MODERNE JEUGD! Weekblad De landbouwbegroting Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt voor 1962* Gezondheid en Voorspoed* in de Kamercommissie voor Landbouw Lezeressen en Lezers AALST 30 DECEMBER 1961. Verschijnt iedere zaterdag 40«„te JAARGANG Nr 2006 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. (053) 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Uit Land 1 gegeven door de ibouwersvereniging IEDT U ZELVEN Nr-14.25.93. O. CAUDRON. (4de bijdrage). In onze drie vorige nummers hebben wij een samenvatting ge publiceerd van de inleidende uit eenzetting van de Minister van Landbouw voor de Kamercommis sie betreffende de toestand van de Belgische landbouw in het kader van de volgende economische ge meenschappen de Belgisch Lu xemburgse Economische Unie (B.L.E.U.), de Benelux Economische Unie, de organisatie voor Econo mische Samenwerking en Ontwik keling (O.E.O.S.), de Gemeenschap pelijke Europese Markt (EEG.) en in de Algemene Overeenkomst be treffende de Toltarieven en Handel (G.A.T.T.). De twee laatste internationale organismen, waarbij de landbouw betrokken is, zijn F) De U N O. De conferenties van de U.N.O. of Verenigde-Naties betreffende de suiker en de tarwe belangen ons land aan dat suiker uitvoert en tarwe invoert. De SUIKERCONFERENTIE van de Verenigde-Naties te Geneve, ver gaderd sedert 12 september, on derzoekt thans krachtens artikel 42 van de suikerovereenkomst, die van kracht is sedert 1 januari 1959, de wijzigingen die aan deze over eenkomst dienen gebracht om er de goede werking van te verzeke ren tijdens het vierde en vijfde jaar van zijn geldigheidsduur. De tarweconferentie zal te Ge neve vergaderen begin 1962 om over te gaan tot de hernieuwing van de huidige overeenkomst die van kracht blijft tot 31 juli 1962. G) De FA.O. Het dringend vraagstuk voor de Voedings- en Landbouworganisa tie der Verenigde Naties (F A O.) is dat van de hulp aan de ontwikke lingslanden. Aan dit vraagstuk zijn de prij zen van de basisproducten en van de landbouwoverschotten gekop peld. In de loop van november 1.1. werd een conferentie gehouden waaraan ons land deelnam. De algemene bespreking door de Kamercommissie had betrek king op bepaalde punten die van actueel belang zijn en welke wij verder zullen behandelen. 1) Vraagstukken van de Gemeenschappelij ke Markt en van de andere economische Gemeenschappen. A) De betekenis van harmonisatie van het landbouwbeleid Op een vraag van de voorzitter der landbouwcommissie omtrent de betekenis van de woorden harmonisatie van het landbouw beleid antwoordde de Minister dat het moeilijk is daarvan een nauwkeurige omschrijving te ma ken, overigens is men daarin tot nogtoe ook niet geslaagd in de in ternationale instellingen. Deze harmonisatie schijnt op de volgende grondslagen te berusten Uitgaande van zijn eigen land bouwstructuur, moet ieder land zijn landbouwbeleid richten naar de specialisatie die past bij zijn bodem, zijn klimaat, zijn bevolking, enz. Deze speculaties of teelten moeten alleszins renderend zijn, doch te vens moeten zij de verbruiker een zo voordelig mogelijke prijs waar borgen. Bovendien stelt de harmo nisatie voorop dat elke kunstmati ge beschermingsmaatregel afge schaft wordt. Gelet op de moeilijkheid om ter zake een gehele oplossing te berei ken, heeft de Europese Economi sche Gemeenschap gedeeltelijke oplossingen per product of reeks van producten voorgesteld. B) Waarheen met de Luxemburgse boter bewaard in de Belgische koelhuizen Op deze vraag heeft de Minister geantwoord als volgt Op 30 september 1961 was er in de Belgische koelhuizen inderdaad 1.223 ton Luxemburgse boter opge slagen. Luxemburg is verplicht de ze boter bij ons op te slaan omdat het zelf over geen koelinstallaties beschikt. Een deel van deze boter zal naar het Groot-Hertogdom terugkeren om er tijdens de wintermaanden te wordenéverbruikthet overschot zal moeten uitgevoerd worden. (Zie vervolg 2' bladzijde 3' kolom.) Ter gelegenheid van de jaarwisseling bieden wij aan al onze onze oprechte wensen voor ii Ter gelegenheid van een bespre king betreffende de oorzaken die leiden tot de verwildering van de huidige jeugd, toonden wij aan dat het gebrekkige gezinsleven, dat ve le jonge mensen meemaken, het vraagstuk stelt van de verantwoor delijkheid van de ouders. Wij leg den de nadruk op het feit, dat het niet opgaat de jeugd te veroorde len als ze de verkeerde kant op gaat, als de ouders daar zelf mede plichtig aan zijn. Een van die oorzaken, die zo n noodlottige invloed kunnen uit oefenen op de gedragingen van de jeugd is de T.V. Vele mensen, die een T.V. aanschaffen denken niet verder dan hun neus lang is. Waar zulk een ding in huis komt waar kinderen naar school gaan, moe ten de ouders werkelijk een zeer kordaat karakter hebben, willen ze voorkomen dat die schoolkinderen last gaan krijgen met hun studie. Wij kennen al die uitvluchten als daar zijn T.V. is zeer leerzaam, de kinderen zien nu vele interessante dingen uit de dierenwereld, uit vreemde landen, enz. Dat dit inder daad waar is, belet toch niet dat ze ook dingen te zien krijgen uit de wereld van volwassen mensen. En wat voor een wereld Wij hebben zelfs al meegemaakt dat in een be paald huishouden de kinderen zelf opmerkten dat de film, die iedereen zat te bekijken, voor volwassenen was, maar waar de ouders zelf vonden dat er toch niets ver keerd aan was. En dan die ziekelijke demonstra- die men te zien krijgt van brutaal sport, wild westfilmen, minnaarrij tjes met een reukje aan, demonstra tie van die jonge sprinkhanen, dte zelfs een speciaal programma krij gen de zogezegde teen agers En dan die hoogstaande muziek, die we daarbij te horen krijgen. Nog onlangs hoorden wij een sportreporter een der grootste com ponisten die de wereld heeft ge kend, nlMozart, vergelijken met een voetballer, want naar het scheen was deze ook een van de serafijnen of cherubijnen, waar des tijds Mozart zou toe hebben be hoord. Als jonge mensen (oude zijn daar ook niet tegen beveiligd, al menen ze heel sterk te zijn) derge lijke onzin te slikken krijgen, dan hoeven ze zich zeker niet meer te schamen als ze ergens in een on guur cafeetje aan 't rondspringen gaan als de bok en de geit. En laten wij zelfs veronderstel len dat de kinderen aan ons T.V.- toestel niets anders te zien krijgen dan werkelijk goede dingen, dan nog bestaat het gevaar van ver strooidheid tijdens hun werk. Hun gedachten dwalen te gemakkelijk af en de studie wordt extra lastig omdat de kinderen er niet genoeg hun volle aandacht aan kunnen besteden. Zodat wij hier, voor de T.V. liefhebbers moeten besluiten ontzie uw kinderen, weet U zelf het genoegen van een programma, dat ge graag ziet, te ontzeggen, opdat uw kinderen normaal zouden kun nen leren. Om alle gezeur over T.V. te ver mijden en het afleiden van de ge dachten te voorkomen, rantsoeneer de programma's waar de kinderen naar mogen zien en houdt daar vast de hand aan. Zonder uitzon deringen, zoniet hopen de kinderen te gemakkelijk op nog meer uitzon deringen en wij zitten weer aan het begin. En ten slotte denk aan de kleinen hun nachtrust. Een da verende cowboyfilm is zo al erg genoeg voor de jongste, wat moet het dan zijn als ze daarmee naar bed moeten I Een ander aspect van de T.V. heeft zijn weerslag op de huiselijke gezelligheid. Het is een feit dat in de meeste huishoudens, waar een T.V. binnen komt ook de huiselijke gezelligheid meteen buiten gaat. (Zie vervolg 2' bladzijde 1' kolom). De Koornbloem Abonnementsprijs 96 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden.

De Koornbloem | 1961 | | pagina 1