PLANT AARDAPPELEN, PUROL St Maartensbal SOCIETE GENERALE DE BELGI0UE Belangrijke firma, DE KOORNBLOEM 4 Nov. 1950 De verzendingen van Hollandse planters die goed begonnen zijn, vallen op dit ogenblik erg tegen. Als gevolg van de overvloedige regens zijn veel kuilen onder water gelopen. Ook werden vele aardappelen in de regen geoogst. Deze planters moeten eerst bewerkt worden om te drogen en nadien gesorteerd om te verzenden. De vochtigheid heeft ook veel zieke knollen gemaakt, welke verwijderd moeten worden. Sommige partijen worden soms om die reden volkomen afgekeurd. De gevolgen van al die tegenslagen blijven dan ook niet uit en de verzendingen gaan traag. Het is bijna zeker dat veel planters eerst na de Winter en veel andere nooit zullen geleverd worden. Een gekende firma liet reeds weten dat ze 20 minder zou leveren op de verkochte hoeveelheden, en dat het procent in de maat 28/35 slechts 10 zou bedragen. De liefhebbers van kriel dat noemen we de maat 28/35 zullen dit jaar niet kunnen bediend worden, of zullen verplicht zijn het grootste deel te nemen in de maten 35/45 of 35/50. Gezien die omstandigheden zijn we verplicht de in schrijvingen stop te zetten op 30 October en na die datum enkel onder voorbehoud aan te nemen. Onze optimistische verklaringen van vorige week over de vlugge verzendingen worden dus door de werkelijk heid lelijk tegengesproken. We willen een laatste oproep doen aan de achterblijvers. Aan bovengemelde verklaringen van verleden week kunnen we heden nog niets veranderen. Ze blijven nog even actueel. We kregen tot hiertoe bericht over de verzending van een enkel schip, geladen met Record en Voran. Een partij Eigenheimers en Bintjes uit Holland zullen eerst binnen enkele dagen ingeladen worden. UIT DENEMARKEN kwamen de twee eerste wagons Bintjes binnen. We moeten speciaal de aandacht vestigen op de maat 30/40. De liefhebbers van de Hollandse Bintjes 28/35, die we onmogelijk uitsluitend in die maat kunnen bedienen, kunnen de Deense 30/40 nemen. Voor Hollandse Bintjes blijft de verdeling 1/3 in de maat 28/35 en 2/3 in de maat 35/45. We kunnen tot ons spijt geen betere regeling treffen. Heel de Wereld rond. KOREA. In Korea loopt de strijd naar zijn einde de Zuidkoreaanse voor posten hebben de grens van Mant- sjoerije bereikt. Maar nu steekt het Communistisch China zijn kop op. Ze zouden Tibet binnengevallen zijn zogezegd om dat monikkenland te bevrijden. Terzelfdertijd gaan er geruchten als zouden Chinese strijdkrachten de Koreaanse grens zijn overschreden, zogezegd ter verdediging van de ge meenschappelijke Mantsjoerijse-Ko reaanse waterkrachtcentrales. JAPAN. In de Japanse provincie Kusatsu hebben de bezitters van hotels en restaurants eenparig besloten voor taan geen onderdak en eten meer te zullen verschaffen aan de belastings ontvangers noch aan hun familiele den. Zij gingen zelfs zo ver te beslis sen dat zij aan deze ongelukkige die naars van de Staat niet eens meer een glas drank zullen geven. Nu de Japanezen hun verstand kunnen aanwenden tot het uitvinden van vreedzame dingen hebben zij een klein fototoestel in mekaar gestoken ter grootte van een vingertop. Met dat toestelletje zal het mogelijk zijn de binnenkant van de maag te foto graferen en de zweer- en kankerplek- ken te ontdekken. Met een film kun nen dertig opnamen gemaakt wor den. FRANKRIJK. Onze witloofkwekers moeten het van Frankrijk hebben. Doch dat land is op zijn beurt zelf witloof gaan kwe ken en tracht telkens het afleveren van invoervergunningen voor Bel gisch witloof zo lang uit te stellen tot het eigen product van de baan is. Om de voortbrengers een behoor lijke prijs te verzekeren, zouden de Franse grenzen echter niet langer mogen gesloten blijven. Het is dan ook met voldoening dat wij vernemen dat onze zuiderburen een eerste zen ding van het contingent hebben vrij gegeven. Het gaat hier slechts om 500 ton, doch iedereen hoopt dat eerlang grotere hoeveelheden zullen toegelaten worden. De christen democratische volks vertegenwoordiger Osvaldo Girolami is op een mirakuleuze wijze te Lour- des genezen. De zieke werd verleden Zomer op een draagberrie naar Lourdes gevoerd. Hij was lijdende aan een ongeneeslijke kwaal. Nu is hij zover hersteld dat hij zijn werk in de kamer terug heeft hervat. ZWEDEN. Het,Zweedse volk werd in de rouw gedompeld door het afsterven van koning Gustav V op Zondag. 30 November. Hij werd in 1858 ge boren. Hij was dus 92 jaar oud. Ko ning Gustav V was een zeer sportief man, die vooral belang stelde in de landbouw en de economie van zijn land. In het tennisspel was hij, tot op zijn oude dag, een uitstekende kampi oen, terwijl het reizen hem in 't bloed zat. Ook de jacht was een zijner ge liefkoosde sporten. In de internatio nale politiek was hij steeds een strij der voor de vreedzame samenwer king. Met alle vorsten en met alle regeringen was hij bevriend. Europa verliest met hem de meest constitutionele vorst die er ooit ge leefd heeft. Hij was een symbool en tevens een werkelijkheid van de echte vredeswil, van de onversaagde be reidwilligheid tot overleg en tot het treffen „van vruchtbare schikkingen. Koning Gustav V wordt opge volgd door kroonprins Gustaaf Adolf, onder naam van Gustaaf Adolf VI. De Jeugdvereniging van Redt U Zeiven geeft op 11 November haar jaarlijks St Maartensbal, in ons lokaal «De Koornbloem», Grote Markt. De leden, voorzien van hun lid- kaart hebben toegang. Begin te 18 u. Markt van Kruishoutem 31 Oct. 1950. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 960 kg. Maximumprijs 78 fr. Minimumprijs 70 fr. Eieren. Aangevoer. hoeveelh. 940.000 stuk. Prijs Kleine 1,60 tot 2,00 fr. grote 3,05 tot 3,20 fr. verkoper van tractors, motoculteurs, dorsmachienen, aanhangwagens, zoekt vertegenwoordiger met auto, voor verkoop van haar materiaal in een deel der provincie Oost-Vlaanderen. Schrijven A. W. Office de Publi- cité, 36, Nieuwstraat, Brussel. FISKALE RAAD GELDLENINGEN voor alle zaken en aan de voordeligste interesten. Schattingen voor verka velingen, meten van eigendommen. Kopen en verkopen van eigendom men. Inlichtingen kosteloos. Wend U in volle vertrouwen tot S. HAENTJENS, expert-landmeter, Kasteel Van May- lem, Gentse Steenweg380, Aalst Telefoon 221.74. Ruwe huid Ruwt handen Ruwe lippen Hebt U last met belastingen of taxes, erfenissen, boekhouding, maatschappijza ken of andere vertrouwenszaken U vindt dadelijk afdoende hulp bij Leopold III laan. 151 (Parklaan) Aalst Meer dan 30 jaar praktijk (gewezen financieambtenaar H klasse). Geen mislukkingen. Strikt geheim. '^ii. «Ti

De Koornbloem | 1950 | | pagina 5