VAN DE HAK OP DE TAK. Rapenzaad BLOEM 000 KALVEREN Verlangt ge sterke flink opgroeiende Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 1 oogst 1961 de KOORNBLOEM 5 oogst 1961 Wie het geloven wil kan het ge rust doen, wie het niet gelooft moet het zelf maar weten. Per soonlijk zullen wij ons wel wach ten stelling te kiezen en willen lie ver afwachten of hier ten lande geen landbouwer gevonden wordt die zelf de proef eens nemen wil. Het gaat hem namelijk om het feit dat een Engelse boer, zekere Charles Pidgeon uit Axmout, zich enkele televisietoestellen aange kocht heeft en deze in de koestal len laten plaatsen heeft. De heer Pigeon beweert dat de moderne melkmetodes voor de dieren niet meer zo aangenaam zijn als de oude en men de bees ten dus iets in de plaats moet ge ven. Iets waardoor de koeien tevreden blijven. Er zijn boeren die hun dieren naar de radio laten luisteren en al dus (naar het schijnt) meer melk bekomen. Boer Pidgeon gaat een stapje verder en geeft de beesten ook nog iets te zien. Het spreekt vanzelf dat niet ie der programma geschikt is. Men moet zijn keuze weten te bepalen. (Het Vlaamse T.V. -programma Vergeet niet te lezen zou dus waarschijnlijk niet veel succes hebben.) Mits een aangepast program ma geven de dankbare koeien tot 10 liter melk per dag meer. Op de vraag van een joernalist wat voor programma dan eigenlijk wel het beste was, zei boer Pid geon dat de ervaring hem geleerd had dat de beesten van een span nend programma hielden. Misschien iets in de aard van Bonanza Het is geweten dat er in de we reld meer vrouwen dan mannen rondlopen, met het logisch gevolg dat een groot aantal jonge doch ters nooit aan een man graken. Toch schijnt dit niet hef geval te zijn in het 400 inwoners tellen de Italiaanse bergdorpje Frattoli waar op het ogenblik, tot groot spijt van de jonge mannelijke vrij ers, geen enkele huwbare jonge dochter rondloopt. De jonge mannen schijnen deze abnormale toestand niet te willen aanvaarden. Dus hebben zij zich tot het gemeentebestuur gericht en geëist dat de vroede burgervader het nodige zou doen om het vrou welijk schoon te herbevolken. Bovendien zijn de jongens van Frattoli erg kieskeurig. Zij eisen dat de jonge meisjes die dienen ingevoerd te worden, beschik ken over een dikke bruidskorf of anders over een winstgevende be trekking. Uitzondering zal gemaakt wor den voor meisjes die zeer mooi en zeer deugdzaam zijn. Nogal wel dat zij geen vrouwen vragen die zowel mooi als rijk zijn. In München (Duitsland) werd een 17-jarige bediende, een zeke re Michael Falkner, door een jeugdrechtbank tot een jaar ge vangenis veroordeeld omdat hij 55 kerkdiefstallen gepleegd had. Op de rechtszitting bekende deze veelbelovende jongeman bo vendien dat hij er daarenboven in gelukt was nog 99 andere gelijk aardige diefstallen te plegen, "met de hulp van God Toen de rechter hem op stren ge toon vroeg wat hij hiermede wilde zeggen antwoordde hij dat hij iedermaal voor het altaar een kort gebed gepreveld had "Heer, zorg er voor dat ik niet betrapt wordt Met enkele dagen verschil werd de 56-jarige Londense dame Bar bara Woodhouse wegens twee verschillende verkeersovertredin gen gestraftde eerste maal we gens overdreven snelheid, de tweede maal omdat zij geen acht gegeven had op de rode lichten. Eigenlijk een heel banaal geval ware het niet dat Barbara Wood house in Engeland algemeen er kend wordt als de grote specialis te van het probleem Veiligheid op de Straat Zij hield over dit onderwerp reeds honderden voor drachten en vervaardigde zelf twee korte films over dit onder werp, films die door de politie als opleiding voor verkeersproblemen gebruikt worden. Wij lazen onlangs in de pers dat in de Verenigde Staten van Amerika het beroep van begrafe nisondernemer zeer lonend schijnt te zijn. Meer dan 7,5 miljard Bel gische frank worden er per jaar besteed om de doden een mooie begrafenis te bezorgen. Naar het schijnt kost een zeer eenvoudige begrafenis er onge veer 900 dollar, dus ongeveer 45.000 frank. De Amerikaanse kerken, zowel katholieke als protestantse, zijn hiertegen in opstand gekomen. Zij menen dat de huidige overdrijvin gen op dit gebied zeer verdacht een heidens tintje beginnen te krijgen. Niet de nadruk op het hierna- maalse wordt gelegd, hoofdzaak is dat de overledene een mooie begrafenis krijgt en dat hij, zelfs in de dood, zo levend mogelijk lijkt. Een gezonde dode zou men kunnen zeggen, als men weet dat de doden er, om de lijkkleur weg te nemen, eenvoudigweg gesminkt en prachtig uitgedost worden. Het Russische nieuwsagentschap Tass meldt dat in de Sowjet-staat Armenië er op het ogenblik onge veer 5000 mensen leven wier ou derdom schommelt tussen de 100 en de 135 jaar. Het Ministerie van Volksge zondheid heeft een wetenschappe lijk onderzoek naar de oorzaken van dit niet alledaags feit gelast. Wat moet het zoet zijn in de Sowjet-Unie te leven We kunnen aan de belangstel lenden mededelen dat wij zaad van volgende veredelde rapen- rassen in magazijn beschikbaar hebben 1. Meetjeslander. Ronde witte met suikerijloof. 2. Waaslanden Lange- blauwe met ingesneden loof. 3. Alander. Lange-blauwe met suikerijloof. Deze drie soorten bieden weer stand aan de knolvoetziekte. Genoemde zaden worden ver kocht in zakjes van 0,5 kg, 1 kg en 2 kg, met lood en etiket van de officiële keuringsdiensten. Wij kunnen met genoegen me dedelen dat de prijzen van het rapenzaad dit jaa" zeer voordelig zijn. van prima hoedanigheid is re gelmatig in magazijn beschik baar. Wij weten dat de landbou wers belang hebben bloem te kopen en hun tarwe aan de mo lens te leveren. De verkoop gebeurt in zak ken van 50 kg. t Men meldt ons uit Hekelgem het overlijden van Mevr Mar. Cecilia VONCK Echtgenote van Mr. Jan-Frans Verleysen Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen Families bieden wij o.nze oprechte deelneming. Dan moet U ons speciaal kal- vermeel gebruiken. Het is een volledig voeder wel ke de groei en ontwikkeling der jonge dieren verzekert en bevor dert. Nadien voedert men ons jong- veemeel Nr 1 speciaal voor groei of Nr 2 speciaal voor vetaanzet. Zie de gebruikswijze in iedere zak. te Anderlecht voor dexe week. Varkens Bij een aanvoer van 2656 varkens, of een vermindering tegen vorige week van 329 dieren, was de stem ming zeer vast met fel oplopende prijzen. Vooral de prima slachtvarkens werden tegen zeer hoge prijzen verhandeld. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon) 34-48 fr. vlees varkens 32 33 fr. half vette varkens 30 31 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht29 30 fr. zeugen 24 29 fr. Hoornvee Men telde in totaal 3893 dieren, wat een vermeerdering betekende van 122 koppen tegenover de vo rige week. De stemming was eerder naar de kalme kant, vooral voor de dieren van middelmatige hoedanigheid. De prijzen Ossen dikbil 50-54 fr; goed gei vormde 44-47 fr.60 t.h. opbrengst 32 39 fr. 55 t.h. opbrengst 26 31 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 20-25 fr. ,-50 t.h. opbrengst: 16 18 fr. Vaarzen dikbil50-54 fr. goed gevormd44 47 fr.60t.h. opbrengst 35 40 fr. 55 t.h. opbrengst 24 32 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 30 34 fr. 55 t.h. opbrengst s 24 28 fr. zware 24 28 fr.worstdieren 14-15 fr. Kalvermarkt De markt was zeer vast met mer kelijk hoger prijzen, vooral voor de beste kalveren. De cijfers wezen op een minder aanvoer van 76 dieren. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 73 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 53 tot 62 fr.; goed gevormd 46 tot 52 frgewone 32 tot 38 frminderwaardige 28 tot 30 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Grote 2,15 fr. Middensoort(50/60 gr.) 1,50 fr tot 1,90 fr. Kleine 1,00 fr. tot 1,40 fr. Prijs op tournée Grote 2,05 fr. Middensoort 1,60 fr. Kleine 0,90 fr. tot 1,20 fr. Marktbeschouwingen Nog altijd vaste markt voor de extra grote eieren zowel voor bin nen- als buitenland. De kleine eie ren, welke in de productielanden in grote overvloed beschikbaar zijn, zijn moeilijk te verkopen. Deze eie ren, uitgedrukt in gewicht, zijn mer kelijk goedkoper dan de grote eie ren. Aangevoerde hoeveelheden i 1.300.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 30.000. Verkocht 22.0C0 (2,40 a 4,30 fr.) Botermarkt 1603 kg. 74 a 77 fr. Tendens van de markt stijging Zwijnen 31 32 fr. Biggen 40-45 fr. Kalveren: 30 42 fr.

De Koornbloem | 1961 | | pagina 4