VAN DE HAK OP DE TAK. Plantmais KORAMELK Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 6 juni 1961 Tuinbouwraadgevingen. Verlangt ge sterke flink opgroeiende KALVEREN 10 juni 1961 Wij veronderstellen dat onze le zers, evenals wij, enkele dagen ge leden in de dagbladen zullen gele zen hebben dat er sprake van is de diplomatieke betrekkingen tussen België en Kongo te herstellen. In dit verband zouden wij aan de bevoegde Belgische instanties een paar woordjes uitleg willenvragen. Zo is het bekend geworden dat België, ondanks de verbroken be trekkingen, nog steeds voortgaat miljoenen en miljarden franken in het bodemloze vat van de Kongo lese staatskaste storten. Waarom Wij hebben het recht dit te we ten, omdat al dat geld per slot van rekening uit de zakken van de Bel gische belastingsbetalers komt. Er moet hier beslist iets achter zit ten dat de gewone man in de straat geacht wordt best niet te weten. Nogmaals waarom Wat men in bepaalde kringen de Belgische aanwezigheid in Kongo gelieft te noemen, is voor ons, gewone mensen, larie en ape kool. De Kongolezen willen bewij zen dat ze het zelf wel kunnen, laat zij hun plan nu maar trekken. Dat is toch de doodgewone logi ka. Tenware... Tenware dat het waar zou zijn dat deze «aanwezigheid» in de eerste plaats betekent de verdedi van de belangen van de groot financie. In dat geval echter moeten die mensen zelf maar van hun belan gen zorgen, te meer daar ze in het verleden er goede zaakjes hebben gedaan. Wij menen dat de regering er goed zou aan doen klare wijn te schen ken. Als zij zuiver in haar schoenen staat hoeft zij hiervoor geen schrik te hebben. Om nog efkes in Kongo te blijven. Onlangs werd te Stanleystad het gerucht verbreid dat Belgische pa ra's vanuit Roeanda-Oeroendi de Oostprovincie binnengetrokken waren. Onmiddelijk gaf generaal Loendoela, die van gewezen ser geant tot Opperbevelhebber pro moveerde, bevel tot een uitgebrei de klopjacht. Geen Belgische parachutisten te bespeuren. Natuurlijk niet. Toch konden zij de hand leggen op een verdachte blanke. Maar o wee Het bleek spoedig dat de ne gersoldaten niemand minder aan gehouden hadden dan de kame raad Sedtchine, verslaggever van het Russische persagentschap Tass l De man werd natuurlijk onmiddel lijk op vrije voeten gesteld. Naar het schijnt zijn de sigaret ten in Engeland nog maar eens op geslagen. Waar deze vroeger 28,58 frank kostten voor een pakje van 20, moeter nu 29,15 frank af gedokt worden. De vroegere prijs van 28,58 frank was als volgt samengesteld taks 21 fr., distributiekosten en winst van de winkelier 2,90 fr., winst van de fabrikant ongeveer 1 fr. Zodat voor de tabak zelf en zijn vervaar diging tot sigaret slechts 3,50 fr. overbleef. Dat is nog straffer dan in België. Het is wel wetenswaardig te vermelden dat de taks op de siga retten alleen ongeveer de helft bedraagt van de sommen die En geland voor zijn bewapening uit geeft. Terwijl wij het over sigaretten hebben. Het schijnt dat in Amerika een tabakioze sigaret een geweldig succes kent en dat men deze bin nenkort ook in België mag ver wachten Deze sigaret is volkomen onscha delijk. Er zit immers geen nicotine noch teer in. De gebruikte grond stof is een mengsel van natuurlijke vezels en de smaak benadert sterk deze van de echte sigaret. Boven dien moet de rook zeer geurig zijn. Het spreekt vanzelf dat de echte sigaretten fabrieken onmiddellijk hiertegen van leer getrokken zijn. Zo hebben zij onder meer de radio- en televisiestations, waarin zij ad verteren, strikt verboden voor deze nieuwe en gevaarlijke concurren tie propaganda te maken. Zoniet dreigen zij met opzegging van de bestaande contracten, die vaak miljoenen dollars bedragen. Het inbreken is tegenwoordig geen plezante stiel meer. Ge zoucit er werkelijk uw buik van vol krij gen. Tot dit besluit moeten beslist twee nachtridders uit Montreal (Canada) gekomen zijn die bij nacht en nevel een garage binnen drongen om na te kijken of er soms niets te langvingeren viel. Dit bleek inderdaad het geval te zijn een mooie prachtige limou sine, waarvan de lage bouw, de sierlijkheid en het uitzicht de kracht en de snelheid verraadden. De deur van de garage te ope nen, was het werk van een ogen blik. Het in de wagen springen, starten, was er een van het volgen de. De miserie begon echter toen er moest geremd worden Uit de wa gen waren inderdaad de remmen verwijderd. Het gevolg laat zich gemakkelijk raden. Een honderdtal meters verder eindigde het avontuur tegen een boom. Voor de auto ten minste. Want de twee inbrekers staat, na het ziekenhuis, nog wat anders te wachten. van prima hoedanigheid in ma gazijn beschikbaar. VOOR DE KALVERS te Anderlecht voor deze week. Varkens Aanvoer 2923 stuks (verminde ring van 407 tegenover vorige week). De daling der prijzen vorige week heeft de varkenshouders weigerig gemaakt te verkopen, zo dat de aanvoer merkelijk lager lag dan vorige week. Op sommige markten was dat zeer opvallend. -Iet gevolg daarvan was natuurlijk dat de prijzen weer omhoog liepen, niettegenstaande de kopers zeer voorzichtig waren. Anderlecht gaf echter geen prijs verhoging te zien. Oorzaak daar van zou zijn dat er op de markt en ook bij zekere groothandelaars varkens zouden geweest zijn uit het Groot Hertogdom en Holland. Bovendien voert Frankrijk voor 't ogenblik geen varkensvlees in. Prijs per kg extra vleesvarkens buitengewoon) 30 fr. vlees varkens 28,5 29,5 fr. half vette varkens 27 28 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht26,5 27 fr. zeugen 24,5 29 fr Hoornvee De aanvoer van 3754 stuks over- schreedt met 250 stuks deze van vorige week. Hierbij doet het zo merseizoen zich reeds voelen met een verminderde vraag naar vlees, zodat bepaalde stukken steeds moeilijker aan de man kunnen ge bracht worden. In die omstandigheden is het normaal dat de prijzen gingen da len, practisch voor alle kategorieën. Alleen de goede ossen maakten hierop een uitzondering. De prijzen Ossen dikbil 47-51 fr; goed ge vormde 42-44 fr.,- 60 t.h. opbrengst 31-39 fr. 55 t.h. opbrengst 26 30 fr Koeien 60 t.h. opbrengst30-34 fr: 55 t.h. opbrengst24 28 fr50 t.h. opbrengst16-19 fr. Vaarzen dikbil: 47-51 fr. goed gevormd: 42-44 fr.60 t.h. opbrengst: 32-39 fr. 55 t.h. opbrengst 26 30 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 30-34 fr. 55 t.h. opbrengst 24 28 fr. zware 23-27 fr.worstdieren 14-15 fr. Kalvermarkt Met 31 stuks meer dan vorige week werden er in totaal 1215 die ren aangevoerd. Vanaf het begin van de markt was de stemming zwak. Naderhand is hierin wat ver betering gekomen, zodat de prijzen ten slotte weinig veranderden. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 73 tot 83 fr.,- zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 52 tot 59 fr.; goed gevormd 44 tot 50 fr; gewone 29 tot 36 fr; minderwaardige 25 tot 28 fr. meer rekening met de toe stand inzake uitvoer. Er wor den inderdaad nog iedere week miljoenen eieren naar het buiten land verkocht en hier moet men natuurlijk rekening houden met de toestand op de invoermarkten. Vorige week werden wel grote hoeveelheden verstuurd maar de bekomen prijzen waren scherp met als gevolg dat er onder de groot handel een zekere voorzichtigheid heerst. Aangevoerde hoeveelheden 1.200.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 37.000. Verkocht 31.000 (2,40 d 4,60 fr.) Botermarkt 1650 kg. 73 a 75 fr. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 28-29 fr Biggen 40-45 fr. Kalveren: 36-44 fi 'tls gezonder! GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 2,00 fr. Kleine 1,10 fr. tot 1,70 fr. Prijs op tournée (niet medegedeeld) Marktbeschouwingen De stemming van de markt was vandaag iets vriendelijker dan de vorige week. De producenten- markt was zelfs vast gestemd. De groothandelsmarkt houdt echter MINISTERIE van LANDBOUW KOSTELOZE De rijkstuinbouwconsulent voor Oost-Vlaanderen herinnert er de belanghebbenden aan dat in de maand juni 1961 volgende voor lichtingsdagen zullen plaats grij pen Gent - de 23 juni 1961 van 14 tot 17 uur op het bureel van de Provinciale Directie van het Minis terie van Landbouw, Gebroeders Vandeveldestraat, 46 Kwatrecht - de 16 juni van 10 tot 12 uur in de Gentse Tuin- aouwveiling, Oosterzeelsesteen- weg. Aalst - de 23 juni van 8 tot 10 u in de snijbloemenveiling Flora. St. Niklaas - de 15 juni 1961 van 10 tot 12 uur in het Café De Hoop Kardinaal Mercierplaats. Buiten deze dagen kan men een consultatie bekomen op afspraak, mits enkele dagen op voorhand te lefonisch overeen te komen (Tel. 09/237454). t Men meldt ons uit Mere het over lijden van de heer Benoit DE NAEYER Echtgenootgvan Mevrouw Angèle De Saedeleer. Zaakvoerder van Redt U Zeiven. Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming. Dan moet U ons speciaal kal- vermeel gebruiken. Het is een volledig voeder wel ke de groei en ontwikkeling der jonge dieren verzekert en bevor dert. Nadien voedert men ons jong- veemeel Nr 1 speciaal voor groei of Nr 2 speciaal voor vetaanzet. Zie de gebruikswijze in iedere zak. DE K CORNBLOEM 1 iïi*- [SiiFraiifr

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4