LANDBOUW BERICHTEN VOOR DE STOPPELBEKALKING DOLOKAL. Vraagt overal Landbouwers, LANDBOUWERS Verbetert de structuur van uw gronden en bemest dezelve met 5 oogst 1961 5 ZWITSERLAND. Voortbrenging van gesmolten kaas. Voor het ogenblik zijn er in Zwit serland een tiental fabrieken die gesmoltenkaasvervaardigen. Jaar lijks worden zowat 6,2 miljoen kg Emmentaler en Greyerzer kaas ver smolten, terwijl circa 1,2 miljoen kg andere melkproducten worden verwerkt. Gedurende het jaar 1960 be droeg de voortbrenging van ge smolten kaas 10 miljoen kg, waar van l/3de in Zwitserland en 2/3de in het buitenland werd verbruikt. PORTUGAL. Melk- en zuivelproduktie. Gedurende het jaar 1960 werden in Portugal de volgende hoeveel heden melk- en zuivelprodukten vervaardigd -. melkpoeder boter dieetproducten kaas overige melk- produkten Voortbrenging van tomatenpurée In 1960 produceerde Portugal 18.000 ton tomatenpurée tegen slechts 500 ton in 1957. Volgens schatting van het Ministerie van Landbouw zal de voortbrenging dit jaar 36.000 ton bedragen. Door het gebruik van nieuwe machines is het mogelijk dit jaar ongeveer 100.C00 ton verse toma ten tot purée te verwerken. In 1960 bedroeg de produktie van verse tomaten ruim 130.000 ton waarvan 60.000 ton veis werd verkocht en circa 70.000 ton werd ingelegd. HONGARIJË. Landbouwmechanisatie. In het kader van het Hongaarse driejarenplan zal in de loop van 1961 in de landbouw een bedrag van 5100 miljoen forint worden ge ïnvesteerd. Van dit bedrag zullen o m. 4370 trekkers, 1050 combines, 2000 zaaimachines, 2000 grasmaai ers en vele andere machines wor 2.219 53.259 2.853 102.709 846 45.911 2.690 67.242 1.421 31.053 ZUIDSLA VIÊ. Groenten en vruchtenconserven. Zuidslavië telt ongeveer een 40 tal fabrieken voor groenten- en vruchtenconserven. Aanvankelijk maakte de jam en marmeladevoortbrengst onge veer 70 uk van de totale produc tie. Naderhand is de productie be langrijk uitgebreid, o.m. met toma tensap, vruchtensappen, gedroogd fruit en groenten, gesteriliseerd fruit, kersen, pruimen, abrikozen en siropen. ISRAËL. T eleur stellende sinaasappeloogst 1960 61. De opbrengst van de Israëlische sinaasappeloogst 1960-'61 bedroeg 11,35 miljoen kisten, de uitvoer slechts 8,1 miljoen kisten tegen 10,2 miljoen in het vorige seizoen. Men had op een hogere opbrengst ge rekend daar een aantal jonge aan plantingen voor het eerst vruchten zou opleveren. De 84.000 dunam jonge aanplantingen leverden ech ter slechts 1,5 miljoen kistenop.de 123.000 dunam reeds bestaande plantages bijna 10 miljoen kisten^ Van de genoemde 1,5 miljoen kisten kwamen slechts 600.000 kis ten voor uitvoer in aanmerking. De sinaasappeluitvoer bracht 44 miljoen dollar op, de binnenlandse afzet 19 miljoen Israëlische pond sterling. Groot Brittannië nam 42 op van de uitvoer, West Duitsland 14,3%, Nederland en België teza men 10,5%. PAKISTAN. De mechanisatie van de landbouw. Om de mechanisatie van de land bouw voornamelijk op coöp ratie- ve basis te bevorderen, heeft de regering beslist eerlang in aan zienlijke mate de invoer van land- bouwtractoren te verhogen. Doch zij heeft tevens bepaald dat deze tractoren van bepaalde types moe ten zijn. Reeds werden 2 modellen van Engelse trekkers, één Ameri kaanse en een Duitse onder een stelsel van algemeen vergunning geplaatst, terwijl de invoer van alle andere geweigerd wordt. De aan- den aangeschaft. Het trekkerspark genomen types zijnMassey Fergu- zal einde 1961 bstaan uit 41.000 son 35,5 p.k., International Harves- machines I ter 45 p.k., Fordson Major, Lanz Me dium en Holder A 12. De landbouwmechanisatie neemt hoofdzakelijk in Pakistan uitbrei ding in de nieuwe streken waar de regering 100.000 acres grond heeft verdeeld in hoeven van 500 acres met aanwending van de mechani satie en waar de boeren er op re kenen de hoogste vrijstellingen van taksen te zullen bekomen De overheden hebben de op richting aangekondigd van pools voor tractoren voor de landbou wers leden van de coöperaties. De ze pools zullen aanvankelijk maar bestaan uit 200 tractoren doch zul len uitgebreid worden naar gelang van de vraag. ARGENTINIË. De landbouwpolitiek van president Frondisi. In het raam van het streven tot verbetering van de weinig schitte rende economische toestand wordt ook een inspanning gedaan tot op voering van de landbouwproduc tie. Gezien de teleurstellende oog sten van een aantal landbouwuit- voerproducten wordt voor 1961 we derom een negatieve handelsba lans verwacht. President Frondisi heeft meegedeeld dat als onder deel van de uitvoercampagne nieu we maatregelen tot opvoering van de landbouwopbrengsten zullen worden getroffen. Er zullen o.m. kredieten worden verleend voor de aankoop van trac toren, landbouwwerktuigen en kunstmest. Verder zullen heffingen bij de uitvoer van landbouwpro ducten worden afgeschaft. De steun prijzen voor tarwe en lijnzaad voor de oogst 1961 1962 zijn verhoogd met respectievelijk 50 en 90 pesos per 100 kg. teneinde de telers te be wegen een grotere oppervlakte voor deze producten te bestemmen. Gelet op de politiek ter bevor dering van de uitvoer, doet het enigszins vreemd aan, dat met in gang van 1 maart voor een aantal producten de uitvoerbelasting is verhoogd van 8 tot 10 Suiker en maïs zijn evenwel van deze belas ting vrijgesteld. PERU. Ontwikkelingsprojecten. Gedurende het jaar 1961 zal on geveer 63 miljoen dollar worden uitgegeven voor wegenbouw, her- kolonisatie, landbouwhervorming en huizenbouw. De Eximbank en het Deve lopment Loan Fund,, zullen hiervan 43 miljoen aan kredieten verstrek ken. Einde maart is een wetsontwerp ingediend dat voorziet in de op richting van een onderneming voor de bevloeiing en kolonisatie van verscheidene woestijngebie den langs de kust met inbegrip van Chao en Viru tussen Chimbote en Trujillo, de vallei van de Tumbes- rivier in het noorden en de pam pas rondom Nazca te zuiden van Lima. Het kapitaal zal in gelijke delen worden ingebracht door de regering, het Amerikaans Comité voor Italiaanse Immigratie te New- York en de ontwerper van het pro ject. Het beginkapitaal zal 1 milj. soles bedragen. ALGERIË. Bouw en uitrusting van talrijke landbouwposten. Wij vernemen dat de Raad van de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G zijn goedkeuring heeft gehecht aan een plan tot het bouwen en de uitrusting van talrij ke posten voor landbouwmaat- schappijen die over het gehele grondgebied zijn verspreid. De werken omvatten, naast het bouwen van de posten zelf, die elk uit een huisvesting en een opslag plaats bestaan, de uitrusting van de posten met trekkers en het daar bij horende materiaal De kosten voor de uitvoering van dit plan worden geraamd op 35.401000 nieu we franken en zullen geheel door het Fonds worden gedragen. Men voorziet dat de werken 9 tot 12 maanden in beslag zullen nemen. Krachtens het artikel 132 van het Verdrag van Rome (dat de Euro pese Economische Gemeenschap instelt) is de deelneming aan de aanbestedingen en leveranties voortvoeiende uit de werkzaamhe den van het Fonds, onder gelijke voorwaarden opengesteld voor alle natuurlijke en rechtspersonen die onderdanen zijn van de lidsta ten en van de geassocieerde lan den. Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk leest en verspreidt uw blad. Inhoudende 10,5 Magnesiumcarbonaat 85 Calciumcarbonaat Verkrijgbaar in de magazijnen van de S. M. REDT U ZELVEN en bij al hare verkopers. DE KOORNBLOEM x ton waarde in 1000 escudos n-T26 Job- Baeten Haaltert

De Koornbloem | 1961 | | pagina 5