Welke toelagen stelt het Ministerie van Landbouw ter beschikking van de boeren. Notarieele Annoncen Notaris BUYS BOUWGROND HOFSTEDE Woonhuis met hof Welgelegen Bouwgrond Hofstede met Boomgaard, DE KOORNBLOEH 20 april 1957 (2de bijdrage). OPMERKING Toelagen voor Voorlichtingsbedrijven. In ons vorig nummer werd ding gemaakt van de toelagen die worden verleend voor het oprich ten van voorlichtingsbedrijven. De bevoegde diensten doen ons echter opmerken dat deze „toela gen voorlopig geschorst zijn. C) Toelagen betreffende de veeteelt, aan te vragen bij de veeartsenijkundige inspecteur, of ambtshalve door deze laatste toegekend. 7) Vergoeding voor dieren, geslacht op bevel, om reden van besmettelijke ziekten, e.a. Kwade droes, long- en borstvlies ontsteking schaapspokken, dol heid de toegestane vergoeding is gelijk aan de helft van de waarde der dieren, met een maximum van 12.500 fr. per paard 5.000 fr. per rund; 250 fr. per geit 500 fr. per schaap en 1.875 fr. per varken. Dourine De vergoeding be draagt 70 °lo der waarde van het geslacht dier. Mond- en klauwzeer de ver goeding is gelijk aan de waarde van het dier, na aftrek der op- brengst van vlees, bruikbare afval en huid. Wanneer het dier, bij strafmaatregel geslacht werd, kan geen aanspraak op vergoeding ge maakt. Runderpest voor aangetaste dieren, afgemaakt op bevel, be draagt de premie 70 °/o van de Y/aardevoor verdachte dieren, afgemaakt op bevel, beloopt zij 50 van de waarde, indien het dier gereed is voor het slachthuis en 70 °/o van de waarde, in het te genovergestelde geval. Deze ver goedingen worden slechts toege staan na regelmatige aangifte van de haard der ziekte. 2) Tussenkomst bij de bestrijding van runderbrucellose (besmettelijk ver werpen). De tussenkomst omvat a) gratis bezoek van een aange nomen veearts, voor het vaststellen van de ziekte b) kosteloze aflevering van ent stof in de haarden en in de be dreigde bedrijven. Deze toelage dient niet door de landbouwer, doch wel door de behandelende veearts aange vraagd. 3) Vergoeding voor dieren, gestorven aan miltvuur. Het Departement betaalt l/3de van de waarde van het dier terug, met een maximum van 5.000 fr. voor een paard, van 3.000 fr. voor een volwassen rund, van 1.500 fr. voor een jong rund dat nog geen twee volgroeide tanden heeft. Om deze vergoeding te bekomen moet de boer het dode dier, in zijn geheel, afleveren aan het vilbe luik en al zijn dieren laten inenten tegen miltvuur. Ook in dit geval is het de behandelende veearts wel ke de subsidie moet aanvragen. 4) Kosteloze inenting tegen mond en klauwzeer. Deze is verplichtend voor alle herkauwers en varkens, die in de bedreigde zone verblijven. De grenzen van deze laatste worden door de veeartsenijkundige in specteur vastgelegd. De inspuiting moet niet aangevraagd, doch wordt van ambtswege bevolen. 5) Tussenkomst in de bestrijding van schurft. Iedere belanghebbende kan kosteloos plannen bekomen voor het bouwen van'-'kamers, met het oog op zwavelbehandelingen.^ 6) Tussenkomst in\de bestrijding van vee-geslachtsziekten (vibrio foetus en trichomoniase). In de besmette haarden kan men, per dier, tot maximum 3 kosteloze kunstmatige inseminaties toegewe zen krijgen. 7) Tussenkomst in de kosten der ge neeskundige behandeling van dieren, aangetast door zekere b*smettelijke ziekten. Het eerste bezoek van een aan genomen veearts is kosteloos, in geval van runderpest, mond en klauwzeer, kwade droes, dolheid en andere. 8) Tussenkomst in de bestrijding van rundertuberculose. Deze bedraagt 25 °/0 van de waarde van het dier, met een ma ximum van 4.000 fr. en heeft alleen betrekking op dieren van hoog stens 10 jaar oud. 9) Tussenkomst in de bestrijding van vogelpest en van pseudo-vogelpest. Deze omvat de kosteloze, jaar lijkse inenting van de volledige pluimveestapel, in de, door het Ministerie van Landbouw, als vere- delings of vermeerderingsstations erkende bedrijven en alleen in deze. Twee formaliteiten zijn te vervullen a) Voorleggen van het diploma van erkend bedrijf, voor het lopen de jaar b) Indienen van een aanvraag, door bemiddeling van een aange nomen veearts. 0) Vergoeding voor v rnietiging, op bevel, van bijenkorven, aangetast door besmettelijke ziekten. Deze toelage heeft betrekking op korven verdacht van besmet ting door acariose, broedpest en nosemose, met uitsluiting van aan getaste koloniën. De subsidie be loopt 600 fr. per houten kast en 300 fr. per strokorf. Hieronder volgen de namen en adressen der Vlaamstalige veeart senijkundige inspecteus Provincie Brabant J. Galmart, Vronerodelaan, 112, Ukkel Brussel. Tel. 74 33.56 L. Debourg, Steenweg op Hannuit, 32, Tienen. Tel. 818.41 provincie A ntwerp e n M. De Bruycker, Hoogboomsteenweg 114, Ekeren-Antwerpen. Tel. 74.31.50 A. Vanderhaeghen, Denefstraat 19, Turnhout. Tel 456 provincie Lim burg E. Robben, Stationstraat, 1, Borgloon. Tel. 410.94 Tongeren P. B^smans, Steenweg op Hasselt, 56, Beringen. Tel. 294 provincie Oost-Vlaanderen A. Vandevelde, Prins Karelstraat, 13, St. Niklaas. Tel. 76.23.41 M. Moulart, Oude Gentbaan, 14, Aalst. Tel. 235.36 J. De Vlamynck, Baron Casierlaan, 56, Mariakerke Gent. Tel. 26 20.48 provincie West-Vlaanderen E. Kelderman, Nieuwstraat, 6, Sint Michiels Brugge. Tel. 325.85 G. Vandenberghe, Mellestraat, 84, Heule-Kortrijk. Tel. 235.53 D'Helft, Duinkerkersestraat, 18, Veurne. Tel. 310.60. I Wordt voortgezet) prr rv voor iedereen, kleine in UULLI trest, Zakenkantoor Adh. Van den Eeckhout, Landgoed« De Etting», Erondegem. Tel. Aalst 25191 Studie van te Lede Vrijwillige openbare verkoping van gerieflijke en voordelige te Erpe, Ledesteenweg. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Erpe. Een perceel gerieflijke en voor delige bouwgrond te rpe, aan de Ledesteenweg, sektie A nr 480-b, groot volgens meting 23 a 40 ca. Palende of gepaald hebbende langs voren aan de Ledesteenweg, langs de ene kant aan Mr Robert Muylaert-Janssens, langs achter aan de Kerkfabriek te Lede en langs de andere kant aan Mr Pros per De Nijs-Van Holen. Onmiddel lijke ingebruiktreding. Verdeeld in twee loten met ene respectieve oppervlakte te weten Lot 1 groot volgens meting 12 a 24 ca. Lot 2 groot volgens meting 11 a 16 ca. Tweede en Laatste Zitdag woensdag 24 april 1957, te 2 uur nam. ter herberg gehou den door Mr Alfons De Rycke, te Erpe, Ledesteenweg. Om uit onverdeeldheid te treden vrijwillige openbare verkoping van ene gerieflijke Dienstig voor alle handel, en BOUWGROND te Lede, Vrijdagmarktstraat, 13. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Lede. Ene gerieflijke hofstede dienstig voor alle handel, met boomgaard, bouwgrond en alle verdere afhan gendheden te Lede, Vrijdagmarkt straat, 13, sectie B nrs 467, 468-E, 469-b en 470, groot volgens kadas ter en volgens titel 39 a 10 ca en groot volgens meting 38 a 45 ca. Verdeeld in twee loten als volgt Lot 1 begrijpende de hofstede met boomgaard en alle verdere af hangendheden, groot volgens me ting 32 a 85 ca. Begrijpende Beneden twee voorplaatsen, keuken, kelderkamer kelder, inrijpoort met bergplaats, koestal, varkenskot, bakoven en grote boomgaard beplant met on geveer zestig fruitbomen, namelijk appelaars en perelaars. Boven één slaapkamer en zol der. Onmiddellijke ingebruiktre ding. Slechts ingesteld 123.000 fr. Lot 2 begrijpende een perceel bouwgrond groot volgens meting 5 a 60 ca. Slechts ingest.23.000 fr. Tweede en Laatste Zitdag maandag 29 april 1957, te 4 u. nam. ter herberg genaamd Café Ronkenburg gehouden door Mr Frans De Puydt te Lede, Kromme Elleboogstraat. Voor alle verdere inlichtingen zie plan op de plakbrieven of wende men zich ter studie van No taris BUYS te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. Aalst 249.04. Om uit onverdeeldheid te treden vrijwillige openbare verkoping van een gerieflijk te Lede, Hoeksken, 21. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Lede. Een gerieflijk woonhuis met tuin en afhangendhedenteLede,Hoeks ken,nr21 sektie B nrs 104 K en 103-L, groot 6 a 20 ca. Begrijpende Bene den gang, voorplaats, keuken, achterkeuken, kelder, stal, W.C. en tuin. Boven: twee slaapkamers en zolder. Voorzien van elektrieklei- ding en steenput. Onmiddellijk in gebruiktreding. Slechts ingesteld 100.000 fr Tweede en laatste Zitdag dinsdag 23 april 1957, te 5 u. 's nam. ter herberg gehou den door Mw We Carolus Ludovi- cus Schelfhout Presiaux te Lede, Markiezaatstraat, nr. 17. Voor alle verdere inlichtingen, wende men zich ter studie van No taris Buys te Lede, Kasteeldreef, 44 Tel. Aalst 249.04 Vrijwillige openbare verkoping van met de gebouwen van vroegerij Bakkerij te Vlierzele, Papegem, Steenweg van Vlierzele naar Impe Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Vlierzele. Een perceel welgelegen bouw grond met de er op staande gebou wen van vroegere bakkerij te Vlier zele, Papegem, Steenweg van Vlier zele naar Impe, sektie D Nrs 157-g, 159 a en 161 - h, groot 11 a 35 ca. Palende of gepaald hebbende langs voren aan gezegde steen weg, langs de ene kant aan Mr Joseph Bosseman Uyttendaele en kinderen, langs achter aan Mr Alf. Omer Impens en langs de andere kant aan de N.V. Brouwerij Mar- tinas aan Mr Joseph Janssens en aan Mr Alfons Omer Impens. De gebouwen begrijpen grote inrijpoort, grote werkplaats en kel der. Voorzien van elektriekleiding, pomp en regenwater. Onmiddel lijke ingebruiktreding. Voor het bezichtigen, wende men zich bij Mr Clement Godefroid, te Vlierzele, Papegem, 28. Enige Zitdag maandag 29 april 1957, te 2 u. 's nam. ter herberg genaamd Café Het Terras gehouden door Mr. Theophiel Van de Velde te Vlierzele, Papegem, nevens het te verkopen goed. Om uit onverdeeldheid te treden Vrijwilllige openbare verkoping van ene gerieflijke Meers en goed Zaailand, te Lede, Speckaerts, nr 31. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente LeJe. Koop l.-Ene gerieflijke hofstede met boomgaard, tuin en alle ver dere afhangendheden, te Lede, Speckaerts, nr. 31, sectie C Nrs 588 b en 589-b, groot 7 a 60 ca. Be grijpende Beneden gang, 2 voor plaatsen, kelderkamer, kelder, keu ken, stal, koestal, varkenskoten, boomgaard en tuin. Boven grote zolder. Voorzien van elektrieklei ding en pompwater. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 2. - Een perceel boomgaard en meers te Lede, Speckaerts, sec tie C Nrs 593 a, 593 b en 593 bis, groot 11 a. Palende of gepaald heb bende zuid aan de straat, oost aan koop 1 en aan Mr Alois Rottiers, noord aan Mr Alois Rottiers, aan de kinderen Fr. Meuleman-Redant (Zie vervolg 1' bladz. T kolom).

De Koornbloem | 1957 | | pagina 6