VAN DE HAK OP DE TAK. Magazijnen gesloten Plantaardappelen. I Vee' en Varkensmarkten Algemene Vergaderingen Eiermarkt 7 feb» 1961 11 feb 1961 Een van de meest onpopulaire beroepen, tenminste voor diegenen die het niet uitoefenen, is beslist dat van belastingsontvanger. Dit is in België zo en wij veronderstellen dat het ook in andere landen wel het geval zal zijn. Naar een ontvanger van belas tingen gaat men naartoe zoals naar een tandarts, omdat men moet. In beide gevallen wordt men een tand getrokken, bij de een op een figuurlijke, bij de andere op een let terlijke manier. In de wachtkamer van een tand arts vindt men over het algemeen de meest humoristische lectuur, kwestie van de pijn op voorhand wat te verzachten. Van dit standpunt uitgaande heeft de belastingsontvanger van het Franse stadje Chasseley, in de omgeving van Lyon, er ook iets op gevonden om zijn w a c h t e n d e klantenin zo goed mogelijke stemming te houden. Aan de ene muur hangt een schild waarop te lezen staat Me vrouw, mijnheer, u die hier zeer te gen uw goesting komt, wees er nochtans van overtuigd dat ik u met de meeste beleefdheid en voorkomenheid zal ontvangen Aan de andere muur een brokje van fijne galgenhumor Straks zult u waarschijnlijk niet meer la chen. Profiteer er dus nu van. Er wordt wel eens beweerd dat het Vlaamse volk een volk van dichters is. Het is niet onze bedoe ling dit tegen te spreken. Wat wij zeker weten is dat wij een volk van bierdrinkers zijn, en fameuze nog al. Het is om die reden dat wij on ze volgelingen van Bacchus het nieuwtje onder ogen brengen dat ons vanuit Amerika bereikt. In dit land van de onbegrensde mogelijk heden schijnt men er thans in ge lukt te zijn bier te vervaardigen in de vorm van aspirientjes. In pille- kes, om het beter uit te drukken. Men kan zich zo een tubeke pille- kes overal aanschaffen. Het enige wat ge te doen hebt is een glas water te nemen, een bier- pilleke erin en daarbij nog wat maagzuur. Dan schudden voor het gebruik en klaar is Kees. Bruin bier, licht bier, zwaar bier en loekepis. Juist zoals ge t ver kiest. In de hel en in de gevangenis ge raakt gij gemakkelijker binnen dan buiten. Over 't algemeen is het zo dat niemand op een verblijf in de ze onherbergzame oorden erg ge brand is. Wat speciaal de gevangenis be treft, ook wel eens pittiger kot of bak genoemd, hebben de autori teiten wel wetten ter hun beschik king om iemand erin te krijgen, maar niet om diezelfde iemand te gen zijn goesting eruit te krijgen. Wie zit er nu geren in den bak De uitzonderingen echter beves tigen de regel. Een dezer uitzonderingen is een zekere Jim Huston uit Mols Coun ty. In het jaar 1951 werd Jim we gens landloperij tot vier maanden hechtenis veroordeeld. Zeer te gen zijn goesting. Een maand later was hij van ge dacht veranderd. Hij kwam tot de bevinding dat hij het eigenlijk ge durende zijn hele leven nog zo goed niet gehad had. Eten en sla pen voor niet, een dak boven zijn hoofd. Enfin, 't was hier opperbest. Toen begon Jim in de wetboe ken te snuisteren en hij ontdekte iets. Wanneer men hem na t uitzit ten van zijn straf de duurbare maar voor hem arme vrijheid wilde in sturen, weigerde hij beslist. Hij wees de verblufte juristen op een artikel in het Amerikaans bur gerlijk wetboek waarin klaar en duidelijk staat dat men niemand uit zijn woning mag zetten zonder hem een andere woonst met even veel komfort en gemak te bezor gen De mannen van de wet zijn er nog niet van bekomen. Tot op dit ogenblik heeft Jim, die zich zeer gerieflijk in zijn cel inge richt heeft, aan de Amerikaanse staat reeds het ronde sommetje van 6 000 dollar of 300.000 Belgi sche frank gekost. Olaf Smith, een Zweedse heel kundige, heeft, naar hij beweert, een zeer doeltreffende metode te gen de kaalhoofdigheid uitgevon den. Volgens Olaf is de oorzaak van de kaalhoofdigheid te wijten aan het feit dat de mensen te veel den ken. Door dit denken wordt van de hersens een abnormale inspan ning gevraagd met het gevolg dat zij zich gaan uitzetten, waardoor het hoofd dikker wordt en de hoofdhuid zich opspant. Door deze verzwakking is de huid niet langer bij machte het haar bij te houden en krijgen de mensen glimmende kletskoppen. Als middel stelt hij een uiterst pijnlijke operatie van de huid voor die beletten zal dat deze nog ver der opspant. Het alles blijft voorlopig nog teo- rie, omdat zich nog geen enkele pa tient aangeboden heeft. Niet dat er in Zweden geen kletskoppen zijn. Zij zijn echter, terecht, van me ning dat het verkieslijk is de kwaal in zijn oorsprong te bestrijden. Daarom denken zij minder. Hier een typisch staaltje van zelfkennis en zelfbeschuldiging Ik ben een mislukkeling in de wereld. Ik heb een buitengewoon slechte smaak. Het enige waar ik goed voor ben is een auto besturen. Ik ben ongeneeslijk lui en voel mij oud. Ik weet niet wat ik zou moeten doen indien ik het koersen vaar wel moest zeggen. Wie dit gezegd heeft Niemand minder dan de beroemde Engelse autorenner Sterling Moss. t Men meldt ons uit St Maria Lier- de het overlijden van Mevrouw Hel.-Maria Van den Driessche Weduwe van Mijnheer Jozef Matthijs Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming. Ter gelegenheid van Karnaval zullen onze burelen en magazijnen gesloten zijn op dinsdag 14 februari e.k. De belanghebbenden gelieven hiermede rekening te houden. te Anderlecht voor deze week. We kunnen het volgende mede delen als inlichting voor de be langhebbenden Eerstelingen De laatste zending komt begin der week bin nen en zal ter beschikking zijn voor de aanvragers. Bintje Een beperkte voorraad is in magazijn beschikbaar. Kan nog gekocht worden. De prijzen zijn zoals gekend zeer hoog. Bintje van Denemarken is eveneens beschikbaar. De planters zijn dit jaar veel be ter verzorgd dan vroeger. De prijzen zijn voordelig en lig gen 1,50 fr. tot 2 fr. per kilo on der de Hollandse Bintje. Gineke zal begin der week in magazijn komen. Lori is in magazijn beschikbaar. De prijs is voordelig en de plan ters goed verzorgd. RecordZeer kleine voorraad beschikbaar. Voor verdere aan kopen bestaat geen zekerheid daar de voorraden zowat overal uitge put zijn. Alpha Zeer beperkte voor raad beschikbaar. Van alle andere soorten blijven nog enkele balen in maga zijn beschikbaar. Verbond der Veekweeksyndicaten van Oost-Vlaanderen. Op donderdag 16 februari 1961, te 10 u. stipt, te WETTEREN, in het lolaal «Volksmacht», Markt. Op maandag 20 februari 1961, te 10 u. stipt, te GERAARDSBERGEN, in de zaal Ons Huis Denderstr. Op zondag 26 februari 1961, te 14 u. stipt, te AALST, in de Feest zaal van het Stadhuis (plaats voor fietsen op de koer van 't Stadhuis). De dagorde voor al deze verga deringen luidt als volgt - Welkomwoord door de heer Voorzitter. - Verslag door de gewestelijke secretaris. -Voordracht door Dr Van Schoubroeck over Wat beïnvloedt de melkvoortbrengst en de samen stelling ervan - Voordracht door Dr R. Butaye over Wat nieuws in het vooruit zicht over - de basis van toeken ning en berekening voor alle gel delijke premiën op officiële prijs kampen oude en nieuwe be- bewaarpremiën van stieren - Tombola voor de aanwezige leden. Alle stamboekkwekers en be langstellenden worden op deze be langrijke vergadering verwacht. Wij trekken er tevens de aan dacht op dat de vergaderingen STIPT op de aangegeven uren zul len aanvangen Zet ook niet-stamboekkwekers aan, deze vergaderingen bij te wonen Het Bestuur. te Anderlecht voor deze week. Varkens De grotere aanvoer, nl. 678 stuks meer dan vorige week (in totaal 3540 stuks), evenals het feit dat de uitvoer van levende varkens naar Frankrijk was geschorst, waren oor zaak van dalende prijzen. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)29-32 fr. vlees varkens 27,5-28,5 fr.half-vette varkens 26,5 27,5 fr.vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 25,5 26 fr. zeugen 23-26 fr. Hoornvee Hoewel hier de aanvoer maar een 67 stuks minder bedroeg dan vorige week, daalden de prijzen voor alle kategoriën. Vooral de prijs voor het goed vee kreeg het te verduren. Oorzaak hiervan zou zijn een moeilijke verkoop van het versneden vlees en bovendien de omstandigheid dat de markt nog altijd, om gezondheidsreden ge sloten is, zodat de dieren, die op de markt komen, niet mogen terug genomen worden. De prijzen Ossen dikbil 45 50 fr; goed ge vormde 36 39 fr.60 t.h. opbrengst 29 34 fr. 55 t.h. opbrengst 23 26 fr. Koeien: 55 t.h. opbrengst 19 24 fr 50 t.h. opbrengst16-18 fr. Vaarzen dikbil45-50 fr. goed gevormd:36-39 fr.60t.h. opbrengst: 29-35 fr. 55 t.h. opbrengst 23-26 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 29 32 fr. 55 t.h. opbrengst .- 22 26 fr. zware 20 26 fr. worstdieren 14-16 fr. Kalvermarkt Ook hier dalende marktstem ming, bij practisch gelijke aanvoer tegenover vorige week. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 53 tot 60 fr.; goedgevormd 45 tot 50 fr; gewone 35 tot 40 fr minderwaardige 28 tot 33 fr. GEMEENTE KRUISHQUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Alles doorheen: 1,60- 1,65 fr. Marktbeschouwingen Een lichte verbetering van de grote en standaardeieren. Na een flauwe stemming einde vorige week was de vraag voor het buiten land heden morgen iets beter. Vol gens de vooruitzichten zal het noch tans Duitsland moeten zijn dat de overschotten kan opnemen, want Frankrijk schijnt momenteel zelf vol doende eieren te hebben. Aangevoerde hoeveelheden 1.300.000 eieren. BROEDEIER VEILING Aangevoerd 42.000. Verkocht 40.000 (2,30 d 4,00 fr.) Botermarkt 1193 kg. 76 a 79 fr. Tendens van de marktonveran derd. Zwijnen 27-29 fr. Biggen: 30-35 fr. Kalveren: 36-44 fr. DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4