LAND BOUW BERICHTEN R A PID E Kwaliteitsmerk Stierenkeuringen en Prijskampen. Ets. De Vleeschauwer Gebr. N.V. 0PHASSELT Keuring en klassering aller dekstieren. DE KOORNBLOEM - 4 maart 1961 BINNENLAND. Vermindering van de premies voor verbetering van het rundveeras en van het paardenras. Bij koninklijk besluit van 10 febru ari 1.1. (Stsbl. 18 februari) worden de premies betaalbaar tussen 1 janua ri en 31 december 1961 voorzien in toepassing van het Koninklijk be sluit van 10 februari 1954 en zijn wijzigingen tot verbetering van het rundveeras, met uitsluiting van de ze bedoeld door artikel 26 b bis, verminderd met 10 Hetzelfde geldt voor de premies voorzien bij het koninklijk besluit van 19 augustus 1960 betreffende de verbetering van het paardenras. Nochtans de premies betaalbaar in 1960 en vroeger en die zouden vereffend worden ten laste van de begroting van 1961 of later, zullen geen vermindering ondergaan. Inenting tegen mond- en klauwzeer. Het koninklijk besluit van 20 sep tember 1960 betreffende de inen ting tegen mond en klauwzeer der runderen wordt bij koninklijk, be sluit van 13 februari 1961 (Stsbl. 18 februari) aangevuld met een artikel 2 bis opgesteld a)s volgt Van het jaar 1961 af is eenieder die, in de loop van de maanden maart en april, in een in artikelen 1, 2 en 5 niet vernoemd landsge deelte een of meer runderen houdt voor kweek, melkwinning of vet mesting, gehouden dat dier of die dieren tegen mond en klauwzeer te laten inenten, ten laatste op 30 april van het lopend jaar. In en doorvoor van vlees onderworpen aan voorafgaande machtiging Het ministerieel besluit van 10 fe bruari 1961 (Stsbl. 18 februari) be paalt art. 1 - De landen waar besmet telijke ziekte heersen, van aard om de Belgische veestapel te besmet ten en vanaf dewelke de in- en doorvoer van vers vlees aan een bijzondere machtiging is onderwor pen, worden als volgt aangewe zen alle landen uitgezonderd het Groothertogdom Luxemburg en Nederland. art. 2- De hoofdinspecteur-direc teur van de dienst voor dier-ge- neeskundige inspectie van het Mi nisterie van Landbouw is ertoe ge rechtigd die machtigingen af te ie- veren. Heropening der markten op gans het grondgebied. Bij ministerieel besluit van 16 fe bruari 1961 (Stsbl. 18 februari) wor den de markten voor herkauwers en varkens heropend op het ganse grondgebied van het Rijk. Toelage voor de vlasteelt. Bij ministerieel besluit van 16 fe bruari 1961 (Stsbl. 24 februari) wordt een premie van 1.250 fr. per ha vlas toegekend aan de vlastelers op grond van hun aangifte bij de land- bouwtelling van 15 mei 1961. On- danks alle strijdige overeenkom sten komt deze premie toe aan de vlasvoortbrengers. De gemeentebesturen zijn belast met de uitbetaling van deze premie aan de rechthebbenden, overeen komstig de onderrichtingen welke hun bij ministeriële omzendbrief zullen verstrekt worden. De lijsten van de declaranten bij de landbouwtelling voormeld als mede de nodige geldsommen voor de uitbetaling zullen aan de ge meentebesturen worden overge maakt door tussenkomst van het Nationaal Instituut voor Landbouw krediet, zij zullen het saldo van de niet uitbetaalde bedragen aan dit Instituut moeten terugsturen. Onverminderd de strafsancties zal de premie geweigerd worden aan de voortbrengers die, wat hun vlasteelt betreft, een aangifte heb- hebben gedaan die, na onderzoek, geheel of gedeeltelijk vals blijkt te zijn. NEDERLAND. Zienswijze van de Minister van Landbouw betreffende de ont- wiKkeling van de landbouw. De voor de toekomst wenselijke ontwikkeling van de Nederlandse landbouw ziet de Minister van Landbouw en Visserij alsvolgt in grote lijnen, blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Ka merbij de landbouwbegroting 1961: - verdere verbetering van de uit rusting van de landbouwbedrijven; - sterke mechanisatie en ratio nalisatie van de voortbrengst - aanpassing van de bedrijfs structuur, zowel wat arbeidsbezet ting als productieplan betreft, aan de productie ,- - krachtig streven naar een meer doelmatig opzet en inrichting van de landbouwnijverheid alsmede versterking van de marktpositie in binnen- en buitenland - bezinning op de leefbaarheid van het platteland en de daaruit voortvloeiende noodzaak tot be vordering van een juiste ontwikke ling. De Minister achtte dit de kern punten van het landbouwbeleid. Desgevraagd antwoordde de Minis ter aan de Eerste Kamer, dat een zeer voorlopige schatting van de mogelijke investering in de Neder landse land en tuinbouw aan grond, gebouwen en uitrusting een bedrag van 300 miljoen gulden voor de komende vijf jaar tot uitkomst heeft. Uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in 1960. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek had de uitvoer van land- en tuinbouw produkten over het jaar 1960 een waarde van 4.796,9 miljoen gulden dit is 275,4 miljoen meer dan in 1959. Voor de afzonderlijke sectoren zijn de cijfers als volgt in miljoenen gulden 1959 1960 1.437,3 1.480,2 2.217,1 2.366,0 871,0 950,7 Akkerbouw Veehouderij Tuinbouw Totalen 4.796,9 4.525,4 FRANKRIJK. Nieuw Landbouwfonds Frankrijk heeft een nieuw fonds ingesteld voor stabilisatie van de landbouw. Het Fonds zal beheerd worden door een bestuurscomité dat de regering zal raad geven over de verkopen in het binnenland, de uitvoer en de ondersteuning van de landbouwprijzen. De helft van de leden van het bestuurscomité zal de staat vertegenwoordigen en de andere helft de landbouwers en de handel. Het nieuw organisme zal ver schillende gespecialiseerde fond sen vervangen voor bepaalde landbouwprodukten die tot een centraal fonds zullen worden ver enigd met het oog op de handel in land en tuinbouwprodukten. Het nieuw organisme zal afde lingen omvatten belast met de op lossing van de vraagstukken ge steld door de verkoop van vlees, melk en melkprodukten, gevogel te, fruit en groenten, aardappelen, wijn, brandewijn en alcohol. Ande re secties zullen later kunnen in gesteld worden. ITALIË. Invoer van vlees De invoer van vlees in Italië is gedurende de laatste maanden sterk toegenomen, nl. van 882.338 kwintalen (1 kwintaal 100 kg.) ter waarde van 31 miljard lire in de tijdspanne januari augustus 1959 tot 1,2 miljoen kwintalen ter waar de van 47,4 miljard lire in dezelfde periode van 1960. De voornaamste leveranciers wa ren (in kwintalen) Jan/aug. Jan/aug. 1959 1960 253.420 387.850 271.774 241.851 50.831 116.165 Andere leveranciers waren nog Zuid Slavië, Roemenië, Zweden, Frankrijk, Oostenrijk, België en de Bondsrepubliek Duitsland. Voortbrengst van tomatenconserven. De Italiaanse voortbrengst van geschilde tomaten wordt voor 1960- 1961 op 150.0C0 metrieke ton ge raamd en die van tomatenpuree en ketschup op 130.000 ton. Beide pro ductiecijfers zijn hoger dan in 1959. Verwacht wordt dat in 1960-61 80.000 ton tomatensap zal worden voortqebracht tegen 90.000 ton in 1959. LIBANON. De fruitoogst. Volgens de officiële statistiek was de Libanese fruitoogst in het seizoen 1959-1960 als volgt 150.000 ton sinaasappelen, 45.000 ton ci troenen, 60.000 ton appelen en 85.000 ton rozijnen. Voor het seizoen 1960 61 zijn nog geen cijfers beschikbaar. In vak kringen acht men het, als gevolg van de droogte niet mogelijk dat de appeloogst dit jaar de 90.000 ton zal halen. MINISTERIE van LANDBOUW Provincie Oost-Vlaanderen. Volledige kosteloze (oegang om alle stieren te bezichtigen. Ter plaatse zal een kataloog te verkrijgen zijn met alle inlichtingen over de aanwezige stieren. DE STIER IS DE HALVE KWEEK. ZUIVEL - RUNDVLEES beide samen zijn de grootste bron van inkomen voor de meeste boeren. De dekstier speelt hierin een zeer voorname rol. Denemarkerf Argentinië Nederland De Ideale centripomp. Groot model voor drie- fazige motor van 1 PK. a 1,35 PK. Debiet 600 a 800 liter per minuut. Klein model voor één- of driefa- zige motor van 3/4 PK. Debiet 300 a 400 liter per minuut. Turbinepompen voor motor van Va PK. tot 2 PK.. Droogvoederbakken voor zwijnen Regelbaar debiet, inhoud 80 kg meel. Viggen bakken. Inhoud 12, 20 of 30 liter. Beetmolens Aardappelpletters, Aalkranen, Huishoud zaagmachines. Voor prijs en kataloog, wendt U tot Tel. Ninove (054) 502.52 of tot de lokale agenten. Hier volgen de datums van de keu ringen voor de komende week Maandag 6 maart, om 13 uur, te ST. GILLIS DENDERMONDE, Kerk: a) voor de gemeenten Baasrode, Opdorp, Buggenhout, Lebbeke, St Gillis-Dendermonde, Appels en Dendermonde b) voorde gemeenten: Oudegem, Gijzegem, Mespelare, Denderbelle, Herdersem, Wieze, Moorsel, Baar- degem en Schoonaarde. Dinsdag 7 maart, om 13 uur, te MATER, Dorp: a) voor de gemeenten Oudenaar de, Wortegem, Elsegem, Ooike, Moregem, Bevere, Petegem, Eine] Heurne en Mullem,- b) voor de gemeenten Volkegem, Edelare Ename, Nederename, Ma ter, St Maria-Horebeke, Schorisse. Woensdag 8 maart, om 10 uur, te DEINZE, Markt -. a) voor de gemeentenVinkt, Bach- te-Maria Leerne, Wontergem, Ze veren, Grammene, Gottem, Deinze en Petegem b) voorde gemeenten Astene, Na- zaret en Ouwegem. Donderdag 9 maart, om 13 uur, te BASSEVELDE, Dorp a) voor de gemeenten Boekhoute, Bassevelde, Oost eeklo, Assenede. b) voor de gemeenten Lembeke, Kaprijke, Watervliet, Warland, Ou deman, St Margriet, St Jan in Eremo,- Vrijdag 10 maart, om 13 uur, te WELDEN, Aalstbaan a) voor de gemeenten Asper, Ga vere, Dikkelvenne, Baaigem en Munte b) voor de gemeentenZingem, Nederzwalm, Welden, Sint-Maria- Latem, Paulatem, Dikkele, Meile- gem en Beerlegem. Zaterdag 11 maart, om 13 uur, te EEKLO, Markt a) voor de gemeenten: Eeklo, Oost winkel en Waarschoot b) voor de gemeentenMiddel burg, Maldegem, Adegem, en Sint- Laureins. Maandag 13 maart, om 13 uur, te MERELBEKE, Dorp a) voor de gemeenten Eke, De Pin- te, Zevergem, Zwijnaarde, Deurle, St Denijs-Westrem, Afsnee, en Sint- Martens Latem b) voor de gemeenten Semmerza- ke, Vurste, Melsen, Schelderode, Bottelare, Merelbeke, Ledeberg en Gentbrugge. PPT Fl voor iedereen, kleine in- KJLjIjiJ trest, ZakenkantoorAdh. Van den Eeckhout, Landgoed De Etting», Erondegem. Tel. Aalst 25191 I dn

De Koornbloem | 1961 | | pagina 5