Weekblad Ik verkondig U een grote vreugde. De landbouwbegroting voor 1962* Aan cle houders van Kasbons. Voor en door de Landbouwers in de Kamercommissie voor Landbouw Arbeid adeit AALST 23 DECEMBER 1961. Verschijnt iedere zaterdag 4CLte JAARGANG Nr 2005 Voor de Ontwikkeling en de Stadsverdediging van de Landbouwers Nr 14.25,93. O. CAUDRON. Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Het is in deze bewoordingen dat de Engel zich richtte tot de herders van Bethleëm. Die nacht was er veel volk te Bethleëm. En zoals gewoonlijk in dergelijke omstandigheden tracht te men het onaangename van een administratieve maatregel - de volkstelling te overwinnen door ontspanning. Men drinkt een glas, men is ge lukkig oude kennissen weer te zien, men vertelt elkander aller hande nieuws over familie en streek, men vertelt anekdootjes. Ook was er overal in Bethleëm licht, gezang en vreugde. Afspan ningen en huizen kraakten van volk. Er was die nacht veel volk te Bethleëm, en toch werd de goede boodschap, de grote vreugde, aan niemand van deze feestvierenden meegedeeld. Zij werd verkondigd aan hen die in de duisternis zaten, buiten, zonder licht en zonder be schermend afdak aan de herders die indommelden onder de last van de vermoeienissen van de dag, en daar waren om hun kudden te beschermen tegen de gevaren van de nacht. Voor hen werd de hemel plots helder verlicht, het is aan hen dat de boodschap der grote vreugde gebracht werd. En zo was het, is het, en zal het zijn met elke Kerstmis. Ook op onze dagen wordt er met Kerstmis vreugde gemaakt. In alle Bethleëms over de gehele we reld wordt er gezongen en ge- dansd, en plezier gemaakt. Er wordt gegeten en gedronken, ge schenken worden uitgewisseld. Hier en daar in een Nachtmis, of voor een Kribbe voelen sommige harten zich vertederd, want men denkt terug aan de gelukkige en kommerloze dagen der eerste le vensjaren, toen de Kerstkribben zo'n fascinerende indruk op ons maakten, maar echte Kerstvreug de, deze der herderkens, wordt weinig aangevoeld. Deze voelt men enkel aan in de nacht, in de duisternis. Dezen die eenzaam zijn, dezen die wenen, dezen die onbegrepen zijn en ver stoten worden, voor hen krijgt Kerstmis nog eens zijn ware bete kenis. Het feest dat hoop en troost brengt aan de eenvoudigen, aan de lijdenden, aan de ongelukkigen. Zij zijn de herders van onze dagen, voor wie de ware Kerstvreugde is weggelegd, zo ze maar zien en luisteren willen naar de hemelse boodschap. Want zonder deze Boodschap is alle leven uitzichtloos. Vooral voor dezen die gedom peld liggen in de nacht van het lij den moet Kerstmis een grote vreug de worden, omdat het ons in kon- takt brengt met Hem die het lijden geheiligd heeft en aan het lijden een zin gaf. Welke ook de vorm van uw lijden en uw beproevingen weze, Kerstmis moet u hoop, be trouwen en vreugde brengen, want om u dat te geven is God mens ge worden. Ook de herders van Bethleëm hebben de Boodschap als een gro te vreugde aangevoeld want ze loofden God en zongen Hem lof, om al wat ze hadden gehoord en gezien Het is voor de eenvoudi gen en voor de lijdenden dat de Kerstboodschap is weggelegd, het is ook door hen dat ze het best begrepen wordt. Woorden Neen, werkelijkheid. Want het licht van Kerstmis, is een tegenwoordigheid, een tegenwoor digheid die een naam draagt EmmanuëlGod met ons. Sinds die eerste Kerstnacht kan men er niet meer aan twijfelen, dat God be lang stelt in het mensdom sinds die eerste Kerstnacht voelt het mensdom zich niet meer verlaten. God is mens geworden, om met ons te lijden, en ons de weg te wij zen naar het Licht en de Verlos sing. Het licht dat de herders zagen in deze heilige nacht was geen voorbijgaand licht, het was de op komende dag die alle duisternis overwinnen zou, en die ons zeker heid, vrede en rust brengen zou. Het hangt slechts van ons af dit licht te zien, en er ons door te la ten leiden. We moeten doen gelijk de herders en opgaan naar de stal, en KNIELEN en ERKENNEN, opdat Zijn zegen over ons zou kun nen komen. Het is voor de nederi- gen, de eenvoudigen, de lijdenden, dat de ware en de grote kerst vreugden zijn weggelegd. (3de bijdrage). In ons vorig nummer hebben wij de uiteenzetting van de Minister van Landbouw voor de Kamercom missie samengevat betreffende de positie van de Belgische landbouw in de volgende economische ge meenschappen de Belgisch Lu xemburgse Economische Unie (B.L.E.U.) ,- de Benelux Economische Unie de Organisatie voor Econo mische Samenwerking en Ontwik keling (O.E.O.S.) De Minister handelde vervolgens over de vraagstukken waarvoor de Belgische landbouw geplaatst is in D) De Gemeenschappelijke Europese Markt (E.E.G.). Deze problemen zijn drieerlei 1) de verwezenlijking van de in tegratie in het kader van de Ge meenschappelijke Markt 2) de aanvraag tot toetreding vanwege Groot Brittannië, Dene marken en Ierland 3) de associatie van Griekenland, Turkije en van de overzeese lan den en gebiedsdelen. 1) De verwezenlijking van de Gemeenschappelijke Markt. Krachtens artikel 14 van het Ver drag van Rome tot instelling van de Gemeenschappelijke Markt werden de douanerechten tussen de lidstaten op 1 januari 1961 met 20 verlaagd ten opzichte van de rechten toegepast in 1957, voor de geliberaliseerde of vrij gegeven produkten bij de invoer, en met 25 voor de niet geliberaliseerde landbouwprodukten. Dit supplement van 5 voor de laatstgenoemde produkten is het gevolg van de beslissing welke op Uitgegeven door de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN 12 mei 1960 genomen werd door de Raad van Beheer van de E.E.G. het tempo van de verlaging der douanerechten te bespoedigen in verband met de data die bepaald zijn in het Verdrag. Voor de landbouw is deze be spoediging van bijkomend belang, maar zij houdt verband met een nauwkeurige kalender voor de uit voering van een gemeenschappe lijk landbouwbeleid. Theoretisch loopt de eerste etappe op 31 de cember a s. ten einde. Voor die da tum stelt de commissie een nieuwe bespoediging voor van de etappen der douaneontwapening. Deze laatste zou bestaan in een bijko mende verlaging met 10 van de douanerechten. Gezien de beslissing om de za ken te bespoedigen, genomen op 12 mei 1960, de overgang van de eerste naar de tweede etappe en de nieuwe mogelijke bespoediging op 1 januari 1962, zouden de doua nerechten tussen de lidstaten moe ten verlaagd worden met 40 ten opzichte van de rechten toegepast in 1957 voor de geliberaliseerde landbouwprodukten en met 45 voor de niet geliberaliseerde land bouwprodukten (50 voor de nij- verheidsprodukten). De Commissie steunt zich hiervoor op de gunsti ge economische ontwikkeling in de E.E.G. Van haar kant wordt de toena dering naar het gemeenschappe lijk buitentarief verwezenlijkt vol gens de ritme bepaald door het Verdrag, d.w.z. op het einde van de eerste etappe het verschil tus sen het werkelijk door de zes lan den toegepast tarief op 1 januari (Zie vervolg 2' bladzijde 1' kolom). Wij vestigen er de aandacht op van de houders van kasbons dat deze ons, bij het inkasseren van de eerstvolgende koepon, moeten zeggen of de voorheffingsbelasting van 10 door ons dient afgehouden van het bedrag der koepons. Indien dit niet gebeurt, dan moeten we er kennis van geven aan de Administratie der Belastingen. De Koornbloem nementsprijs 96 fr. 's jaar» kan zich abonneren op de ntoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen aanduiding der bron is ver A bot Men zonde

De Koornbloem | 1961 | | pagina 1