men met een behandeling met D.D.T. of rotenonhoudende producten. BINNENLAND. Verdelging van raven en kraaien. Het besluit van de Regent van 5 Mei 1950 (Staatsblad 14 Mei) be paalt dat de minister van Landbouw de verdelging kan bevelen van de raven- en kraaienkolonies die aan de gewassen aanzienlijke schade toebren gen. Van dit besluit wordt kennis gege ven bij een ter post aangetekend schrijven aan de eigenaars der gron den waar de kolonies nestelen. Dit schrijven bepaalt de termijn die voor de verdelging wordt toegestaan. Hij mag niet korter zijn dan zes maanden en kan door de minister verlengd worden. De verdelging kan geschieden door jachtwapens, het wegnemen van de nesten en het broed of met behulp gift. Zijn de kolonies binnen van een bepaalde termijn niet verdelgd, dan wordt daartoe ambtshalve over gegaan. Vogelmarkten gedeeltelijk toegelaten van 7 Mei af. Bij ministerieel besluit van 27 April (Staatsblad 6 Mei 1950), is het te koop stellen van duiven, kuikentjes, eend jes en gansjes op jaarmarkten en markten opnieuw toegelaten van 7 Mei af. Het indexcijfer der kleinhandelsprijzen in Mei 1.1. Volgens een mededeling van het Ministerie van Economische Zaken bedroeg het indexcijfer der kleinhan delsprijzen in Mei 1.1. 370,0 tegenover 369,7 de vorige maand. Zulks bete kent een lichte stijging met 0,3 punt De seizoenschommelingen van de prijzen der aardappelen, boter en melk bepaalden in hoofdzaak de be weging van het indexcijfer. Onder de andere producten waar van de prijsschommelingen invloed uitoefenden op het gemiddeld index cijfer, dient een stijging vermeld van de prijs van de kaas en van enkele textielprodukten en een daling van de prijs van het kalfsvlees. Uitvoer van tuinbouwproducten naar Duitsland. Ingevolge de aanvullende handels overeenkomst van 16 November 1949 met Duitsland kunnen de Duitse in voerders voor het tweede trimester 1950 aanvragen tot invoer indienen van landbouw- en voedingsproducten ten bedrage van 2.800.000 dollar. Het betreft producten die in de Belgisch-Luxemburgse Economische Unie, Belgisch Congo en Ruanda Urundi voortgebracht of bewerkt zijn. Bezoeken aan het Rijksstation voor Plantenveredeling te Gembloers De Directie van het Rijksstation voor Plantenveredeling te Gembloers brengt ter kennis van de landbouwers dat de proefvelden van 15 Juni af toe gankelijk zijn, de Donderdag (gans de dag) en de Zondagvoormiddag. Voor deze bezoeken dient vooraf overeen gekomen met de Stationsdirecteur. Zij zullen derwijze worden ingericht dat telkens de nodige toelichtingen door het wetenschappelijk personeel kun nen gegeven worden. PORTUGAL. Gunstige oogstverwachtingen. Dank zij de weersomstandigheden wordt in Portugal een goed oogstjaar verwacht. Speciaal de tarwe staat er zeer goed voor, waardoor de voort- jrengst waarschijnlijk 30 °/0 hoger zal iggen dan vorig jaar. Hoewel er een ïevige korenziekte heeft gewoed in de gebieden van de Campo Branco, ver tonen rogge, haver en gerst over het algemeen weinig verandering ten op zichte van het vorig jaar. De produc tie van veevoeder, welke in verschil- ende gebieden voorspoedig is ge weest, heeft evenwel niet geleid tot de gehoopte verbetering in de vee- prijzen. Wel heeft zij bijgedragen tot een daling van de verkoopprijs van de melk aan de nijverheid. De bebouwde oppervlakte met aardappelen is met 15 °/o uitgebreid. Bij gebrek aan voldoende pootaard- appelen moesten gedeeltelijk ver- jruiksaardappelen als pootaardappe- len worden gebruikt. (Afdeling Oost-Vlaanderen) Bestuursvergadering van de Pro- vinciale Pomologische Vereniging van Oost- Vlaanderen, gehouden op 9 Juni 1950. Onder het Voorzitterschap van dhr Guldentops werden volgende punten behandeld Demonstratiedag met fruittriëer- toestellen, sproeiers en verstuivers. De demonstratiedag, voorzien voor 8 Juni, werd verdaagd naar Donder dag 29 Juni a.s. Boomgaardkeuringen 1950. 1) Verslag werd uitgebracht over de opsporingsdagen voor de note- bomen. Nazichtbezoeken werden in het vooruitzicht gesteld, voor het be palen van de handelswaarde der vruchten. 2) Voor de kernfruitkeuringen werden 5 opsporingsdagen en 5 da gen voor nazichtsbezoeken voorzien. 3) Het merken van kersenstambo men zal in de eerstvolgende dagen geschieden om eveneens de vruchten te kunnen beoordelen. Veilingswezen Kennis werd ge geven van het feit dat de Gentse Vetula terug van wal steekt. Boomkwekersbijeenkomst van 3 Juni l.l. De door de boomkwekers opgegeven variëteiten welke aan de boomkwekerijcontrole zouden dienen onderworpen te worden, zullen over gemaakt worden aan de Algemene Keuringsdienst. Ledenreis Einde Juli werd als best passende periode aangenomen. De reis zou omvatteneen bezoek aan de Trudofabrieken en de Veiling van Sint Truiden, alsook aan de uitbating van de Gebroeders Reynaerts te Tienen. Tentoonstelling Oudenaarde In het kader van de Nationale Tuin bouwtentoonstelling, waaraan de P.P.V. hare medewerking heeft toe gezegd, werd eveneens een studiedag in het vooruitzicht gesteld op Don derdag 28 September. Beproefde hulp bij der. Moeder en kind. Doos 15 Fr. Pot 25 Fr.

De Koornbloem | 1950 | | pagina 3