Schiet Wakker Zaaigranen Plantaardappelen. Beetzaden Samengestelde Meststoffen De melkprijzen Eiermarkt 18 feb. 1964. «Zo fopt men Frederik» Nieuwe soorten eetaardappelen. Lamme Goedzak Redt U Zeiven gemaakt en gewaarborgd merk De Korenbloem Klaverblad Organische Meststof - 22 feb. 1964 In het weekblad Tijd uitgege ven als voorlichtingsblad door het Vlaams Economisch Verbond vinden wij een bijdrage handelend over de melk- en rundveeprijzen. De prijzen hier aangegeven ver schillen merkelijk met de werkelijk heid. Bij nader toezicht blijkt het dat de ze berekend zijn op een gemiddelde van 37 graden, terwijl het werkelijk gemiddelde van de geleverde melk rond de 33 graden schommelt. Wij laten de cijfers volgen door vermeld blad opgegeven ten einde de vergelijking te maken tussen de prijzen der verschillende landen der Eur. Gemeenschap maar in acht ne mende dat de prijs die voor Belgie aangegeven wordt van 3,90 F de kilo, enkel op 3,48 F komt wanneer de basis van 33 graden wordt genomen. Hier volgen de aan de landbou wers betaalde prijzen volgens ge noemd blad Luxemburg F 4,77 Italië F 4'76 Duitsland F 4,50 Belgie F 3,90 Nederland F 3,90 Frankrijk F 4,01 Deze cijfers zeggen ons dat in Belgie de melkprijzen het laagst zijn, en merkelijk verschillen met bv. Lu xemburg en Italië. Als men dan weet dat in deze lan den de pachten en lonen lager liggen dan bij ons dan komt het verschil nog meer tot uiting. Wat ook niet vermeld wordt is het feit dat van deze prijs die aan de melkleveraars betaald wordt gemid deld 0,30 F per kilo wordt afgetrok ken voor vervoer, zodat de boer in dit geval slechts 3,48 0,30 3,18 F per kilo ontvangt op basis van 33 graden vet. Wij willen hier wijzen op de ge brekkige voorlichting van de ge meenschap. Het verschil tussen het opgegeven cijfer van 3,90 en 3,18 is zeer groot en schept een vals beeld van de ware toestand. Zo fopt men Frederik mÊBÊaMmaKmmmmammsmmmammm Bij het te perse leggen vernemen i wij door de dagbladen dat de drie landbouwersbonden: Belg. Boeren bond, U P. A en de Al. Agr. Beige hun lamme goedzakken humeur hebben afgelegd en bij de rege ring op de tafel hebben geklopt. Tien vragen werden aan de re gering gesteld en het schijnt dit maal gemeend. Het was meer dan tijd en wij ho pen dat deze machtige bonden zich niet met een kluitje in het riet zullen laten sturen. Wij hopen en wachten In ieder geval menen wij dat alle landbouwers met belangstelling et verloop zullen volgen. Ingevolge verschillende vragen om inlichtingen geven wij hierna de be schrijving van nieuwe soorten eet aardappelen. Het is geweten dat BINTJE nog steeds de kroon spant voor de ver koop. Spijtig dat deze soort zo ge voelig is aan de plaag en ieder jaar veel werk vraagt voor het besproeien en niettegenstaande dit werk en moeite nog een massa zieke aardap pelen voortbrengt. Wat kunnen wij als vervanger aan geven, is de vraag die meermaals wordt gesteld. In Nederland spreekt men veel van PATRONES als vervanger van Bintje, ook van FINA. PATRONES klopt het record voor de opbrengst en geeft gemakkelijk 50.000 kg per hectare en zelfs meer. Het is ongelooflijk wat deze soort kan opbrengen. Ongelukkiglijk is Pa trones voor onze keuken minder ge schikt, alhoewel deze aardappelen door Engeland worden gekocht. Voor uitvoer is dit een geschikte variëteit. Patrones heeft nog dit voordeel dat de planters voor het ogenblik zeer goedkoop zijn. Daarenboven worden deze aardap pelen niet ziek. FINA benadert het best Bintje wat betreft vorm en smaak en is daaren boven sterk tegen de ziekte. De opbrengst is merkelijk hoger dan deze van Bintje, maar kan deze van Patrones niet benaderen. Voor fijne eetaardappelen komen in de eerste plaats Kruger, Pimpernel en Gineke. Beschikbaar in magazijn Zomertarwe Phoebus origineel Carpo Zomergerst Ingrid origineel Herta Piroline Haver Marino origineel Zonne II Vigor Hoop v. Gembl. Noir de Moyencourt Beschikbaar in magazijn Witte en rode Eerstelingen Bintje Friesland Bintje Denemarken Eigenheimer Record Patrones Pimpernel Climax Fina Hollandse Alpha Verwacht Gineke. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote1,35 1,45 fr Bruine 1,45 1,65 fr. Middensoort1,20-1,30 fr. Bruine 1,30-1,40 fr. Kleine 0,90 1,15 fr. Richtprijs op tournée Extra grote en grote 1,15 fr Middensoort 1,00 fr. Kleine 0,85 fr. N.B. De werkelijk te betalen prijzen op tournee liggen merkelijk hoger. Verslag van de Prijzenkcmmissie Marktbeschouwingen Ingevolge het feit dat de Minister raad van de Euromarkt de beslissing van Duitsland inzake de invoerstop van eieren opgeheven heeft bracht met zich dat de markt van heden een gunstiger verloop kende. De op slag bedraagt van 12,5 tot 17,,5 ct. Het heropenen van de Duitse grens heeft alleszins een gunstige invloed. Anderzijds is de toepassing van de bijkomende extra heffingen op de invoer van eieren uit derde landen zeker van aard om de markt in 't algemeen meer te stabiliseren. Ook in Holland verbeterden de prij zen in de laatste dagen omdat de toestand voor de uitvoer toch iets gunstiger blijkt. Daarbij komt nog dat ook de productie toch iets schijnt af te nemen, bijzonder voor de heel zware gewichtsklassen. De Kommissie stelt tevens vast dat de nationale propaganda voor een hoger verbruik van eieren, die dank zij de Minister van Landbouw gevoerd werd, met gunstig succes door de verbruiker onthaald wordt. Het is weliswaar te vroeg om zich een juist beeld te vormen van de om vang van dit succes maar alles laat voorzien dat deze propaganda bij zonder gunstig resultaat zal opleve ren. In dit verband dient eveneens ver meld dat in de meeste gevallen de distributiesector zeer flink mede werkt voor deze propagandaactie. Het zou zeker zeer verheugend zijn moest een dergelijke propaganda ook in het buitenland voor het Bel gisch ei kunnen gevoerd worden. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.330.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 55.000. Verkocht 50 000 (2,50 d 4,60 fr.) Botermarkt: 580 kg. - 94a95fr. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 32-34 fr Biggen 60 70 fr Kalveren42-53 fr In magazijn beschikbaar GODAB GELBA (lange gele) ROSA (lange roze) AGRO (lange groenkraag) Zoals ieder jaar stellen wij ter beschikking van onze leden de samenstellingen door en wel namelijk de volgende formules 9% stikstof, 10% fosfoorzuur, 11 %|potas voor weiden, beten, aardappelen, enz. 8 stikstof, 6 fosfoorzuur, 14,5 potas (zuivere potas) voor groenten, tabak, aardappelen. 5 stikstof, 7 fosfoorzuur, 9 potas voor haver, vlas, enz. 2 stikstof, 6 fosfoorzuur, 11 potas voor klavers, vlas, enz. Bovendien zijn wij verkopers van de gekende samengestel de meststoffen merk het 9 stikstof, 9 fosfoorzuur, 12 potas 9 stikstof, 9 fosfoorzuur, 15 potas in plastiekzakken. Wij verkopen insgelijks de samengestelde op basis van Peru Guano 6 stikstof, 12 fosfoorzuur, 2 potas 6 stikstof, 9 °/o fosfoorzuur, 12 potas Al "deze samengestelde meststoffen zijn beschikbaar ira onze magazijnen. DE KOORNBLOF.M

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4