Hebt gij uw Pasen al gehouden REDT U ZELVEN Arbeid adelt De Algemene Vergadering Voor en door de Landbouwers BE DOOE DE nr=i 2AJLI0E HOtWA© VAM IF ASEM» r=r ii'ooi»r= it=] AALST 24 MAART 1951 Verschijnt iedere Zaterdag 30ste JAARGANG Nr 1451 Abonnementsprijs 60 fr. 's jaars. Burelen Zeebergkaai, 5, Aalst Telefoon Nr 242.67. Postcheckr. 1425.93. Handelsr. Aalst 145. LANDBOUWWEEKBLAD Orgaan der S. M. Redt U Zeiven. Het overnemen van artikelei der bron is streng i zonder aanduiding verboden. O. CAUDRON. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen. Aan al onze Lezeressen en Lezers een van de Landbouwersvereniging Samenwerkende Maatschappij Ge moet dat artikel veranderen Dat was mijn vrouw. Ik zeg Waarom Daar staan te veel schotse woorden in en wat ge daar verder schrijft, lezen de boeren ook in hun parochieblad of horen ze van op de preekstoel. Over Pasen moet ge met meer fatsoen schrijven en gijzelf moet nu ook de predikant niet gaan uit hangen Ik word altijd een beetje krikkel als mijn vrouw zich met mijn zaken moeit. Ik doe dat ook niet met de hare want thuis heb ik van ons moe der altijd geleerd Hoktus, pravok- tis eten wat er gekokt is Maar ik moet er bijvoegen dat mijn vrouw een boeredochter is die in haar jonge tijd geen schrik had om de zakken patatten op de driewielkar te wippen. En als ze iets zegt, is ze er gewoonlijk niet ver nevens. Maar deze keer leg ik er mijne kop niet bij neer. Wat ik geschreven heb, heb ik geschreven en ik laat het oordeel aan de boeren over. Wan neer ik wat te los ben geweest, of wat te pastersachtig, dan moeten ze mij dat maar eens laten weten. Ze kennen het adres van De Koorn- bloem Wanneer mijn vrouw dit zal lezen, zal ze voorzeker zeggen ik voorzie datOh 1 gijze Daensist 1... Er zijn tegenwoordig al meer en meer mensen die peinzen dat het vel van hun gat een duim dik ligten dat er God noch gebod bestaan. Maar wanneer hun haring niet al te best meer begint te braden, zou God moe ten laten vallen dat valt om hunne wagen weer aan de gang te stoten. Dat zijn mensen die meer geloof bezitten dan ge wel zoudt denken. Ze zijn echter bang van dat geloof en ze stoppen het weg. Ze willen de man zijn en om de man te kunnen zijn te genwoordig, moet ge God daarbuiten laten. W at denkt ge welGod 1 Die zit fledurig op uw vingeren te zien. En Die herinnert er u aan dat er een Ge loof bestaatGeloof in leven en dood en verrijzenis daarbijdat er een Zon dag bestaat en Pasen, biecht en een vast voornemen... Weet gij dat wij in de grond ons bitter weinig aan God gelegen laten 1 En als wij aan Hem denken dan is dat nog ten eigen profijte. Wie hoort ge nu nog over God redeneren, over wat Hij is en kan en kent? Wij heb ben veelal zelfs geen twijfels meer. Want twijfelen over 't een of 't ander, kan ook zijn goed hebben. \Vant daar is niemand die lang met een twijfel rondloopthij zoekt altijd door rede neren, lezen of vragen naar een op lossing. Hebt gij al een kind over God horen spreken Ik wel. Dees week nog. Berteken van onze Fons is amper 6 jaar en Maseur heeft gezegd dat hij zijn Eerste Communie mag doen. Een rap manneken en vragen stellen dat zijn moeder zich nogal dikwijls nekeer moet afvragen welk gepast antwoord zij moet geven. Moeder, heeft God altijd be staan altijd, eh Aja, Bert Jongen 1 En vóór dat Hij bestond, zat Hij dan achter de wolken en bestond Hij daar dan al Baja, jongen. Ja... God 1 't is toch nogal een Straffe, zulle 1 En een Gemakkelijke I Alles met een pitterken vinger knip) van niks kunnen maken En heeft Hij ook u gemaakt 1 Zeker, Bertje. En alles, maar alles, heeft Hij gemaakt 1 Vogels en leeuwen, bomen en vissen, wolken en sterren... Den al Maar, moeder, als God alles met een pitterken kan maken, waarom moest Hij de 7e dag rusten Alla, geef daar nu een antwoord op 1 Dat kind is zo met God bezig geweest dat het noodzakelijker wijze op een punt moest komen waar dat zelfs een geleerde mens pardaf van staat. (Zie vervolg 2' bladzijde 4' kolom) De vergadering ging door op Zondag 18 Maart te 3 uur. Reeds van af 2 1/4 uur waren ver schillende aandeelhouders aanwezig. Zoals gewoonte waren er tientallen die te laat kwamen, zodat de verga dering te 3 uur klokslag werd ge opend. De heer Emiel Baeten, Voorzitter van de vennootschap, verwelkomde en dankte de opgekomen aandeel houders. Hij sprak de hoop uit dat het komend jaar voor alle leden voor spoedig zou wezen. Hij verleende vervolgens het woord aan de heer Frans Wynant, Afge vaardigde-Beheerder, die lezing gaf van het verslag van de Beheerraad. Na hem werd het woord genomen door de heer Jozef Van Bockstael, Voorzitter van de Toezichtsraad, die lezing gaf van het verslag van de Toezichtsraad "en van de balansen onzer vennootschap, afgesloten op 31-12-'50, van de winst- en verlies rekening en van de voorgestelde verdeling der winsten. De Voorzitter verleende vervol gens het woord aan de heer O. Cau- dron, Bestuurder, die uitleg gaf over de verschillende posten van de jaar balans en de vergelijking maakte met de cijfers van het vorig jaar. Hij wees op de merkbare vooruitgang en de prachtige uitslagen van het boekjaar. Na de vraag te hebben gesteld of iemand nog enige uitleg verlangde, werden de balans, de winst en ver liesrekening en de verdeling der win sten met algemene stemmen goedge keurd. Met algemeenheid van stemmen werd ontlasting verleend aan Beheer ders en Toezieners over hun mandaat. De vier uittredende Beheerders, namelijk de heren Emiel Baeten, Ro bert D'Hondt, Adolf Van Hauwer- meiren en Frans Wynant werden met algemeenheid van stemmen herkozen. De uittredende toezieners de heren Jozef Kiekens, René Moens en Jozef Van Bockstael werden eveneens met algemene stemmen herkozen. Na afloop van het officieel gedeelte van de algemene vergadering werd het woord genomen door de heer O. Caudron, Bestuurder. Hij zegde on der meer Redt U Zeiven heeft een goed jaar doorgemaakt, zoals iedereen kan zien door de jaarbalans. Ik weet echter dat sommige aandeelhouders meer verlangen te weten en daarom zal ik nog enkele punten toelichten. Velen onder U zullen reeds verno men hebben dat de Beheerraad be sloot tot het verkopen van ons lokaal en een aanpalende eigendom en wel licht heeft het bij velen een gevoel van onrust gewekt. Ik weet bij ondervinding dat de volksmond, vooral in boerenmiddens, zegt, dat iemand die eigendom ver koopt op de boord van de afgrond staat. Dit is nu niet het geval voor Redt U Zeiven, want nooit stond onze vennootschap er zo schitterend voor als nu. We willen daarenboven geen eigendommen verkopen, maar wel ruilen. Velen van U zullen weten dat we niet genoegzame plaatsruimte hebben in onze magazijnen en dat de bouw van grote opslagplaatsen ons veel daglonen zou besparen die nu worden uitgegeven aan torenhoge opstape lingen. Wij willen dus nieuwe magazijnen bouwen en het geld van overbodige eigendommen, die ten andere zeer weinig opbrengen, voor deze doel einden gebruiken. Er is nog een andere reden die ons moet aanzetten om een deel eigen dommen te verkopen en wel deze dat we acht millioen vaste en roe rende eigendommen bezitten met een maatschappelijk kapitaal van slechts twee millioen. Die toestand is onge zond, want opze 7 millioen frank kasbons is veeleer vlottend geld. Buiten onze ruime magazijnen en opslagplaatsen, buiten onze maal derij, drukkerij, garage, meel- en meststoffenfabriek bezitten we nog onze magazijnen, huis en gronden te Eppegem en 7 woonhuizen te Aalst. Dit alles dat een zeer groot fortuin vertegenwoordigt en op 32 jaar tijd steen na steen werd opgebouwd, steekt af tegen ons zeer klein kapi taal. Ofwel moet dit laatste met min stens 4 millioen worden opgevoerd. Ofwel dienen bij gelegenheid vaste goederen roerend gemaakt, teneinde een zeker evenwicht te bekomen. Dit (Zie vervolg 2e bladzijde le kclcm). De Eoornb ioem STICHTER EN BESTUURDER

De Koornbloem | 1951 | | pagina 1