VOOR HET MELKVEE Plantaardappelen Droge Pulp Oos Driekoningenbal MELKMEEL KRACHTVOEDERMEEL EIWITBRON VOLLEDIGE VOEDERS Voortbrengst en Uitvoer van Eieren* Buitengewone Uitslagen KONIJNENKORRELS Briefwisseling. Jeugdvereniging R.ILZ* Vee- en Varkensmarkten 4 Aan het melkvee dient in de winter bijzondere aandacht geschonken. Het wintervoeder is gewoonlijk arm aan eiwit en dient aangevuld met eiwitrijke voeders. Niet alleen dient het melkgeven op peil gehouden maar bovendien moet gezorgd worden dat de dieren geen gebrek hebben aan de nodige mineralen, sporenelementen en vitaminen. We kunnen aan de veehouders onze verschillende samen stellingen onder de vorm van meel of van schilfers aanbevelen met verschillende inhoud 20 of 22 eiwit met de passende inhoud van vet en zetmeel kan nog gevoederd worden aan het melkvee. Beter nog zal van heden af ons dat 26 of 28 eiwit bevat worden gegeven, omdat dit voeder nog meer het gebrek aan eiwit van de wintervoeders zal aanvullen. Voor de veehouders die graag hun eigen graan gebruiken moeten we aanbevelen onze met 40 °/o eiwit en welke daarenboven een zetmeelwaarde heeft van 63 Deze eiwitbron wordt best gegeven met bijvoeging van evenveel kilos eigen graanmeel. We moeten hier aan toevoegen Al onze genoemde voeders zijn rijk aan vita minen en bevatten daarenboven de nodige mine ralen en sporenelementen. De talrijke proeven door onze diensten gedaan bewezen dat onze een bron van welvaart zijn voor de koehouders en kwekers die ze voor hun dieren gebruiken Ze verzekeren een geldplaatsing in eigen bedrijf aan een ongekende hoge intrest. Een belangrijk deel van het Landbouwinkomen. (Vervolg van le bladzijde). De prijzen welke onze eiervoort- brengers bekomen zowel op de binnenlandse als de buitenlandse markt zijn verre van gunstig. Op de buitenlandse markten staan wij bloot aan een zeer scherpe mede dinging van de Nederlandse en Deense eieren die tegelijkertijd be schikken over een uitstekende re putatie van kwaliteit en over een flink werkende verkoopsorganisa tie. De inkrimping van onze uit voer heeft voor gevolg da: de aanvoer op de binnenlandse markt overvloedig is en dienvolgens de prijzen worden gedrukt tot een peil dat niet meer voldoende lo nend is. Van daar dat het gevaar dreigt dat de leghennen in massa zullen worden opgeruimd. Dit nu ware een noodlottige maatregel met het oog op het zon der twijfel sterk toenemende ver bruik dat zal veroorzaakt worden door de wereldtentoonstelling die in van 17 april tot 19 oktober 1958 te Brussel wordt gehouden. Het volstaat niet tijdens deze pe riode alleen te voorzien in de be hoeften van het binnenlands ver bruik, ook onze binnenlandse af nemers moeten verder worden be diend, zoniet lopen wij gevaar na het verloop van de zes maanden der tentoonstelling voor goed on ze buitenlandse afzetgebieden voor eieren te verliezen. Onze hoenderteelt dient dien volgens op een behoorlijk peil ge houden met het oog vooreerst op de leveringen van voldoende hoe veelheden eieren op de binnen landse en buitenlandse markten tijdens de volgende maanden, doch ook met het oog op de levering van een voldoende aantal slacht- kippen voor het verbruik binnen het land tijdens de duur van de tentoonstelling 1958. Doch om te voorkomen dat on ze hoenderstapel te zeer zou wor den ingekrompen, waarmede hij thans bedreigd wordt, moet onze Minister van Landbouw andere maatregelen treffen dan de heffing van een vergunningtaks op de in voer van voedergranen, waardoor de schatkist wel zaad in het bakje krijgt, maar waardoor echter ook het graan in voederbakken der kippen duurder wordt. Ook deze maatregel zal ongetwijfeld bij het ingaan van deze winter niet in ge ringe mate mede oorzaak zijn van een overdreven afslachting van leghennen. Ten slotte moet onze Minister van Buitenlandse Handel, samen met zijn collega van Landbouw, zich terdege inspannen om in de handelsakkoorden met het buiten land ruime mogelijkheden te voor zien voor de uitvoer van Belgische eieren en andere produkten van onze hoenderteelt. hebben we geboekt met ons vol ledig voeder voor konijnen. Redt U Zeiven hebben bij de kwe kers een ongewone uitslag gege ven en worden om hun hoge waar de ten zeerste gekocht. Wie deze voeders nog niet kent stelle niet uit ene proef te doen. Vanwege onze symphatieke zaakvoerder Raymond Lauwaert, die op dit ogenblik in behandeling is te Gent, ontvingen we volgend schrijven Gent 29-12-1957 De Heer Bestuurder der S. M. Redt U Zeiven Aalst. Geachte Heer Bestuurder. Aangenaam verrast en zeer ge voelig voor de blijken van sym pathie mij toegestuurd ter gelegen heid van ons Sint Elooifeest dank ik van harte het bestuur van Redt U Zeiven en de boeren van Appel terre-Eichem. Het viel mij natuurlijk hard aan ons jaarlijks feest niet te kunnen deelnemen en ik hoop dat we vol gend jaar weer allen samen zullen zijn. Ik benut deze gelegenheid om U allen, langs deze weg een Zalig Kerstfeest en, mijn zeer oprechte wensen van voorspoed en geluk aan te bieden voor 1958, en ik hoop dat U het vertrouwen in onze zaak zult bewaren ook zolang ik nood gedwongen moet afwezig blijven.,, Met erkentelijken dank en genegen groeten. Raymond Lauwaert Byloke Hospitaal Zaal 1, Gent. We zenden hier in naam van ons bestuur en van al de leden de vurigste wens tot spoedig herstel aan onze getrouwe zaakvoerder Raymond, met de beste nieuw jaarswensen en een sterke gezond heid voor het komend jiar. Er blijven beperkte hoeveel heden van de meeste soorten in magazijn beschikbaar. Kleine ALPHA zal enkel binnen een paar we ken kunnen afgeleverd worden. is aangekomen en in magazijn beschikbaar. Aanvragers kunnen seffens be diend worden. Droge Pulp DINTELOORD is eveneens in magazijn beschik baar. De liefhebbers hebben de keus. Op zondag 5 januari 1958 In ons lokaal De Koornbloem Grote Markt, Aalst Puik orkest - begin 6 uur Lidkaarten niet vergeten Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 31 december: te Anderlecht voor deze week Varkens Niettegenstaande de beperkte aanvoer was de markt niet vaster. De oorzaak schijnt te liggen in een slechte verkoop van het vlees, met de voorbije feestdagen. De meeste lieden willen hun geld ge ven aan allerhande lekkernijen en dranken in plaats van aan dood gewoon zwijnenvlees. Men noteerde voor de markt van maandag 30 december Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 29 32,5 fr. ;ma gere 27 28 fr. half-vette 25,5- 26,5 fr. vette of buiten gewicht 23 tot 24 fr. Hoornvee Ook hier mag men van een slap pe markt spreken met licht dalen de prijzen, en dit niettegenstaande een kleinere aanvoer Ossen dikbil 49 57 fr; goed ge vormde 38-46 fr.60 t.h. opbrengst 29-36 fr. 55 t.h. opbrengst 23 27 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 20-25 fr 50 t.h. opbrengst15 17 fr. Vaarzen dikbil 49-57 fr. goed gevormd38 46 fr.60 t.h. opbrengst 30-36 fr. 55 t.h. opbrengst 23 28 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 28 33 fr. 55 t.h. opbrengst 23 26 fr. zware 22-25 fr.worstdieren 10-14 fr. Kalvermarkt Er werden 47 dieren minder aan gevoerd dan vorige week en toch was de markt niet goed te noemen men noteerde zelfs prijzen in lichte te daling. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 72 tot 82 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 54 tot 60 fr.,- goed gevormde46 tot 52 fr; gewone 35 tot 40 fr: minderwaardige 30 tot 33 fr. DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4