VAN DE HAK OP DE TAK. VOLLEDIGE BEMESTING Samenstelling voor Rapen TRIAMIDE PRODUMAX Landbouwers, Fr. MOYERSOEN Geeft aan uw Rapen een Gekorrelde Samenstelling Bos en Hooimeers Notarieele Annoocen» DE KOORNBLOEM - 13 juli 1957 5 Vorige week werd de wereld opinie opnieuw wakker geschud door de Godendeemstering in Rusland. Het is de eerste niet. het zal ook de laatste niet zijn. Sinds in het jaa' 1917 de Rus sische bevolking het eeuwenlange juk van de Tzaren afwierp, en o ironie, onder een nog groter juk terecht kwam, is Rusland het schouwspel geweest van een me- dogenloze strijd onder de rode machthebbers. Zij die samen jaren lang als broeders in de ondergrondse strijd schouder aan schouder gestaan hadden in hun verzet tegen de ty- rannie, begonnen zich, nu hun strijd gewonnen was, te verscheu ren als wolven. De wrede stalin heeft in de loop van zijn bewind haast al zijn me dekampers van vroeger uit de weg geruimd. Omdat hij dacht en vreesde dat zij hem de macht die hij verworven had zouden kunnen ontrukken. Toen de Stalinperiode met zijn dood een einde nam, scheen er voor een tijdje een nieuwe wind van verzoening te waaien. Het was echter maar schijn. De knoet ging alleen in andere handen over. En opnieuw begon de wedloop naar de macht. Het eerste slacht offer van de nieuwe ploeg was de gehate Beria, die zijn ellendig le ven bëeindigde aan dezelfde exe- cutiepaal waartoe hij duizenden van zijn medemensen veroordeeld had. Thans zijn het, om de bijzonder ste te noemen, Malenkov, Kaga- nowrch en Molotov. Zij werden vorige week van hun voetstuk ge haald en met al de zonden van Is raël overladen. De helden van gis teren zijn de schurken van heden geworden. Vooral een man als Molotov, die toch de eerste de beste niet is en veertig jaar lang een eerste viool gespeeld heeft, heeft nu alle tijd om te mediteren over de vergankelijkheid van de aardse glorie. Tenminste, wij hopen voor hem dat hij hiertoe tijd zal krijgen, want in een land als Rusland is het erg ongezond in ongenade te leven. Daarvan heeft de geschie denis nu al voorbeelden genoeg gegeven. En waar dit alles eindigen zal kan nog niemand vooruitzien. sommige hotelgasten die er eige naardige manieren op nahouden. Hij schreef Ik ben reeds dertig jaar eige naar van een hotel, nog nooit heeft een hond mijn beddelakens verbrand door in het bed te roken. Hij heeft evenmin asbakken en messen als aandenken meegeno men, noch zijn schoenen gepoest met mijn schoon handdoeken. Nooit heb ik een hond in mijn ho tel gehad die het kamermeisje kust- te of kloeg over eten en bedie ning. Ik verklaar dus dat honden mijn hotel zeer welkom zijn. Zonder kommentaar. in Wie zou denken dat moeder- iefde en moedersmart om het ver ges van een ki d alleen tot het menselijk geslacht behoren, zal wel verplicht zijn zijn standpunt te herzien. Zo heeft de dood van een jon ge chimpansee in de dierentuin van Elisabethstad (Belgisch-Con- go) aldaar heel wat beroering ge wekt. Gedurende drie dagen tracht ten de wachters het lijk van een jonge chimpansee uit de armen van zijn wanhopige moeder te ha ler. Tot zij hierin eindelijk slaag den, na bovenmenselijke inspan ningen. Men had het dier zelfs een glas whisky aangeboden in de hoop het te verdoven en gebruik te maken van de dronken toestand van de apin. Het was slechts nadat het lijk verwijderd was dat de moeder- chimpanzee het glas aannam en in één teug naar binnen goot. Er zijn nog steeds landbouwers die onvolledig bemesten ea die het toedienen van een of ander grondstof verwaarlozen. Rapen, evenals alle vruchten moeten een gepaste hoeveelheid STIKSTOF, FOSFOORZUUR en POTAS ontvangen. Deze elementen kunnen afzonderlijk of gemengd worden gegeven en alle meststoffen zijn afzonderlijk of gemengd bij Redt U Zeiven te verkrijgen. We kunnen aan iedereen onze gekende aanbevelen met volgende inhoud 9 °/o Stikstof 5 °/o Fosfoorzuur oplosbaar in water en citraat 8 °/o Potas welke sinds veel jaren RIJKE EN VOEDZAME rapen verzekert. Daarenboven zijn we verkoper van Hotelhouders kunnen ook gees tig zijn. Zo heeft een Londens bl d het antwoord bekend ge maakt dat gegeven werd door een voornaam hoteleigenaar van Lon den aan een collega van hem die per bri f vroeg of honden in zijn hotel toegelaten waren. In bedoeld antwoord heeft de engelse hotelhouder gelegenheid gevonden om zijn gal uit te spu wen en eens de bol te wassen van een gekorrelde samenstelling op basis van Kalkcyanamide en inhoudende 6 totale gecianamideerde stikstof 8 "Io fosfoorzuur oplosbaar in citroenzuur 12 °/0 potas Voor sommige gronden, arm aan potas, zal deze formule goede uitslagen geven. We hebben ook ter beschikking de Inhoud 8,5 stikstof 8,5 °/o fosfoorzuur 17 °/o potas ïJtSTUÖ# £/f IE* De landbouwers hebben dus de keus - in ieder geval moeten we hen dringend de raad geven om onder gelijk welke vorm een VOLLEDIGE BEMESTING toe te dienen. Enkele dagen geleden moest de politie van Nurenberg (Duitsland) tussenbeide komen om de vrede te herstellen in de schoot van een vergadering van Vereniging tot Kattenbescherming. Deze dier- vrienden waren duchtig bezig me kaar blutsen en builen te slaan. De oorzaak tot de strijd was het feit dat iemand in de vergadering, o schande, een hond binnenge smokkeld had en het ene lid het andere van deze euveldaad betich te. De kruik liep over toen in de loop van de heftige discussies aan het licht kwam dat niemand min der dan de voorzitter zelf enkele dagen tevoor eigenhandig vijf jon ge katjes verzopen had. Een briefdrager uit Sydney (Australië) werd uit zijn ambt ont zet toen aan het licht kwam dat hij sedert jaren tientallen brieven achterhielden niet aan hun (be stemmelingen afleverde. Hij had de gewoonte aangeno men alle brieven te openen en de inhoud ervan te controleren. Onaangename brieven die ie mand pijn konden berokkenen ver wijderde hij, en verzamelde hen in een grote postzak die in zijn kelder bewaard werd. Aan de rechter verklaarde hij dat hij niet over zijn hart kon krij gen iemand door een brief pijn te zien lijden. De rechter hield reke ning met zijn menslievendheid, die blijkbaar oprecht was, en gaf de beschuldigde een ernstige verma ning. Op zekere dag hield de politie chef van Dawson Springs, Ken tucky, U.S., zijn eigen broeder aan wegens overdreven snelheid. Twee uur later zette hij zijn vader wegens dronkenschap op het dro ge. De avond van dezelfde dag hield hij zijn jongere broeder aan omdat deze beledigingen en sla gen toegebracht had aan een pa- litieman van Dawson Springs. Een ingewikkelde familiege schiedenis. Studie van Notaris te Aalst, Statiestraat, 21. HEBT U reeds een abonnent aan geworven voor ons blad 1 Openbare verkoping van een perceel te Lede, Solegem Notaris MOYERSOEN te Aalst, zal, namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Lede Een perceel bos en hooimeers, ter plaatse Solegem gekend ten kadaster wijk C, n° 687, groot 42 a 35 ca. Palende Noord de Bellaert- se-wegel en erover de heer nota ris BUYS en Maurice D'Haese De Smet, oost zelfde Bellaertse-wegel en de heren Amedée De Kerpel en René De Keipel, zuid de Solegem- veldwegel en erover de heer Achiel De Looze, en west de heren René Cobbaut en Theophiel Jans- sens. In 't gebruik bij de heer Remi De Kerpel te Lede. Onmiddellijk vrij. Ingesteld: 25.000fr. Laatste Zitdag dinsdag 23 juli 1957, te 3 u nam. ter herberg In t Fon teintje gehouden door Mr. Poly- door De Pauw te Lede, Keiberg, nr. 4.

De Koornbloem | 1957 | | pagina 5