Baron, Graaf of Hertog? Notarieele Annoncen G. CAUDRON Bijgevoegde Stierenkeuringen. Ch. MEERT Welgelegen HUIS Twee Woonhuizen Bouwgrond en Land WOONHUIS VERKOOP 12 okt. 1957 7 Inderdaad, beste lezer, zo is het. Als ge er het nodige geld bij legt, dan kunt U een authentieke titel van baron, graal of hertog beko men, in de kleine kommunistische republiek van San Marino. Waarschijnlijk hebt ge reeds ge hoord van deze kleine republiek, gelegen in het hartje van Italië, met een heerlijk uitzicht op de Adriatische Zee. San Marino is een 16 eeuwen oud onafhankelijk staat je (ontstaan circa A.D. 350) dat in de loop der eeuwen zijn onafhan kelijkheid wist te bewaren spijts al de interne oorlogen die Italië in de loop der eeuwen geteisterd hebben. De Lombarden, de Vene- tiërs, de Florentijnen, de Genuee- sen, en nog vele andere verloren hun onafhankelijkheid, steeds na bittere strijd, maar het kleine San Marino, 61 km2 groot met 14.000 inwoners, bleef ongerept, en zijn inwoners leidden een kalm en rus tig bestaan, zonder veel geschie denis, hoofdzakelijk levend van het toerisme. Sedert 1945 echter is San Marino een rumoerig landje geworden toen werden namelijk de kommu- nisten er meester, en getrouw aan hun princiepen, collektiviseerden ze banken, bakkerijen, kinemas en vervoer, met het natuurlijk gevolg dat de regering voortdurend in geldnood verkeert. Nu is daar wel een middel tegen namelijk de be lastingen verhogen, maar dat zou voor onze kommunisten gelijk staan met zelfmoord, want bij de volgende verkiezingen zouden ze weggeveegd worden. Iedereen herinnert zich wellicht nog wel de laatste verkiezingen die verleden jaar plaats grepen, en die weer op het nippertje de overwinning aan de kommunisten bracht. Men had uit alle streken van de wereld de San Mariners naar huis laten ko men, reis heen en weer betaald, om aan de verkiezingen deel te nemen, en aldus de balans in de een of andere richting te doen overslaan. De kommunisten haal den nog eens de slag thuis, maar zij moesten voorzichtig te werk gaan, willen zij bij een volgende gelegenheid niet afgekozen wor den. Wanneer we spreken van kom munisten dan gaat het natuurlijk over een bourgeois-kommunisme, dat Kroutchev zeker niet zal willen patroneren, en waarover Marx in zijn graf zeker beschaamd zal zijn Het is een kommunisme dat aan zijn aanhangers, en vooral aan zijn leiders, aardig wat slijk der aarde bezorgt Wat er ook van zij, sedert deze nieuwe heren aan het bewind zijn is de staatskas voortdurend ledig, en moet er voortdurend naar nieu we middelen gezocht worden om ze weer opnieuw te vullen. Het steeds opnieuw uitgeven van an dere reeksen postzegels volstaat niet meer. Daarom werden steeds nieuwe plannen opgemaakt om geld in de kas te brengen een wet op de echtscheiding, die, mits be taling natuurlijk, deze uiterst ge makkelijk maakt, ook voor buiten landers een wet waarbij vreemde genootschappen in San Marino kunnen ingeschreven worden, en aldus aan de taks in hun eigen land ontsnappen ten slotte door de oprichting van een luxueuse ca sino, waar voor grof geld kon ge speeld worden. Zoals men ziet ont brak het onze San Mariners niet aan verbeelding, en er kwam dan ook aardig wat geld in de kas. Maar toch niet voldoende. En nu hebben ze er wat nieuws op ge vonden. Onze kommunistische vrienden zijn begonnen adellijke titels te verkopen. Dat was een business die reeds voor de oor- j log in San Marino bestond, maar die de kommunisten bij het over- j nemen van het bewind in 1945, over boord hadden geworpen als ondemokratisch Het moet zijn dat de kommunistische demokratie er sindsdien op vooruitgegaan is, want sinds enkele maanden werd het zaakje opnieuw aangepakt. Aanvankelijk werd het geheim ge houden om de burgervaderen, en de nieuwe adeldom, voor spot te vrijwaren maar sindsdien is de zaak uitgelekt. Tegen klinkende dollars (in de lire hebben ze zoveel betrouwen niet meer) kan men in San Marino ridder, graaf of hertog worden ridder tegen 250 a 800 dollar (12.500 fr a 40.000 fr), graaf voor 8.000 a 24 000 dollar (400.000 fr a 1.200.000 fr), en hertog voor 37.000 dollar (1.850.000 fr). Zo ge er dus een paar miljoentjes voor over hebt dan kunt U Hertog van San Mari no worden, en er zelf een stukje land als graafschap bij krijgen niet een groot stuk land natuurlijk, want het kleine staatje zou rap uit verkocht zijn, maar toch genoeg om er een paar koeien op te laten grazen I Denk nu niet dat de zaak geen succes heeft. Men schat dat er reeds een dertigtal titels verleend werden, biezonder aan Italiaanse zakenlui, die met een titel in hun blazoen beter zaken menen te kun nen doen, en zo ontmoet men reeds onder hen een Barone di Valle, een Graaf van Montelupe, een Hertog van Peschiera, e.a. Bericht aan de liefhebbers De laatste weken werden de communisten aan de deur gezet en de regering vervangen door een meer democratisch bewind. Zullen de zaken verder floreren Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg, 6. Telefoon Aalst 211.05. Op alle koeien- en vaarzenprijs kampen hierboven vermeld, zal een bijgevoegde stierenkeuring plaats hebben. Wie een reeds ge keurde stier heeft en meent dat de ze in aanmerking kan komen voor de verhoging, mag deze eveneens aanbieden. Op deze bijgevoegde keuringen is iedereen vrij met zijn stier te gaan naar de plaats welke hij ver kiest. De stieren moeten echter 10 dagen op voorhand ingeschre- zijn bij middel van een geel kaart je, te sturen naar het Sekretariaat te St-Amandsberg Jonge stieren geboren in 1957 mogen in het najaar 1957 niet aan geboden worden. Laatste afzonderlijke bijgevoegde stierenkeuringen, donderdag 14 november 9.00 u Nevele, Dorp. 11.00 u Nukerke, Dorp. 14.00 u Ophasselt, Dorp. 15.30 u Scheldewindeke, Dorp. maandag 18 november 9.30 u St. Pauwels, Dorp. 11.00 u Temse, op de jaarmarkt. 14.00 u Aalst, Houtmarkt. 15.30 u Wetteren, nieuwe brug. Openbare verkoping van te Erembodegem, Statiestraat, 25. Notaris G. CAUDRON, te Erem bodegem, zal openbaar verkopen Een welgelegen huis met afhan gen en grond te Erembodegem, Sta tiestraat, 25, groot 1 a 02 ca. Het huis bevat -.2 voorplaatsen, keuken schotelhuis, stal en bergplaats, en op het verdiep 2 kamers voorzien van electriciteit en waterleiding bewoond door M. Etienne Baillius tot ten laatste 31 april 1958 mits in tussen huurprijs op te brengen aan de kopers, te bezichtigen elke woensdag, donderdag en vrijdag van 18 u. af verdere inlichtingen te bekomen ten kantore van de verkopende notaris. Enkele Zitdag Dinsdag 15 October 1957, te 14 u. nam. ter herberg Het Dob- belken Erembodegem, Hogeweg, 40, gehouden door M. Fl. Bernauw. Studie van Notaris te Erpe. Tel. Aalst241.22. Openbare verkoping van te Moorsel, Exterkenstraat. Notaris Ch. MEERT, te Erpe, zal in het openbaar verkopen Gemeente Moorsel. Koop 1.,—Een woonhuis met aan- horigheden, gestaan en gelegen aan de Exterkenstraat, gekadastr. sectie B nr 649/K en nr ex/649n, groot volgens meting 3 a 35 ca. Brede oprit voor auto. Het woonhuis bevat Op het ge lijkvloers ruime woonplaats, win kelplaats met uitstalraam, keuken en kelderkamer. Boven drie man sardekamers en zolder. Van ach ter wasplaats, stal, varkenskot, grote schuur, bergplaats voor ko len, brandhout en verdere gerie ven. Verder grote kelder. Onmid- i dellijk in gebruik. Koop 2. Een woonhuis gestaan en gelegen achter de eerste koop, gekadastreerd sectie B nr ex/649n, groot volgens meting 01 a 08 ca. j Het huis bevat Op het gelijk- i vloers keuken en woonplaats, stal en bergplaats. Boven 2 man- sardekamers en zolder. Verhuurd van maand tot maand. Beide hui zen zijn voorzien van putwater en elektriciteit. Voor alle inlichtingen zich wenden tot de heer Remi Ver- moesen Saeys, Exterkenstraat, 20, alle zaterdagen vanaf 2 u. tot 6 u. namiddag. Tweede en Laatste Zitdag Maandag 28 oktober 1957, te 4 u. namiddag ter herberg ge houden door de heer Jan Clemens j Hendrickx Saeys, 14, Kokstraat, te Moorsel. N.B. De eventuele liefhebbers zijn verzocht hun trouwboekje mede te brengen. Notaris Ch. MEERT, verblijvende te Erpe, zal in het openbaar verko pen: Gemeente Mere. Een woonhuis GOED GESCHIKT VOOR HANDELSHUIS, Bergstraat 19, gekadastreerd sectie B nr 164s, met een grootte van 1 a 81 ca. Het huis omvat op gelijkvloers vijf plaatsen. Onderaards kelder. Onder het dak zolder. Verders een poort van 3 m op 9 m Stalling en zoldering zijn de helft verhuurd aan Frans De Brouwer. Het is voorzien van electriciteit en steenputwater. Enige Zitdag Vrijdag 18 oktober 1957, te 2 u. nam. ter herberg gehouden door Mevrouw weduwe Burms, te Mere, Dorp. Openbare verkoping van te Erpe, aan de Steenweg op Oudenaarde. Notaris Ch. MEERT, te Erpe, zal in het openbaar verkopen Gemeente Erpe. Koop 1. Een perceel bouwgrond, aan de Steenweg op Oudenaarde, gekadastreerd sectie C, deel van nr 276/G, groot 21 a 95 ca. Verdeeld in 3 loten Lot 1 Groot 7 a66 ca, breed aan de straat 10 m. Lot 2 Groot 6 a 44 ca, breed aan de straat 9 m. Lot 3 Groot 7 a 85 ca, breed aan de straat 12,20 m. Koop 2.-Een perceel land, gele gen ter streek Erpekouter, gekada streerd sectie C, deel vannr 276/G, groot 59 a 63 ca. Verdeeld in 3 loten Lot 1 Groot 20 a 90 ca (op plan nr IV). Lot 2 Groot 18 a 35 ca (op plan nr V). Lot 3 Groot 20 a 38 ca (op plan nr VI). Hebbende alle drie deze loten onvergeld en eeuwigdurend recht van overgang naar de Grote Za- delweg van Erpe naar Nieuwerker- ken. Kopen 1 en 2 zijn in pacht aan de heer Petrus De Pauw. Zie plan afgebeeld op de plak brieven. Enkele Zitdag Dinsdag 29 oktober 1957, te 14 u. nam. ter herberg van Mr Alexis Van de Voorde, te Erpe, aan de Steenweg op Gent. N. B. Liefhebbers worden ver zocht zich te voorzien van hun trouwboekje. Openbare verkoping van met Poort te Mere, Bergstraat, 19. bij inschrijvingen aan de meestbie dende van twee loten BOMEN op stam, te Vlierzele, Bussegem. Lot een 39 Canadabomen en 1 wilg. Lot twee 25 canadabomen en 6 wilgen. Omtrek 1 tot 2 m. Aanbiedingen per aangeteken de brief sturen vóór 8 november 1957 aan Mej. Anna De Mil te Vlierzele, Bussegem, nr. 3. Samenvoeging van beide loten toegelaten. - Opening der brieven op voormeld adres op 9 november 1957 te 3 uur 's namiddags. Betaling kooppiijs ten laatste op 9 december 1957 -Factuurtaxe las- tens kopers. Weghaling der bomen vóór 1 februari 1958. Voor nadere inlichtingen en be zichtiging wende men zich op voor meld adres. DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1957 | | pagina 7