VAN DE HAK OP DE TAK. EIWITBRON met MINERALEN veel eigen graan Rijkslandelijke Huishoudschool T.B.C. Vrije Veemarkt ons speciaal voeder Deze ongewoon rijke eiwitbron Hoe moet men deze eiwitbron gebruiken 2 maart 1957 De crisis omtrent het kanaal van Suez heeit heel wat staaltjes ge kregen. Zo onder meer de schaar ste aan benzine. Een schaarste die zich in heel westelijk Europa da nig heeft laten voelen. Wie niet sterk is moet slim zijn. Slim waren enkele Deense smok kelaars om met de handel van ben zine op de zwarkte markt goede zaakjes te doen. In Denemarken, moet ge weten, is de benzine ge rantsoeneerd, en waar gerantsoe neerd wordt, daar is money te ver dienen. Dat weten wij nu ook zo stilaan. In Duitsland integendeel, is de verkoop vrij, de benzine kost er al leen wat duurder, wat op zichzelf reeds een aansporing tot meer zui nigheid betekent. Onze Deense smokkelaars nu waren geen uilen. Zo voorziet het Deense rantsoeneringsstelsel dat men, bij het binnenkomen van De nemarken, evenveel kruiken ben zine mag bij hebben als men er had bij het verlaten van het grond gebied. Watdeden onze lepe jongensnu? Zij vulden hun jerrykannen met Deens water, declareerden het als benzine bij het oversteken van de Duitse grens, eens in Duitsland go ten zij het water uit en vulden hun kannen met echte benzine, en kwamen terug de grens over, gans in regel. En verdienden een goede cent met de in Duitsland gekoch te benzine. Tot dit heen en weer gerots de argwaan van de douanen wekte, die het gevalletje van dichterbij gingen beschouwen. En d' er kwam ne puit van land- uit en het schoon liedeke was uit. De stakingen zijn weer aan de orde van de dag. In België staakt men in de textielbedrijven, in En geland in de mijnen, in Amerika aan de dokken, in Frankrijk heeft men nog anders niets gedaan dan gestaakt, ja, in het Midden-Oosten staakt men (voorlopig toch) zelfs het vuren. Al staking wat de klok slaat. Toch heeft een staking zijn voor- en zijn nadelen. Wanneer bijvoor beeld de trambedienden in staking gaan, is zulks misschien erg ple zant voor hen, maar zij, die met de tram moeten huiswaarts keren, houden daar een andere mening op na. Allee, ge weet wat we willen zeggen een staking heeft altijd zijn voor- en zijn tegenstander. Zelden heeft een staking zoveel sympatie bij het grote publiek ge had als de staking die op het ogen blik het Noorse staatsapparaat dreigt te ontwrichten. In Noorwe gen namelijk zijn de belastingsont vangers in staking gegaan en zij niet zinnens hun werk te hervatten vooraleer zij volledige voldoening verkregen hebben. Onmiddellijk na het bekend wor den van het uitbreken van deze zonderlinge staking, stroomden uit alle delen telegrammen van sym patie en aanmoediging binnen op het secretariaat van hun syndicaat die alle ongeveer op hetzelfde neerkwamen Niet toegeven Uithouden en staken tot het bitte re einde, zelfs al moest het jaren duren Zonder uitzondering stamden de ze telegrammen van plichtbewuste belastingbetalers... Uit eigen ondervinding weten wij het natuurlijk niet, maar het schijnt toch wel waar te zijn dat China een raar land is met rare bewoners, met zéér rare bewoners nogal. Zo moet het steeds erg onge zond geweest zijn daar in het wa ter te vallen. Niet alleen wegens het nat worden en daaraan ge paard gaande risico van verkoud heden. Maar wel omdat geen en kele zoon van het Hemels Rijk er zou aan gedacht hebben u uit uw netelige positie te redden en u lie ver liet verdrinken dan u er uit te halen. Alles schijnt wel een reden te hebben. En de reden in dit geval was dat volgens eeuwenoude overlevering iemand die een dren keling uit het water haalde ook verplicht was de geredde zijn hele leven lang ook onderdak en voe ding te bezorgen. Gratis pro Deo, voor niets. Alles wel beschouwd, van zwak- menselijk standpunt uit, kan men het de glimlachende Chinezen niet erg kwalijk nemen, vindt u niet Het schijnt dat thans deze dwaze wetsbepaling thans officieel opge doekt werd. Gelukkig maar, of an ders gingen wij nooit naar China Op een openbare plaats in de Amerikaanse hoofdstad New-York hield vorige week een man een re devoering tot de samenlopende omstaanders Het was een goed re denaar, alleen schenen zijn argu menten nogal erg kommunistisch gezind. Naast zijn stoel, die hij als spreek gestoelte gebruikte, stonden links en rechts van hem twee bussen die gewoonlijk gebruikt worden om geldinzamelingen te houden Het einde van zijn rede was erg overtuigend. Met een stem als een klok besloot hij «Dames en Heren, indien u met mijn woorden kunt instemmen, verzoek ik u een paar centen in de linker bus te laten glij den. Zijt gij het echter met mij niet eens, zo verzoek ik u uit protest wat geld te offeren in de rechtse bus. Naar het schijnt zijn er toch snul nel geweest die zich aan dit spel letje laten vangen hebben. Achttien ganzen uit het dorp Müggedorf, in de Duitse Sowjet-Zo- ne gelegen, kozen met Kerstmis de vrijheid, als gevolg van de steeds scherper wordende nood aan voed sel. Zij werden door een visser uit Hamburg in bescherming genomen. En daarmee rees een nieuw twist punt tussen Oost en West... De visser; die aan de (politieke) vluchtelingen asyl verschaft had, gaf zijn vonds aan bij het stedelijk bureau voor gevonden voorwer pen. Deze vroegen hem de ganzen voorlopig te houden mits een ver goeding van 6,30 Mark per dag. In tussen meldde zich de burgemees ter uit de Sowjet Zone en vroeg om teruggave van de ganzen. Maar dit ging niet, daar deze burgemeester geen West Duitse deviezen kon bekomen om de on kostenrekening te betalen. Verder wilde het Hamburgse bureel voor gevonden voorwerpen niet met de burgemeester onderhandelen om dat de Bondsrepubliek geen diplo matieke betrekkingen met de Sow jetzone onderhoudt. In afwachting genieten de gan zen van de westerse vrijheid en smullen zij duchtig aan het demo cratisch voedsel. Een jachthond uit Shawno (Wis- consin-U.S.) bracht aan zijn baas een alleszins verrassende buit: de eend die hij in zijn muil hield was geplukt en gezuiverd, met appelen gevuld en in cellofaan verpakt. Hij had zijn jachtterrein naar de naastbije winkel van koloniale wa ren verlegd. Waarom moeilijk als 't gemakke lijk ook gaat. Een slimme hond PROVINCIE BRABANT. Stierenkeuringen en prijskampen voor stieren, koeien en vaarzen 1957. Vilvoorde 9 maart 9,30 u. Asse 14 9,20 u. Halle 18 9,30 u. Wolvertem 22 9,30 u. Tollembeek 29 9,30 u. St. Kwintens Lennik 1 april 9,30 u. Gewestelijke prijskampen voor stieren Asse 12 10 u. De Vilanderstraat, 2, te Aalst Leergang voor Juffrouwen van 14 tot 25 jaar. PRACTISCHE LESSEN Koken, knippen, naaien. THEORETISCHE LESSEN Ge zondheidsleer, ziekenverpleging, voedingsleer, enz. Nieuwe leerlingen worden aan genomen om de lessen te volgen vanaf 6 maart tot begin juli. INLICHTINGEN EN INSCHIJ- VINGEN in de school elke maan dag, dinsdag, woensdag en don derdag van 9 tot 14 u. Wij herinneren aan de belang stellenden dat de van HERZELE doorgaat op maandag 11 maart te 10 u. ALLIS-CHALMERS Tractoren en Landbouwmachines. FAHR Tractoren, Oogst- Hooimachines. WESTFALIA Ontromers en Melk machines met hangende en staande kruiken. Driewielkarren op autobanden. Gebroeders JACOBS MELDERT bij Aalst. Telefoon Opwijk 568 Overname ou demachines. Voor de houders van melkvee die bezitten en dit zelf wensen te gebruiken als veevoeder, maak ten we de voor melkvee Zoa s aangekondigd, hebben we deze samenstelling in fabrikatie gegeven en zijn we klaar met dat moet dienen om de kwekers toe te laten cm met bijvoe ging van eigei granen een volledig krachtvoeder te maken voor het melkvee. bevat minimum 40 bruto verteerbaar eiwit voortkomende van de rijkste en beste voederkoeken 4 vet van dezelfde herkomst Het heeft een zetmeelwaarde van 63 Daarenboven bevat deze eiwitbron alle mineralen nodig voor het rundvee onder meer 2,80 calcium 1,75 fosfoor ei alle nodige mineralen als Jodium. Cobalt, Ijzer, Mangaan enz. Het zal ook 200.000 eenheden van de zo nodige Vitamine D3 inhouden. Om een volledig krachtvoeder voor het melkvee te bereiden neemt men 50 kg meel van eigen graan, en bij voorkeur van gerst en of haver, en men menge dit met 50 kg eiwitbron. Op die manier bekomt men 100J, kg goed en volledig krachtvoeder voor het melkvee dat circa 25 eiwit zal inhouden. Een enkele prcef zal iedere kweker overtuigen. ■IIH.IIH DE KOORNBLOEM •»(r;i4atea<uw«>..-ai>iü6«iej 5 ALLE LANDBOUWMACHINES.

De Koornbloem | 1957 | | pagina 5