VAN DE HAK OP DE TAK. Magazijnen gesloten PLANTAARD APPELEN Rechtskundige Dienst. Het traditioneel DRIEKONINGEN-BAL Nieuws Afdelingen Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 23 dec, 1958 4 DE KOORNBLOEM 27 dec. 1958 Goesting is in de wereld een kwestie van smaak. Wat de enen als lekker beschouwen kunnen de anderen eenvoudig niet over hun lippen krijgen. Er zijn mensen die zich zouden verhangen naar een biefstuk met fritten, anderen ver kiezen een opgelegde haring met pellepatatten. Nog anderen zwe ren op een goed stuk spek of boe- renhesp of op een bord rijstpap. Zo heeft ieder zijn gading en dat is maar goed ook. Vermeldenswaardig is echter die Perzische timmerman die be roemd is voor zijn alles verteren de maag, zonder dat hij daarom verplicht is het mineraal water te drinken dat, volgens de reclame, zelfs kasseistenen doet verteren. Onlangs echter was hij ver plicht zich aan de maag te laten opereren. Wij zullen u niet laten raden wat de dokters alles uit de maag haalden, ge zoudt het toch niet kunnen radeneen lepel, een zakmes en 160 nagels. Na de operatie verklaarde de man met het eenvoudigste gezicht van de wereld zich niet te kunnen herinneren waar de lepel en het zakmes vandaan gekomen waren, omdat hij over 't algemeen deze zaken niet lustte en alleen verzot was op nagels. Smakelijk. Het Londense blad Daily Ex press publiceerde onlangs in haar Zondagnummer een foto van de bekende Duitse filmspeler Horst Buchholz met als onderschrift Buchholz, een Duitser, maar toch een nette man. Niet erg vleiend voor de Duit sers in het algemeen. Een fruitverkoopster uit Han nover, Duitsland, moest zich en kele tijd geleden voor de recht bank verantwoorden omdat zij aan haar klanten bedorven dadels verkocht had. Als verzachtende omstandig heid liet zij gelden dat de apen uit de dierentuin de dadels zeer lek ker gevonden hadden en niet de minste hinder ervan ondervonden hadden. Spijtig genoeg voor haar nam de rechter dit argument niet aan. De 20-jarige Engelse recruut Brian Jones werd door een mili taire rechtbank tot een maand hechtenis verwezen wegens on verantwoorde afwezigheid uit de troep De soldaat verdedigde zich met de bewering dat hij in zijn mid dageten een regenworm gevonden had en daarom besloten had zijn maaltijden bij moeder te gaan ne men En moeder woonde 100 km daarvandaan. Verbolgen greep de 62-jarige Elsie Riesely uit Arlington (Vir ginia) naar een pistool en schoot haar echtgenoot neer met vier ko gels De reden van deze wanhoops daad was dat haar echtgenoot William niet accoord was met de plaats in de tuin waar zij vier ge- rariums wilde planten. Als dat geen reden is! Een Romeinse oplichter had er iets op gevonden. Op een spijs kaart van een hotel uit Boekarest had hij zijn foto geplakt en met dit officieel dokument reisde hij dwars door Griekenland, Bulga rije en Joego-Slavië En werd overal met veel eer ontvangen. Pas in de Turkse hoofdstad Ankara liep hij tegen de lamp en werd hij op het droge gezet. De ambtenaar van de Burger lijke Stand van Staffelstein (Oos tenrijk) wachtte die morgen ver geefs op een bejaard bruidspaar dat hij die dag in de echt zou ver binden. Toen hij enkele dagen later de toekomstige bruidegom op straat ontmoette en hem een berisping gaf, verontschuldigde deze zich met te zeggen dat hij en zijn bruid de trouwdag gans vergeten waren. Hij beloofde echter stellig vol gende zaterdag te zullen komen. Het Poolse dagblad Glos Kos- zalinski hekelde in een hoofdar tikel de weinig interesse van de bevolking van Koszalin voor alle kultureel leven. Het blad schreef letterlijk De stedelijke feestzaal is bij iedere voorstelling slechts voor een vierde gevuld omdat de de mensen liever naar bed dan naar het teater gaan. Voor ons helemaal naast de kwestie liet zij hierop onmiddellijk volgen: «Koszalin is de stad die vorig jaar het in verhouding groot ste geboortecijfer van gans Polen had. Honi soit qui mal y pense. Een hond heeft steeds gaarne aan een been geknaagd, zelfs dan wanneer er niet meer aan te kna gen valt. Een Amerikaanse firma uit Oklahoma City heeft thans een hondenbeen uit nylonplastiek met de smaak van hesp op de markt gebracht. Het schijnt dat het been jaren kan meegaan zonder dat de hond beseft dat hij voor het lapje gehouden wordt. Onze Rechtskundige houdt zijn zitdag op zondag 28 december, tussen 10 en 12,30 uur, in ons lo kaal «De Koornbloem», Grote Markt, Aalst. Voor het opmaken van de jaar lijkse inventaris zullen we ver plicht zijn onze magazijnen te slui ten op woensdag 31 december De belanghebbenden gelieven hiermede rekening te houden. Op Zondag k januari 1959 in het lokaal De Koornbloem Puik orkest Begin 18 u 30 Allen erheen!! HERFELINGEN. Vergadering op maandag 12 ja nuari te 19 uur bij Ots Ferdinand, Terlinden, Hsrfelingen. Programma: 1) Voordracht overVoeding en verzorging van jonge dieren (kal veren en viggens) 2) Tombola. OUTER Vergadering op woensdag 14 ja nuari te 19 uur bij De Clus Petrus, Dorp. Programma: 1) Voordracht over: Voeding en verzorging van jonge dieren (kal vers en viggens) 2) Tombola. Uw postmeester zegt u Opgepast Koop nu reeds de postzegels voor uw eindejaarsbrief- wisseling. Binnen enkele tijd zijn de loketten overbelast. Er blijven nog beperkte hoeveelheden van volgende planters in magazijn beschikbaar Eerstelingen 28-35 Rode Eerstelingen 35-45 Bintje 28-40 Record 35-45 Kruger 35-45 Alpha 35-45 Sirtema 28-35 Climax 35-45 Bintje Denemarken 28-35 te Anderlecht voor deze week. Gineke Doré IJsselster De ontbrekende soorten eerstdaags verladen worden. 35-45 28-35 30-40 400 kg 150 kg 400 kg en maten zullen met open weer Varkens De aanvoer was zeer gering, er waren 557 dieren minder ter markt, wat een natuurlijke invloed had op de prijzen. Deze waren dan ook beter als vorige week en de ver koop verliep vlot. Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 27-30 fr. ,- ma gere 25,5-26,5 fr. half-vette 24 25 fr. vette of buiten gewicht 21 tot 22,5 fr. Hoornvee. Hierook noteerde men ruim 700 koppen minder tegenover de week tevoren. De verkoop voor de beste dieren was levendig met goede prijzen. De anderen werden normaal ver kocht. De geringe vraag naar rundvlees liet zich hier voelen. De prijzen Ossen dikbil 48 54 fr; goed ge vormde 36-44 fr.60 t.h. opbrengst 27-34 fr. 55 t.h. opbrengst 21-26 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 18-20 fr 50 t.h. opbrengst15 17 fr. Vaarzen dikbil 48 54 fr. goed gevormd36 44 fr.60 t.h. opbrengst 27-31 fr. 55 t.h. opbrengst 21 26 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 27 31 fr. 55 t.h. opbrengst 21-25 fr. zware 20 23 fr.worstdieren 12-14 fr. Kalvermarkt Er was een goede vraag met be ter prijzen, iets wat voor de feest dagen kon voorzien worden. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 65 tot 75 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren :53tot 58 fr.; goedgevormd 35 tot 44fr;gewone 24 tot 31 fr: minderwaardige 19 tot 22 fr. B>t3«aBig!gg3gBBaBt mm i< i'ii'iwwia'aHBa— GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote: 1,60 1,65 fr. Grote: 1,50—1,55 fr. Prijs op tournée, welke dient op gevat als richtprijs Gemiddelde prijs van 1,40 a l,50fr. Marktbeschouwingen Grote daling in buitenland door groot aanbod van Holland en Denemar ken. Tengevolge der blijvende uit schakeling der exportvergoeding voor 't Groot Hertogdom Luxem burg, blijft deze markt totaal geslo ten voor België Aangevoerde hoeveelheden 1.170.00C eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 33 500. Verkocht 23.000 (2,30 a 3,20 fr.) Botermarkt 990 kg. - 84 a 86 fr. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 24 25 fr. Biggen: 22 24 fr. Kalveren 36-43 fr. t Men meldt ons uit Aalst het over lijden van Mevrouw Leontina-Catharina LEDEGEN echtgenote van Mr. Pieter-Frans De Meyst Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming.

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4