NATIONALE LOTERIJ POTAS I REISAVONTUREN Speciale Lentetranche 10.000.000 F Landbouwers, Tuinbouwers, in de vorige eeuw 22 feb. 1964 3de Tranche 1964 EEN HOOG LOT VAN Twee Hoge Loten van 2.000000 F Een Hoog Lot van 1 000.000 F Een Hoog Lot van 5 00.000 F 5 loten van 200.000 F 20 loten van 100.000 F 100 loten van 50.000 F 100 loten van 20.000 F 300 loten van 10.000 F 500 loten van 5.000 F 2.000 loten van 2.000 F 5 000 loten van 1.000 F 50.000 loten van 400 F Hetzij 60 Miljoen in 58.030 Loten Het biljet200 F Het tiende 21 F TREKKING TE AALTER OP 2 MAART 1964 Maak van de gunstige weersomstandigheden gebruik om op uw weiden 300 tot 400 kg chloorpotas 40 of 600 tot 800 kg sylviniet 20 per hektare toe te dienen. Indien ge een samengestelde meststof gebruikt, eis dan een potasrijke formule. verhoogt de opbrengst aller gewassen. het suikergehalte der bieten, de weerstand tegen het legeren, het hectolitergewicht der granen, de bewaarbaarheid van het fruit, de vezelkwaliteit van het vlas. het klaveraandeel in de graszode, de weerstand tegen vorst en droogte. verlaagt de kostprijs der producten. de teeltrisicos aller aard. Voor de verbetering van uw woning en uw bedrijf... U kunt een lening bekomen bij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Landeigendom op lange termijn aan verminderde rentevoet met of zonder levensverzekering, dank 2ij het Landbouwinvesteringsfonds. Inlichtingenbij de Nationale Maatschappij voor de Kleine Land eigendom, Guldenvlieslaan, 72. Brussel 6, of ten zetel van de erkende maatschappij voor de K.L.E, van uw streek. van Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé. Uitgave van het Davidsfonds. Wordt voortgezet). OS KOORNBLOEM 24. De vreemdeling maakte een lichte, onverschillige buiging met het hoofd, als om te zeggen O, 't is mets en bleef in zijn papieren voortstude- ren. De Handelsconsul trok voorzich tig weer de deur dicht. Waar lag zijn kamer dan Hij liep verloren tussen de vele deuren, en telkens hij er een wilde opentrekken, was ze ofwel op slot, ofwel was er volk binnen. Hij daalde weer de trap af, om als in- stinktmatig te beproeven zijn kamer weer te vinden, maar kwam weer uit bij dezelfde deur waar die man te studeren zat. Er schoot niets anders over dan naar beneden te gaan en naar zijn nummer te vragen. Het nummer van meneer de. Handelsconsul wat voor nummer heeft meneer de Handelsconsul Nummer 7. Nummer 7, meneer de Han delsconsul herhaalde de waard. Neen, dat kan niet, zegde meneer Mahluber, in die kamer is er een andere heer misschien num mer 17 Neen, nummer 7, zegde de waard onder verlegen buigen ach, waarde heer Handelsconsul, ge moogt het niet kwalijk nemen. Maar er is al iemand op num mer 7, bevestigde deze ik ben daar bepaald geweest. Dat weet ik wel, meneer de Handelsconsul, zegde de waard met een innemende glimlach, maar met die toeloop van gasten, die juist van daag voor de beevaart aangekomen zijn, allemaal bedevaarders. Ik heb er niets tegen, maar zeg mij mijn nummer «Ik ben gedwongen geweest die heer in uw kamer te logeren, kwam het eindelijk uit, met iets wan hopigs in de stem. In mijn kamer riep 'de Han delsconsul, en het scheelde niets of de kaarsepan lag op de grond. Het was oprecht niet anders mogelijk. Ik zou dus met een vreemd mens in dezelfde kamer moeten sla pen Voor één enkele nacht maar, beste heer Handelsconsul, het is een zeer fatoenslijk heer en een goede vriend van mij. Maar, om de drommel, me neer, waarom logeert ge hem dan niet op uw kamer Lieve heer Handelsconsul, ik heb een vrouw en vier kleine kinde ren in die kamer. Een vrouw en vier kinderen in één kamer schuddebolde de Han delsconsul, nu, dat gaat me niet aan. Maar ik heb die kamer voor mij alleen gehuurd en wil er u zoveel voor betalen als voor twee personen; zorg dat die andere wegkomt ik kan niet met tweeën op één kamer sla pen Dat kan ik niet. M"aar ik kan toch die heer niet buitengooien, geachte heer Handels consul klaagde de waard, en in heel de stad is er geen enkele kamer nog vrij. Gij zijt in uw recht, gij moogt de kamer voor u alleen opei sen, en als gij het volstrekt wilt, moet de andere weg, maar ge kunt u werkelijk niet voorstellen welk een dienst ge mij bewijst, als hij mag blijven. Ik kan hem onmogelijk elders onderbrengen, want in geen enkele kamer zijn er minder dan vier of vijf slapers, in sommige nog meer; dat was het enige vrije bed, en zulk een lief mens En nu werd het een bidden en smeken en bezweren om 'n stenen hart te vermurwen, en me neer Mahluber had bijlange geen stenen hart, zodat hij eindelijk toe stemde en met een zucht en zijn kaars omdraaiend terug naar num mer 7 strompelde. Met een schuchter goeie avond, verschoning trad hij in zijn eigen kamer. Goeie avond zegde de an dere, en boog het hoofd achterover, terwijl hij zijn vlakke hand boven de ogen hield om de binnentredende be ter te zien; gaat gij ook hier slapen? Ik was het ten minste voorne mens, wedervoer de Handelscon sul, een beetje verwonderd; ik ver blijf al sedert deze namiddag op deze kamer. «O ja, ik weet het, zegde de vreemdeling, ik heb hier uw reis goed zien staan. De waard zou trach ten u een andere kamer te bezorgen.» Mij riep de Handelsconsul enigzins uit zijn lood door die vrij postigheid. Nu, hernam de vreemdeling, we zullen het met mekaar moeten zien geschikt te krijgen zegde hij. «'t is overigens maar voor één nacht! Ga zitten als 't u belieft Waarop de vreemdeling zijn kaars wat terugschoof, zijn kop in de lin kerhand liet rusten, en zich opnieuw verdiepte in de lezing van zijn brie ven of papieren.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 6