RAPEN VOLLEDIGE RAAPVETTE Heel de wereld rond Raapzaad Volledige en Rijke Meststof Cam» Van den Bossche, Houtmarkt, 14, Aalst» Cleine Aankondigingen voor de Rapen» DE KOORNBLOEM 29 Juli 1950 verlangen een volledig voedsel. Hun groeitijd is zeer kort, ze moeten vlug opschieten en vooral rijk zijn aan voedende bestanddelen tfoor het vee. Van dat alles werd rekening gehouden bij de samenstelling onzer welke inhoudt 9 stikstof 5,5 fosfoorzuur 8 potas. HET IS EEN BINNENLAND. Donderdag van verleden week liep het debat van de Verenigde Kamers (Kamers en Senaat) over de koningskwestie een einde. Na 'n da gen lang over en weer gepraat, na uren lange redevoeringen werd de verbanningswet van 1945 opgehe ven Alle C.V.P.-ers en 1 Liberaal, dhr Lahaye, keurden het decreet goed. Aldus liep het Regentschap ten einde. Een afvaardiging vloog Vrijdag naar Zwitserland om de koning het besluit der Verenigde Kamers mede te delen. Zaterdag 's morgens vertrok Ko ning Leopold met de twee prinsen per vliegtuig naar Brussel, landde te 7,21 uur te Evere, werd door Regering en Leger officieel ontvangen, schouwde de troepen en reed per auto, onder militaire geleide, naar het Paleis van Laken, waar een geestdriftige menig te met bloemen op hem wachtte. In de loop van dezelfde dag werd de Kroonraad op het paleis uitgenodigd. De Koning deed een mededeling. De regering bood haar ontslag aan maar de Koning vroeg aan te blijven. Daarop heeft de Koning zich in een radiorede tot de Natie gericht. Onafgebroken stromen de bloe men, telegrammen en gelukwensen op het paleis van Laken toe. Duizen den mensen verdringen zich voor het hekken. Uit alle delen van het land komen auto's en afgevaardigden zich aan het paleis melden. Over geheel het land worden huidemanifestaties ingericht. FRANKRIJK. De uitslagen van de ritten der Ronde van Frankrijk 7e ritDonderdag 20 Juli Saint- Brieuc-Angers, gewonnen door de Fransman Nello Lauredi. 8e ritVrijdag 21 Juli Ang ers- Niort, gewonnen door de Italiaan Fiorenzo Magni. I i9e rit Zaterdag 22 Juli Niort- Bordeaux, gewonnen door de Italiaan Pasotti. Maandag 24 Julirustdag. 11e rit Dinsdag 25 Juli Pau-Sint- Gaudens gewonnen door de Italiaan Gino Bartali. De onsportieve houding van het Franse publiek is oorzaak dat de Italianen de koers verlaten. 12e ritWoensdag 26 Juli Sint- Gaudens-Perpignan, gewonnen door de Belg Maurits Blomme. 13e rit Donderdag 27 Juli Per- pignan-Nimes, gewonnen door de Noord-Afrikaan Molines. De stand na deze 13 ritten was 1) Kubler 2) Ockers 3) Brambilla 4) Bobet 5) Geminiani 6) Robic 7) Cogan 8) Piot 9) Kirchen 10) Meu nier 12) Dupont 13) Lambrecht 15) De Mulder 20) Verscheuren 22) Impanis 24) Schotte, enz. In het landenklassement staat België le Lange en Ronde raap is in maga zijn beschikbaar. MUNHARPTJE5: DE CACHET, Markt van Eeklo. 20 Juli 1950. Viggens: v. 23 tot 26 fr. per kg. 10= ritZondag 23 JuliBordeaux- Pau, gewonnen door de Fransman Marcel Dussault. Markt van Kruishoutem 25 Juli 1950. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 1074 kg. Verkochte 1704 kg. Maximumprijs 75 fr Minimumprijs 65 fr. Eieren. Aangevoer. hoeveelh. 590.000 stuk. Verkochte 590.000 stuk. Prijs 1,80 tot 1,85 fr. Voor Uwe Armband- uurwerken, Cronograven, Pendulen, Juwelen het adres dat U moet voldoening geven. Vakkundige Waarborg. Graveren kosteloos. Markt van Lokcren. Boter 65 a 70 fr. het kg. Eieren 85.000 stuks1,70 - 2,00 fr. Runders 30 stuks: 18-25 fr. Viggens aantal 207 450-650 fr. Zeugen met biggen 5700-7000 fr. Frans VAN DER BIEST Mev. Maria Van Caenegem Mevr. Nathalie De Buyst Schoonvader van onze gewezen zaakvoerder te Ressegem. f Gustaaf HERTSENS M. Carolus en Mw Hor. Haelterman Lid van Redt U Zeiven. Kleine aankondigingen kosten 10 fr. voor 3 regels voor de leden voor niet-leden wordt de prijs verdubbeld. TE KOOP Wekelijkse aankomst van beste ffollandse en inlandse kalfvaarzen en onge melkkoeien en ook verwisse- ing van alle vee. Wendt U in volle vertrouwen tot Petrus Van Nuffel, Geldhofstraat, 81Aalst. (Tel. 22.640.) 1 Landbouwers, wendt u in volle vertrouwen voor uw verkoop van zieke en geslachte koeien en paarden tot bij Laurent Verbeken, Raven- akker, 26, (Statie), Moorsel. (Tele foon Opwijk 491). Dag en nacht. Beste volle en gekalfde koeien en vaarzen, ook runderen en munten voor de weide, bij Désiré Hanssens, Vijfhuizen, Aalst. Beste vaars, einde dracht, tuber culose vrij, bij Petrus Van Londer- sele, Molenstraat, 41, Haaltert. Beste jong vaarzekalf (6 weken) bij Clement De Croock, Drapstraat. Gijzegem. Beste vaars, laatste maand dracht, bij Albert De Backer, Nieuw- straat, 371, Oosterzele. Beste vaars, laatste maand dracht, bij Cyriel De Pelsmaeker, Paelepelstraat, 16, Nederhasselt. Beste werkpaard zonder gebre ken (ruin) 10 jaar, bij Gustaaf Over- denborger. Opstal, Schoonaarde. 2 vos-bonte vaarzen, een van 8 maand en een einde dracht, tuber- culoze vrij, bij Jan De Graeve, Von- delen, 144, Denderhoutem. Telefoon Aalst 222 61. 1 Zware grijze eerlijke merrie, 5 jaar, 800 kg, jonge gekalfde werk- koeien met gareel, kalfvaarzen, kalf- koeien, runders en munten, G. Lam mens, Hoogstraat, 83, Hofstade Tel. 210.12 Aalst. Beste eersteling-zeug van inge schreven ouders, rekening 17 Oogst, bij Geb. Everaert, Aart, Herdersem. Volle zeugen en twee beste vig gens, bij G. Van Hauwermeiren, Öpsmeerstraat, Impe. Schone jonge poeljen, Golderix, bij Arthur De Kerpel, Keiberg, 2, Lede. Honderden jonge poeljen, Rode Islander, alsook kiekens in volle leg, bij Cornelis Van Hoefs, Ressebeek, 30, Erembodegem.Telefoon475 Den derleeuw. HAGEL-VERZEKERING en eerst betalen in September. René Coppens, De Schepperstraat, 38, Erembodegem. Tel. 23.079 Aalst. LANDBOUWERS, voor uwe Deirstukken één adres huis Frama Moorselbaan, 281, Aalst. Tel. 248.39. Ook te verkrijgenCIDERVATEN, oogstrepen en speciale dekking voor weidebarakken en hangaars 15 fr. m2. UIT DE HAND TE KOOP WEGENS VERTREK Kleine hofstede met boomgaard en ïof, bevattende keuken, washuis, 2 earners, grote kelder, schuur met in rijpoort, stal, varkenskot en verschil- ende bergplaatsen, zolder en stroo- zolder. Groot 12 aren 50 ca. Handelshuis met hof met overname van goede kruidenierswinkel (de enige op grote wijk) bevattende 2 schone plaatsen, keuken, stalletje, W. C., 4 slaapkamers, grote zolder, groot 5 aren 58 ca. Gebouwd in 1935. Beide huizen gelegen op 10 minu ten van tram Aalst-Brussel. Schrijven bureel van 't blad onder de letters XX. HANDEL IN PAARDEN en rijtuigen, assen, ressorts en wie len, paardengetrekken en autoban den, bij Jozef De Pelsmaeker, nabij de statie, Haaltert. Tel. 22.250 Aalst, imp Staken te bekomen 1-2-3 "V/lT klas, ook voor draadvelden, ladders, afsluitingen, fruitbomen, stel lingen voor bouwwerken, boonsta ken, panne-latten, zaaghout, enz. Alles aan matige prijzen. Bestellin gen ten huize. F. Vereecken, Leuve- straat, 50, Erembodegem. Pp F F) voor iedereen, kleine in- vJLLD trest. Zakenkantoor Vao den Eeckhaat Adh., Landgoed De Etting Erondegem. Telef. Burst 191. mwwm DROGE ONTSMETTINGSTOF die pijn verdrijft en kou afzet.koker 15 f r 5 o/o vermindering aan alle wettige bonden. Men meldt ons uit Herzele het overlijden an Mijnheer weduwnaar in le huwelijk van echtgenoot van Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte deelneming. Men meldt ons uit Schoonaarde het over lijden van Mijnheer zoon van wijlen Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte en kristelijke deelneming.

De Koornbloem | 1950 | | pagina 5