VAN DE HAK OP DE TAK. FOKVEEDAG Levenskansen voor Plattelandsjongeren. Oudenaarde 1964. Bestel Zê nu reeds bij u\n hwdelm in meststoffen Hm DE KOORNBLOEM 1 feb. 1964 Op vrijdag 28 februari Sinds enkele maanden zijn het de postkantoren die het mikpunt van overvallen vanwege de gangsters ge worden zijn. De ene keer met meer, de andere keer met minder succes. Tot deze laatste mag beslist de overval op het postkantoor van het kleine Engelse plaatsje Five Oaks Green, die dezer dagen plaats had, gerekend worden. Een man, gewapend met een bijl, stormde het lokaal binnen en eiste van de boekhoudster de inhoud van de kas. Deze, inplaats van te beginnen gil len en het noorden te verliezen, be keek rustig de man met zijn dreigend wapen en maakte kalm de volgende opmerking Zoudt gij niet wat mo derner wapens gebruiken Met een bijl gaat het niet. De bandiet was door zoveel koel bloedigheid zo verbluft, dat hij er met de stille trom en lege handen van door trok. Het persbureau Nieuw China meldt dat de op 2 januari verrichte aanhechting van de rechterhand van een arbeider uit Shangai volledig ge slaagd is. Het betrof de arbeider Wan Tsoen Po, wiens hand door een machine werd afgerukt en nog dezelf de dag werd aangehecht. Hij hoopt binnenkort de hand weer te zullen kunnen gebruiken om te schrijven, een glas vast te houden en een ge wicht van 4 kilo op te heffen. Al de te Peking verschijnende bla den geven aan dit succes van de Chinese geneeskunde, naast een wetenschappelijke ook een politieke betekenis. Het is de nauwe samen werking van de geleerden en het volk die aan dit succes ten grondslag ligt, schrijven zij. Wan Tsoen Po zelf zegt Het is de partij die mijn rechterhand heeft gered. Nog eens een typisch voorbeeld van kommu- nistische propaganda. Alles in dienst van de partij In de Oost-Afrikaanse stad Nairobi (Kenya) is een pauselijke benoe mingsbrief aan .de post terugbezorgd die ruim 4oo jaar geleden, op 11 juli 1555, uit het Vaticaan naar de Engel se koning gezonden werd om hem de benoeming mee te delen van Hugo Corensen tot Aartsbisschop van Du blin. Het dokument is onlangs in uit stekende staat aangetroffen in Kenya De pater die het vond, E.P. Twomey van het seminarie van Kakamega, stuurde het nu per luchtpost naar Dublin. Men tast volledig in het onzekere over de manier waarop de brief in Oost-Afrika verzeild geraakte. Na het eierpoeder ook het boter- poeder En waarom eigenlijk ook niet De Deen dr Paul Trost Hansen,, die in Amerika studeerde en nu in Australië werkt, ontwikkelde boter in poeder. Hij verklaarde dat het voorlopig enkel nog maar om labora torium-proeven gaat maar dat de tijd niet ver meer af is waarop het ook in de praktijk zal uitgevoerd worden. De poederboter is gewoon ge droogd met eenzelfde vetgehalte als normale boter en een vochtgehalte van min dan één percent. Het poe der laat zich gemakkelijk vermengen met andere stoffen en kan zelfs bij hoge temperatuur bewaard worden, daar het poeder niet smelten kan. Grappige lui, die Engelsen Een zekere mevrouw Annie Sone werd in een Londense winkel op he terdaad van diefstal betrapt bij het stelen van twee piama's van onge veer twee pond sterling per stuk. In haar handtas werd tevens een be drag van 370 pond ontdekt en verder nog een paket premi-obligaties en spaarcertificaten voor een totale waarde van 646 pond. Te samen een bedrag dus van ongeveer 140.000 F. Het eerste gedacht van de politie was natuurlijk dat zij deze waarden ook ergens gegapt had. Men moest vrij vlug tot de vaststelling komen dat alles werkelijk haar eigendom was. Op een vraag van de commissaris waarom zij een dergelijk bedrag aan geld en effecten niet liever bij een bank in bewaring gaf inplaats van er zo mee rond te sleuren, antwoordde het mens eenvoudig en met de mee ste overtuiging omdat er tegen woordig zoveel dieven rondlopen. De commissaris stond paf. Wij ook In het Deense stadje Elsinore woont een autobezitter die een ge duchte vijand gevonden heeft in de vorm van.... een merel. Om een of ander onbegrijpelijke reden heeft de gevleugelde zanger een grondige haat tegen de auto van de heer Larsen. Hij heeft het vooral gemunt op de lak van de mooie zwarte wagen die hij met zijn scher pe snavel bewerkt en beschadigt. De man trok naar de plaatselijke bond voor dierenbescherming. Daar konden zij wel dieren, echter geen mensen beschermen. Vandaar trok hij naar de politie die hem mede deelde dat volgens de wet van die en die datum, artikel zo en zoveel, paragraaf nummer dit en dat, het ver boden was zangvogels binnen de be bouwde kom neer te schieten. Tot een ouwe zeeman hem de raad gaf in de buurt van zijn auto een hongerige poes te installeren. Of de man nu van zijn zorgen ver lost is, zegt de geschiedenis er niet bij. De National Education Association van de Verenigde Staten in Washing ton heeft medegedeeld dat er in Gods Own Country elf miljoen vol wassenen zijn die lezen noch schrij ven kunnen. Er zijn 23 miljoen men sen van boven de 18 jaar die nooit verder kwamen dan de zevende klas van de lagere school en 57 van de Amerikaanse bevolking heeft de Middelbare School niet voleind. Ei ei De aktuele landbouwproblematiek en de toekomstmogelijkheden voor jongeren van het plattelandmitieu, dit zijn de grondthema's waarop de volkhogeschoolkursus Levenskan sen voor Plattelandsjongeren ge bouwd staat. De kursus gaat door op De Blan kaart te Woumen (W.- VI.) van 11 tot 20 februari a.s. Hij is bestemd voor allen die waarachtig begaan zijn met de toekomst van het platte land, zowel op ekonomisch als op sociaal en kultureel gebied bedoeld zijn dan ook, met name, de jonge mannen en vrouwen uit landbouwers gezinnen die volop in de realiteit staan en bijgevolg weten wat de landbouwer ais mens thans het meest beroert. De kursus biedt de kans om, langs gesprekken en diskussies de grote lijnen te leren zien die voor het platteland van vandaag en morgen oriënterend en richtinggevend zullen zijn. Onderwerpen van gesprek zijn o.m. distributie en produktie, de landbouwer als bedrijfsleider, de landbouwer bankier, landbouw en Euromarkt, het gezin kern van de opvoeding, de arbeid van de vrouw. Tevens staat op het programma een politiek forum, dorpsonderzoek te Zelzate, machines in gebruik en on derhoud, een filmavond, bezoeken aan boerderijen. De kursus is toegankelijk voor eenieder en wordt ingericht in- over leg met de verschillende landbou wersorganisaties. Het deelnemingsgeld voor deze tiendaagse bijeenkomst bedraagt per persoon 1.000 F, alles inbegrepen, ook logies en maaltijden. Inschrijvingen vóór 6 feb. a.s. rich ten aan de volkshogeschool De Blan kaart te Woumen, waar telefonisch ook graag alle informatie verstrekt wordt (tel. 051/50642). 100.000 F premiën en verplaatsings vergoedingen I. Loten vaderstieren. Loten afstam melingen van nog levende kweek- stieren II. Prijskampen voor stieren en vaar zen III. Grote verkoopdag van jong inge schreven kweekvee Inschrijvingen vóór 10 februari 1964 op het Prov. Verbond der Veekweek syndicaten van Oost - Vlaanderen, Achterstraat, 32, St Amandsberg Kwekers liefhebbers kopers en verkopers eigenaars van vader stieren schrijft uw dieren in voor Oudenaarde de grootste fokvee- dag van Oost-Vlaanderen, één der grootste van het land. Komt allen op 28 februari 1964 naar Oudenaarde K K N EEN MOBERNE MESTSTOF HEI KQ00 STIKST0F0EHALTE EEN WEZENLIJKE PR00UKTIVITEITSFAKT0R EEN EKONOMISCHE MESTSTOf N06E OPBRENGSTEN MERKELIJKE ARBEIPSBESPARtNG Y COBELAZ^ EEN EVENWICHTIGE MESTSTOf 13% AMMONIAKALE STIKSTOF NITRISCN EN AMM0NIAKAAI MET ZEER UIT6E8REIPE GEBRHIKSMOCEIUKHEPEN 13% NITRISCHE STIKSTOF AFDELING PUBLIC!1

De Koornbloem | 1964 | | pagina 3