Plantkunde en Plantlore. Rijkshogere Handelsschool Paarden en Veeprijskamp. Keizerlijke Plaats, 19, AALST. NINOVE. OUDERS 22 juli 1961 Zaterdag 8 juli 1961. Landbouwcomice Ninove, met de welwillende medewerking der Stad Ninove - S.M. Redt U Zeiven, Aalst-Firma Rapide De Vleeschauwer, Ophasselt - Belgische Boerenbond, Leuven - Melkerij St. Pieter, Denderwindeke - Melkerij St. Paulus, Denderhoutem en het Veekweeksyndikaat van Oost-Vlaanderen. Uitslagen van de Prijskampen. PAARDEN Ereprijskamp kampioenmerriën van vorige jaren. 1. Persoons André, Appelterre. 2. Jan Torrekens, Appelterre. 3. Van den Haute Gebr., Ninove. 1. Afd. Hengsteveulens geb. in 1961 1. Berlengee Gebr., Aspelare. 2. Van den Haute, Ninove. 3 Berlengee Gebr., Aspelare 2. Afd. Merrieveulens geb. in 1961. 1. Van den Haute Gebr., Ninove. 2. Cobbaut Hector, Outer. 3. Van Melkebeek Roger, Ninove. 4. Cobbaut Modest, Outer. 4. Afd. Merrieveulens geb. in 1960. 1. Van den Haute Gebr., Ninove. 2 We V. d. Stockt, Denderwindeke. 3' Van den Haute Gebr., Ninove. 4 We V. d. Stockt, Denderwindeke. 5. Van Melkebeek Roger, Ninove. 6. We V. d. Stockt, Denderwindeke. 7. We V. d. Stockt, Denderwindeke. 5. Afd. Merriën van 2 jaar. 1 We V. d. Stockt, Denderwindeke, 2. Cobbaut H. &.G., Outer. 6. Afd. Merriën van 3 jaar. 1. De Blander, Outer. 7. Afd.Merriën van 4 iaar en meer. 1. Van Melkebeek Roger, Ninove. 2. Heereman Clement, Appelterre. 3. Cobbaut Modest, Outer. 4. Berlengee Gebr. Aspelare. 5 Van den Haute Gebr., Ninove. 6 Cobbaut Hector &Guetan, Outer 7 De Cooman Benoit, Ninove. 8. Roger Van Melkebeek, Ninove. 9 We V. d. Stockt, Denderwindeke. 10. V. d. Kelen Edmond, Appelterre. 45. Het leven in de cocons wordt door middel van heet water, of door stoom, gedood, waarna de zeer fijne, blinkende draad op een bobijntje wordt afgerold. Enkel het aantal cocons voor de uitbating van het zijdebedrijf nodig wordt voor de voortteling bewaard. Wan neer de vlinder zijn omhulsel door natuurlijke ontpopping heeft ver broken, is de draad stuk, waarde loos bijgevolg De zijderupsteelt is inheems in China en Japan. In China bestaat die cultuur reeds 4000 jaar. Van uit dit land werd in het jaar 555 de zij derupsteelt door twee monniken naar Konstantinopel overgebracht, vanwaar zij zich door gans Zuide lijk Europa verspreidde. In China geschiedtde zijdeworm teelt in volle lucht in Zuidelijk Europa, waar het klimaat zich daar toe minder goed leent, worden de rupsen in luchtige, zonnige kamers gekweekt, in welke van buiten de nodige moerbeienbladeren wor- Loten van 2 Merriën van minstens 2 jaar oud en toebehorend aan dezelfde eigenaar. 1. Van Melkebeek Roger, Ninove. 2. Cobbaut Modest, Outer. 3. Van den Haute Gebr. Ninove. 4. We V. d. Stockt, Denderwindeke. 5. Cobbaut Hector Guetan, Outer KAMPIOENMERRIE Roger Van Melkebeek, Ninove. HOORNVEE: 1. Afd. Stieren van 9 tot 13 maand. 1. Van Londerzele Marcel, [Nederhasselt. 2. Baeyens Gerard, Okegem. 3. Baeyens Gerard, Okegem. 2. Afd. Stieren van 13 tot 18 maand 1. Schutyser Jozef, Appelterre 3. Afd. Oudere Stieren. 1. Van Hooste René, Ninove. 2. Heereman Marcel, Outer. 3. Matthijs Jean, Denderhoutem. KAMPIOENSTIER René Van Hooste, Ninove. 4. Afd. Gekontroleerde melkkoeien. 1. Steppe Julien, Appelterre. 2. V. D. Schueren Hilaire, [Appelterre. 3. De Pril René, Nederhasselt. 4. De Pril René, Nederhasselt. 5. Geeroms-Roelandt G. [Denderhoutem. 6. Van der Hoeven René, [Denderhoutem. 7. Van der Hoeven René, [Denderhoutem. 8. Wijnant Willy, Outer. 9. Van der hoeven René, [Denderhoutem. den binnen gebracht. Frankrijk en Italië zijn de twee voornaamste zijde voortbrengende landen van Europa. En hoewel de zijderupsteelt in Frankrijk een over grote uitbreiding heeft genomen, hoeft dit land jaarlijks nog belang rijke hoeveelheden draad uit Chi na, Japan, Italië en Spanje in te voeren om in de behoeften van zijn eigen industrie te voorzien. Deze industrie heeft hoofdzakelijk haar zetel in de omstreken van Lyon en St Etienne. Het was vooral Sully, die onder de regering van Henri IV, de teelt van moerbeziebomen in Frankrijk heeft begunstigd. Volgens de overlevering was het in China op doodstraf verboden zijderupsen uit te voeren. Zende lingen zouden uit dat land cocons, anderen zeggen zaad eieren in bamboestokken naar Europa heb ben overgebracht. De mythologie vermeldt twee 10. De Vas Hector, Aspelare. 11. V. D. Hoeven René, [Denderhouten, 12. Van Isterdael Jozef, Iddergem. 13. Merckx Edward, Denderhoutem 14. Van Vaerenbergh Hilaire, [Denderhoutem. 15. Van Vaerenbergh Hilaire. [Denderhoutem KAMPIOENKOE Steppe Julien, Appelterre. 5. Afd. Vaarzen van 32 tot 42 maand. 1. Van der Schueren Hilaire, [Appelterre. 2. Steppe Julien, Appelterre. 3. Van Vaerenbergh Hilaire, 4. Van Isterdael Jozef, Iddergem. 5. Baeyens Gerard, Okegem. 6. Afd. Vaarzen van 20 tot 32 maand. 1. Van der Hoeven René, [Denderhoutem. klassieke Atalanta's, een Arkadi sche en een Boiotische Atalanta. De Arkadische Atalanta was dochter van Jasos en Klymene. Haar vader die een zoon had ge wenst, deed het kind na zijn ge boorte te vondeling leggen. Het werd door een boerin gezoogd en groeide tot een snelvoetige, sterke, moedige jonge vrouw op. Zij nam deel aan de jacht op de Kalydoni- sche ever en bracht het ondier de eerste wonde toe. De Boiotische Atalanta was de dochter van de Boiotische koning Schoineus. Het was deze die door delist van Hippomenes', - volgens anderen door Meilanion's appe len—werd overwonnen. Toen deze Atalanta Aphrodite had vergramd, veranderden de gouden appelen in leeuwen. Oorspronkelijk waren alle moer beien wit. Witte moerbeien-Mo rus alba, Lat.-bestaan thans nog. Over de oorsprong der donker rode kleur der bessen van de moer beienboom wordt verhaald dat Py- ramos, een Babylonische jongeling, verliefd was geworden op de scho ne Thisbe. Een huwelijk werd door hun vaders verboden daarop be sloten zij samen te vluchten. This be verliet de eerste haar woning. Zij werd achtervolgd door een leeuwin en verloor haar sluier in de vlucht. De sluier werd door de koningin der woestijn met bloed bevlekt. Pyramos vond deze onder 2. De Vos Hector, Aspelare. 3. Van der Schueren Hilaire, [Denderhoutem. 4. Van der Hoeven René, [Denderhoutem. 5. Geeroms Roelandt G., [Denderhoutem. 6. Steppe Julien, Appelterre. 7. Steppe Julien, Appelterre. 8. Merckx Edmond, Denderhoutem. 7. Afd. Vaarzen van 12 tot 20 maand. 1. Van der Hoeven René, [Denderhoutem 2. idem 3. idem 4. Van der Scheuren Hilaire, [Appelterre.. 5. idem 6. Van der Hoeven René, [Denderhoutem 7. Morraye, Denderhoutem. 8. Schouppe Albert, Aspelare. een moerbeienboom. In de over tuiging dat zijn geliefde wredelijk door een wild dier verscheurd was geworden, zelfmoordde de jonge ling zich op de plaats, waar hij de bebloede sluier had aangetroffen. Toen Thisbe nadien op haar schreden terugkeerde, trof zij de geliefde dode aan en pleegde ins gelijks zelfmoord, op het lijk van haar minnaar. De wortelen van de moerbeienboom dronken beider bloed sedert dien, kleurden de vruchten van de boom donkerrood, en zijn ook alle vruchten van de moerbeienbomen, welke van deze eerste boom afstammen, zwartrood gekleurd. Nektar betekent eigenlijk krui denwijn. Wordt gezegd van elk uitgezochte, fijne, heerlijke drank. Godendrank. Drank der Olympi sche goden, en der gelukzaligen van het Walhalla. Evenzo goden maal, de maaltijd der goden, heer lijk maal. Plantennektar is een gesuikerd product, door kliertjes in het honig- bekertje der bloemen afgeschei den. De bijen zuigen dit vocht, tij dens hun bezoek aan de bloemen, uit, en brengen daarvan honig en was voort. Volgens sommige werd Atalanta en Hippomenes zelf in een leeuwin en een leeuw veranderd door Aphrodite, omdat zij hadden ver waarloosd de godin te bedanken. ('t Vervolgt). Een verzameling Mythen, Legenden en Volkskundige bijzonderheden In betrekking tot Planten en Bloemen. door ALOIS SUYS. bezorgt Uw kinderen een goede toekomst. Deze kunnen ze verkrijgen door het volgen van de lessen in de Deze inrichting omvat A. Een DAGSCHOOL waar men volgende diploma's kan bekomen Boekhouder, Tweetalig Correspondent en Tweetalig Steno-Typist, Gegradueerde in de Boekhouding en Bankwezen, Viertalig Secretaris en Viertalig Steno-Typist, Geaggregeerd leraar (regent) in het Handelsonderwijs. B. - Een AVOND- en ZONDAGSCHOOL waar men volgende diploma's kan bekomen Hulpboekhouder, Boekhouder, Gegradueerde in de Boekhouding. Eentalig Steno-Dactylograaf, Tweetalig Correspondent en Tweetalig Steno-Typist, Viertalig Secretaris en Viertalig Steno-Typist. Daarenboven kan men ge tuigschriften bekomen voor de Nederlandse, Franse, Engelse, Duitse, Spaanse en Russische taal. Zowel juffrouwen als heren worden toegelaten. Inlichtingen bij de Directie van de School. Tel. 223.21 6 DE KOORNBLOEM -

De Koornbloem | 1961 | | pagina 6