Syrië en het eeuwenoude Damaskus. Notarieeie Annoncen Merrieprijskamp F. DE GHEEST Welgelegen Eigendom Ch. MEERT Notaris BUYS Welgelegen Burgershuis en LANDEN HANDELSHUIS BURGERSHUIS 15 juni 1957 Naast Egypte en Jordanië, heeft ook Syrië gedurende de laatste maanden voortdurend in het nieuws gestaan. Het is een van de vele staten en staatjes uit het Mid den Oosten, dat gedurig van zich laat horen, en waarvan men niet goed weet wat het ons voor de toekomst nog verborgen houdt. Het is de enige staat van het Midden- Oosten waar de Sovjets een vaste voet in huis hebben, zodat het wel eens een springplank zou kunnen worden om de kommunistische in vloed verder uit te breiden in het Midden Oosten. Het land met zijn vier miljoen in woners is maar sinds enkele jaren gans onafhankelijk geworden een republiek met Shukri al Kuwatly als President, en Said el Ghazzi als premier. In het verleden is Syrië nooit een onafhankelijke staat ge weest. Het heeft achtereenvolgens geleefd onder Egyptische, He- breeuwse, Pheniciaanse, Assyri- aanse, Chaldeese, Perzische, Griek se, Romeinse, Araabse en Turkse overheersing. Van af 1516 tot na de eerste wereldoorlog maakte het deel uit van het Turkse of Otto maanse Rijk. Na de eerste wereld oorlog bekwam het een betrekke lijke onafhankelijkheid, maar on der toezicht van Frankrijk, dat er mandaterend toezicht over uitoe fende. Tijdens deze periode hadden de Fransen herhaaldelijk af te reke nen met nationalistische opstanden en tijdens de tweede wereldoorlog trokken Britse en vrije Franse strijd krachten het land binnen om het te onttrekken aan de invloed van Vichy. Syrië werd toen een gealli eerde basis. Na de oorlog wist het zich vrij te vechten tot een onaf hankelijke republiek, waar de Fransen niets meer in te pap te brokken hebben. Hoe lang echter zal deze onafhankelijkheid aan slepen. Gezien het belang dat de Russen in dit gebied stellen, en ge zien de talrijke Russische specialis ten in leger en regeringsdiensten, is het te vrezen dat de Franse in vloed enkel de plaats geruimd heeft voor de Russische. In ieder geval blijft Syrië een zwart en ge vaarlijk punt in het Midden Oost ten. In het land leven Arabieren, Ar meniërs, Turken, Kurdishtanen, en Bedoeïenen. Overal vindt men er nog overblijfselen van de verschil lende beschavingen onder wier in vloed het land in de loop der tij den geleefd heeft. Sommige van deze overblijfselen hebben een grote historische waarde. Langs een onbelangrijke weg, op het ein de van een wegeltje, dat leidt naar de bodem van een klein keteldal vindt men er het laatste dorpje van de wereld waar nog Aramees ge sproken wordt, de taal waarin Kris- tus zich uitdrukte, en dat in die da gen de gangbare omgangstaal was in Palestina De bewoners van dit dorpje zijn Grieks Katholieken, en ze zijn dit gebleven in de loop der eeuwen spijts de Mahomedaanse beschavingen die over hen heen spoelden. In het binnenland leven de Be doeïenen in dorpen waarvan de woningen gelijken op bijenkorven. Zij vereren nog de halfgod Ali, die geleidelijk meer geworden is dan de neef en de enige wettige erfge naam van de Profeet. Hij bewoont de Maan, de zetel van hun Drie vuldigheid, en is de centrale figuur van hun godsdienst, verbonden met alle wonderen, die deze kloe ke dromers verzonnen hebben. De hoofdstad van het land is Damaskus, een stad reeds zeer goed gekend ten tijde van Kristus en de eerste Apostelen. Het is op weg naar Damaskus dat de H. Pau lus door de genade getroffen werd en zich bekeerde tot de grootste verkondiger van Kristus' leer in de eerste jaren onzer tijdrekening. Da maskus is nu de hoofdstad van Sy rië en telt ongeveer 400.000 inwo ners. Het is een schitterende, witte stad, te midden van groen, het Eden van het Midden Oosten. Om ringd door een heerlijke oasis is het een lusttuin, die schitterend af steekt bij het woestijnachtige hin terland. De tuinen van Damaskus zijn wereldberoemd. Mohamed heeft nooit naar Damaskus willen gaan, omdat hij vreesde dat de schoonheid van de stad en haar omgeving de vreugde van zijn hier namaals zou bedorven hebben. De stad ontstond door een gril van de Barada. Deze bergstroom van de Anti Libanon kwam plots tot bedaren, zwol door het water van duizenden beekjes, en gaf het ontstaan aan de tuinen, die de kroon van Damaskus uitmaken. Hier konden de dorstige woestijn bewoners zich komen laven, kon den ogen die ontstoken werden door de weerspiegeling der woes tijnduinen komen uitrusten, en konden de lichamen die door de zandwind aan het etteren gingen komen uitrusten. De eeuwen door is Damaskus be roemd geweest voor het vervaar digen van fijn linnen. Ook nu nog wordt damastlinnen beschouwd als het fijnste en het kostbaarste, en menige huisvrouw is er fier op een wit damasten tafelkleed te bezitten. Maar ons damasten linnen wordt niet meer te Damaskus vervaar digd... Het enige wat de stad nog te bieden heeft zijn zadels voor de Bedoeïenen, pastijbakkerijen voor de Koerdische vrouwen, en fruit voor de dorstige voorbijgangers, evenals veel bloemen en veel groen. Uitslag van te Aalst op 7 juni 1957. le Categorie Merriën bij de 2 jaar. 1' Herna ten Diepenburg, aan Remi Cobbaut, Zonnegem. 2' Marquise de Wassenhove, aan Van Melkebeke Achiel, Crotenberge. 2' Categorie Merriën van 4 jaar en meer- 1® Fréda de Paepegem, aan Odilon Meirsschaut, Vlierzele. 2e Astra de Warrisart, aan Van Bug- genhout Henri Aaigem. 3e Mascotte de Diepenburg, aan Remi Cobbaut, Zonnegem. 4® Dina de Wassenhove, aan Achiel Van Melckebeke, Grotenberg. 5® Mirra de Carrières, aan Cobbaut Hector, Outer 6® Pouppée du Chateau aan Pauwels Philemon. Welle 7' Draga d'Or, aan Cobbaut Hector Outer. 3e Categorie, Kweekmerriën. 1® Irene de Wassenhove, aan Achiel Van Melckebeke, Grotenberge. 2® Jeanne d'Aaigem aan Schouppe Jozef, Aaigem. 3® Belgica de Dame, aan Cobbaut Re mi, Zonnegem. Studie van Notaris Sterrestraat, 1, Aalst. Openbare Verkoping van een te Aalst, Hammestraat, 9, te Aalst, op de Wijngaard. Notaris Ferdinand DE GHEEST, benoemd bij vonnis der Rechtbank van le aanleg te Dendermonde in date 22 mei 1957 zal ten overstaan van de heer Vrederechter des kan tons Aalst en met de pleegvormen der wet van 12 juni 1816, openbaar verkopen Stad Aalst. Koop 1.— Een welgelegen eigen dom aan de Hammestraat, nr 9, gekend ten kadaster sektie D nrs 39, 40D, 40E, 41A en 123 met ene oppervlakte volgens meting van 61 a 80 ca Onmiddellijke inge- bruiktreding. Verdeeld in 6 loten (grondplan zie affiches en bezichtigen ter stu die). Lot 1 De gebouwen ener ver vallen hofstede aan de Hammestr. nr 9, groot volgens meting 7 a. Lot 2 Perceel bouwgrond aan de Hammestraat met de gebouwen er opstaande hebbende ene breed te aan de straat van 12 m 15 cm, volgens meting groot 6 a 55 ca. Lot 3Perceel bouwgrond met de weg medegemeten aan de Ham mestraat, groot volgens meting 4 a 40 ca. Lot 4 Perceel bouwgrond als nu beplantte boomgaard neven de hofstede, in oppervlakte groot 11 a 13 ca aan de Hammestraat, heb bende ene breedte van 22 m op een diepte van 52 m en langsachter breed 19 m 25 cm. Lot 5 Perceel bouwgrond als nu beplantte boomgaard nevens de erven Muylaert-De Cock te Herder- sem, breed aan de Hammestraat 22 m op ene lengte van 63 m en langs achter hebbende ene breed te van 19 m 25 cm, groot in opper vlakte 12 a 45 ca. Lot 6 Perceel land beplant met fruitbomen gelegen achter de loten 4 en 5 hebbende ene oppervlakte volgens meting van 20 a 25 ca met losweg uitgevende op de Hamme straat. Koop 2 - Perceel land gelegen op de Wijngaard, gekend ten kadas ter sectie D nrs 65E en 65F en 65G, met ene oppervlakte volgens me ting van 38 a 20 ca In gebruik bij de heer Joseph Van Goethem. Koop 3.Een perceel land op de Wijngaard gekend ten kadaster sectie D nrs 49a en 49a/2 met ene totale oppervlakte van 60 a 60 ca Verdeeld in 2 loten Lot 1 langsheen de eigendom van de heer De Bruecker Serafien groot volgens meting 30 a 30 ca met ene breedte aan de weg van 15 m 52 cm. Lot 2 langsheen de erven De Vis De Cock op ene diepte van 208 m breed aan de weg 15 m 52 cm en langs achter hebbende een breedte van 12 m 40 cm, groot in oppervlakte 30 a 30 ca. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enige zitdag donderdag 11 juli 1957, te 2 u 30 nam. ter zittingszaal van het Vredegerecht te Aalst, Kapel- lestraat Studie van Notaris te Erpe. Tel. Aalst 241.22. Openbare verkoping van zeer welgelegen te Aalst, Alfred Nichelsstraat, 1, (Hoek Van Langenhovestraat) Notaris MEERT te Erpe zal in het openbaar verkopen Stad Aalst. Een zeer welgelegen handels huis, vormende de hoek van de Alfred Nichelstraat en de Van Lan genhovestraat, gekadastreerd sec tie A nr. l.óOOf, groot 92 ca. Verhuurd aan de P.V.B.A. M. De Meyere-Imschootmet bail van 3 6-9 mits 48.000 fr per jaar. Het huis om vat Gelijkvloers grote winkel. Verdieping 2 slaapkamers, woon kamer, en keuken. Verder nog kel der en W.C. Voorzien van electri- citeit en stadswater. Te bezichti gen Iedere donderdag van 3 tot 6 u. in de namiddag. Tweede en Laatste Zitdag maandag 17 juni 1957, te 2 u. namiddag in Café Arista te Aalst, Botermarkt. Studie van te Lede. Vrijwillige openbare verkoping van een uiterst welgelegen met Hof te Lede, Kasteeldreef Nr 99. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Lede. Een uiterst welgelegen Burgers- huis met hof en alle verdere afhan gendheden te Lede, Kasteeldreef, nr. 99, sektie B deel van ex Nrs 116 f en 116-f bis, groot 2 a 74 ca. Begrijpende Beneden gang, voorplaats, grote keuken, kelder, werkhuis, drie stallen, W.C. en hof. Boven twee slaapkamers en zol der. Voorzien van gaz en elektriek- leiding, pomp en regenwater. In huur bij Mr. Robert Daelman. Enige zitdag woensdag 19 juni 1957, te 2 u. 's nam ter herberg gehou den door Mej. Marie Lemaïtre te Lede, Dorpplaats Voor alle verdere inlichtingen, wende men zich ter studie van No taris Buys te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. Aalst 249.04. Vrijwillige openbare verkoping van een uiterst met Inrijpoort en Hof, te Lede, Statieweg, nr 21. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Lede. Een uiterst welgelegen Burgers huis met inrijpoort, hof en alle ver dere afhangendheden te Lede, Statieweg, nr 21, sektie FNr794-m, groot volgens titel 4 a 23 ca en groot volgens kadaster 4 a 80 ca. Begrijpende Beneden inrij poort, voorplaats, eetplaats, keu ken, 2 kelders, washuis, oven, ko- lenkot, stal en uitgemuurde hof. Boven 4 slaapkamers en zolder. Voorzien van gaz- en elektriek- leiding, pomp- en regenwater. Bewoond door de medeeige naars Mej. MariaStephania Vonck en Mr Petrus Robert Vonck. (Zie vervolg 8' bladz. 1' kolom). DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1957 | | pagina 7