VAN DE HAK OP DE TAK. Raaigras* Rapenzaad Rechtskundige Dienst. Eiermarkt 18 juli 1961 Koeien- en Vaarzenprijskampen. 66e Grote Nationale Prijskamp - 22 juli 1961 GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 2,00 fr. tot 2,10 fr. Middensoort: l,50frtot 1,80 fr. Kleine 1,00 fr. tot 1,25 fr. Prijs op tournée Grote 1,95 fr. Middensoort 1,45 fr. Kleine 0,90 fr. tot 1,20 fr. Marktbeschouwingen De productie van de grote eieren daalt steeds meer. De voorraden grote eieren waren verleden week totaal geruimd tengevolge van de grote vraag in 't binnenland. De stijging van ongeveer 0,20 fr. voor de grote eieren stemt de kopers vanbinnen- en buitenland tot terug houdendheid. Middensoort en klei ne eieren zijn iets beter dan vorige week. Frankrijk betoont meer koop lust voor deze soorten. Aangevoerde hoeveelheden: 1.400.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 27.000. Verkocht 21.000 (3,00 d 3,50 fr.) Botermarkt 1654 kg - 70 a 75 fr. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 30-31 fr Biggen: 38-42 fr. Kalveren: 30-42 fr Eerstvolgende Dinsdag 22 augustus te 9 uur te OVERMERE, voor 't gewest Kalken, 5.000 fr. toelage. Woensdag 23 augustus te 14,30 uur te ZANDBERGEN, voor 't ge west Zandbergen, 2 500 fr. toelage. Zaterdag 26 augustus te 14 u. te ST MARIA LIERDE, voor 't gewest St Maria Lierde, 3000 fr. toelage. Dinsdag 29 augustus te 14 uur te OORDEGEM, voor 't gewest Wet- teren, samen met grote gemeente prijskamp. t Sommige landbouwers kennen het verschil niet tussen de ver scheidene soorten raaigras. Er bestaan in feite drie geken de variëteiten 1. Engels raaigras voor blijvende weiden. Dit is dus een soort die blijft. 2. Italiaans raaigras is tweejarig en moet dus na het tweede jaar worden omgeploegd. 3. Westerwolds raaigras is slechts eenjarig en moet dus ie der jaar worden herzaaid. Het is van belang bij de bestel ling van graszaden de juiste be naming op te geven. Wij hebben de drie soorten in magazijn beschikbaar, evenals onze gunstig gekende mengeling voor blijvende weiden. We kunnen aan de belangstel lenden mededelen dat wij zaad van volgende veredelde rapen- rassen in magazijn beschikbaar hebben 1. Meetjeslander. Ronde witte met suikerijloof. 2. Waaslander. Lange- blauwe met ingesneden loof. 3. Alander. Lange-blauwe met suikerijloof. Deze drie soorten bieden weer stand aan de knolvoetziekte. Genoemde zaden worden ver kocht in zakjes van 0,5 kg, 1 kg en 2 kg, met lood en etiket van de officiële keuringsdiensten. Wij kunnen met genoegen me dedelen dat de prijzen van het rapenzaad dit jaar zeer voordelig zijn. Onze rode kameraad Kroetsjev is weer bezig op een gewiekste ma nier het vuurtje om Berlijn duchtig aan te blazen. Om in diplomaten taal te blijven zouden wij moeten zeggen dat hij de frigo een flinke duw op koud gegeven heeft, want het behoort toch tot de koude oorlog tussen Oost en West. Wanneer men, alle dwaze gazet- tenpraat ten spijt, nuchter de toe stand overweegt, komt men eigen lijk tot de niet zeer bemoedigende vaststelling dat, wanneer puntje bij paaltje moest komen, het voor de westelijken een onmogelijke zaak zou zijn zich in Berlijn te hand haven. De voormalige Duitse Rijkshoofd stad ligt immers volledig ingesloten in door de Russen bezet gebied en, alle goede wil ten spijt, zou Berlijn in één dag door de Sowjet-troepen onder de voet kunnen gelopen wor den. Het enig mogelijk antwoord van de Westersen zou een nieuwe We reldoorlog zijn, en wij hebben zo het idee dat hiervoor niet veel geestdrift bestaat. Practisch gezien is Berlijn dus op genade of ongenade aan de Rus sen overgeleverd. Hoe deze netelige toestand zich verder ontwikkelen zal, moet de toekomst uitwijzen. Persoonlijk zijn wij onbekwaam er ons een juist denkbeeld van te vormen. Toch willen wij van de gelegen heid gebruik maken om even een blik achteruit te werpen, nu zestien jaar geleden toen, bij de instorting van het Rijk, de Duitse koek onder de overwinnaars verdeeld werd. En, wij bekennen het, wij staan versteld over de manier waarop de westresen toen aan de Russen niet alleen de vette brokken, maar ook de strategisch belangrijke gebie den aan Rusland afgestaan heb ben. Wat de Tzaren nooit gelukt was werd op een schaaltje aan Stalin aangeboden het bezit van de Bal- tische staten Estland, Litauen en wat al meer, zelfs het oostelijk ge deelte van Pruisen, waardoor aan de Russen de uitweg op de Oostzee gegeven werd. Het feit dat de Sowjet-troepen tot enkele kilometers voor Kassei gelegen zijn betekent, in nuchtere cijfers uitgedrukt, dat Rusland tot ongeveer 140 kilometer van de Belgische grens vooruitgedrongen is. Erg bemoedigend, voorwaar Al de moeilijkheden die het Westen nu ondervindt, hebben zij zich practisch zelf op de hals ge haald. En opdat de namen van de verantwoordelijken voor het dank bare nageslacht zouden bewaard blijven Churchill, de Gaulle en de nooit genoeg volprezen Franklin Roosevelt. Iemand die naar de oorlog trekt loopt groot gevaar alras een kopje kleiner gemaakt te worden. Geluk- kiglijk bestaan er op iedere regel uitzonderingen en zo gebeurt het dat men van de oorlog kan terug keren met een kopje groter. Dit overkwam onder meer aan een zekere Charles Heather die tien jaar geleden deelnam aan de Koreaanse veldtocht in de rangen van het Australische expeditie korps. Hij mat op dat ogenblik 1 m 64. Plots begon hij op een geheimzin nige, onverklaarbare manier te groeien en, wat meer is, het groei en heeft op dit ogenblik nog niet opgehouden, zodat hij thans 1 m 84 bereikt heeft en niet weet wan neer het ophouden zal. De dokters die hem onderzoe ken schudden machteloos het wij ze hoofd. Alleen de kleermakers van Charles zijn er geren bijgere geld een nieuw kostuum. Wat doet een president van een democratisch land na het beëindi gen van zijn ambtsperiode en wan neer hij door iemand anders van de hoogste post verdrongen wordt Over 't algemeen is het zo dat dergelijk iemand nu precies niet zal moeten gaan doppen en dat hij genoeg heeft om de rest van zijn dagen in zalig nietsdoen door te brengen. Toch blijkt het wel dat dergelij ke gewezen presidenten niet vijan dig staan tegen het oprapen van een of andere kleine bijverdienste. Zo heeft men daar bijvoorbeeld Mister Truman, de opvolger van Roosevelt, de man van de atoom bom en van Korea. Truman nu heeft, voor het peul schilletje van twee en half miljoen frank, er in toegestemd in 26 praat jes voor de Amerikaanse televisie, een en ander over zijn ervaringen te komen vertellen. Misschien dat hij ook handelt over het afwerpen van de atoom bommen op Nagasaki en Hirosji- ma die, in de laatste stad alleen, bij benadering 120.000 doden ge ëist heeft. Of misschien, wat wel waarschijn lijker is, zwijgt hij hierover in alle talen. Dertig jaar geleden huurde de thans rustende onderwijzeres Ma ria Raffaeli in haar geboortestad Ancona (Italië) een stuk grond met het doel er een tehuis voor zwer vende honden op te richten. Sindsdien heeft deze dame de reputatie gekregen van eerste hondenvriendin van Italië. Onlangs nu kreeg zij van de ei genaar van de grond aanzegging te verhuizen, daar hij de grond zelf nodig had. Haar bidden en smeken mochten niet baten zij zou en zij moest er uit. Toen liet Maria in de Italiaanse, de Zwitserse en de Duitse bladen artikelen verschijnen waarin zij om hulp bad voor haar beschermelin gen. Van overal kwamen steungel den binnen zodat Maria thans geld genoeg heeft om een eigen huis voor haar beschermelingen op te trekken. Onze Rechtskundige houdt zijn zitdag op zondag 30 juli e.k. tussen 10 en 12,30 uur, in ons lo kaal «De Koornbloem», Grote Markt, Aalst. Men meldt ons uit Vlierzele het overlijden van Mevrouw LIBRECHT Nathalie Echtgenote van Mr Frans Rottiers t Men meldt ons uit Iddergem het overlijden van Mevrouw DE VRIENDT Florine Echtgenote van Mr Bernard Van Isterdael t Men meldt ons uit Berchem het overlijden van Mevrouw LOOTS Mathilde Johanna Echtgenote van Mr Prosper de Buysscher Aan de getroffen Families bieden wij onze oprechte deelneming. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ Het Belgisch Trekpaard Onder de hoge bescherming van Z.M. De Koning, de regering en de provinciën van voorttclende Belgische Trekpaarden TALRIJKE PRIJZEN Alsook 184.500 fr. toegekend door het Ministerie van Landbouw aan de Prijskamp der Stamhengsten 7 kunstvoorwerpen en 400 medaljen Geëmailleerde Platen In de Slachthuizen van Anderlecht, Brussel 7 op zaterdag 23 september en zondag 24 september 1961 Laatste dag voor inschrijving 9 augustus 1961. DE KOORNBLOEM Schildknaapstraat. 45a. Brussel

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4