VAN DE HAK OP DE TAK. I VOLLEDIGE MESTSTOFFEN Lentestudiedag Redt U Zeiven VOLLEDIGE SAMENSTELLINGEN Redt U Zeiven Gekorrelde Samenstellingen Sinte Lutgartviering TE ASSE. DE K00RNBL03M - 23 maart 1957 In het Italiaanse stadje Candido ri staat alles in rep en roer. En wel om een alleszins begrijpelijke re den. De heer Giacomi, een voor aanstaand burger, heeft gedreigd het kerkhof in beslag te laten ne men omdat de gemeente hem geld verschuldigd is en niet wil afdok ken. Een dergelijk besluit deed natuur lijk heel wat stof opwaaien. Het re gende protesten en zijn beste vrien den keerden hem de rug toe. Alles tevergeefs, Giacomi blijft bij zijn besluit Betalen of anders zal ik de begrafeniskosten aan mij doen uitbetalen. In hoeverre hij zijn bedreiging in daden kan omzetten weten wij niet, daar wij niet op de hoogte van de Italiaanse rechtpleging zijn. Ondanks het feit dat er in Duits land meer prinsen van koninklij ken bloede te vinden zijn dan in de hele wereld samen, is de tijd der keizers, koningen en prinsen er lang voorbij. En het ziet er niet naar uit dat deze tijd ook nog eens zal terugkeren. Zijn er dan geen echte konin gen meer, toch bestaat er nog al tijd de koninklijke etiqette, zelfs bij de republikeinse regering van Bonn. En aan het hoofd van deze etiquette staat de Frau Lega tions ratin lste Klasse Erica von Pap- pritz. Zij heeft thans een werk van ruim 500 bladzijden laten verschij nen onder de titel Boek der Eti quette Hieruit leren wij dat het voor een gentleman ongepast is lange onderbroeken te dragen. Verder wordt er in vermeld op welk juist tijdstip het een man van de wereld betaamt een bepaald en welbekend deurtje achter zich toe te trekken. Zoals men ziet, zeer leerrijk en zeer vermakelijk ook. Een paar cri tici hebben zich de vraag gesteld of het niet zonde van al dat ver morst papier is en of deze adellij ke dame soms vergeet dat wij in het democratisch jaar 1957 leven en niet meer aan het hof van de Fran se zonnekoning Lodewijk XIV. Wij lazen onlangs in het Engelse blad Evening News het volgen de verslag dat wij wegens zijn bondigheid en veelzeggendheid hier voor u willen vertalen Gis ter sprak in de voordrachtzaal van het Webster Instituut Prof. Henrickx over het tema de eenzaamheid van de moderne mens Juist ge teld woonden drie personen de voordracht bij. gevangenisstraf veroordeeld wer den. En aan wie een uiterst hoffelijke rechtspleging toestemmig gege ven heeft, om deze lieden niet te erg economisch te treffen, hun straftijd op deze manier te komen uitzitten. Wij kunnen dergelijke maatre gel niet anders zien als een aan passing aan de morderne tijd men kan een huis, een auto, een ijskast, een radio of televisie of wai ook op afbetaling kopen. Waarom zou men dan ook een opgelopen ge vangenisstraf niet op afkorting kun nen gaan uitzitten De beste melkkoe van een land bouwer uit Jutland (Denemarken) brak zich bij ongeluk een been. Liever dan deze koe te verliezen, liet de pachter haar een kunstbeen uit alluminium aanzetten. H e t schijnt dat sindsdien de andere koeien van de landbouwer ook zijn gaan hinken. Omdat zij deze nieuwe mode zo interessant vonden. De Engelse professor Hughes Birdwater geeft aan alle geestesar- beiders de raad hun neusvleugels grondig te masseren. De reden hierdoor wordt de bloedsomloop zeer gunstig beïn vloed wat ten goede komt aan de hoger gelegen gedeelten van het hoofd en waardoor men dan ook klaardere gedachten krijgen kan. Nationale Pomologische Vereniging afd. Oost-Vlaanderen Op zondag 24 maart 1957 te 1 4,15 u. in het Hotel Cambrinus, Vlaanderen- straat 61, te Gent. PROGRAMMA Openingswoord door de Voorzit ter Dhr G Houtman Leraar in de biolo gie, uit Hoorn (Nederland verzorgt een lezing overVoorjaarsuilen en Blad rollers De ui eenzetting zal opgeluis terd worden met de projektie van licht beelden Dhr. Ing. Welvaart, Werkleider bij het Rijksstation voor Plantenziekten, te Gent, handelt over Stambasisrot Dhr. Ing. Gillard, Werkleider bij de Leerstoel voor Dierkunde, te Gent, spreekt over Wantsenbeschadiging Na elke spreekbeurt mogelijkheid tot besprekingen met betrekking tot het be handelde o derwerp. Einde omstreeks 17 u. Iedereen is wel kom. Iedere zaterdag namiddag heerst er een ongewone drukte voor de ingang van de gevangenis te Nu- renberg (Duitsland). Zowat om het zelfde uur komen verschillende personenwagens aangereden. Hun eigenaars stoppen, doen de deur op slot en gaan aan de poort bel len. Deze wordt door een cipier geopend die de mannen vooraf gaat naar een cel. De deur knarst achter hen in het slot en pas de Maandagmorgen verlaten de zon derlinge bezoekers dit onguur ver blijf om gedurende verschillende zaterdagen terug te komen om op deze manier een hoogst ongezellig week end door te brengen. Dit zonderlinge gedoe verklaart zichzelf als men weet dat het hier mensen betreft die, hetzij wegens overdreven snelheid, hetzij wegens dronkenschap aan het stuur, tot Dat er volledig dient bemest'Tal geen verder betoog vergen. Maar nu stelt zich de vraag op welke manier Er bestaan twee manieren 1) Men koopt de grondstoffen afzonderlijk en men maakt zelf de mengeling voor iedere vrucht, rekening houdend met de passende hoeveelheden STIKSTOF, FORFOORZUUR en POTAS. 2) Men koopt de samengestelde meststoffen bij een vertrou welijke verkoper. bied aan haar leden haar eigen gefabrikeerde voor iedere vrucht en, zoals sinds 30 jaar, in poedervorm. Hier volgen de bestaande formulen welke we in voorraad hebben met de prijzen VOLLEDIGE SAMENSTELLINGEN door REDT U ZELVEN zelf gefabrikeerd en onder haar etiket voor INHOUD en DEGELIJKHEID GEWAARBORGD stikstof fosf. potas Prijs Tuin n 8 6 14,5 345 Weiden 8 6 9 286 Aardappelen I 7 6 9 273 Aardappelen II 7 6 9 295 Haver 5 7 9 258 Beten 9 5,5 10 305 Beten (Anti-Hartrot) 9 5,5 10 315 Klaver 2 10 10 236 Vlas C) 4 7 10 266 Witloof 3 8,5 10 240 Asperge 5 8 10 276 Hop 7 6 9 273 Granen 3 6 9 220 Kloorvrij op basis van potassulfaat. Bovenstaande prijzen gelden in papieren zakken van 50 kg. In jute zakken 6 frank per 100 kg. verkoopt eveneens samenstellingen van andere fabrikanten en dan welke hier volgen Triamide 6-8 12 p z voor weiden en voederbeten 310 Roze Korrel 15-20-26 j./z. voor groenten en bloemen 1050 Produmax jute zakken van 100 kg Samenstellingen voor 1. Voederbeten, Aardappelen, Weiden 10-10-20 425 2. Tabak, Groenten (Kloorvrij) 8,5-8,5-17 407 3. Granen 6-15-18 425 We hebben eveneens beschikbaar Guano (jute zak) 6-12-2 487 Guano 6-9-8 402 Kon. Vlaamse Schouwburg Brussel. In de K. V. S. te Brussel. Zo is Vader het stuk dat op dit ogenblik in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg te Brussel wordt opge voerd. bleef in Amerika jarenlang op het programma. Het is een toneelbe werking van de rouan Life with Fa ther van de Amerikaanse auteur Cla rence Day. Paul Catnmermans vertolkt de hoofdrol. Verder treden op :G Lens, J Theys, D de Weerdt R. Peeters, C. Weenen, I de Veirman, V. Moere- mans, L. de Schrijver, J. de Backer, J. Puissant, M. X ervaeke en Moeremans junior. Dinsdag 26 maart, te 15 uur, geeft het gezelschap van de K.V S. een voor stelling voor de jeugd. Op het program ma "De lotgevallen van Tom Sawyer,, naar Mark Twain, het tweede stuk van het Jeugdtheater. In 1956 kende Asse een geslaag de Rodenbachherdenking. Ook dit jaar zal blijken hoe deze gemeen te, aan de rand der Brusselse ag glomeratie, meer en meer uitgroeit tot een Vlaams kultureel centrum. 1957 is een Sinte Lutgartjaar. 100 jaar geleden werd Sinte Lutgart tot Patrones uitgeroepen van onze taal en letterkunde. Sindsdien is ze de Schutsvrouwe van alle vooraan staande Vlamingen, van onze jeugd en van geheel ons volk. Asse, hoofdplaats van het Payottenland, wil haar ook vieren. Het komitee, onder leiding van burgemeester Gerard Van Wijnen- daele, voorziet een voordrachtna middag op 25 maart op zaterdag 1 juni opening van een Sinte Lut- garttentoonstelling op zondag 2 junigelegenheidssermoen in alle H. Missen, optocht van de katolie- ke schooljeugd, feestzitting op de Markt met liederen, deklamatie, gelegenheidsrede, massazang, enz. Oproep tot de kunstenaars. In verband met de Sinte Lutgart - tentoonstelling in de grote feest zaal van het Gemeentehuis, doet het komitee een oproep tot al de kunstenaars, vooral tot de arties ten van 't Payottenland, een paar eksemplaren te willen inzenden van werken, betrekking hebbende op Sinte Lutgart (haar leven, pa troonschappen, simbolen, enz). Alle mogelijke kunstuitingen zijn wel kom. In te zenden vóór 15 mei 1957. Het komitee kreeg graag vooraf bericht van hun medewerking. Adres Eugeen Van den Broeck, Huize Heemschut Marlier, 26, Asse. ."I

De Koornbloem | 1957 | | pagina 5