VAN DE HAK OP DE TAK. Hoofdrollen Uitslag van de VEEPRIJSKAMP te NINOVE het Nationaal Instituut voor Landbouwkrediet 5 Van de kunstmaan door de Russen in het luchtruim gezonden zullen we best niet spreken om- rede dat alle dagbladen er vol van staan en ook de radio breed voerig over deze gebeurtenis spreekt. Enkel kunnen we zeggen dat de Amerikanen erg gebeten zijn omdat de Russen hen de loef hebben afgestoken Het is helemaal niet onze be doeling een pluim op onze hoed te steken met de bewering dat de A-griep haast over de ganse we reld lelijk zijn parten aan het spe len is. Wij hebben zulks misschien zelf reeds aan den lijve zijn be staan aangevoeld, zodat dit nieuws helemaal geen nieuws meer is. Terwijl dus een groot gedeelte van de mensheid de kuren van de A-griep ondergaat en het andere gedeelte hoopt aan de last te ont snappen, wordt uit Nieuw Guinea het ontstaan van een andere epi demie gemeld die vooralsnog tot dit eiland beperkt is en het waar schijnlijk zal blijven ook. De ziekte waarvan sprake lijkt er wel ene van komische aard te zijn. Alhoewel zij voor de betrok kenen eerder tragische gevolgen heeft. Ondanks deze tragische ge volgen schijnen de zieken het ko misch te vinden. Tegen wil en dank. Deze eigenaardige ziekte, door de inwoners kuru genoemd, heeft reeds grote verwoestingen aangericht. De personen die er door aangetast worden, beginnen plots luidop te lachen. 1 e lachen dat zij schokken. Tot zij niet meer kunnen en er, uitgeput, bij neer vallen. Zij lachen zodanig lang en hard tot plots een verlamming op treedt. Waarna de dood niet lang meer op zich wachten laat. Er schijnen hele dorpen te zijn waar de inwoners, mannen als vrouwen, aan het schaterlachen zijn en zich dood lachen. ons, geëerde dame, wij schrikken voor niets terug De Engelse Miss Goldlane uit Wottingham, die een bezoek bracht aan Rhodesia (Zuid-Afrika) stopte op zekere dag met haar wagen aan de rand van de weg om de innerlijke mens een beetje te versterken. Terwijl zij aan het eten was, vertelde zij later, zag zij almeteen een statige gele doghond die haar geïnteresseerd gadesloeg. Goedhartig als ze was, wierp zij de hond enkele lekkere happen toe en, alvorens verder te reizen, maakte zij nog gauw een foto van de hond. Van haar vrienden vernam zij nadien dat zij in gezelschap van een volwassen leeuwin ontbeten had. Zij hadden het beest op de fote herkend. In Wenen (Oostenrijk) moest een zekere Fiedrich Morster zich wegens veelweverij voor het ge recht verantwoorden, omdat hij niet minder dan vier verschillende vrouwen gehuwd had zonder we duwnaar of gescheiden te zijn. Zijn advokaat meende de rech ter wat milder te stemmen met een geneeskundige verklaring voor te leggen waarbij verklaard werd dat zijn klant kort van memorie was. op zondag 6 oktober 1957. Voor een Engelse krijgsraad te Brentwood, moesten zich twee soldaten verantwoorden wegens autodiefstal. Als getuige verhoord, verklaar de hun kommandant dat de twee betichten steeds een zekere min achting voor de militaire voor schriften aan de dag gelegd had den en dat zij slordig, onverant woordelijk en lui waren. Voor het overige, verklaarde hij, zijn het steeds goede soldaten geweest. In de Verenigde Staten van Amerika werd onlangs een ietwat pijnlijke statistiek gepubliceerd. Pijnlijk voor het eergevoel van de Amerikanen, natuurlijk. Volgens deze statistiek geven de zonen van Uncle Sam per jaar een bedrag van 282 miljoen dol lar uit aan kauwgummi. Voor haarwasmiddelen worden 122 mil joen dollar uitgegeven, terwijl de geneeskundige opzoekingen het met slechts 14 miljoen dollar moe ten stellen. Een schoonheidssalon uit Parijs dat zich vooral toelegde om reeds fel gehavende oude dames zo goed als mogelijk op te kalfateren, stuurde aan hare kliënteel volgend laconisch bericht Komt naar Te Flensburg (Duitsland) vroeg een moegetergde echtgenoot de scheiding aan. Iedere avond bekwam ik het opgewarmte overschot van wat de hond 's middags had laten staan verklaarde hij. Nog erger dan een hondenle ven A. PAARDEN Ereprijs Kampioenmerries van i orige jaren 1. Cobbaut Hector, Outer met [Mirza Sjaar 2. Van Den Haute V. en A., Ninove, [met Bertha van ter Schoor 10 j. l*te Afd, Hengsteveulens geboren in 1957 1. Persoons A., Appelterre, met Bloc 2de Afd. Merriënveulens geboren in 1957 1. Van Den Haute, V. en A. Ninove, [met Cadole 2. Van Den Haute Henri, Ninove, [met Gaby 3. Van Muylem Hector, Neder- [hasselt met Carmen 3ds Afd. Merriënveulens geboren in 1956 1. Van den Haute V. en A., Ninove, [met Alice 2. Van den Haute V. en A. Ninove, [met Jeanne 3. Steppe H., Appelterre, met Bella 4. Van den Haute H., met Giselle 5de Afd. Merriën van 2 iaar 1.HoorensJ., Aspelare, met Lucia 2. Van Muylem Hector, Nederhas- [selt met Ivresse 6de Afd. Merriën van 3 jaar 1. Van De Haute Henri, Ninove [met Margot 2. Steppe Henri, Appelterre, met [Florette 7dc Afd. Merriën van 4 jaar en meer 1. Persoons Andre Appelterre met [Laura 2. Cobbaut H., Outer met Draga 3. De Kegel Robert, Ninove, met [Fleur de Ninove 4. Van Den Haute Henri, Ninove, ]met Princesse 5. Torrekens Jozef Appelterre met [Gaby 6. Van Den Haute Henri, Ninove' [met Paula 7. Van Den Haute V. en A. Ninove, [met Fany 8. Van Muylem [Hector, Nederhas- [selt met Marquise Loten van 2 Merriën vanminstens 2 jaar en van dezelfde eigenaar 1. Cobbaut Hector, Outer 2. Van den Haute Henri, Ninove Van den Haute V. en A. Ninove B. VEE lste Afd. Stieren geboren na 6/4156 9 deelnemers 1. De Kegel Jozef, Outer 2. De Vos Hector, Aspelare 3. Torrekens Frans, Outer 4. Cooreman G Nederhasselt 5. Goessens Amand, Outer 6. Cooreman G., Nederhasselt 2de Afd. Vaarzen Afstammelingen geboren ven 6/2/56 tot 6/12/56 19 deelnemers 1. De Kegel Robert, Ninove 2. Van der Hoeven Emerie, Den- [derhoutem 3. De Kegel Jozef, Outer 4. De Kegel Robert, Ninove 5. Van der Hoeven Emerie, Dender- [houtem 6. Wde Morraye, Denderhoutem 7. Remue Oscar, Appelterre 8. Van Isterdael Bernard, Iddergem 9. De Vos Hector, Aspelare 10. Idem 11. Prove Hector, Appelterre 12. Idem 13. Van Paepegem Jules, Outer 14. Wde De Pelsmaecker, Neder- [hasselt 15. De Kegel Jozef, Outer 16. Hoorens Jan, Aspelare 17. Idem 18. Matthys Hector, Nederhasselt 19. Van Paepegem Jules, Outer 3de Afd. Vaarzen enkel Afstammelin gen geboren van 6/2/55 tot 5/2/56 10 dieren 1. Van Der Schueren Hilaire, Ap- [pelterre 2. Hoorens Jan, Aspelare 3. De Vos Hector, Aspelare 4. Torrekens Frans, Outer 5. Van Isterdael Bernard, Iddergem 6. Hoorens Jan, Aspelare 7. De Kegel Robert, Ninove 8. De Pril Rene, Nederhasselt 9. Schouppe Albert, Aspelare 10. Matthys Hector, Nederhasselt 4dt Afd. Vaarzen of niet-gekontroleerde koeien geboren van 6/2/55 tot hoogstens 6 tanden 7 dieren 1. Van der Hoeven Emerie, Dender- [houtem 2. Idem 3. Idem 4. Van Den Haute Henri, Ninove 5. Baetens Frans, Iddergem 6. Van Den Haute Henri, Ninove 7. Hoorens Jan, Aspelare 5de Afd. Gekontroleerde Melkkoeien (Minstens 4000 l. 30°, botervet 150 kg 1. Remue Oscar, Appelterre 2. Geeroms G., Denderhoutem 3. Schutijser René, Appelterre 4. De Kegel Robert, Ninove 5. Scheerlinck C., Nederhasselt 6. De Vos Hector, Aspelare 7. Van Der Stock Frans, Outer 8. De Pril René, Nederhasselt 9. Van der Schueren H., Appelterre 10. Hoorens Jan, Aspelare 11. Baetens Frans, Iddergem 12. De Vos Hector, Aspelare 13. Morraye Wde, Denderhoutem KAMPIOENSCHAPPEN: Stier De Kegel Jozef, Outer Vaarzen Van Der Schueren Hi- [laire, Appelterre Koeien Remue Oscar, Appelterre Merriën Persoons A., Appelterre De prijs van een voeder speel- een rol. De hoedanigheid van een voe der speelt een HOOFDROL Het fabrikeren van samenge stelde voeders is niet het werk van iedereen. Bij dit vak spelen vakkunde, ondervinding en weten schap een HOOFDROL LANDBOUWERS Voor de financiële behoeften van uw uitbating, wendt U tot 56, Jozef II straat, BRUSSEL, Tel. 18.40 04 - Leningen op korte termijn, maximum 12 maanden, tegen 5,5 °/0 's jaars voor uw aankopen van mestvee, voeders, zaden, enz. - Mogelijkheid leningen te bekomen van 2 tot 10 jaar met de landbouwuitrusting en de oogsten als ENKELE WAARBORG. - Leningen van langere duur tegen hypotheek. Interessante rentevoeten Geringe kosten Geheimhouding verzekerd. Vraagt alle nuttige inlichtingen en raadgevingen aan onze aange nomen vertegenwoordiger in uw streek DE KOORNBLOEM - 12 okt. 1957 (Offiiciële instelling) Mr A. DE COOMAN, Dorpstraat, 18, SERSKAMP. (Tel. Wetteren 79.03.35) houdt zitdag iedere zaterdag voormiddag in Café «De Koornbloem» Markt. Aalst, van 10 tot lil u.

De Koornbloem | 1957 | | pagina 5