VAN DE HAK OP TAK. Moederloze viggens Landbouwtentoonstelling Lentestudiedag Kora-Viggenmelk Met... Gezonde bieten Hoogste opbrengsten 1 Betere bewaarbaarheid DF. KCORNBLOEV 14 maart 1964 De Belgische aanwezigheid op de Internationale I te VERONA (Italië). Prov. Pomologische Vereniging van Oost-Vlaanderen v.z.w. op 15 maart 1964. STUDIEZITTING: aanvang te 11 u. 1) Relaas over een studiereis naar Roemenië door de heer Jos. Orient 2) Voordracht Vruchtendun nen door de heer Frans Siaens. Namiddag: aanvang te 14,15 u. 3) Voordracht Spuitseizoen 1964 door W. Porrey. 4) VoordrachtDe bijen en de fruitteelt door dhr O. Van Laere. kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen dadelijk geholpen worden. De 32-jarige Frank Saraceno, een Amerikaan uit Chicago van Italiaanse afkomst mag er zich misschien wel op beroemen dat hij de grootste ver- keerszondaar is uit de Verenigde-Sta- ten. Wat alleszins een hele prestatie moet zijn. Inderdaad, wegens het overtreden van het parkeerverbod alleen, kreeg hij niet minder dan 233 processen- verbaal. Toen dit aantal bereikt was, vond de rechter het inderdaad wense lijk eens persoonlijk met deze hard nekkige overtreder kennis te maken, «en kennismaking die uiteraad in de rechtzaal plaats had en dus voor Frank minder prettig moest uitval len. Tot zijn verontschuldiging vertelde hij aan de verbaasde rechter dat het merendeel van deze overtredin gen op rekening van zijn talrijke vrienden moest gezet worden die er een gewoonte van gemaakt hadden Frank's wagen te pas maar nog meer te onpas uit te lenen. Flet bedrag aan boeten bereikte de fenomenale som van 4665 dollar, wat in Belgisch geld uitgerekend overeenkomt met een bedrag van ongeveer 230.000 frank. Om een zo goede klant ter wille te zijn besloot de rechter dat dit be drag kon afgekort worden met maan delijkse afbetalingen van 300 dollar (15.000 F) Wanneer echter één stor ting niet voldaan werd zo was de rechter (.tot zijn spijt) verplicht het resterend bedrag om te zetten in zes maanden gevangenisstraf. Ezekiel Seleteng, een 23-jarige mijnwerker uit Johannesburg (Zuid- Afrika), zag op zeker ogenblik op de montagebank waar hij aan 't werk was, een glinsterend steentje schit teren. Hij raapte het dingetje tussen de afval op en bracht het naar de mijn- directie. Hij had geluk, want zonder het te weten had hij een diamant van 47 1/2 karaat ontdekt. Volgens het barema in voege voor dergelijke vondsen, kreeg hij hier voor als beloning de som van 3390 Rand, of 237.000 frank. Een bedrag waarvoor men zich al eens kan bukken. Uit het rapport van een West- Duitse levensverzekeringsmaatschap pij blijkt dat kantoorbedienden en professoren het meest vatbaar zijn voor hartaanvallen en dat in de mees te gevallen de dood bij voorkeur op een maandag toeslaat. Flet rapport zegt verder dat januari de gevaarlijkste maand is voor men sen die aan een hartkwaal lijden. Op de zondagen en in de vacantieperio- den is het aantal dodelijke hartaan vallen het kleinst. Verder stelt het verslag vast dat 85% van de professoren en de kan toorbedienden, die sterven aan een hartaanval, zware en verstokte rokers zijn. Flet echtpaar Paul en Jeanne Touret 67 jaar, uit Parijs, zitten in moeilijk heden daar zij moeten verhuizen om dat de woning waar zij tot hiertoe in leefden, zal afgebroken worden. De verhuizing lijkt inderdaad een heel probleem te worden. Wij wa ren hier met zijn allen heel gelukkig in onze drie kamers en ik weet niet wat ik doen moet verklaarde me vrouw Touret aan een Parijs journa list. Plaar bezorgdheid is te begrijpen als men weet dat het echtpaar de flat deelde met 60 katten, vier hon den en acht vogels. De politie van Mexico-City stelt een onderzoek in naar het geval van Mevrouw Antonia Villegas de Her nandez, die vorige week in een zie kenhuis dood werd verklaard en over gebracht naar het koelrnortuarium. Door met schreeuwen en bonzen de aandacht te trekken wist zij hieruit te ontkomen. Zij was echter nog niet aan het einde van haar beproevingen. Inden daad, ze moest weer in 't ziekenhuis opgenomen worden omdat zij in de koelkamers een longontsteking had opgedaan. Waartoe de bezorgdheid van een vrouw zoal leiden kan De echtgenote van een politieagent uit het Engelse plaatsje Doncaster werd ongerust toen haar heer en ge maal na volbrachte dagtaak 's avonds nog niet thuis gekomen was. Verteerd door ongerustheid belde zij het politiebureel op om aanvraag naar haar man te doen. Zij had dit beter niet gedaan. Want bij een on middellijk ingesteld onderzoek werd haar man namelijk aangetroffen in een plaatselijke bar waar hij, samen met nog twee andere kollega's, een lekker biertje zat te drinken. Het resultaat was dat hij, samen met zijn twee vrienden, voorlopig uit dienst geschorst werd. In Engeland namelijk moeten alle café's stipt te 11 uur 's avonds sluiten. En het was er al een tijdje over. Volgens National Geographic in Washington is een hydroadactylo- psychicharmonica een achttiende- eeuws muziekinstrument waarbij glasranden met natte vingers wor den bespeeld. Wanneer het woord u te moeilijk is moogt ge ook wel zeggen glas- spel Op zondag 8 maart werden voor de 66ste maal de poorten van de ten toonstelling geopend voor de hon- derdduizende Italiaanse landbouwers welke van eind en ver uit de Pö-vlak- te toestroomden. Volgens de opiniepeiling van de Italiaanse radio en televisie tipten de overgrote meerderheid van de bezoe kers der eerste dagen op het Bel gisch en Oostenrijks paviljoen. De tentoonstelling van Verona heeft een globale oppervlakte van 28 ha, waarop 4.000 firma's, waarvan 1.500 buitenlandse ondernemingen, hun produkten tentoonstellen. 15 lan den, waaronder alle E.E.G.-partners, hebben te Verona een officiële stand en niet minder dan 21 andere landen zijn commercieel vertegenwoordigd. In de gegeven omstandigheden had architekt VAN HECKE zijn inspiratie gezocht op de Grote Markt van Brus sel. Langsheen de muur van het Bel gisch paviljoen was een getrouwe weergave van deze toeristische aan trekkelijkheid aangebracht. Voor Ita lië was dit thema nieuw en het bleek al dadelijk dat het voor het Italiaans publiek een dankbaar thema was, te meer daar veel bezoekers blijkbaar nog aangename herinneringen had den aan de Grote Markt. De vensters van deze historische reproductie werden als toonvensters gebruikt voor de klassieke gamma van de produkten die op geen enkele ten toonstelling ontbreken witloof, as perges, druiven, eieren en zuivelpro- dukten. De verkoopstand voor witloof en begonia's kende een uitgesproken succes en voor de landbouwers werd de aandacht gevraagd voor onze broedeieren, eendagskuikens, zaaiza den en pootgoed. En in deze Grote Markt-atmosfeer konden de snijbloe men, de azalea's en de groene plan ten van Gent niet ontbreken. DE BELGISCHE DAG In gemeenschappelijk overleg met de inrichters van de tentoonstelling te Verona werd de Belgische dag vastgesteld op maandag 9 maart. Weerhouden door bespreking van zijn begroting in de Landbouwcom- mie van de Senaat had de Minister HEGER van zijn voornemen op deze Belgische dag aanwezig te zijn moeten afzien en de Belgische ambassadeur te Rome, de heer Baron d'ASPRE- MONT-LYNDEN, verzocht de leiding van de Belgische delegatie op zich te nemen. De aanwezigheid op de Internatio nale Landbouwtentoonstelling van Verona evenals op andere tentoon stellingen en jaarbeurzen in Italië heeft niet nagelaten een gunstige in vloed uit te oefenen op de evolutie van de Belgische export naar Italië De totale uitvoer van landbouw- en voedingsprodukten klom van 649 mill, belg, fr. in 1959 tot 1.720 mill fr in 1963. Voor de voortbrengst van het die renrijk in België werd op een totale waarde van 5.287.668.000 B.F. in 1958, 22,5 uitgevoerd naar Italië. De rundveesector is ongetwijfeld de be langrijkste geweest in 1963, maar ook de broedeieren en eendagskuikens (24.813.000 B.F. in 1963 tegen 15.667.000 B.F. in 1962) boekten een aanzienlijke vooruitgang. In de sector van de plantaardige produkten werd in 1963 eveneens een toename van 10% t.o. '62 vastgesteld. De vooruitgang die het witloof boekte in 1963 (1763 ton t.o. 1210 ton in 1962) is aanmoedigend voor de toekomst van deze markt. S T K S T O NATRIUM NITRAAT

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5