Wat zullen de Proeven ons zeggen De Hereniging van Duitsland. Poeder of Korrel. Korrel of Poeder Fr. MOYERSOEN F. DE GHEEST Aan de Ouders. of allebei Notarieele Annoncen Bos en Hooimeers Welgelegen Eigendom en LANDEN 20 juli De hereniging van Duitsland is een van die kwesties die in de in ternationale politiek steeds op nieuw te berde gebracht wordt en besproken met veel pathos en met kracht van argumenten van weers zijden. Maar telkens wanneer pun tje bij paaltje komt stuit men op onwil vanwege de Russen, die steeds maar nieuwe voorwaarden stellen opdat zij zouden kunnen toestemmen in deze hereniging. Op het einde van de maand juni hebben ze weer gedreigd, in een strenge nota aan de regering van Bonn, nooit te zullen toestemmen in de Duitse hereniging indien West Duitsland in de NATO blijft, en op welke wijze ook er mede ak koord gaat dat er atoomwapens op haar grondgebied zouden ge stockeerd worden. Juist alsof zij er zouden in toestemmen te praten over deze hereniging, indien West- Duitsland de NATO verliet, of zelfs, indien dit land een volledig neu trale koers aan het buitenlands be leid geven zou I Na al de bokkesprongen die de Russen zich op dit gebied geduren de de jongste tien jaren gepermit teerd hebben, moet het wel voor iedereen duidelijk zijn dat de Rus sen nooit in de hereniging der twee Duitslanden zullen toestem men, tenzij deze zou geschieden onder kommunistisch regiem. Van uit hun standpunt bekeken is het te begrijpen ze zouden echter be ter doen het te bekennen, in plaats van hun inzichten steeds onder nieuwe voorwaarden te verschui len. Indien de Russen werkelijk de hereniging van Duitsland wensten op een demokratische grondslag, zou er zeker mogelijkheid bestaan om met het Westen hieromtrent tot een overeenstemming te geraken. Van in den beginne hebben de Russen van Oost Duitsland een land willen maken gelijkgescha keld op hunne ekonomie en op hunne levensvisie. Luidens het ak koord van Potsdam moest het toe zicht van de Vier Mogendheden Duitsland als een geheel behande len. In de vier bezettingszones moest de bevolking eenvoudig behandeld worden En vooral moest Duitsland als een ekono- mische eenheid beschouwd wor den De Russen hebben met deze richtlijnen, die ze nochtans zelf met het Westen hadden opgesteld, nooit rekening gehouden. Onmid dellijk na Potsdam werd er tussen het Oosten en het Westen een ijze ren gordijn neergelaten er was geen bewegingsvrijheid en geen handel tussen Oost en West. Op een bepaald ogenblik nochtans, het was in 1946, toonden ze zich opeens vurige partijgangens der hereniging. Op dat ogenblik meenden de Russen inderdaad, dat ook West- Duitsland, na al de miseries van de bombardementen en de onmiddel lijke na oorlogse periode, iets zou voelen voor een nieuwe orde de kommunistische. Samen met de Duitse kommunisten stelden ze zich aan als vurige voorstanders van de Einheit en beschuldig den de Westerse mogendheden er van het land verdeeld te willen houden. Zij deden een oproep tot de solidariteit der Duitse arbeiders klasse en tot het Duitse nationa listisch gevoel. Zij schenen er zich zelf van over tuigd te hebben dat hun verbe teringen de goedkeuring en het welbehangen van de Duitse massa hadden weggedragen, en stemden dan ook toe in de enige vrije de mokratische verkiezingen die on der Sovjetkontrole in Duitsland ge houden werden te Berlijn. De uit slag was minder dan 20 der be volking stemden voor de kommu nisten. Dat betekende het keerpunt. Het verkozen gemeentebestuur werd uit de Sowjetsektor verwezen Ber- lijk werd verdeeld en de admini stratie van het oostelijk gedeelte werd aan een kommunistische jun ta toevertrouwd. Ook van af dit ogenblik was het uit met de ophe meling der Duitse eenheid, en alle voorstellen tot hereniging werden onthaald door botte tegenstand of met onmogelijke voorwaarden. En van ware vrije verkiezingen zon der vrees of dwang, met verschil lende lijsten is er nooit sprake meer geweest. De Russen zijn er zich zeer goed van bewust dat, indien vandaag Duitsland herenigd wordt op een vrije demokratische wijze, morgen het kommunisme in Oost Duitsland weggevaagd wordt, en dat is juist wat zij niet willen, en ten allen prij- ze willen vermijden. Hoe onder dergelijke omstandig heden Duitsland ooit zal herenigd worden is en blijft een vraagteken. Gelijk de zaken nu staan maakt een dergelijke hereniging geen de minste kans. Noch het Westen, noch de West-Duitsers zelf willen er een nieuwe oorlog voor begin nen, wat begrijpelijk is, gezien het onvermijdelijk een atoomoorlog worden zou. Het meest te bekla gen zijn intussen de bewoners van de Oost zone, die aan hun lot wor den overgelaten, en geen uitkomst zien in hun miserie. Wanneer uw meisjes 14 jaar ge worden zijn en voldaan hebben aan de schoolplicht, staat gij voor een probleem dat zeker van het grootste belang mag genoemd worden waarheen nu Hoe zul len onze meisjes best voorbereid zijn om het leven in te gaan Naar welke school zullen we ze sturen De meeste meisjes zijn geroepen om later een gezin te stichten. Geeft daarom aan uw dochters de gepaste opleiding. Hiervoor bestaat in Aalst de Lan delijke Huishoudschool voor meis jes vanaf 14 jaar, waar ze in een jaar alles zullen leren wat een vol maakte huisvrouw nodig heeft koken, naaien, onderhoud van huisraad en kleren, enz. Het programma voorziet ook en kele theoretische lessen over zie ken- en kinderverzorging, voe dingsleer, wellevendheid, gezins opvoeding, plantkunde. De leergang kan ook dienen als voorbereiding voor de studies van ziekenverpleegster of onderwijze res. De lessen zullen aanvangen rond 15 september en zijn kosteloos; doch de maaltijden in de school genomen en het naaigerief worden door de leerlingen betaald. Ze kun nen verder van de gezinsvergoe ding genieten. Voor inlichtingen en inschrijvin gen wende men zich tot de school, de Vilanderstraat, 2, te Aalst, ge durende het verlof elke zaterdag van 9 tot 11 uur. Het is een feit dat de samengestelde meststoffen meer en meer door de landbouwers worden gebruikt. De ondervinding van vele jaren heeft bewezen dat de planten al de voedende elementen in gepaste verhoudingen en ten gepasten tijde moeten ontvangen. Het gebruik van volledige samengestelde meststoffen is even eens een merkelijke besparing van tijd en van toezicht voor de landbouwers en de samenstellingen door ernstige firma's bereid geven bovendien op gebied van inhoud en van degelijkheid meer waarborgen als de enkelvoudige. Dit gezegd moet de landbouwer de keus doen tussen de ge wone samenstellingen in poedervorm en deze welke gekorreld in de handel worden gebracht. Het korrelen is een nieuwigheid welke de laatste jaren in verschillende fabrieken wordt gedaan. Voor beide artikelen zijn er voor en nadelen, zowel inzake ge bruik als inzake prijs, en de ondervinding zal uitwijzen wat het voordeligst voor de gebruiker uitvalt. Redt U Zeiven verkoopt de gekorrelde samenstellin gen Produmax en de gekorrelde Triamide. Redt U Zeiven verkoopt eveneens haar eigen samen stellingen en dit in poedervorm. Vele van onze leden hebben beide gebruikt en moeten nu in de loop van deze zomer de uitslagen nagaan en een besluit trekken. De ondervinding is de beste leerscool zegt een oud spreek woord. We horen graag de uitslagen van de gedane proeven en onze leden zulen ons genoegen doen ons hun bevindingen mee te delen. Wij zullen zoals altijd voor de leden kopen of fabrikeren wat zij het liefst verlangen en wat hen het voordeligst is. We hopen dat we tijdig de uitslag van hun bevindingen zullen kennen teneinde voor de toekomst te weten in welke richting de voorkeur gaat van de landbouwers. X Studie van Notaris te Aalst, Statiestraat, 21. Openbare verkoping van een perceel te Lede, Solegem Notaris MOYERSOEN te Aalst, zal, namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Lede Een perceel bos en hoQimeers, ter plaatse Solegem gekend ten kadaster wijk C, n° 687, groot 42 a 35 ca. Palende Noord de Bellaert- se-wegel en erover de heer nota ris BUYS en Maurice D'Haese-De Smet, oost zelfde Bellaertse-wegel en de heren Amedée De Kerpel en René De Keipel, zuid de Solegem- veldwegel en erover de heer Achiel De Looze, en west de heren René Cobbaut en Theophiel Jans- sens. In 't gebruik bij de heer Remi De Kerpel te Lede. Onmiddellijk vrij. Ingesteld 25.000 fr. Laatste Zitdag dinsdag 23 juli 1957, te 3 u nam. ter herberg In 't Fon teintje gehouden door Mr. Poly- door De Pauw te Lede, Keiberg, nr. 4. Studie van Notaris Sterrestraat, 1, Aalst. Openbare Verkoping van een te Aalst, Hammestraat, 9, te Aalst, op de Wijngaard. Notaris Ferdinand DE GHEEST, benoemd bij vonnis der Rechtbank van le aanleg te Dendermonde in date 22 mei 1957 zal ten overstaan van de heer Vrederechter des kan tons Aalst en met de pleegvormen der wet van 12 juni 1816, openbaar verkopen Stad Aalst. Koop 1.- Een welgelegen eigen dom aan de Hammestraat, nr 9, gekend ten kadaster sektie D nrs 39, 40D, 40E, 41A en 123 met ene oppervlakte volgens meting van 61 a 80 ca. Onmiddellijke inge- bruiktreding. Verdeeld in 6 loten (grondplan zie affiches en bezichtiqen ter stu die). Lot 1 De gebouwen ener ver vallen hofstede aan de Hammestr. nr 9, groot volgens meting 7 a. Lot 2 Perceel bouwgrond aan de Hammestraat met de gebouwen er opstaande hebbende éne breed- Zie vervolg 8' bladz. 1' kolom). DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1957 | | pagina 7