VAN DE HAK OP DE TAK. 11 Plantmaïs Beetzaden. De Aardbeiensnuitkever Witziekte op Aardbeien. Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 2 mei 1961 T uinbou wraadgevingen* Ondanks het feit dat in de laat ste maanden de Sowjet Unie op wetenschappelijk gebied nog al enkele keren de baas is geweest en dat ook de economische welstand in Rusland merkelijk verbetert, zo zal er toch nog wat water zowel door de Wolga als door de Missisi- pi moeten lopen alvorens de Rus sen hun achterstand op de Ameri kanen zullen ingelopen hebben. Getuige hiervan het feit dat vrij nauwkeurige statistieken uitgewe zen hebben dat er voor het ogen blik in de wereld zo ongeveer 90 miljoen telefoontoestellen zijn waarvan zich niet minder dan 45 miljoen in de States bevinden. Een zekere senor Henrico Malte- ros werd wegens herhaalde mis kenning van de verkeersreglemen ten voor de snelrechter van Mexi- co-City gebracht. Onverbiddelijk veroordeelde de rechter onze Henri tot het intrekken van zijn rijbewijs voor een termijn van zes maanden. Toen deze nu dit bewijs moest afgeven bleek het dat hij er geen had en er ook nooit een gehad had. De rechter, als een man met prin cipes, verstond dit echter zo niet. Hij gelastte de veroordeelde on middellijk een bekwaamheids- proef onder toezicht van de politie te doen. Henrico slaagde met grote onder scheiding, waarop hem het bewijs onmiddellijk terug afgenomen werd. Ordnung muss sein I Een zekere John Mellow uit Queenstown (Australië) deed bij de Ziekenkas een aanvraag om zich kosteloos een nieuw gebit aan te schaffen. Hij had zijn oude bij het zwemmen verloren. De krenterige ziekenkas deed een onderzoek instellen waaruit bleek dat het gebit door de schuld van de man zelf verloren gegaan was omdat hij, op zeer onvoorzich tige manier, in water met een ster ke stroming gezwommen had. De ooievaar was op bezoek ge weest in 't huis van een paar jonge mensen. Enkele dagen later ontvin gen zij vanuit Bazel (Zwitserland) een kaart van hun lieve tante waarop stond Bij de geboorte van het kleine dochtertje wordt gij gelukgewenst door uw tante Mina De postbode die deze kaart kwam afgeven en die op zijn ma nier in het geluk van de jonge men sen wilde delen, schreef eronder En van Uw briefdrager ook. Mensen met een hoge dunk van zichzelf en die van mening zijn dat niet alleen de produkten van hun geest maar ook hun lichaam zelf waardig genoeg zijn om voor het nageslacht ongeschonden bewaard te worden, kunnen, voor de prijs van 20.000 frank, hun lichaam la ten balsemen. Als zij gestorven zijn, natuurlijk. Een bewaringsperiode van 2500 jaar wordt gegarandeerd. Opnieuw in Amerika, natuurlijk. De gewoonte, bij het begroeten de hoed voor mekaar af te nemen, wordt als eenvoudig normaal aan zien. Hoe echter zou deze gewoon te tot stand gekomen zijn Wel, dat is nu zowat 300 jaar ge leden, en het gebeurde het eerst in Frankrijk. De oorspronkelijke be doeling was dat de groetende, door zijn hoed af te nemen, zich wilde kleiner maken om daardoor de andere eer te bewijzen. Een eenvoudige uitleg, maar ge moet hem kennen. Een knaap uit Bonn (Duitsland) had het ongeluk een geldstuk van 1 Mark binnen te slikken. Het be kwam hem blijkbaar slecht, want hij keelde erbarmelijk. Te midden van de opschudding stapte een man vastberaden naar voor, greep de knaap, zette hem op zijn kop met de benen naar bo ven. En schudden maar En zie, het geldstuk loste en kwam uit het keelgat op het voetpad te recht. De moeder van de knaap dankte de redder uitbundig Deze trok zich bescheiden terug na zich ken baar gemaakt te hebben Herr Heinrich Schmidt, van beroep ont vanger van belastingen. Het was de rechte man op de rechte plaats, en hij handelde uit macht van de gewoonte de men sen tot de laatste cent uitschudden was immers zijn broodwinning. In Zuid- en Zuid Oost-Azië leven naar schatting ongeveer 600 mil joexi mensen. Van deze 600 miljoen kunnen er 500 miljoen lezen noch schrijven. Waarschuwingsberichten voor de Aardbeikwekers. (Anthonomus rubi Hbst) Op dit ogenblik bemerken wij de eerste schade van de snuitke ver, die op aardbeien zeer schade lijk kan zijn. Indien de temperatuur de volgende dagen zeer hoog is, bestaat er gevaar voor ernstige uitbreiding van de schade Het is dus aan te raden onmiddellijk een behandeling uit te voeren op de gevoelige variëteiten, doch alle voorzorgsmaatregelen moeten in acht genomen om geen schade te berokkenen aan de bijen (Sphaerotheca humuli (DC) Burr) Op dit ogenblik zijn alle voor waarden voldaan voor de eerste infekties van deze ziekte. Het is aan te raden onmiddellijk de gevoelige variëteiten te spuiten met een aan gepast middel Medegedeeld door het Opzoekings station van Gorsem mei 1961 te Anderlechi voor deze week. Varkens Er werden in totaal 3015 varkens aangevoerd of 378 minder dan de vorige week. De franse en duitse kopers ko men eerder onregelmatig op de markt en kopen gewoonlijk de be ste dieren. De prijzen waren schier onveran derd tot iets beter voor de beste dieren. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon) 30-34 fr. vlees varkens 28 29 fr. half vette varkens 26,5 27,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht25 26 fr. zeugen 22 27 fr. Hoornvee. Er werden in totaal 4011 dieren ter markt gebracht of 543 meer dan vorige week. Hierin zijn begrepen de 41 die ren ingevoerd uit Denemarken en 120 uit het Groot-Hertogdom Lu xemburg. De markstemming was eerder kalm met onveranderde prijzen. De prijzen: Ossen ;dikbil 47-51 fr; goed ge vormde 42-44 fr.,- 60 t.h. opbrengst 32-39 fr. 55 t.h. opbrengst. 26 31 fr. Koeien: 55 t.h. opbrengst 26 30 fr 50 t.h. opbrengst20-23 fr. Vaarzen dikbil47-51 fr. goed gevormd42-44 fr.60 t.h. opbrengst: 33 40 fr. 55 t.h. opbrengst 27-31 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 31-35 fr. 55 t.h. opbrengst 25 29 fr. zware 24-28 fr.worstdieren 15-17 fr. Kalvermarkt Niettegenstaande er ruim 200 kalveren meer ter markt werden gebracht verliep de verkoop nor maal met onveranderde prijzen. De grote vraag was oorzaak dat de prijzen goed bleven. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 75 tot 85 fr.zeer goed gevormd e wit gevleesde kalveren: 53 tot 60 fr.; goedgevormd 43 tot 50fr:gewone 30 tot 36 fr; minderwaardige 25 tot 27 fr. van prima hoedanigheid in ma gazijn beschikbaar. Botermarkt 1530 kg. 70 c 72 fr Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 27 28 fr. Biggen 35-45 fr. Kalveren: 36-44 fr MINISTERIE van LANDBOUW Beschikbaar Roze groenkraag (Avero) GEMEENTE KRUISHOUTExM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 1,72 fr. tot 1,75 fr. Kleine 1,00 fr. tot 1,30 fr. Prijs op tournée Grote 1,65 fr. Kleine 1,C0 fr. tot 1,25 fr. Marktbeschouwingen Buiten de extra zware eieren die iets meer aangeboden werden, bleef de markt prijshoudend ge stemd. De verhandelingen geschieden praktisch aan onveranderde prij zen tegenover vorige dinsdag. Op 't einde van de groothandels markt was de stemming zelfs iets beter, omdat de uitvoermogelijk- heden naar Duitsland d e n k e 1 ij k niet slechter dan vorige week zul len zijn. Aangevoerde hoeveelheden 1.170.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 45.000. Verkocht 40.000 (2,10 d 4,20 fr.) De rijkstuinbouwconsulent voor Oost-Vlaanderen heeft het genoe gen de heren bloemisten, groente- cwekers en fruittelers er aan te rerinneren dat zij kosteloze raad gevingen over het tuinbouwvak runnen bekomen op de consulta- tiedagen welke gehouden worden op verschillende plaatsen in de provincie. In de meimaand zijn volgende raadplegingsdagen voorzien Gent - Provinciale Directie van iet Ministerie van Landbouw, 46, Gebroeders Vandeveldestraat, Gent. (Tel. 09/2316.54) - bureel nr 4 eerste verdiep de vrijdagen 12 en 26 mei van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur en op afspraak. Wetteren-Kwatrecht Gentse tuinbouwveiling de vrijdag 19 mei van 10 tot 12 uur. Tuinbouwraadgevingen te Aalst. Met ingang van vrijdag, 12 mei a.s. zal er regelmatig de 2de en 4de vrijdag van elke maand de rijks tuinbouwconsulent zitdag houden in de Bloemenveiling FLORA. De personen welke hem daar wensen te raadplegen kunnen dit doen tussen 8 en 10 uur in de bar van de veiling. Krediet aan de Tuinbouw. Verschillende tuinbouwvereni- gingen in samenwerking met het rijkstuinbouwconsuientschap voor Oost Vlaanderen organiseren op vrijdag 12 mei te 4,30 in het lokaal Financia, Statiestraat, 21, te Gent, een voorlichtingsvergadering. Dh. Ing. GILS, adviseur bij het Mi nisterie van Landbouw zal hande len over Wat kan de Tuinbouw halen uit het Landbouwinveste ringsfonds. Op deze vergadering welke doorgaat te 4,30 uur worden alle tuinbouwers zonder uitzondering uitgenodigd. Op 1 mei werd te Oordegem de heer Jozef CASTEELS te grave gedragen. De heer Casteels was een der eerste en trouwste medewerkers van Redt U Zeiven en wij brengen hier een speciale hulde aan zijn nagedachtenis. De overgrote toeloop van vrien den bewees dat de heer Casteels de algemene achting genoot. Aan de ganse familie en in zon derheid aan zijn opvolger de heer Richard Casteels bieden wij onze oprechte deelneming. itïiiiiiiii hui inyyyiii DE K OOR N B LOE M

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4