■1 M P.. .mam Nieuwjaar 1951 Nieuwjaarswens 1951 ONZE NIEUWJAARSWENS 1951 mm Arbeid adelt Voor en door de. Landbouwers 3G 310 Aan al onze lezeressen en lezers een Gelukkig en Voorspoedig Boer Verroken heeft het woord» AALST 30 DECEMBER 1950. Verschijnt iedere Zaterdag 29ste JAARGANG Nr 1439 Abonnementsprijs 50 fr. '8 jaars. Burelen Zeebergkaai, 5, Aalst Telefoon Nr 242.67, Postcheckr. 1425.93. Handelsr. Aalst 145. LANDBOUWWEEKBLAD Orgaan der S. M. Redt U Zeiven. Het overnemen van artikelen zondei aanduiding der bron is streng verboden. O. CAUDRON. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen. 30 Ik wens de boer in schuur en stal, Op 't hof in 't veld en overal Waar hij als heer de scepter zwaait, Geluk, het jaar door rondgezaaid. Ik wens de boer een vroege dooi En in zijn weiden geurig hooi Een zomerzon die brandt en klaart En zware tarwearen baart Een Herfst vol hop- en vruchten geuren En pruimen die van rijpheid scheuren Een wintervacht dat 't zaaisel dekt En 't nieuw leven later wekt. Ik wens hem kalvers flink te groeien En vette melk van al zijn koeien. Moge veel eiers in de nesten liggen En een zeug met vijftien biggens Een potig veulen in de stal En een prijsstier fors en pal Op zijn hof een wakkere hond, Die de dieven weert in 't rond Dat zijn bomen appels dragen En de pereboom moet schragen De jonge boer een pronte vrouw En een wieg vlug naast de schouw. Ik wens een kroost hem grorieus En de vreugd als levensleus. Ik wens dat hij als heer en held Heerse over volk en veld, Maar dat hij in zijn weelde groot De armen niet van 't erf verstoot Ook eendracht met de boerenmaat Om sterk te staan tot eigen baat. Want rond De Koornbloem geschaard Zijn we allen veel meer waard. Dit zijn de Redt U Zeiven wensen Voor 't Nieuwe Jaar aan alle mensen. Ik kom wellicht dees wens te kort Dat het Wereldvrede wordt. Hebt ge dat gedicht van hiernaast- links gelezen 't Is de moeite waard om het eens op uw gemak achter de stoof hardop voor te lezen. Maar ge kunt zien dat dit gedicht van een dichter komt, van iemand die hoog boven de wolken leeft en van schone, geleerde woorden, iemand die ver- djanter goed kan rijmen 1 Dooi en hooi zegt hij. En groeien en koei en 't Rijmt allemaal gepast 1 Goed gezegd 1 Goed gemeend. Maar, zonder er doekjes rond te doen, een boer heeft daar allemaal niet veel aan. 't Is een wind in de vogelkooi: geschreven, gelezen en... weg 1 Een Nieuwjaarswens voor onze boeren de dag van vandaag..) Niet gemakkelijk, zeg ik. Ik ben mijn licht gaan opsteken bij de boeren zelf. Ik ben bij boer Verroken binnen gelopen. Daags vóór Kerstdag was dat. Een weer om thuis te blijven. Maar thuisblijvers kunnen zomaar geen nieuwjaarswens voor de boe ren uit hun mouw schudden. Daar voor moet ge"zelf eerst eens den boe- renbuiten op. Boer en boerin waren juist klaar met de stal. In de keuken zaten een paar kinderen aan de kerststal te peu teren. Boer Verroken weet, dat, als ik mijn kop laat zien, het is om 't een of 't ander te weten voor De Koorn bloem Wat ge aan de boeren moet wensen 7 zei boer Verroken. Ja, man, ik zit rats ingesneeuwd en vastik vind geen woorden. Wat zoudt gij in 1951 verlangen op uw hof, in uw stallen, op de akkers Kort en goed goede kalvers, veel melk, lonende prijzen, 't Komt allemaal neer op geld. Die kwestie van zaligheid en geluk is schoon en mag gezegd. Maar, evenals paster en patroon, werkman en winkelier komt (Zie vervolg 2' bladzijde 1' kolom.) e Koornbloem STICHTER EN BESTUURDER

De Koornbloem | 1950 | | pagina 1