De vervroegde betaling der bedrijfsbelasting. MELKEN MET DE MACHINE Arbeid adelt Voor en door de Landbouwers AALST 14 JULI 1951. Abonnemen tsprijs 60 fr. 's jaars Burelen Zeebergkaai, 5, Aalst Telefoon Nr 242.67. Postcheckr. 1425.93. Handelsr. Aalst 145. Verschijnt iedere Zaterdag 30ste JAARGANG Nr 1467 LANDBOUWWEEKBLAD Orgaan der S. M. Redt U Zeiven. Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is streng verboden, O. CAUDRON. De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen. In onze bijdragen van 28 April en 5 Mei 1.1. hebben wij een beknopte toelichting verstrekt van de bijzon derste wijzigingen gebracht door de wet van 8 Maart 1951 aan de be lastingen op het inkomen. In ons artikel van 5 Mei 1.1. gaven wij het tarief der bedrijfsbelasting toepasselijk op de bedrijfs- of be roepsinkomsten naar gelang hun be drag. Dit tarief geldt echter enkel voor de inkomsten van loon- en wed detrekkenden. Voor de andere be lastingsplichtigen wordt op dit tarief een verhoging toegepast van 20 t.h. Om deze verhoging te vermijden, moeten de belastingsplichtigen, zoals wij reeds mededeelden, bij wijze van voorschot de bedrijfsbelasting betalen gedurende de eerste helft van het jaar of het boekjaar waarin zij het belast baar bedrijfsinkomen hebben geno ten, in plaats van het jaar nadien. De verhoging wordt enkel met 10% verminderd voorde voorschot ten op de belasting betaald tijdens het tweede halfjaar van het jaar of het boekjaar tijdens hetwelk zij het be drijfsinkomen hebben genoten. Indien onze landbouwers van voor melde verhoging van 20 der be drijfsbelasting geheel of gedeeltelijk voor de helft willen vrijgesteld wor den, zullen zij dus op het gestelde tijd stip en in de voorgeschreven voor waarden voorschotten moeten beta len op de bedrijfsbelasting. Betreffende de betaling dezer voor schotten geven wij hierna de vereiste inlichtingen. De vermindering van 20 wordt toegestaan op alle sommen betaald als voorschot op de bedrijfsbelasting van het dienstjaar of fiscaal jaar 1952, op voorwaarde 1) dat het of de voorschotten be taald werden ten laatste op 15 Juli 1951, indien de belastingsplichtige geen boekhouding voert overeenkom stig de voorschriften van het Han delswetboek, of indien zijn boekjaar overeenstemt met het burgerlijk jaar, wat betekent dat hij zijn jaarlijkse balansrekening sluit op 31 December van het jaar. Daar onze boeren geen boekhouding hebben, is voormelde datum van 15 Juli voor hen toepas selijk. 2) dat de voorschotten betaald werden ten laatste 15 dagen na de •erste helft van het boekjaar, indien de belastingsplichtige zijn boekhou ding voert anders dan per burgerlijk jaar. De vermindering bedraagt enke. 10 wanneer de voorschotten op de bedrijfbelasting betaald werden 1) ten laatste op 15 Januari 1952, indien de belastingsplichtige geen boekhouding voert, of indien zijn boekjaar overeenstemt met het bur gerlijk jaar 2) ten laatste de 15de dag na de sluiting van het boekjaar 1951-1952, indien de belastingsplichtige zijn boekhouding voert anders dan per burgerlijk jaar. Ziehier op welke wijze de vooruit betalingen op de bedrijfsbelasting moeten geschieden, ingevolge de be palingen van het koninklijk besluit van 14 Maart 1951, gepubliceerc door het Staatsblad van 19-20 Maart 1951. Elke andere voorafbetaling, bv. deze gedaan in handen van de ontvanger der rechtstreekse belasting geeft geen aanspraak op de vermin dering. a) de voorafbetalingen op de be drijfsbelasting dienen gestort of over geschreven op de postrekening num mer 23.40, betiteld Bedrijfsbelas ting-Voorafbetalingen Gaucheret straat, 88, te Brussel l b) op de strook van de storting o:: van de overschrijving dient vermeld zo het om een particulier gaat, zijn naam, voornamen en volledig adres zo het om een vennootschap gaat, haar rechtsvorm, de handelsnaam en de maatschappelijke of bestuurlijke zetel c) het belastingsbeheer maakt aan de belastingsplichtige een bewijs over van uitgevoerde storting. Dit bewijs dient gevoegd door de belastings plichtige bij zijn formulier van aan gifte voor de rechtstreekse belastin gen. Hoe het bedrag der voorafbetaling bepalen Het is aan te raden zich hiervoor te steunen op het bedrag der bedrijfs belasting betaald in het vorig jaar ten ware het bedrijf wijzigingen in meer of minder heeft ondergaan. In dit geval dient een evenredige verhoging of vermindering op de vorige aam slag toegepast. Zie vervolg 2e bladzijde le kolom. Nadat wij uiteengezet hebben op welke manier de melk in de uier wordt gevormd, en de manier waarop de koeien, die anders moeilijk hun melk afstaan, kunnen beïnvloed worden, dienen wij nog enkele punten te be spreken, die bij machinaal melken van belang zijn. De ene koe laat zich gemakkelijker melken dan de andere. Iedereen kan er van meespreken dat de ene koe als van zelf kan gemol ken worden, terwijl andere daaren tegen zeer moeilijke dieren zijn. Men schrijft dat wel eens toe aan het karakter van de dieren en er wordt nog al eens verondersteld dat ze opzettelijk weerstand bieden. Over 't algemeen is dat niet zo. Maar zoals wij zenuwachtige mensen kennen, die zich door de buitenwereld gemakkelijk laten beïnvloeden en zich ook vlug van de wijs laten brengen, zo treft men ook koeien aan die op de minste storing reageren en onrustig worden. Het is meestal bij zulke koeien dat het mechanisme van de uier in de war wordt gestuurd, vooral als de melker zijn verstand niet ge bruikt of onhandig te werk gaat. Onder zulke koeien treft men twee typen aan 1) Daar zijn dieren die hun melk niet willen afstaan en te keer gaan als een duivel in een wijwatervat. Andere staan stokstijf. Maar melk geven doen ze geen van beide. 2) Andere koeien geven wel hun melk af, maar ze doen het zeer traag, precies tegen hun goesting. Ze doen iet aarzelend alsof ze met hun ge dachten niet bij hun werk zijn. Verschillende omstandigheden kun nen oorzaak zijn van een dergelijke ïouding der koeien 1) Het slaan of stampen van de roeien, vlak voor het melken. Met de dieren te slaan is zeker niet veel te lereiken, zeker niet in verband met iet melken. 2) Honden, katten of andere huis ieren, die in de stallen rondscharre- en kunnen de koeien doen schrikken of kunnen ze onrustig maken. 3) Spelende kinderen, vooral als ze veel lawaai maken in de stallen, ma ten de koeien soms zenuwachtig en schichtig.§^ 4) Voeder brengen in de stal vlak voor dat de koeien gemolken worden, terwijl de koeien er niet aan kunnen. 5) Nog andere omstandigheden kunnen de koeien uit hun evenwicht brengen. Zo toonde een onderzoek aan dat koeien zich moeilijker lieten melken nadat hun stal in een andere kleur was geverfd, dan ze gewoon waren. Zoals men ziet kan het goede ver loop van het melken afhangen van allerlei kleinigheden. Het komt er dus op aan de koeien gedurende het mel ken zo rustig mogelijk te laten, en er voor te zorgen dat ze door niets worden afgeleid. Het melken moet zo vlug mogelijk gebeuren. In onze vorige bijdrage toonden wij aan, hoe dat het door de hypo- physe afgescheiden hormoon onge veer een minuut na de prikkeling van de uier langs het bloed om, de melk- gifte begint te beïnvloeden. Nochtans is de werking van dit hormoon zeer beperkt in duur. On derzoekingen hebben aangetoond dat van die werking na 7 minuten niets meer overblijft. Zelfs na 4 a 5 minu ten is die gunstige invloed reeds mer kelijk verminderd. Waaruit wij moe ten besluiten dat men dus binnen die 7 minuten met melken moet gedaan hebben en zo mogelijk nog iets vroe ger. In dat verband gezien is het zeker noodzakelijk de koeien steeds te melken zoals het behoort, op de zelfde manier, op hetzelfde tijdstip van de dag, enz. Het bovenstaande mag in de oren van een melker misschien klinken als outer theorie. Maar het heeft een groot practisch belang, zoals blijkt uit verschillende proeven die werden genomen. Bij een reeks koeien werd de uier geprikkeld door het inwrijven van de spenen 20 minuten voor het melken. Het resultaat van zulke ver keerde handelswijze was dat de melk- gifte binnen de twee weken met 16 °/0 was gedaald. Nog andere, meer nauwkeurige proeven werden gedaan. Na een nor male prikkeling van 1 minuut voor het melken, werd speen na speen uit gemolken zodat de eerste speen op tijd was uitgemolken, de tweede al iets te laat, de derde nog later, enz. Nadat op deze manier al de melk was uitgetrokken werd de koe een inspui- ting gegeven met melkhormoon, dat dezelfde werking heeft als dat, afge scheiden door de hypophyse. On middellijk daarop werd de koe op nieuw gemolken en wel met het vol gend eigenaardig resultaat (Zie vervolg 2' bladzijde 2' kolom.) De Koornbloem STICHTER EN BESTUURDER;

De Koornbloem | 1951 | | pagina 1