VAN DE HAK OP DE TAK. Beetzaden. S.O.S. Zaaigranen. Plantgoed. Pomologischc Vereniging Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 28 maart 1961 DE KOORNBLOEM 1 april 1961 Ja Wij zijn d er weer al eens vanaf. De verkiezingen zijn ge daan, het Volk heeft gesproken, zoals dat in goede democratische terminologie heet, en wij mogen weer eens vier jaar zwijgen. Het is anders niet zo gemakkelijk te verstaan, wat dat Volk juist wil- len zeggen heeft. De meningen hieromtrent verschillen nogal wat en ieder heeft er zijn eigen uitleg voor, al naargelang de hoek van waaruit de wind waait. Zelfs voor ons, die aan geen afgoderij gedaan hebben en geen politieke kalveren aanbeden hebben, is de toestand nog niet zo heel duidelijk. Zonder tegengesproken te wor den mogen wij wel zeggen dat de bestaande regeringscoalitie in ze kere mate door het land veroor deeld geworden is. Het spreekt vanzelf dat de ramp in Kongo en de nasleep hiervan hier wel voor iets tussen zitten. Om dan van de zeer onpopulaire Eenheidswet nog te zwijgen. Verders is het niet te verwonde ren dat de kiezers de woeste sta kingen van december en januari niet hebben afgekeurd omdat het juist die kiezers zijn die uit politie ke solidariteit alles goed vinden wat de "partaai,, bedisselt, wat niet het geval is voor deze van andere partijen. Van de andere kant zien wij dat de strijdbare Vlaamse vleugel aan merkelijk versterkt uit de strijd ge komen is. Men is hier voor of men is hier tegen, het blijft echter niet te loochenen dat juist hierdoor het onze Waalse haantjes zeer moeilijk worden zal hun eigen willetje ten koste van Vlaanderen te blijven doorzetten. Verder zal, naar het ons wil voorkomen, deze kleine groep een heilzame invloed kunnen uitoefe nen op het gros van de Vlaamse parlementsleden in die zin dat zij deze zullen kunnen dwingen een meer positief Vlaamse houding aan te nemen en hen beletten in slaap te vallen. Arm België! Niet alleen verloren wij Congo en kregen wij zowat overal de ezelsstamp, maar nu hebben wij daarenboven niets meer te vertellen in onze eigen radio-uitzendingen Ten minste als wij de omroepers moeten geloven die ons medelen Nederlandse of Franse uitzending. Deden wij nu een geschenk aan onze buurstaten of werd deze in stelling ons zonder meer ontno men van Oost-Vlaanderen Een Engels dagblad maakte hier bij de vaststelling dat Lord Farnbo- rough wel een beste brave jongen is, dat hij echter als vrijgezel cie vrouwen niet van hetzelfde stand punt uit beschouwde als de ge trouwde mannen. Verder kon het blad de beslissing van de leden van het Hogerhuis goed begrijpen omdat deze hun vergaderingen als de enige plaats aanschouwen waar zij hun eigen mening zonder inmenging van moeder de vrouw kunnen uiten. Allee, een soort vlucht in de vrij heid. Een zekere weerkundige, Dr. Landstöm, die als Zweed in dienst van de UNO in Kongo werkzaam is, overkwam een avontuur dat hij niet zo licht zal vergeten. Zekere avond ontving hij het be zoek van een Kongolees soldaat die hem het bevel gaf zich volgen de dag in de kazerne te komen aanbieden om eens duchtig afge ranseld te worden. De Zweed nam het zekere voor het onzekere en ging dezelfde avond nog zich onder de bescher ming van de UNO stellen. Deze stelde een onderzoek in om te weten wat de weerkundige ei genlijk mispeuterd had. Het resul taat was op zijn minst verbluffend. Een neger had gezien dat de blan ke met een apparaat luchtstalen genomen had om deze in het la boratorium te onderzoeken. De aanklacht luidde dan ookde blan ke heeft het weder willen verkopen. Niets meer, niets minder. In de wereld is alles eenvoudig. Ge moet er alleen maar aan den ken. Een meid van begoede lieden uit Turijn (Italië) was bezig met de stofzuiger de woonkamer te reinigen toen zij plots bemerkte dat het kind dot aan haar hoede toevertrouwd was, een gom inslik te en dreigde hierdoor te stikken. De meid wist van aanpakken. Zonder het noorden te verliezen greep zij de zuigslang van haar stofzuiger en stak die in de wijd open mond van de knaap. Met goed resultaat, want de gom loste en liet zich meezuigen. De knaap was gered. Wedden dat geen enkele dokter op dit nochtans zeer eenvoudig gedacht zou gekomen zijn. Het is geweten dat de Engelsen, terecht of ten onrechte, zich graag als gentlemen laten doorgaan. Een der hoofdvereisten voor een gentleman is dat hij beleefd en voorkomend is. Het is van dit standpunt uitgaan de dat een zekere Lord Farnbo- rough in het Hogerhuis voorstelde een speciaal lokaal te reserveren voor de dames van de leden van het Hogerhuis. In dit lokaal zou den deze dames, terwijl hun echt genoten in vergadering zijn, aan genaam hun tijd kunnen doorbren gen, gezellig babbelend en een kopje tee drinkend. Het voorstel werd, zeer beleefd doch zeer beslist, door het Hoger huis afgewezen. Beschikbaar Groene kraag (Agro) Roze groenkraag (Avero) Godab Lange gele (Gelba) Peragis te Anderlecht voor deze week. Het Bestuur van de Provinciale Pomologische Vereniging vanOost- Vlaanderen heeft de eer en het ge noegen de belanghebbenden uit te nodigen tot de Statutaire Jaarvergadering en Lentestudiedag 1961 op ZONDAG 9 APRIL 1961. Deze samemkomst grijpt plaats in de nieuwe gebouwen van de Rijkstuin bouwschool, Brusselse Steenweg, 147, te Melle, met aanvang te 10 u. PROGRAMMA lOu. - Statutaire Jaarvergadering 10,40 u. - Film over le Zuidpool expeditie met kommentaar door Baron de la Faille uit Leeuwergem. 11 u.-Voordracht door de heer Dr Ir. A Soenen, direkteur van het Opzoekingscentrum van Gorsem over Het Probleem van de Wit- ziekte 14 u -Voordracht over Nacht- vorstbestrijding door de heer Fr. Siaens, leeraar aan de Rijkstuin bouwschool te Melle. 15 u. Demonstratie over «Nacht- vorstbestrijding» in de afdeling boom en fruitteelt van de Rijkstuin bouwschool te Melle. Het Bestuur. Er is nog een beperkte hoe veelheid zaaihaver en zaaigerst beschikbaar. Oproep vanwege het Blauwe Kruis van Belgiè Vereniging Zonder Winstbejag voor Dierenbescherming. Het Blauwe Kruis van België, 61. Verrept-De Keyserstraat te Brussel, 8, beschermende vereniging die de dieren tot vrienden heeft, is zeer on gerust. Zij heeft haar bescherme lingen (talrijke honden en katten) moeten verhuizen naar noodschuil- plaatsen. Zij had, inderdaad, haar vrienden ondergebracht in een ver vallen gebouw, dat gesloopt moet worden om plaats te maken voor moderne woonhuizen. Bij hoog dringendheid dient een terrein aangekocht en een nieuw verblijf gebouwd te worden. Maar het Blauwe Kruis, dat geen toelagen ontvangt, beschikt niet over de nodige middelen daartoe, want er zijn in België niet genoeg diierenvrienden. Derhalve richt het een dringende oproep tot al diege nen welke, in België en in al de an dere landen van de wereld, de die ren liefhebben. Het Blauwe Kruis zegtOnze toestand is dramatisch en angst wekkend. Wij durven niet denkeïi aan wat er zou gebeuren indien wij niet overeen nieuw schuiloord voor onze arme honden en katten zouden kunnen beschikken. Nota De giften kunnen gestort of overgeschreven worden op P.R. Nr 1338.64 van Het Blauwe Kruis van België te Brussel. Nog enkele overschotten zijn in magazijn beschikbaar. Varkens Met een schier onveranderde aanvoer was de toon der markt dezelfde met omtrent ongewijzigde prijzen. De beste dieren werden even wel duurder verkocht. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon) 29 32 fr. vlees varkens 27 28 fr. half vette varkens 25,5 26,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 24,5 25 fr. zeugen 22-25 fr. Hoornvee Met een aanvoer van 3193 dieren of 532 meer tegenover vorige week kreeg de markt een normaal ver loop en werden de koeien zelfs duurder verkocht. De prijzen: Ossendikbil 47-52 fr; goed ge vormde 39-43 fr.,-60 t.h.opbrengst: 31-37 fr. 55t .h. opbrengst 25-29 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 24-29 fr 50 t.h. opbrengst19-21 fr. Vaarzen dikbil47-52 fr. goed gevormd: 39-43 fr.; 60 t.h. opbrengst: 31-38 fr. 55 t.h. opbrengst 25-29 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 30-34 fr. 55 t.h. opbrengst 24 28 fr. zware 22 27 fr.worstdieren 13-17 fr. Kalvermarkt De markt was prijshoudend voor goede kalvers en zwak voor deze van mindere hoedanigheid. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 54 tot 61 fr.; goedgevormd :45 tot 51 fr:gewone 34 tot 40 fr; minderwaardige 27 tot 30 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 1,50 fr. tot 1,52 b. Kleine 1,00 fr. tot 1,25 fr. Prijs op toumée Grote 1,40 fr. Kleine 1,C0 fr. tot 1,15 fr. Marktbeschouwingen De groothandelsmarkt bleef ta melijk prijshoudend. In feite is de algemene stemming flauwer. Ook de producentenmarkt lag lager. Ten andere, de vooruitzichten voor de uitvoer zijn niet te rooskleurig, want er komen nu stilaan, zoals ie der jaar rond dit tijdstip, belang rijke en goedkope aanbiedingen vanwege de landen van Oost-Euro pa en Israël die op een onbegrijpe lijke manier de markten van de Europese Economische Gemeen schap nog altijd nadelig komen beïnvloeden. Het is opmerkelijk hoe de slech te binnenlandse verkoop blijft voortduren. Het verbruik in binnen land blijft regelmatig teruglopen, zelfs de vasten en de toekomstige paasfeesten brengen geen verbete ring, daar waar vóór enkele jaren deze periode gekenmerkt werd door zeer belangrijke verhogingen van 't eierverbruik. Aangevoerde hoeveelheden 1.180.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 50.000. Verkocht 50.000 (2,10 d 4,30 fr.) Botermarkt 1274 kg. 76 a 79 fr. Tendens van de markt verho ging' Zwijnen 26 27 fr. Biggen: 33 38 fr. Kalveren: 36 45 fr. BHBBHBBSBOraaB sSBB?.'

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4