LANDBOUW BERICHTEN Moederloze viggens STUDIEDAG Kleine Aankondigingen Kora-Viggenmelk DE KOORNBLOEM 3 9 dec. 1961 BINNENLAND. Reglementering van de uitvoer van appelen en peren. Het ministerieel besluit van 20 november (Stsbl. van 27 november) behelst uitvoerige voorschriften betreffende kwaliteit en verpak king waaraan appelen en peren moeten voldoen die naar het bui tenland worden verzonden. De verplichtingen welke uit dit ministerieel besluit voortspruiten dienen nageleefd door de telers en de uitvoerders. Dit besluit treedt in werking op 27 december 1961. FRANKRIJK. Vermindering van de tarweuitvoer. De Franse uitvoer van tarwe en bloem is geslonken. In 1960 werd 1.551000 ton uitge voerd tegenover 1.770.0C0 ton in 1959. Tijdens het oogstjaar 1960 1961 werd 1.200.000 ton tarwe ver scheept, hetzij 9 o/o minder dan tij dens het vorig oogstjaar. Deze af name is vooral te wijten aan de da ling van de uitvoer naar Afrika. De verzendingen naar Algerië hebben niet eens het derde be reikt van het vorig oogstjaar. WEST DUITSLAND. In het eerste halfjaar werd in West-Duitsland 66.450 ton gevogel te ingevoerd ter waarde van 169,7 miljoen DM. Vergeleken met de invoer in de eerste 6 maanden van 1960 betekent dat een stijging van ca. 24,5 naar hoeveelheid en van ca 21,7 naar waarde. Ongeveer 94% van de totale invoer wordt verzorgd door Nederland, de Ver. Staten en Denemarken. De invoer uit Nederland bedroeg 22.840 ton, die uit de Ver. Staten 20 500 ton, die uit Denemarken 19.120 ton. Daaruit blijkt, dat de Ver. Staten Denemar ken van de tweede plaats hebben verdrongen en bezig zijn een ern stige aanval te ondernemen op de eerste plaats, die nu nog door Ne derland wordt bezet. Duitse eiereninvoer 8 lager. In het eerste halfjaar 1961 wer den in Duitsland 2 miljard 247 mil joen eieren ingevoerd ter waarde van 294,4 miljoen DM. Vergeleken met de invoer in de eerste 6 maan den van vorig jaar die 2 miljard 442 miljoen stuks ter waarde van 276,6 miljoen DM bedroeg, is de waarde naar hoeveelheid met ca 8 ge daald, doch naar waarde met ca. 6,4 gestegen. De gemiddelde prijs bij invoer was vorig jaar 3 pf. en dit jaar 13,1 pf. Nederland 1089 150,7 Denemarken 362 49,8 Polen 315 35,5 België 126 16,2 ZWITSERLAND Beperking van de aardappelinvoer. De regering beperkt de invoer van produkten vervaardigd met aardappelen. Invoervergunningen worden vereist en worden enkel af geleverd ten belope van de hoe veelheden van de invoer geduren de de twee laatste jaren. Deze maatregel beperkt vooral de invoer van aardappelvlokken, aardappel meel en preparaten op basis van aardappelmeel. ITALIË. Nieuwe reglementering van de boterinvoer. De boterinvoer was tot heden onderworpen aan het stelsel der minimumprijzen in Italië, wat be tekent dat wanneer de prijs van de boter boven een bepaalde prijs bleef, de boter vrij mocht worden ingevoerd. Daar dit stelsel ingevol ge ongezonde praktijken aanlei ding heeft gegeven tot moeilijkhe den van ekonomische aard, heb ben de overheden bij dekreet van 30 oktober 1.1. het stelsel der mini mumprijzen opgeheven en de in voer van boter onderworpen aan een ministeriële vergunning. De oogst 1961. De Italiaanse oogst 1961 wordt geschat op 7.893.000 ton tarwe. De ze hoeveelheid overschrijdt aan zienlijk de vooruitzichten en zal met ruim 18 de oogst van verle den jaar overtreffen. NOORWEGEN. Invoer van groenten. Bij beslissing van het Noors mini sterie van Landbouw zullen de hier onder vermelde groenten vrij mo gen ingevoerd worden tijdens de periode die voor elk van hen is aangegeven Broccoli, Bloemkolen, Diverse groene bonen, Venkel, Diverse erwtsoorten, Raapkolen, Radijzen, Komkommers serpent Spinazie, Selder, Tomaten. PORTUGAL. Mislukte graanoogst. De jongste graanoogst is de slechtste sedert jaren De opbrengst wordt geraamd op 326 500 ton. Dit cijfer ligt onder het gemiddelde der jaren 1950 54. Daar het natio naal verbruik minstens het dubbele bereikt van de voortbrenging van dit jaar zal Portugal verplicht zijn zijn graaninvoer merkelijk te ver hogen. TUNESIË. Invoer van geslacht pluimvee. In Tunesië is een vennootschap opgericht welke tot doel heeft de invoer van geslacht pluimvee te bevorderen. De naam er van is «Eliouchoume» en haar zetel is ge vestigd te Tunis. Sedert het gebrek aan geslacht pluimvee op de Tu nesische markt in 1951, heeft de Tunesische dient voor de buiten landse handel zich met de invoer daarvan belast De nieuwe ven nootschap zal naar verluidt, het in voermonopolium voor deze pro dukten verkrijgen. PHILIPPIJNEN Invoer van vee. De regering heeft het voornemen bekend gemaakt in de komende vijf jaar voor een waarde van ruim 80 miljoen gulden aan slacht- en melkvee in te voeren. Aankoop van landbouwmachnines. De president van de Philippijnen heeft een wet getekend waarbij aan de Farm Mechanization Authority een totaal bedrag van 100 miljoen peso is toegewezen voor de aankoop van landbouw machines en landbouwgereed schappen ten behoeve van de me chanisatie van de landbouw op de Philippijnen. Dit bedrag zal over 5 jaar worden verdeeld, zodat jaar lijks een bedrag van 20 miljoen pe so zal worden besteed. MEXICO Toenemende suikervoortbrenging. De suikerproduktie in Mexico is gedurende de laatste 5 jaren aan zienlijk gestegen. In 1956 bedroeg zij namelijk 700.000 ton, tegen 1,4 miljoen ton in 1961. De verwach ting is dat in 1964 de opbrengst 2,07 miljoen ton zal bereiken. PERU Vestiging van een proefstation. De Arequipa Rehabiltation and Development Board zal 1,4 mil joen soles lenen aan de Interameri- kaanse Dienst voor de Produktie van Voedingsmiddelen teneinde te Arequipa een landbouwproef station te vestigen. LIBYË. Oprichting van industrie voor de bereiding van] veevoeder. In samenwerking met de F.A.O. (Landbouw en Voedingsorganisatie van de Verenigde Naties) is de Li- byse regering voornemens een nij verheid op te richten voor de ver werking van landbouwafval tot veevoeder. De te gebruiken grond stoffen zijn afval van tomaten, da dels, sinaasappelschillen, afval uit de oliepersen, afval uit de slacht huizen en vis. De F.A O. verlangt offertes voor een volledige inrich ting en installatie van dergelijke fabriek. IRAN. Ze«r goede lijnzaadoogst verwacht. Verwacht wordt dat de]lijnzaad- oogst dit jaar 20.000 ton zal bedra gen, hetgeen als zeer goed wordt beschouwd. Beroepsvereniging der Fabrikanten voor Samengestelde Voeders voor Dieren. Op 14 december 1961 wordt er door de Beroepsvereniging der Fa brikanten van Samengestelde Voe ders voor Dieren, v.z.w. een studie dag ingericht die zal gewijd zijn aan De Produktie van Rundvlees Deze studiedag zal doorgaan te Luik, in het Paleis der Kongressen, Esplanade de 1' Europe. HET PROGRAMMA ziet er uit als volgt 's Ochtends van 10 u 15 tot 12 u 45 De ekonomie van het Rund vlees door Dr. G. Van Snick, hoofdinspekteur-direkteur bij het Ministerie van Landbouw. Intensieve Vleesproduktie met Jong Rundvee door HH. R. Jar- rige en C. Beranger van het Cen tre National de Recherches Zoo- techniques te Jouy - en - Josas (Frankrijk) 's Namiddags van 14 u 30 tot 17 u Onderzoek naar de Fokwaar de van K. I.-Stieren in verband met Vleesproduktie en Vleeskwaliteit door Prof. Dr. J. Martin van de Rijks landbouwhogeschool te Gent. De Conformatie van het vleesrund (Zijn beoordeling, zijn betekenis en zijn gevolgen) door HH. B.L. Dumont en P. Le Guelte van het Centre National de Recherches Zoötechniques te Jouy - en - Josas (Frankrijk). De personen die aan deze stu diedag zouden willen deelnemen, worden verzocht zich te wenden tot het Sekretariaat van de Beroeps vereniging der Fabrikanten van Samengestelde Voeders voorj die ren, Parochiaanstraat, 27, te Brus sel 1. TE KOOP: - Schone vaars, laatste maand dracht, bij Kamiel De Cocker, Nr 103, Groenstraat, Erembodegem. - Twee volle vaarzen, einde dracht, tbc vrij, bij Claus Charles, Molendreef, 64, Aalst. -Wekelijkse aankomst van bes te rood bonte en zwart-bonte volle en gekalfde vaarzen, bij Robert Vinck, Brusselse steenweg, 2, Aalst, (viadukt) tel. 22918: Erkend vee handelaar, aangesteld door het Ministerie van Landbouw, dus al len t.b.c.-vrije dieren. - Beste vaars, einde dracht 14 december, bij Benoit Herssens, 97, Steenweg op Dendermonde, Gijze- gem. -Vaars, einde dracht, bij Bour geois L., Dorp, Burst. NOODSLACHT1NGEN. Alle noodslachtingen De Deyn Roger Steenweg op Gent, 51, Erpe. Tel. Aalst 053/276.04. - Beste kalfvaars, einde dracht, bij Muylaert Oscar, Brulstraat, 128, Haaltert. - Nest schone viggens, bij Van Geem Michel, Gentse Steenweq, 50, Aalst. Melkbeesten Alle dagen te be zichtigen, verscheidene beste ge kalfde koeien, gevende tot 28 liter melk, tbc vrij, bij Hanssens Des., Gentse Steenweg, 443, Aalst. Ook koop ik alle NOODSLACHTINGEN Tel. 248.76. - Nest beste viggen, bij Jozef Van der Meersch, Vrijdagmarkt, Lede. -Nest beste viggens, bij Hector Schockaert, Steentje, Lede. -Nest beste viggens, bij Maurits Van der Meersch, Kortenhoek, Hofstade Landbouwers: Voor uwe aankopen van het beste melkvee, wendt U in volle vertrouwen tot P. Van Nuffel, Geld hofstraat, 81, Aalst. Tel. (053) 22640. Alleen t.b.c.-vrije dieren met vergunning aangesteld door het Ministerie van Landbouw. - Biggens, bij De Dycker Guil- laume, Elsbrug, 42, Wichelen. Oud gekend gemachtigde beer- houderij bij Gebr. Verbeecke, Mosstraat, 61, Wichelen. Telefoon 273.10 Aalst. Wij komen ten huize. - Nest beste viggens, bij Ade- maarVande Putte, Heide, Wiche len. -Nest viggens, bij Leon Ermens, Kloosterstraat, 22, Mere. Ben koper van wilgen- en cana dabomen. Zich wenden Mecanie- ke Klompenmakerij, Oude Den- dermondse baan, 27, Asse. TE KOOP Alle soorten paarden- getrekken en rijzadels. Gareelma kerij: De Pelsmaeker Willy, Ninove- straat, Nr4 Haaltert. (bij de statie). kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen, j dadelijk geholpen worden. hoeveelheid waarde Overzicht mil), stuks mil; DM

De Koornbloem | 1961 | | pagina 5