van de hak op de tak. Plantaardappelen lage prijs, hoge waarde voor de lente. ZOMERGERST Boekbespreking. Voor de lenteleveringen Inschrijving voor kalk DE KOORNBLOEM (3 12 jan. 1957 Toen anderhalve maand gele den Engeland, samen met Frankrijk en Israël, ten velde trok tegen Egyp te om te proberen aan kolonel Nas ser een tand te trekken en het ka naal van Suez weer onder Westers toezicht te brengen, kon Frangois Claude uit Bruille (Noord-Frankrijk) moeilijk vermoeden dat deze veld tocht voor hem een avontuur zou meebrengen dat men moeilijk als plezant bestempelen kan. In normale omstandigheden denkt niemand er immers aan, ten ware misschien een paar halve ga ren, met iets anders dan benzine per auto te rijden. Thans echter, met de bijzonder in Frankrijk nij- pende benzine-schaarste, is dat een ander geval. Men kan alles zins begrijpen dat duizend en een plannen beraamd worden om met minachting de leegstaande benzi- ne-pompen te kunnen voorbijrij- den. j En het moet getuigd dat onze Trangois over een hele dosis ver beeldingskracht beschikte. Het ware niets geweest indien hij zijn dromen voor dromen gehouden had. Hij wilde ze echter in werke lijkheid omzetten en juist dat is zijn noodlot geworden. Overtuigd een wereldschokken de ontdekking gedaan te hebben toog hij aan het werk hij n°m twintig paarten benzine die hij vermengde met dertig paarten al- kool en vijftig paarten ether, goot het hele mengsel in de tank zodat hij alleen nog aan de contactsleu tel moest draaien om er vandoor te gaan. Het ging ervan door, maar niet op de manier zoals Frangois zich gedacht had bij de eerste vonk hoorde men een hels lawaai van opeenvolgende ontploffingen, de een al heviger dan de andere. Gelukkig voor hem kwam hij er met de schrik vanaf. Erger was het gesteld met zijn wagen die het avontuur niet overleefde en in stuk ken en brokken uit elkaar vloog. Meer dan ooit is Frangois vijand van de politiek geworden... zijn werd de elfde keer hem ongun stig. Een knaap die belooft voor de toekomst. Een Amerikaans economisch blad looft ieder jaar een prijs uit voor de handelsvertegenwoordiger die het sterkste staaltje van overre dingskracht uithaalt. De prijs ging dit jaar naar Mister John Hull die er in geslaagd was aan een Eskimo van het St Mi- chaelseiland in Alaska een ijskast te verkopen voor het bewaren van rendiervlees en walvisspek. In Formia (Italië) werd een land bouwer wegens grafschennis ge straft omdat hij zijn varkens op de historische grafplaats van Cicero had laten rondlopen. Alle achting ten spijt voor de oude wijze Cicero die een goede tweeduizend jaar geleden het tijde lijke met het eeuwige verwisselde, toch vinden wij dit gevalletje ta melijk kras. Op die manier gezien kan de hele wereldoppervlakte wel als dodenakker aanzien wor den. Een dagblad uit Rio de Janeiro (Brazilië) deed onlangs een opinie peiling over het zo belangrijke on derwerp Wat zet een vrouw tot kopen aan Ziehier de resultaten: 1Een vrouw koopt wanneer haar man gezegd heeft niet te kopen; 2. Wanneer hetartikel dat zij koopt haar figuur tot zijn recht laten ko men 3. Wanneer het artikel uitlParijs komt; IT 4. Wanneer haar buurvrouw'geen geld genoeg heeft om het artikel te kopen; 5. Wanneer het artikel in de mo de is; 6. Wanneer het origineel is en wanneer zij het eenvoudig graag zou bezitten. Dat weten wij dan ook weer. Enkele dagen geleden werd, in de Engelse stad Plymouth, een jon ge vrouw dood op haar bed aan troffen Het hele geval bleek tame lijk ingewikkeld en geheimzinnig: de bijgeroepen geneesheer besloot tot de dood door gasverstikking. Zelfmoord bleek uitgesloten daar hot kraantje van het gasfornuis ste vig toegedraaid was. Stond men voor een geval van moord Het was inderdaad een moord, maar een heel ongewone een moord gepleegd, onbewust, door... een muis. Het onderzoek wees uit dat het diertje, bij zijn poging zich een weg door houten plank te knagen, op een gasbuis gestoten was en deze doorgeknaagd had. Met het noodlottig gevolg. Wie niet sterk is moet slim zijn, dacht een 10 jarige jongen uit De troit (V.ST.) die graag meer geld wilde uitgeven dan hij pree van zijn ouders kreeg. Deknaap pakte watdoorgekauw- de kauwgummi aan het einde van een stok, stak deze op onbewaakte ogenblikken doorheen de tralies in de kas van een bank en kon veilig zijn buit weer binnenhalen, daar de dollarnoten aan de gummi ble ven kleven. Schone liedjes duren echter niet lang en na tien maal geslaagd te Het afleveren van planters voor de herfst gaat op zijn einde. Buiten enkele wagons Record, Eerstelingen en Krugers die de laatste dagen gelost werden of die nog onderweg zijn kunnen we het seizoen als afgelopen aanzien. De aanvragers of belanghebbenden die pootgoed begeren voor onmiddellijke afname kunnen beschikken over de planters die voor 't ogenblik in magazijn zijn en voor zolang deze voorraden duren. zullen we kortelings tot de aankoop besluiten. Enkele soorten, zoals Record, zijn zeer duur geworden als gevolg van het kleine aanbod. Andere variëteiten zijn normaal te krijgen. Met het oog op de aankoop moeten we aan de belang hebbenden vragen zonder verwijl hun inschrijvingen te doen. Zoals altijd zorgen we voor de beste planters aan de voorde ligste prijzen. Wie plantgoed voor de lente begeert, zendt ons de nodige aanvragen. belicht door prof. dr. Lamberty, die tevens voorzitter is van de Stich ting. Ieder, die nog een levend deel wil zijn van zijn volk neme zeker kennis van deze uitgave. OUTER. Inschrijving voor brokkalk, bij de zaakvoerder R. Van der Schueren, Kasteelstraat, Outer. Einde febru ari, statie Ninove. Speciaal voor duiven. We hebben in magazijn een kleine partij prachtige witte Zomer- gerst voor de duiven. Bericht aan de liefhebbers. Rudolf Kiffmann, gedipl. land- bouwk. - Bestimmungsatlas für Samereien der Wiesen- und Weidepflanzen des mitteleu- ropaischen Flachlandes. - Teil C Schmetterlingsblütler Papilionatae), 18 blz. tekst en 11 tafels met 79 afbeel dingen, op kunstdrukpapier. Gebr. 27 B. fr. Te verkrijgen bij de schrijver R. Kiffman, (13b) FreisinglObb., Dr. v Dallerstr. 20/1. Westdeutschland. Dit als tweede bandje versche nen deel C (het deel A, dat de echte grassen behandelde werd in ons blad besproken in n° 1742) geeft de sleutel tot het bepalen van de zaden en peulen van alle belangrijke vlinderbloemige ge wassen die voorkomen in het blij vend grasland, alsmede van de klaverachtige voedergewassen. De uitvoering is dezelfde als van deel A. De behandelde 35 planten soorten zijn achteraan het werkje in alfabetische orde met de Duitse en Latijnse naam vermeld. Dr Storing's Nederlandse Landbouwalmanak. - uitg. W.E.J. Tjeenk Willink, Zwolle. Prijs fl. 2,10. Ieder jaar opnieuw verschijnt Storing's Landbouwalmanak met een hele hoop wetenswaardighe den. Als men het zo vluchtig door kijkt kan men zich wel afvragen wat er eigenlijk niet in staat be mesting, veevoeding, fruitteelt, me- chanisatievraagstukken, enz. enz. ja zelfs een tabel van de getijen van de Hoek van Holland en de berekening van beton. Ongetwijfeld is deze almanak de meest interessante in zijn aard. En kele gegevens zijn specifiek Neder lands en dus minder nuttig voor on ze landbouwers. Anders aanbevolen. warm De Stichting Lodewijk de Raet en de Vlaamse Volkshoge school. uitgegeven door de Stichting Lodewijk de Raet, Brussel. Samenstel ling Dr. Van Haegendoren, met een bij drage van Prof Dr. Lamberty. Er hoeft niet op gewezen dat het Vlaamse Volk, heel wat tendenzen van een zeer uiteenlopende aard te zien geeft, die maar al te gemak kelijk het karakter krijgen van nor se tegenstellingen, die zeker niet van aard zijn mee te helpen aan een kulturele, sociale of nationale eenheid. Hieraan te verhelpen en die middens, die zich nogal gemak kelijk aan de kant houden op te wekken tot een actieve deelname is de taak geweest die dr. Van Haegendoren zich bij het oprich ten van de Stichting Lodewijk heeft gesteld. Dat deze Vlaamse Volkshoge school op haar tijd en op haar plaats het licht zag, wordt duidelijk gemaakt in onderhavige publika tie. De doelstelling en werkmetho- de wordener bondig uiteengezet en de geest die er heerst wordt mede opgeroepen, i Het verband Vlaamse Volksho geschool -Lodewijk de Raet wordt Een spotgoedkope Benelux- atlasgids. Het fraaie Benelux-kaartgidsje, met kaft in veelkleurendruk en overvloedig voorzien van sugges tieve tekeningen door de Wetterse kunstschilder Herman Verbaere, bevat 40 bladzijden en een volledi ge wegenkaart van Nederland, België en Luxemburg, verdeeld over 16 bladzijden, in zeskleuren druk. De kaartjes geven aan rijks grenzen, autosnelwegen, hoofd- en ondergeschikte wegen, alle toe ristische steden en plaatsen, bos sen, waterlopen en afstanden. Reeds daarvoor en niet het minst om zijn handig zakformaat- is dit een zeer nuttig kaartenhoek je. Maar er werden bovendien nog 19 tekstbladzijden besteed aan in ventaris der bezienswaardigheden in de steden en toeristische centra. Terecht zegt dit boekje van zich zelf Dit kaartengidsje zal helpen de merkwaardigheden te ontdek ken, die anders voorbijgegaan zou den worden. Inderdaad geeft de ze gids toeristische inspiratie aan wie twijfelt nopens de keus van zijn vakantieverblijf. Deze Benelux-zakatlas is te koop in alle V.T.B.-Boekhandels tegen slechts 15 fr. i i J 1 tÜ n Tirarrl r] a al(r]o l^OOl" hpTTl rtllfTlin« l il Potas

De Koornbloem | 1957 | | pagina 5