W oudschoolmeester Notarieele Annoncen Notaris BUYS GOED ZAAILAND, Gerieflijk Woonhuis Handelseigendom met Garage Handelseigendom met Bouwgrond De Gedenkschriften van de - 27 dec. 1958 Studie van te Lede. Vrijwillige openbare verkoping van een PERCEEL dienstig als bouwgrond met gebouwen van garage te Lede, Heiplasweg. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Lede. Een perceel goed zaailand, dien stig als bouwgrond, met gebouwen van garage, te Lede, Heiplasweg, alwaar het ene breedte heeft van 44,15 m, sektie F Nr 148 b en ex Nr 150-h, groot 29 a 99 ca. Palende of gepaald hebbende langs voren aan de Heiplasweg, langs de ene kant aan Mr J. De Backer, langs achter aan Mr A. Praet en langs de andere kant aan de erven van Mr F. Baron de Ker- chove d'Exaerde. Verdeeld in 4 lo ten, als volgt Lot 1 zaailand, dienstig als bouw grond, met gebouwen van garage, breed aan de straat 11,85 m, groot 8 a 04 ca. Lot 2 zaailand, dienstig als bouw grond, breed aan de straat 11 m, groot 7 a 64 ca. Lot 3 zaailand, dienstig als bouw grond, breed aan de straat 10,65 m, groot 7 a 20 ca. Lot 4 zaailand, dienstig als bouw grond, breed aan de straat 10,65 m, groot 7 all ca. Loten 1 en 2 onmiddellijk vrij van gebruik. Loten 3 en 4 in gebruik bij Mr L. Van Leuven. Enige Zitdag Maandag 29 december 1958, te 2 u. nam. ter herberg gehouden door Mr AchielD'Herde, Wichelse- steenweg, 102, Lede. Om uit onverdeeldheid te treden. Vrijwillige openbare verkoping van een met BOOMGAARD te Erondegem, Hoeksken, nr 8. Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen Gemeente Erondegem. Een gerieflijk woonhuis met inre- de, boomgaard en alle verdere af hangendheden, te Erondegem, Hoeksken, nr 8, sektie A nrs 455 c en 455 d, groot 8 a 90 ca. Begrijpende beneden 3 plaat sen, kelderkamer, kelder, schuur met aardappelkelder, varkenskot, stal, ovenkot met oven, W.C., inre de, groentenhof en boomgaard be plant met 6 fruitbomen. Boven grote zolder. Voorzien van elek- triekleiding en steenput. Onmid dellijke ingebruiktreding. Enige Zitdag Zaterdag 3 januari 1959, te 2 u. nam. ter herberg gehouden door Mr Jan Meuleman, Gentse steenweg, te Erondegem Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studie van no taris Buys, te Lede, Kasteeldreef, 44 Tel Aalst 249.04. Openbare Verkoping van een WELGELEGEN en GERIEFLIJKE te Lede, Openveldstraat, nr 14. Notarissen BUYS te Lede en MARIEN CABUY te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zullen open baar verkopen Gemeente Lede. Lot 1 Een welgelegen en gerief lijke Handelseigendom, laatst beenhouwerij, met garage, tuin en alle verdere afhangendheden te Lede, Openveldstraat, nr 14, sektie BNrs231-h-3 en 231-h 3, groot 5 a 60 ca. Begrijpende Beneden win kel met koelkast merk Frigorik salon, keuken, kelder, W.C., werk huis, stal, inrijpoort met garage, koer en tuin. Boven 2 slaapkamers en zolder. Voorzien van lopend water met Stork-pomp en regenwa ter, elektriekleiding en drijfkracht. Lot 2 De installatie der been houwerij begrijpende snijmachien merk Berkel vleesmolen merk National balans merk Berkel vleesblok, enz... het alles onroerend bij bestemming. Onmiddellijke ingebruiktreding Enige Zitdag Maandag 12 januari 1959, te 2 u. nam. ter herberg genaamd Café Vijfhoek gehouden door Mr René Roelandt, te Lede, Hoek der Molenstraat. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studies van No tarissen Buys te Lede en Mariea- Cabuy te Aalst. Om uit onverdeeldheid te treden. Vrijwillige openbare verkoping van een welgelegen en gerieflijke omdat hij het brandewijndrinken verboden heeft. De brandewijn zou het allerzekerste middel tegen de besmetting zijn. Hannes loert. Eerst thans verheft zich zijn trots tegen de priester, te gen wiens schalksheid en vriende lijkheid hij voor enige weken niet opgewassen was. Het is een altoosdurende strijd tegen het lot en tegen de boos heid. Wie volhardt in het worste len en aan zijn innerlijke overtui ging getrouw blijft, die bereikt het doel. 23 Maart 1832 Vandaag is onze pastoor gestor ven. Twee dagen later. Zo heeft nog niemand zich zelf verlost, als deze man-deze zeld zame man, die aan een vorstenhof geregeerd, in Indië gepredikt en in het hol van het rotsdal geboet heeft. Alle doolwegen van het priesterschap heeft hij moeten af wandelen, eer hij de ware vond: de arme van geest een helper en vriend te zijn. Hij heeft in de huizen der zieken zich zijn dood op de hals gehaald. De verloving van Lazarus Schwarz- hutter met Julia Grassteiger heeft hij ingezegend. Een kleine onge steldheid dreef hem van de feeste lijkheid weg naar zijn kamer. Hij heeft ze niet meer verlaten. En steeds een goede, getrouwe her der, heeft hij ons in zijn laatste uur nog het allervoornaamste geleerd, het sterven. Als een glimlachend kind is hij ingesluimerd. Wij die het gezien hebben, vrezen geen van al len het sterven meeren wij heb ben elkander beloofd, naar zijn voorbeeld streng onze plicht te vervullen. te Lede, Katstraat, nr 20. Notarissen BUYS te Lede en BRECKPOT te Aalst zullen open baar verkopen Gemeente Lede Een welgelegen en gerieflijke Handelseigendom met boomgaard en alle verdere afhangendheden te Lede, Katstraat, nr 20, sektie C Nrs 73 c en 73 d, groot volgens meting 16 a 48 ca. Verdeeld in 2 loten als volgt Lot 1 zijnde het Handelshuis met inrijpoort, boomgaard en alle verdere afhangendheden, groot volgens meting 8 a 70 ca. Begrij pende Beneden grote winkel, woonkamer, keuken, stal, W.C., kolenstal, bakplaats met oven, kel der, inrijpoort en boomgaard. Bo ven 4 slaapkamers en grote zol der. Voorzien van elektriekleid ng, en pomp- en regenwater. Onmid dellijke ingebruiktreding. Lot 2 zijnde een remisie over dekt met golfplaten en boomgaard, dienstig als bouwgrond, groot vol gens meting 7 a 78 ca. Onmiddel lijke ingebruiktreding. Te bezichtigen 's zaterdags van 2 tot 5 u. nam. en 's zondags van 10 tot 12 u. voormiddag en van 2 tot 4 uur namiddag. Enige Zitdag Maandag 19 januari 1959, te 2 u. nam. ter herberg gehouden door Mr Hubert De Gendt, te Lede, Nieuwstraat. Voor alle verdere inlichtingen, wende men zich ter studies van No tarissen Buys te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. Aalst 249.04 en Breckpot, te Aalst, Graanmarkt, 11. Tel. Aalst 218.41. En ik kan het niet geloven. Zon der rust of duur zie ik het raam uit, of hij de weg niet opkomt in zijn bruine jas. Hij moest zich zeiven al een beetje steunenis al wat ge bogen geweest onder zijn witte hairen. Zonder rust of duur ga ik de pas torij langs; er is geen geklop meer tegen de ruiten, geen vriendelijk gelaat lacht er meer door. Dan sta ik stil en denk, dat ik luid zijn naam moet roepen. En ik kan het niet geloven, dat hij weg is. Bij de begrafenis is de Holden- schlager pastoor tegenwoordig ge weest. Hij heeft zich bar verwon derd over de algemene droefheid, die in de Winkelwouden heerst. Zelfs Brandewijn-Hannes is te genwoordig geweest, en heeft een kluit in 't graf geworpen. Alleen de oude Rüpell is niet te zien geweest, die heeft zeker in de stilte van het oerwoud het graflied gezongen. In Winkelsteg hebben de klokken gesproken. En toen op 't laatst ook de klok ken zwegen, zijn de mensen stil weggegaan naar hunne arme, ver spreide woningen. Alleen ik sta daar nog en staar naar omlaag op de vale dennekist. Voor achttien jaren heb ik de man voor de eerste maal gezien. Hij stond bij het graf, dat ze in de Wolfskloof hadden gegraven voor de glasschervenvreter Sedert twaalf jaren is hij pastoor te Win kelsteg geweest. De lui weten het nieten meten het niet, hoeveel zij aan hem te danken hebben. Thans zie ik neer op zijn kist, ja, dat is het sluitpunt bij het antwoord van de Eenspanner. ('t Vervolgt). 73 En wie de hellebron brauwt, vaart de man voort, die mot wel met de duivel bekend wezen. De lui zien mij dan ook voor zo een an. Zullen gelijk hebben. Maar as 'k slecht ben, uit mezelf ben k t niet. En wie mijn bedrijf vernietigd hét, die zal wel op 'n andere ma nier voor me zorgen, meneer de pastoor, voor niemand ben k niet hier Als gij de brandewijnstoker van Miesenbachwald zijt, zegt de pas toor heel bedaard, dan doet het me genoegen om je te zien. Daar gij zo zelden naar Winkelsteg komt, heb ik al het voornemen op gevat naar u toe te gaan. Wij moe ten met elkander praten. Geeft gij de Winkelwouders geen brande wijn meer, dan zijt gij een man van eer, een groot weldoener der Gemeente. Ik dank u, vriend!-En ook uw omzichtigheid is zeer te prijzen. Het is toch waar, dat gij thans met het kruiden- en harszoe- ken begint? Uitmuntend, en ik deel geheel uwe mening, dat gij het ver brengt, als gij uit de kruiden en hars en wortels geneesmiddelen, olie en kostbare balsem bereidt en buiten op het land daarvoor afne mers zoekt. Ik verleen u graag daarbij steun naar gelang mijner kracht en ondervinding. O zeker, dat is een goede greep, die gij ge daan hebt, en in enkele jaren zijt gij een welgesteld man. Toen wist de brandwijnstoker niet, hoe hij het had. Hij had in het geheel geen greep gedaan, had nooit aan balsem- of olievoortbren- ning gedacht; maar de zaak komt hem dadelijk zo verstandig en be vattelijk voor, dat hij de pastoor niet weerspreekt en grinnikend als toekomstig balsemfabrikant het hoofd heen en weer wiegelt. «En mocht gij, lieve vriend, aan vankelijk iets nodig hebben voor vrouw en kind-mijn God, in de aanvang behelpt men zich, zo goed als 't gaat-dan wil ik gaar ne, gaarne met een kleinigheid helpen. Ik verzoek u dringend mij geheel als uw vriend te beschou wen Hannes heeft een onverstaan baar woord gebromd, is het huis uitgestrompeld, heeft zijn knuppel over de weg geslingerd. Vastentijd 1832. De kerkelijke overheid begint weer. Onze pastoor is haar nog al toos niet wettig genoeg; zij wil de kerk voor hem sluiten. De kerk, die wij gebouwd heb ben met het zweet van ons aange zicht! Het is stil genoeg in onze kerk; vader Paul verricht de dienst in de ziekenkamers en op het kerkhof. De mensen komen alleen in de kist weer uit de kerk. De ziekte is sterf te geworden. De school is al sinds maanden gesloten. 't Verhaal gaat rond, dat de pas toor schuld heeft aan de ziekte, DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1958 | | pagina 6