VAN DE HAK OP DE TAK. De tijd is aangebroken. MELKMEEL KRACHTVOEDERMEEL EIWITBRON VOLLEDIGE VOEDERS EETAARDAPPELEN TUBERITE Geen scheuten meer Vee- en Varkensmarkten 4 31 oogst 1957 Het gras op de weiden verliest dagelijks aan voedselrijk heid. Bijzonder het eiwitgehalte daalt meer en meer naarmate de herfst nadert. De tijd is gekomen om aan het melkvee een bijvoeder te geven dat rijker is aan eiwit ten einde het melkgeven op peil te houden voor de wintermaanden. In het tussenseizoen hebben de koeien het meeste gebrek. Het gras is arm en de rapen en beten zijn nog achterwege. Nu, meer dan in de winter, is het nodig eitwitrijk voeder aan het melkvee te geven. We kunnen aan de veehouders onze verschillende samen stellingen onder de vorm van meel of van schilfers aanbevelen met verschillende indhoud 20 of 22 eiwit met de passende inhoud van vet en zetmeel kan nog gevoederd worden aan het melkvee. Beter nog zal van heden af ons dat 26 of 28 eiwit bevat worden gegeven, omdat dit voeder nog meer het gebrek aan eiwit van de groen voeders zal aanvullen. Voor de veehouders die graag hun eigen graan gebruiken moeten we aanbevelen onze met 40 eiwit en welke daarenboven een zetmeelwaarde heeft van 63 Deze eiwitbron wordt best gegeven met bijvoeging van evenveel kilos eigen graanmeel. We moeten hier aan toevoegen Al onze genoemde voeders zijn rijk aan vita minen en bevatten daarenboven de nodige mine ralen en sporenelementen. De talrijke proeven door onze diensten gedaan bewezen dat onze een bron van welvaart zijn voor de koehouders en kwekers die ze voor hun dieren gebruiken Ze verzekeren een geldplaatsing in eigen bedrijf aan een ongekende hoge intrest. Men heeft steeds aan de inwo ners van Schotland een zekere graad van gierigheid aangewre ven. In hoever deze beschuldiging al dan niet met de waarheid over stemt, willen wij buiten beschou wing laten. En alleen maar een feit aanhalen waaruit ieder van ons zijn besluit kan trekken. Zo heeft de gemeenteraad van de hoofdstad Glasgow onlangs er in toegestemd een nieuw stedelijk zwemdok op te richten. Echter alleen wanneer aan de twee vol gende voorwaarden voldaan wordt Ten eerste moet voor de bouw van het nieuwe dok het afbraak materiaal van het oude gebruikt worden. Dit uit alleszins begrijpe lijke spaarzaamheidsoverwegin gen. Moeilijker wordt het aan de tweede voorwaarde te voldoen het oude zwemdok mag namelijk niet afgebroken worden voor het nieuwe voltooid is. Om hier een mouw aan te pas sen is wel meer dan een Salo- monsoordeel van node. Nu wij het toch over de bouw- industrie hebben. Een 60-jarige metserdiener uit het Noord-Franse stadje Dowaai heeft in de letterlij ke zin van het woord een huis met twee verdiepingen naar huis ge sleept. Hij heeft hier alleszins wel een 32 jaar voor nodig gehad. Iedere avond vulde hij zijn eet- zak met stenen, cement en andere benodigdheden. Tot de politie een einde aan het zaakje stelde. Onze metser heeft nu nog geen huis. Een kommunistisch partijleider deed, ter gelegenheid van een be- drifs vergadering in een grote fa briek van Oost-Duitsland een ge weldige aanval tegen die arbei ders die iedere dag wat lang op het kleine fameuze huisje gingen zitten en op die manier een groot tijdverlies veroorzaakten. Zo iets kunnen de arbeiders van Krupp of van de andere kapi talistische bedrijven zich misschien wel veroorloven, verklaarde de man, maar zulks is in een fa briek die aan het volk behoort ver boden. In ons bedrijf moeten de arbeiders er voor zorgen hun per soonlijke behoeften buiten de ar beidstijd te verrichten. Het is misschien niet nodig commentaar te leveren Een 19-jarige jongeman was door de rechtbank van Nurenberg (Duitsland) tot 7 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Nadat hij zijn straf uitgeboet had betaalde hij, tot groot genoegen van de overheid, in afkortingen de boete af waartoe hij eveneens veroor deeld was. De overheid had dus alle reden om aan te nemen dat het schurf tig schaap tot betere gevoelens gekomen was. Tot op een goede dag de man weer wegens hetzelf de misdrijf, inbraak met diefstal, geklist werd. Op de vraag van de rechter waarom hij weer in het kwaad vervallen was, antwoordde hij dat hij de voorheen opgelopen boete niet langer meer had kunnen beta len en daarom dan maar opnieuw ingebroken had. Orde en recht voor alles. Toen bij de laatste hittegolf die over Texas (Amerika) ging, het kwik de veertig graden in de schaduw bereikt had, zette de pastoor van Los Pesos zich aan zijn schijftafel en maakte het vol gende schild dat hij aan de ingang van de kerk ging omhooghangen Wanneer gij het thans reeds te warm vindt, moet gij er maar eens even aan denken hoe heet het in de hel wel kan zijn. Ted Chapman, chauffeur van beroep, stelde zijn kandidatuur voor het begeven van de plaats van omnibusvoerder voor de stad Columbus/Ohio (Amerika). Om zijn vaardigheid aan het stuur te bewijzen voerde hij vol gend bewijsmateriaal aan dat de overheden moest overtuigen Ze kere dag reed hij met een vreem de wagen bij regenweder en glad de baan aan een snelheid van hon derd kilometer en nam, zonder de ze snelheid te verminderen een hoek van negentig graden. Dit alles met één hand, want de ande re hand had hij om de heup van zijn naast hem zittende verloofde gelegd. Het schijnt dat hij nog altijd niet begrepen heeft waarom het stadsbestuur een dergelijk goede chauffeur niet aangenomen heeft. op de Gedaan met het tijdrovende werk van ontscheuten Gedaan met het aanzienlijke ge wichtsverlies Ieder vooruitziende landbouwer behandelt zijn eetaardappelen te gen het schieten en het rimpelen. is hiervoor het aangewezen mid del, dat reeds jaren zijn doeltref fendheid heeft bewezen. Het houdt de aardappelen in een frisse staat tot diep in het voorjaar en scheut vorming treedt niet op. Tuberite is niet giftig en geeft niet de minste smaak aan de aardappe len. Bovendien kost een behande ling zo weinig dat ze meer dan dub bel ingewonnen wordt door de ho gere hoedanigheid van de aardap pelen. Behandeling: Tijdens het inkuilen worden de aardappelen gelijkma tig bepoederd met 150 gr Tuberite per 100 kg aardappelen. De behan deling liefst uitvoeren zo spoedig mogelijk na het oogsten, en zeker vóór de eerste scheuten optreden. Aanbevelingen Verwerk al leen goed droge aardappelen, ont daan van grond en slijk. Stapel ze niet te dik en zorg, zoals steeds, voor een goede verluchting van de opslagplaats. Te verkrijgen in onze magazijnen te Anderlecht voor deze week Varkens De markt verliep in een normale stemming en de prijzen tegenover verleden week waren omzeggens ongewijzigd. De uitvoer van spek naar Duits land gaat traag, maar men hoopt op beternis. Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 28,50-32 fr. magere 26-28 fr. half vette 23,50- 25 fr.vette of buiten gewicht 22- 22,50 fr. Hoornvee. De verkoop van de beste dieren ging vlot, terwijl deze van minder hoedanigheid eerder slecht van de hand gingen. De aanvoer was groot en het ware beter voor de volgende mark ten indien er minder vee op de markt werd gebracht. Dit zou de prijzen ten goede komen. Prijs per kg levend gewicht Ossen dikbil46-55 fr; goed ge vormde 37-44 fr.60 t.h. opbrengst 30 36 fr. 55 t.h. opbrengst 24 27 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 22-25 fr 50 t.h. opbrengst16 17 fr. Vaarzen dikbil46 55 fr. goed gevormd .37 44 fr.60t.h opbrengst: 30-36 fr. 55 t.h. opbrengst 24 28 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 28 32 fr. 55 t.h. opbrengst 23 27 fr. zware 23 26 fr. worstdieren 13 15 fr. Kalvermarkt De aanvoer wees op een vermin dering van 141 stuks tegen vorige week. De markt verliep normaal en was vast voor de beste dieren. Prijs per kg. levend gewicht.- dik bil 70 tot 77 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 50 tot 53 fr.; goed gevormde45 tot 48 fr; gewone 34 tot 36 fr; minderwaardige 28 tot 31 fr. DE KOORNBLOEH

De Koornbloem | 1957 | | pagina 4