LANDBOUW BERICHTEN VOLLEDIG BEMESTEN Redt U Zeiven VOLLEDIGE SAMENSTELLINGEN Gekorrelde Samenstellingen moet de stelregel zijn van ieder landbouwer» Redt U Zeiven DE KOORNBLOEM {~j 18 maart 1961 5 BINNENLAND. Valorisatie van het stedelijk huisvuil door Intercommunale te Anderlecht. Uit 30.000 ton huisvuil zal een nieuwe, te Anderlecht in aanbouw zijnde fabriek, ongeveer 20.000 ton compost kunnen betrekken, een produkt dat veel gelijkenis vertoont met teelaarde en hoog aangeschre ven staat wegens zijn vruchtbaar- makende eigenschappen bij de tuinbouwers en de landbouwers. De nieuwe, ultra-moderne fa briek wordt opgetrokken door de Intercommunale maatschappij In- trimso, welke verscheidene ge meenten groepeert in het zuidwes ten van de Brusselse agglomeratie. Na een lange technische studie is inderdaad de mogelijkheid geble ken om het stedelijk huisvuil te va loriseren door er een compost van hoge kwaliteit uit te halen. Premiën voor bepaalde zuivelprodukten. Het Ministerieel besluit van 6 maart 1.1 (Stsbl. 9 maart) stelt het bedrag vast van de premiën welke voor de maand maart 1961 worden verleend aan de instellingen die uit Belgische melk zekere kaassoorten, melkpoeder, ingedikte melk en caseïne vervaardigen. Uitvoer van landbouw- produkten naar West-Duitsland. West Duitsland heeft een niet be paald contingent geopend voor de invoer van vroege verbruiksaard- appelen, uit verschillende landen, waaronder België en Luxemburg. Invoervergunningen kunnen wor den aangevraagd tot uitputting van het contingent maar tot uiter lijk 28 april 1961. De Duitse Bondsrepubliek heeft ook een contingent van 100 ton ge opend voor de invoer van afge roomde melk in poedervorm uit België en Luxemburg. Invoerver gunningen kunnen worden aange vraagd tot uitputting van het con tingent maar tot uiterlijk 29 decern ber 1961. Ten slotte heeft West-Duitsland gemeen voert Groot-Brittannië slechts geringe hoeveelheden var kensvlees in uit Urugay, Brazilië en Chili. Het is mogelijk dat Argenti nië het verlies van de Britse markt zal goedmaken door verhoging van de invoer van varkensvlees naar andere Europese landen. IERLAND. Uitvoer van varkens naar de Verenigde Staten. Noord Ierland heeft onlangs voor de eerste maal varkensvlees uitge voerd naar de Verenigde Staten. Een experimentele verzending van 7.250 kg. hesp en varkensrib werd als inzet van deze uitvoer gedaan. De stukken werden versneden vol gens Amerikaanse wijze. Ierland bezit een varkensstapel van ongeveer 1.100.000 stuks en be schikt over een productieoverschot aan vlees en dieren op voet. Het grootste gedeelte van de uitvoer gaat naar Engeland. Het aantal varkens in Noord Ierland is toege nomen met 17 in september 1959 en september 1960. Toename van de uitvoer van paardenvlees. Ierland koestert het voornemen zijn uitvoer van varkensvlees uit te breiden. Een nieuwe maatschappij werd onlangs opgericht om paar denvlees in grote hoeveelheden uit te voeren. De nieuwe fabriek zal de productie beginnen tijdens de volgende lente. Wanneer zij vol tooid zal zijn, zal de Ierse regering nieuwe beperkingen uitvaardigen waarbij de uitvoer van trekpaar den van meer dan zeven jaar wordt verboden. GRIEKENLAND. Toename van de katoenproductie De katoenteelt neemt toe in Grie kenland dank aan de toelagen van j de Staat. De Griekse voortbrengst voor de oogst 1960/61 wordt ge raamd op 331.000 balen, hetzij 96 duizend balen meer dan geduren de de vorige oogst. De met katoen beplante oppervlakte is gestegen van 131.530 ha voor de vorige oogst tot ongeveer 166.330 ha in 1960/61. De gemiddelde oppervlakte der Dat er volledig dient bemest zal geen verder betoog vergen. Maar nu stelt zich de vraag op welke manier Er bestaan twee manieren 1) Men koopt de grondstoffen afzonderlijk en men maakt zelf de mengeling voor iedere vrucht, rekening houdend met de passende hoe veelheden STIKSTOF. FOSFOORZUUR, en POTAS 2) Men verkoper. koopt de samengestelde meststoffen bij een betrouwbare biedt aan haar leden haar eigen gefabrikeerde voor iedere vrucht in poedervorm Hier volgen de bestaande formulen welke we in voorraad hebben: VOLLEDIGE SAMENSTELLINGEN door REDT U ZELVEN zelf gefabrikeerd en onder haar etiket voor INHOUD en DEGELIJKHEID GEWAARBORGD. Tuin en Tabak Weiden Aardappelen 1 Aardappelen 2 Haver Beten Beten (Anti-Hartrot) Klaver Klaver en Granen Vlas Witloof Asperge Hop Granen stikstof fosfoorzuur potas 8 6 14,5 7 9 10 7 9 10 7 6 10 5 7 9 9 5,5 10 9 5,5 10 2 10 10 10 10 4 7 10 3 8 10 5 8 10 7 6 9 2 12 10 Kloorvrijop basis van potassulfaat. nog een niet nader bepaald contin jongste vijf jaren bedroeg 88.630 ha gent geopend voor de invoer uit verschillende landen waaronder België en Luxemburg van de vol gende produkten levende slachtrunderen vers en gekoeld rundvlees. Invoervergunningen kunnen worden aangevraagd tot uitput ting van het contingent maar uiter lijk tot 17 augustus 1961. FRANKRIJK Slechte tabakoogst. In Frankrijk wordt de tabakoogst 1960 geraamd op 46.720 ton, hetzij 8 minder dan in 1959. Het is de zwakste oogst welk sedert 7 jaar werd aangetekend. GROOT-BRITTANNIË. Schorsing van de invoer van varkensvlees uit Zuid- Amerika. Met ingang van 1 februari 1.1. heeft Groot-Brittanië de invoer van varkensvlees en bereidingen op basis van varkensvlees verboden uit Argentinië. Chili, Uruguay en Brazilië. Dit invoerverbod wordt ge motiveerd door een recente plaag van mond- en klauwzeer in het Verenigd-Koninkrijk. In 1959 be droeg de Argentijnse uitvoer naar Groot-Brittannië van varkensvlees en vleesbereidingen op basis van varkensvlees 4.808 ton. Over het al- ongeveer. Met het huidige programma van toelagen geeft de Staat aan de ka toentelers ongeveer 26,37 dollar per ha voor bevloeide percelen en 16,48 dollar per ha. voor niet be vloeide percelen. De twee derden van de katoenteelt zijn thans per celen die bevloeid zijn. Drogerijen voor landbouwprodukten. Een Duitse firma in Griekenland zal 30 inrichtingen doen bouwen voor het drogen van landbouw produkten zij zal deze produkten tevens op de markt brengen. Het totale te investeren bedrag zal 15 miljoen DM bedragen. De opleve ring van de inrichtingen zal binnen 2 1/2 jaar moeten geschieden. BULGARIJE. De landbouwpolitiek. Gedurende de zitting van de na tionale vergadering gewijd aan de bespreking van de uitvoering van het produktie-plan voor het jaar 1960, is gebleken dat de landbouw op sommige gebieden tekort is ge schoten en de in het plan gestelde cijfers niet heeft bereikt. Dit is ver moedelijk de reden waarom de ob jectieven voor het jaar 1960 be- (Zie vervolg onderaan hierneven) verkoopt eveneens van andere fabrikanten de welke hier worden vermeld Triamide 6-8-12 p/z voor weiden en voederbeten Roze Korrel 15-20-26 j/z voor groenten en bloemen Produmax jute zakken van 75 kg voor 1. Voederbeten, Aardappelen, Weiden 2. Tabak, Groenten (Kloorvrij) 3. Granen Klaverblad We bebben eveneenslbeschikbaar Ruwe Peru Guano Guano samengestelde meststof 10-10-20 8,5-8,5-17 6-15-18 9-9-12 p/z 5-5-15 p/z 6-12-2 6-9-8 scheidener zijn en slechts een ver hoging van de landbouwproduktie met 10 in uitzicht stellen. Om deze uitslag te bereiken zal de bulgaarse regering reeds thans die maatregelen nemen welke de landbouw in staat zullen stellen de nieuwe taken te vervullen. De ministerraad is o.m. overge gaan tot de publicatie van een be sluit waarbij de aankoopprijs van bepaalde produkten door de staat met gemiddeld 25 verhoogd wordt. De stijging geldt voor de produkten van de veehouderij. SPANJE. Uitbreiding van de katoenteelt. De Spaanse landbouwers hebben verleden jaar aan de katoenteelt uitbreiding gegeven. De oogst voor 1960/61 werd geraamd op 340.000 balen, hetzij 14 meer dan in 1959- 1960 en 60 meer dan de gemid delde oogst der vijf laatste jaren. Evenwel is het mogelijk, dat tenge volge van de overvloedige regens die de laatste dagen vóór de oogst zijn gevallen, bovenstaande ge schatte hoeveelheid niet geheel werd bereikt. Deze opvoering van de productie had voor gevolg de invoer van ka toen in Spanje te verminderen. Verleden jaar bedroeg deze invoer maar 91.000 balen zijnde het laag ste importcijfer dat ooit werd aan getekend en tevens maar 20% van de invoer in 1959. PORTUGAL. Uitvoer van kurk. Portugal voerde in 1959 voor een waarde van 1.326 miljoen escudo's aan kurk uit, waarvan 32.626 ton ter waarde van 666 miljoen uit kurk- produkten en 127.860 ton met een waarde van 660 miljoen escudo's uit ruwe kurk bestond. Men ver wacht dat het gemeenschappelijk buitentarief van de E.E.G. landen een nadelige invloed zal hebben op de uitvoer van kurkprodukten met name naar West-Duitsland.

De Koornbloem | 1961 | | pagina 5