VAN DE HAK OP DE TAK. Aangifte van Tarwe. Zaaigranen. Plantgoed. Vee- en Varkensmarkten Redt U Zeiven Algemene Vergadering Verplichtte Beste Karresmeersel Eiermarkt 7 maart 1961 Ministerie van Landbouw KOORNBLOEM - 11 maart 1961 Wij gaan dus op 26 maart aan staande naar nieuwe verkiezingen. Nieuwe bij manier van spre ken, want eigenlijk zijn de nieu we vertegenwoordigers des vol- kesal gekend. Wij gaan mekaar goed ver staan. Iedere partij, van welke kleur of gezindheid ook, bestaat uit twee soorten vertegenwoordi gers de grote groep van de naamloze zwijgers die alleen hun mondje opendoen om ja en neen te stemmen, en de kleine groep die werkelijk een rol spelen in de politieke kokeneet. Het zijn deze laatste, en veruit de belangrijkste, die wij bedoelen met de nieuwe Onze lezers, die ook van de domste niet zijn, zullen wel weten dat deze nieuwe helemaal met nieuw zijn, omdat integendeel het dezelfde janussen blijven die met ons centen spelen. En nogmaals leggen wij er de nadruk op dat wij niemand in het bijzonder en allen in het algemeen bedoelen. Zowel links als rechts, zowel de regeerders als de oppo sitie. Sinds tientallen jaren zijn het steeds dezelfde personen geweest die aan het bestuur van het land gestaan hebben en hierdoor ver antwoordelijk zijn, of zouden moe ten zijn, voor al onze miserie. In de plaats van nieuwe zullen de oude opnieuw de teugels in handen nemen. Zodat men zich af vraagt waartoe de nieuwe verkie zingen eigenlijk moeten dienen. Onlangs had* in de Verenigde Staten een staking plaats van de vliegtuigmekaniekers waardoor onder meer ook de luchtverbin- ding Los Angeles-New York on derbroken werd. Een rijke Amerikaan uit Los Angeles, die dringend voor het afhandelen van een belangrijke zaak te New York moest zijn, zag hierdoor zijn plannen erg bedreigd. Wat deed hij Met een Euro pees vliegtuig vloog hij vanuit Los Angeles over de Noordpool naar Kopenhagen in Denemarken en vandaar, eveneens met een Europees toestel, naar New York. Het grapje kostte hem wel 30.000 frank extra maar hij was bijtijds op zijn plaats van bestem ming. In de Duitse gemeente Bölgen- thal werd dezer dagen een niet alledaags jubileum gevierd, name lijk dat van een 70-jarige man die sinds 35 jaar mits een kleine ver goeding uit de gemeentekas de ganzen van de boeren hoedt. Een bijkomende vergoeding in natura bestaat hierin dat hij de vol gende dag zijn buik mag gaan vul len op het pachthof waar hij de avond te voor zijn eetgerief gaan afgeven is. Ja, de folkore is in de wereld nog niet helemaal uitgestorven. Hoe das Militar met de cen ten omspringt. Tijdens de eerste wereldoorlog kocht het Amerikaans departement van oorlog 1 miljoen paardede- kens, 2 miljoen voederbakken en 2 miljoen halsters. Daar waar het leger slechts over 86.000 paarden beschikte. Hetzelfde departement kocht voor zijn soldaten 35 miljoen paar schoenen. En dit voor slechts 4 miljoen manschappen. Met het doel geestelijk achter gebleven kinderen financieel te helpen, besloot een Engelse lief dadigheidsvereniging een bal in te richten. De organisatie ervan werd opgedragen aan de op dit gebied naar het schijnt zeer onder legde Sir Michael Redgrave. De man had wel erg originele gedachten in zijn kop om iets in te richten dat veel opbracht en niets kostte. Hij verstuurde duizenden en dui zenden kleine briefjes waarin hij zijn uitnodiging alsvolgt formu leerde Laten wij dat bal toch varen Stuurt mij in de plaats er van een bankbriefje van één pond sterling. Op die manier hebt u uw plicht gedaan en kunt u vrijelijk over uw avond naar goeddunken beschikken Het feest werd een geweldig succes. te Anderlecht voor deze week. Varkens Op de varkensmarkt wordt een twijfelachtige houding waargeno men deelsomrede van de weinige kooplust van de inlandse verbrui kers, deels omdat over de uitvoer naar Frankrijk en Duitsland onze kerheid heerst. De markt verliep normaal met een aanvoer van 3050 dieren en on veranderde prijzen. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)28,50 32 fr.vlees varkens 27 28 fr. half vette varkens -. 26 27 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 25-26 fr. zeugen 23 26 fr. Hoornvee. Er werden slechts 3250 runderen aangevoerd wat een vermindering van 309 koppen betekent tegen over de cijfers van vorige week. Vlotte markt met schier onveran derde prijzen. De prijzen Ossen :dikbil s 46-51 frs goed ge vormde 37-40 fr.60 t.h. opbrengst 30 35 fr. 55 t.h. opbrengst 24-27 tr. Koeien -. 55 t.h. opbrengst 20 25 fr 50 t.h. opbrengst17-19 fr. Vaarzen dikbil46-51 fr. goed gevormd37 40 fr 60 t.h. opbrengst 30-36 fr. 55 t.h. opbrengst 24 27 tr Stieren 60 t.h. opbrengst 29^32 fr 55 t.h. opbrengst 23 26 tr. zware 21-26 fr.worstdieren 14 16 Kalvermarkt Er werden merkelijk minder kal veren aangevoerd die vlug ver kocht werden aan stijgende prij zen. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 76 tot 86 fr.zeer goed gevormde wit qevleesde kalveren: 56 tot 63 fr.; goedgevormd 47 tot 53fr:gewone 36 tot 43 fr: minderwaardige 28,5 tol 32 fr. De Veiligheidsraad van New York (niet deze van de UNO heeft een brochure uitgegeven tot het voorkomen van ongevallen. Een zeer leerrijke lektuur. Naar het schijnt moet iedere Amerikaan die trouwt en zich zelf respecteert zijn jonge bruid in de armen nemen en haar zo in haar nieuwe thuis binnen dragen. Daar het nu, zelfs in Amerika, voorkomen kan dat bruidje min of meer tot categorie van de zwaar gewichten behoort en er voor een minder atletische man gevaar voor ongelukken bestaat bij het uitoefe nen van dit delicate werk, zo somt de brochure een reeks manieren op hoe men het beste hiervoor te werk kan gaan. Tot daar is alles in orde, en menige Amerikaan zal de uitgevers dankbaar zijn. Eén ding hadden de ze laatste er niet moeten bijvoegen, namelijk de zeer oneerbiedige voet nota die zegt dat op eenzelfde ma nier.biervaten moeten gehan teerd worden. Beslist hartelijk. Samenwerkende Maatschappij AALST. De Heren Aandeelhouders wor den vriendelijk uitgenodigd tot deelname aan de gewone der aandeelhouders welke doorgaat op zondag 19 maart 1961 te 2,30 uur namiddag, in het lokaal De Koornbloem Grote Markt, Aalst. DAGORDE 1 Verslagen van Beheer- en Toezichtsraad. 2. - Lezing en goedkeuring van de balans, afgesloten op 31/12/60, van de winst en verliesrekening en van de verdeling der winsten. 3. - Ontlasting te geven aan Beheerders en Toezichters. 4. - Uitbetaling van de winst aandelen. De aandeelhouders gelieven persoonlijk te komen, voorzien van hun aandeelboekje, dat dient als toegansbewijs. Namens de Beheerraad De Bestuurder, De Voorzitter, O. Caudron. Emiel Boeten. Landbouwers die nog wensen tarwe te verkopen voor leve ring tussen 19 maart en 28 mei zijn verplicht aangifte te doen bij een erkende graan- landelaar ten laatste op 15 maart. in nieuwe emmers van 10 kg beschikbaar in magazijn. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 1,60 fr. Kleine 1,25 fr. Prijs op tournée Grote 1,50 fr. Kleine 1,C0 fr. tot 1,30 fr. Marktbeschouwingen Normaal zouden de prijzen van daag iets lager geweest zijn, maar ingevolge de financiële maatrege^ len die in Duitsland en Nederland qetroffen werden in verband met de Duitse Mark en de Gulden, kon den wij heden dezelfde prijzen no teren als vorige week, want de ver hoging van de koers van mark en gulden heeft voor gevolg dat wij momenteel iets gunstiger geplaatst staan voor onze uitvoer naar DrnJs" land, die dan toch, op dit ogenblik, het grootste deel van onze uitvoer- mogelijkheid vertegenwoordigd. Aangevoerde hoeveelheden 1.250.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 50.000. Verkocht 50.000 (2,10 a 4,10 fr.) Botermarkt 1210 kg. - 73 d 76 fr Tendens van de markt lichte daling. Zwijnen 26 27 fr. Biggen 36 40 fr. Kalveren: 36-41fr. Provincie BRABANT Prijskampen voor Stieren, Koeien en Vaarzen en Stierenkeuringen in 1961. Asse, 13 maart Vilvoorde, 20 Wolvertem, 24 St Kwint.-Lennik 28 9,30 u 9,30 u* 9,30 u 14,30u Beschikbaar in magazijn zomergerst. Verwacht begin der week zomertarwe en haver. In magazijn beschikbaar Bintje, Lori, Electre. Electre is een goede vervan ger voor Eigenheimer. DE

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4